Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błotniki


202 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_zmazur_*

Gosc_zmazur_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2012 - 18:26

Shah, to je sobie przytniesz, mam Crudy i były trochę za długie przyciąłem nożem kuchennym (widziałem jak na filmie gość z cruda tak robił). Tylko ,że ja mam 28".

Jak już kupiłeś to napisz czy rzeczywiście da się je wstawić na 26". Może dziewczynie bym na święta błotniki sprezentował;)

#62 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:42

Czy np przy tej ramce ogarną te crudy?
http://www.velosaloo...swift-56cm.html

#63 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 22 grudzień 2012 - 21:45

hehe, z tym chlapaczem to pojechałeś:)
Polecam takie błotniki wyglądają delikatnie i też nie chlapią:
zdjęcie

(błotniki Crud)

super, szykuję się do kupna tych błotników

#64 Rabramon

Rabramon
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 17:39

Hej, Michał Kwiatkowski ostatnio wrzucił zdjęcie na fb z jazdy zimowej. Wpadł mi w oko błotnik jaki miał założony na rower. Z kolorów wnioskuję że to błotnik firmy sks. Przejrzałem ofertę tego producenta i najbardziej pasuje mi model SKS X-Tra-Dry, lecz jest to błotnik dedykowany do mtb dlatego chciałbym się upewnić. Może ktoś się będzie orientował. Niżej zamieszczam zdjęcie.
Pozdrawiam!

Dołączona grafika

#65 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 18:45

Tak, to SKS X-Tra-Dry. Sam ostatnio taki zakupiłem (w Decathlonie w zestawie z przednim Mud-X, czy jakoś tak). Genialny system mocowania - nie przesuwa się w trakcie jazdy, a montaż zajmuje 2 sekundy (choć samo dopasowanie do średnicy sztycy nieco dłużej). Zakupiłem go do górala, ale w szosie też przymierzałem i ładnie się prezentuje - jest dosyć szeroki, ale bez przesady, a waga to około 140 g, więc niedużo. W szosówce wcześniej używałem lekko przerobionego błotnika też SKS (nie pamiętam nazwy, ale bardzo wąski). Wąski (mocowany w jednym punkcie) ma tą wadę, że gdy drga na boki (z zawsze trochę drga), trochę bryzgów z koła przepuszcza na plecy. Ten X-Tra-Dry może jedynie przepuszczać trochę wody na nogi od tyłu, bo nie sięga wystarczająco nisko (do rury podsiodłowej), ale można by go czymś dosztukować.
Generalnie polecam.

#66 Rabramon

Rabramon
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 19:08

Dzięki wielkie za odpowiedź :) też się na niego skusze to od razu będę miał zestawik do Mtb.

#67 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 07 luty 2013 - 18:38

dziś zrobiłem test Crud'om
jak sobie radzicie z błotkiem bo mi po 50 km tak się tam nalepiło, że wylecieć nie chciało
zmuszony byłem następne 50 km jechać i ciągle coś mi piszczało (opona o błoto)
chyba, że miałem wyjątkowo wredne i klejące błotko;)

jeździłem już wcześniej po mokrym asfalcie i było super
błotniki nie rzucają się nawet w oczy są tak cienkie i leżą blisko opony

#68 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 08 luty 2013 - 22:10

Rabramon, ten błotnik ze zdjęcia to lepsze niż nic, ale... i tak nie ma porównania z pełnym, na mocnym deszczu to tylko plecy są suche, ale tyłek i tak może dostać od odprysków na podsiodłowej... Swoją drogą nie szkoda mu na zimę takiej szosówki? Ja swoim starym Raleighem nie chciałbym za nic wyjechać na tę solankę. ;-) Raz kilometr przejechałem moją poprzednią szosą po lekkiej chlupie zasolonej to anodowane na srebrno obręcze dostawały już białych cętków... A 40 km po brudnej brei skutkowało dobiciem łańcucha i rudym napędem.

#69 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 09 luty 2013 - 00:05

h/k, co do błotników to też uważam, że niezastąpione są pełne z solidnym chlapaczem z przodu. Ja taki zestaw mam i spisuje się bardzo dobrze. Co do jazdy po soli to wielokrotnie śmigałem i nic się nie zepsuło, nic nie odbarwiło i nie zardzewiało, a rower nie był myty od razu tylko na drugi dzień (2Danger Alu Campagnolo Veloce koła Vento)

#70 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2013 - 02:13

W zimie jeżdżę głównie stalowym góralem i jeszcze go rdza nie zjadła. Fakt, na łańcuchu szybko pojawia się brązowy nalot, więc staram się smarować prawie po każdej jeździe (olejem silnikowym 10w40, żeby było taniej). W dodatku mam napęd 3x7, więc taniutki w wymianie.

