Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamera sportowa

GoPro kamera nagrywanie

253 odpowiedzi w tym temacie

#61 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 23:09

10 klatek na sekundę stosuje się w filmach poklatkowych (timelaps). Taki film składa się przeważnie z tysięcy zdjęć rejestrowanych w pewnych odstępach czasowych. Przykład ->
Jeżeli zatem Twoja kamera nagrywa obraz z 10 klatkami na sekundę, to ciężko nazwać otrzymany materiał filmem, bo ten zaczyna się od 24 kl/s.
Jeżeli masz możliwość, to lepiej oddaj kamerkę i kup RD32II.

#62 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 11 czerwiec 2013 - 06:16

10 klatek na sekundę stosuje się w filmach poklatkowych (timelaps). Taki film składa się przeważnie z tysięcy zdjęć rejestrowanych w pewnych odstępach czasowych. Przykład ->
Jeżeli zatem Twoja kamera nagrywa obraz z 10 klatkami na sekundę, to ciężko nazwać otrzymany materiał filmem, bo ten zaczyna się od 24 kl/s.
Jeżeli masz możliwość, to lepiej oddaj kamerkę i kup RD32II.


Pisałeś wcześniej, że Ty i twój laptop nie ogarniacie tematu edycji filmów...tymczasem zrobiłeś się fachowcem jak widzę. Ciekawe...sądzę, że zanim odpiszesz na post to wertujesz sieć tylko po to żeby zabłysnąć.

Nie zwracaj mi uwagi proszę, co mam oddać i co mam kupić. Jak byś ruszył łepetyną i jakbyś poczytał dokładnie to kamerka była kupiona dość dawno. Już nawet nie o to chodzi kiedy tylko gdzie. Ale tego też pewnie nie doczytałeś. Zaraz pewnie będziesz mi wytykał miejsce zakupu...

To jeżeli tak twardo się trzymasz tego co zdążyłeś wyczytać to co ja nagrałem ? Pewnie i na to znajdziesz odpowiedź...czekam z niecierpliwością.

#63 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 11 czerwiec 2013 - 07:03

wicklowman,
Nie ma się co denerwować na dao.
Jeśli nawet tryb 720P nie działa, to rzeczywiście warto spróbować zwrócić kamerkę. Proponuję wysłać zapytanie do DX czy zwrócą kasę po odesłaniu kamerki; albo czy zamienią ją na np. RD32II za odpowiednią dopłatą; bo zakupiona kamerka jest niezgodna ze specyfikacją podaną w sklepie. Ja by im napisał, że kamerka nie ma rozdzielczości 1080HD jak podano w specyfikacji i że dodatkowo tryb 720P nie działa. Powołałbym się dodatkowo na opinie, które pojawiły się na DX przy tej kamerce, gdzie ludzie potwierdzają, że to nie jest full HD, a więc nie jest to kwestia uszkodzenia, ale niezgodności towaru ze specyfikacją a w takim przypadku powinni oddać pieniądze.

#64 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 11 czerwiec 2013 - 07:58

wicklowman - co ma nie ogarnianie montażu filmu do znajomości technik filmowych i fotograficznych? Tak się składa, że pracuję w branży fotograficznej od strony sprzętowej, więc wiedzę na poruszane tematy mam nieco większą od Ciebie.

Grzecznie napisałam czym jest 10fps, grzecznie poradziłem rozwiązanie. Tak, zadałem sobie trud przeczytania wcześniejszych postów, a nawet wszedłem na stronę sklepu, w którym kupiłeś urządzenie i przeczytałem jaką mają politykę zwrotów.
Pomyśl chłopaku nim ruszysz z pyskiem czy jest ku temu powód. Bo to, że masz prawie 2 tysiące postów, a ja skromne 30 nie jest wystarczającym powodem by czuć się panem tegoż forum.

#65 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 11 czerwiec 2013 - 08:44

wicklowman - co ma nie ogarnianie montażu filmu do znajomości technik filmowych i fotograficznych? Tak się składa, że pracuję w branży fotograficznej od strony sprzętowej, więc wiedzę na poruszane tematy mam nieco większą od Ciebie.


Jakim cudem ktoś, kto ma wiedzę (nie wiem czemu z góry zakładasz, że masz większą ode mnie...tak się składa, że ripowałem mnóstwo filmów z DVD za pomocą Virtual Dub juz za młodego więc w tym temacie podejrzewam, że Cię połykam) nie ogarnia obróbki ???

Grzecznie napisałam czym jest 10fps, grzecznie poradziłem rozwiązanie. Tak, zadałem sobie trud przeczytania wcześniejszych postów, a nawet wszedłem na stronę sklepu, w którym kupiłeś urządzenie i przeczytałem jaką mają politykę zwrotów.

Zadaj sobie choć trochę trudu i zapytaj: kiedy był zakup, czy jest oryginalne opakowanie i czy jest dowód zakupu...widzisz ja przeczytałem politykę zwrotów w DX znacznie dokładniej niż Ty i na zwrot czy wymianę nie ma szans.

Pomyśl chłopaku nim ruszysz z pyskiem czy jest ku temu powód. Bo to, że masz prawie 2 tysiące postów, a ja skromne 30 nie jest wystarczającym powodem by czuć się panem tegoż forum.

Panem forum nie jestem i wcale się tak nie czuje. Powód miałem - nie podobał mi się ton Twojej wypowiedzi i tyle. Zamiast zadać kilka pytań więcej wolałeś ruszyć z pyskiem, że to nie film tylko "pokaz slajdów"...

Ignor i dla mnie koniec tematu.

#66 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 11 czerwiec 2013 - 09:04

Wybacz, ale z pyskiem ruszyłeś tylko Ty, tak samo jak tylko Ty zamiast skupić się na problemie, wolałeś atakować ad personam.

Kupiłeś w kwietniu, na zwrot masz 90 dni i odzyskujesz część kasy. A to czy masz pudełko i papiery, to Twój problem, a nie osoby która radzi oddanie sprzętu.

Zajmuję się sprzętem fotograficznym i fotografią od strony etycznej i ochrony prawnoautorskiej, nie oprogramowaniem. To różnica. Tak samo kucharz nie zajmuje się produkcją garnków, a pojęcie o gotowaniu ma. Taka subtelna różnica.

Przykro mi, iż życzliwość odbierasz jako 'ruszanie z pyskiem', czytasz i odbierasz treści wg własnego widzi misie, a nie takimi jakimi są. Sam siebie nakręcasz.

Pozdrawiam.

#67 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 czerwiec 2013 - 14:56

Myślę, że warto zluzować...

#68 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 12 czerwiec 2013 - 10:27

Na początek zabawy ??? (wszystkie linki poniżej dotyczą jednej kamery)...
dyskusja na forum
allegro
filmik na YT
filmik na YT z użyciem konwertera fox super wide

#69 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwiec 2013 - 10:49

Rzeczywiście zaskakująco dobre efekty jak na wydatek ok. 100zł. Ale wąski kąt nagrywanego obrazu trochę ją dyskwalifikuje.
Zdążyłem zamówić ContourROAM. Niestety nie wiem, kiedy ją otrzymam, bo mam grzecznościowy transport z USA, który ma mało miejsca w walizce. Ech...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#70 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:30

Jestem od dłuższego czasu właścicielem Contour ROAM. Moje wrażenia są następujące.

Kamerę miałem zamocowaną na szczycie kasku, obecnie z prawej strony kasku za pomocą znajdującego się w komplecie mocowania przebitego w dwóch miejscach na wylot i przymocowanego plastikowym zipem do kasku.

Mocowanie na szczycie kasku było bardzo niewygodne w obsłudze, poza tym przy przejściu w dolny chwyt na przykład na zjeździe widziało się głównie przednie koło, ciężko generalnie było wyregulować, głupio się też wygląda. Nie polecam takiego sposobu mocowania.

Mocowanie z prawej strony kasku. Zaleta: bardzo wygodne w obsłudze. Wada: nieustająco ciągnie kask w bok i do przodu. Na zjeździe nie jest to duży problem chociaż oczywiście jest pewien dyskomfort. Na podjazdach w zasadzie z tego powodu przestałem używać.