Pewnie, że nic nie zastąpi pełnego błotnika z chlapaczem, ale jednak takie zestawy wymagają zwykle zamontowania na stałe. A ten SKS pozwala się zamontować dosłownie w parę sekund i już daje sporą ochronę, dla tyłka również.

#71 Rabramon

Rabramon
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 luty 2013 - 23:45

h/k myślę że to jakaś szosa z poprzedniego sezonu którą trzyma sobie w Polsce na takie własnie okazje :D ja jakoś mega często nie wychodzę w taką brzydką pogodę, męczę trenażer w domu. I właśnie zależało mi na błotniku który mogę założyć w 10 sekund i zniwelować ilość plam na plecach. Bo jeździć z plamami nie dobrze, a prać co wyjście też się nie chce :-P

marvelo Dzięki za radę, byłem wczoraj w decathlonie i kupiłem ten sam zestawik jak Ty masz. Dobra cena, bo w internecie za tyle samo co tam masz x-tra-dry i mud x można znaleźć samego xtradrya. ! Jak będzie trochę cieplej to przetestuję, ale jak by nie było i tak będzie lepiej niż bez :)

#72 Gosc_Waclaw_*

Gosc_Waclaw_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2013 - 10:12

od niedawna jestem posiadaczem roweru szosowego. Przesiadłem się z trekkinga więc w sumie od razu zainwestowałem w błotniki. Kupiłem Cruda, bo ponoć dobrze chronią przed chlapaniem. Trochę namęczyłem się z montażem więc nie są raczej błotnikami do częstego demontażu, ale są na tyle lekkie, że chyba nie przeszkadzają, aby jeździć z nimi na co dzień? Nie montowałem natomiast tych szczoteczek do obręczy, jeździ ktoś z Was z nimi? Warto je montować? Nie hamują one?

#73 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:17

Dziś zakupiłem SKSa x-tra-dry - taki jak u Kwiatka :) do tego w komplecie był przedni błotnik. W Deac za 59,99. Jako, że warunki "sprzyjające" także niedługo napisze pewnie jak wrażenia :)



#74 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 20:55

Zamontowałem dzisiaj Crud Roadracer MK2. Odrobina zabawy w ustawianie, mała poprawka z przodu przy pomocy podkładki z 7 warstw taśmy izolacyjnej bo przedni kawałek błotnika ocierał o oponę na skutek braku miejsca pod szczęką i gotowe. 

Ładnie się prezentują, lekkie i skuteczne. 


Trzepak 

"MAMIL"


#75 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 28 listopad 2013 - 20:05

Roadracery na 1 stronie pisali koledzy, ze i tak jest sie ochlapanym nogi np. czy tak faktycznie jest?  Mam gorala i tam blotnik na sztyce na tyl i przedni pod widelec montowany chyba zefale nie pamietam nawet. Ale od dolu nic mnie nie chlapie. Teraz szukam cos do drugiej zimowo-jesiennej szosy na paskudne pogody. Roadcery robia z roweru troche "dziada" z wygladu ale czy wersja ong zabezpieczy calkowicie przed chlapaniem ?



#76 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopad 2013 - 20:10

Crudy rządzą :) olałem te SKSy co pisałem w temacie wyżej i zakupiłem Crudy. Robią robotę! Dupa i plecy suche, rower o niebo czystrzy po mokrym, a ludzie z grupy za Tobą też susi :) i wcale takiego dziada z roweru nie robią ;) są czarne i blisko koła także z daleka słabo widać, że w ogóle masz błotniki :)



#77 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 28 listopad 2013 - 22:01

Czyli masz te?

allegro.pl/komplet-blotnikow-crud-roadracer-mk2-czarne-ostre-i3743722479.html

 

Lepsze sa od :

http://allegro.pl/bl...3753813355.html

 

Bo ta wersja long tez wydaje sie niezla.



#78 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopad 2013 - 22:04

Błotniki bardzo udane, tylko drogo jak diabli :shock: Gdybyście potrzebowali taniej, piszcie na priv :P


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#79 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 28 listopad 2013 - 22:14

Tzn. oba mozesz sprzedac sporo taniej tak?  W sensie, ze modele, ktore podalem, a nie zamienniki czy "home made" wygladajace podobnie ;) ?



#80 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopad 2013 - 22:26

Czyli masz te?

allegro.pl/komplet-blotnikow-crud-roadracer-mk2-czarne-ostre-i3743722479.html

 

Lepsze sa od :

http://allegro.pl/bl...3753813355.html

 

Bo ta wersja long tez wydaje sie niezla.

 

Dokładnie mam te Crudy. Możesz sobie z nich zrobić i "long" i "short" końcówki są wymienne, ja miałem w zestawie obydwie ;)

 

SKSy miałem inne, tych które Ty podałeś nie używałem, także nie oceniam czy lepsze czy gorsze :)





Dodaj odpowiedź