Użytkowanie. Wygodny włącznik z sygnalizacją dźwiękową. Niezła jakość. Wystarczający czas pracy. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby mi nie starczyło baterii ale nagrywam głównie zjazdy i sporadycznie jakieś krótkie migawki po drodze. Ma w środku kartę 32GB która wystarczyła mi na rok filmów (kilkaset filmików). Jak ktoś mówi że wymienia kartę co drugi raz to się dziwię, chyba że ktoś nagrywa sześciogodzinne jazdy. Tylko po co? Nagrywam w 720p, nie widzę żadnej potrzeby nagrywania w wyższej rozdzielczości. Jak się zjeżdża 60km/h bez amortyzacji to coś byś nie zrobił i tak będzie trzęsło. Ta jakość jest dla mnie w pełni wystarczająca.

Uważam że taka kamerka nie powinna kosztować więcej niż 300 zł (dałem za swoją 600 i uważam że nie była warta swojej ceny). Jeśli miałbym kupić kolejną to na pewno chciałbym połowę lżejszą ale raczej też mocowaną do kasku. Filmy z GoPro wyglądają lepiej dzięki montażowi na klatce piersiowej ale jak dla mnie głupio się wygląda. Może kiedyś spróbuję mocowania do kierownicy ale jest to gadżet którego za dużo nie używam.

#71 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:30

Mocowanie na klatkę jest genialne, kilka dni temu kupiłem i wczoraj trochę się pobawiłem:


#72 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2013 - 08:38

Mocowanie sprawdza się jak widać średnio, w dolnym chwycie widać nie wiele dalej niż poza kierownicę.

Off topic
Swoją drogą Pradziad fajna górka. W tej okolicy jeszcze parę podjazdów mi zostało, między innymi podjazd pod zaporę Dlouhe Strane od drugiej strony. Z profilu wynika że cięższy od Pradziada. Fajne tereny, jakby ktoś potrzebował mam sprawdzoną bardzo dobrą kwaterę w miejscowości Velke Losiny w połowie między Sumperkiem a Jesenikiem.

#73 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 09:29

Nie wiele widać dopiero jak się człowiek złoży na zjeździe, a przecież nie będę zmieniał ustawienia kamery jadąc osiem dych ;)

#74 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 18 czerwiec 2013 - 10:19

Ma w środku kartę 32GB która wystarczyła mi na rok filmów (kilkaset filmików). Jak ktoś mówi że wymienia kartę co drugi raz to się dziwię, chyba że ktoś nagrywa sześciogodzinne jazdy. Tylko po co? Nagrywam w 720p, nie widzę żadnej potrzeby nagrywania w wyższej rozdzielczości.


Moje jazdy to 2,5 - 5 godz. Kamerka służy głównie jako rejestrator drogowy, więc chodzi non stop na ile baterii starcza (nie więcej niż 3 godz), aby nie być bezsilnym wobec piratów drogowych. Rozdzielczość mam ustawione na 960P aby można było łatwo odczytać tablice rejestracyjne.

"Tyjacek" to chyba od święta tylko jeździsz, że ci karta pamięci na cały rok starcza.

#75 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:06

Jestem od dłuższego czasu właścicielem Contour ROAM. Moje wrażenia są następujące.

Kamerę miałem zamocowaną na szczycie kasku, obecnie z prawej strony kasku za pomocą znajdującego się w komplecie mocowania przebitego w dwóch miejscach na wylot i przymocowanego plastikowym zipem do kasku.

Mocowanie na szczycie kasku było bardzo niewygodne w obsłudze, poza tym przy przejściu w dolny chwyt na przykład na zjeździe widziało się głównie przednie koło, ciężko generalnie było wyregulować, głupio się też wygląda. Nie polecam takiego sposobu mocowania.

Używałeś dedykowanego mocowania na kask , czy "uniwersalnego"?

Uważam że taka kamerka nie powinna kosztować więcej niż 300 zł (dałem za swoją 600 i uważam że nie była warta swojej ceny). Jeśli miałbym kupić kolejną to na pewno chciałbym połowę lżejszą ale raczej też mocowaną do kasku. Filmy z GoPro wyglądają lepiej dzięki montażowi na klatce piersiowej ale jak dla mnie głupio się wygląda. Może kiedyś spróbuję mocowania do kierownicy ale jest to gadżet którego za dużo nie używam.

Tu ja akurat tyle dałem + 60$ za dodatkowy zestaw uchwytów ;-)
Zgadzam się, że ceny za najnowsze kamery to jakieś przegięcie. Ponad tysiąc złotych za kolejny gadżet... Co innego, jeżeli ma to jakieś uzasadnienie, tj. kamerka przynosi zysk (blogger, organizator wyjazdów).

Dlaczego mocowanie do kierownicy to złe rozwiązanie? Oryginalne firmowe wydaje się być przemyślanym rozwiązaniem. Chodzi Ci o to, że wystaje do góry? Oświetlenie też tak wystaje i w niczym nie przeszkadza.

A rozważałeś zakup mocowania elastycznego, które umożliwia montaż np. do główki ramy?

Generalnie ja planuję właśnie to ostatnie rozwiązanie (ew. kierownica) do jazdy szosą. Mocowanie na kask ma bardziej sens w przypadku MTB.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#76 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2013 - 18:01

Użyłem mocowania uniwersalnego obrotowego które ma przylepiec z tyłu. Po zrobieniu dwóch dziurek w gumie przeciągnąłem cienkiego zipa i wyszło bardzo dobre mocowanie bez wydawania zbędnej kasy. z tym że nie da się tego zastosować do każdego kasku. Do kasku Bella który miałem poprzednio nijak nie pasowało, w kasku Speca który mam obecnie pasuje idealnie. 50 zł za mocowanie mogę jeszcze zrozumieć ale 60 USD to gruba przesada za kawałek plastiku. Komplet mocowań do mojego Garmina kosztuje 35 zł to dlaczego do kamerki ma kosztować kilka razy tyle?

Z moich doświadczeń z mocowaniem różnych światełek na kawałku plastiku do sztycy podsiodłowej lub kierownicy wynika że żadne długo nie pożyje na wystającym kawałeczku plastiku bo suma wibracji plus ciężar doczepionego do kawałka plastiku elementu spowoduje prędzej czy później pęknięcie plastiku. Z tego też powodu dyskwalifikuję rozwiązanie "Bar Mount". To musi się urwać.

Natomiast ten Flex Strap to trzeba się zastanowić czy warto kupić. Bierzesz uniwersalne, przebijasz max w czterech miejscach, mocujesz zipami i masz prawie to samo. Aczkolwiek sama konstrukcja tego Flex Strapa wygląda z sensem i wygląda że można to wszechstronnie zastosować.

#77 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2013 - 18:09

@Koroliow
W Twoim przypadku to chyba faktycznie potrzebujesz kamery która chodzi w pętli i ma żywotną baterię. Widzę mnóstwo rejestratorów trasy w sieci do samochodu za nieduże pieniądze. Może niektórzy powinni rozważyć taki zakup do takiego zastosowania. Nie wiem tylko czy jest szansa na takim tanim badziewiu zobaczyć tablice rejestracyjne. Sam myślałem żeby kupić taki do samochodu lub na rower na wszelki wypadek jako rejestrator zdarzeń ale nie zgłębiałem tematu.

Contour Roam do takiego zastosowania się w każdym razie nie nadaje bo nie wyobrażam sobie codziennego wymieniania karty.

#78 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2013 - 18:26

Po spojrzeniu na stronę Contoura informuję że użyłem znajdującego się w komplecie z kamerką mocowania Rotating Flat Surface Mount: http://store.contour...products,mounts

Dołączyłbym fotki kasku ale użycie funkcji "załącz plik" nie działa w moim przypadku.

// Wrzuć na zewnętrzny serwer zdjęć. Bury

#79 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2013 - 18:43

Kolejne uwagi:
Mocowanie na ramie/kierownicy ma pewną wadę: filmuje tylko to co jest na wprost ramy podczas kiedy mocowanie na kasku daje możliwość filmowania do przodu i na boki (a nawet do tył jak ktoś nie ma lumbago) czyli wszędzie tam gdzie ruszysz łbem.

Contour Roam generuje pliki MOV o objętości ok 100MB na minutę filmu w rozdzielczości HD Ready (1024x720, 30 fps) z czego wynika że na karcie 32GB można zapisać 6 godzin filmu. Z tym rokiem to chyba jednak przesadziłem. Ale faktycznie w ciągu kilku ostatnich miesięcy nie znalazłem więcej niż 6 godzin materiału godnego uwiecznienia. Natomiast na Teneryfie w grudniu zapisałem całą kartę a może i dwie w ciągu tygodnia co i nie dziwne bo tam z wulkanu jest 50km zjazdu, a w ogóle raj dla tych co lubią podjazdy.

#80 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2013 - 18:56

Zdjęcia mocowania:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GoPro, kamera, nagrywanie