Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Edge 500 Vs Sigma Rox 10.0

sigma garmin edge500 rox 10.0

30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Garmin Edge 500 Vs Sigma Rox 10.0 (29 użytkowników oddało głos)

Garmin Edge 500 czy Sigma Rox 10.0?

  1. Głosowano Garmin Edge 500 (24 głosów [82.76%])

    Procent z głosów: 82.76%

  2. Sigma Rox 10.0 (5 głosów [17.24%])

    Procent z głosów: 17.24%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 wrs

wrs
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 październik 2015 - 11:35

Hej wszystkim,

 

Jako, że oba "komputery pokładowe" :D z czujnikami są w podobnej cenie. Chciałbym dowiedzieć się, które urządzenie jest lepsze i które warto wybrać.

 



#2 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 październik 2015 - 14:02

Garmin



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 październik 2015 - 14:06

Garmin

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 06 październik 2015 - 14:08

A niby dlaczego ?- Sigma 10 też jest ok. 

Oba nie mają mapy, potrafią za to np. pokazać wykres wysokości zaplanowanej wcześnej trasy.A różnice to chyba w ściśle treningowych funkcjach  ( o ile komuś w ogóle potrzebne). 

Może czas pracy Garmin ma dłuższy ( Sigma 13 h  według teorii)



#5 provid

provid
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądBłażejewo

Napisano 06 październik 2015 - 14:51

Garmin i nie pytaj dlaczego :D



#6 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 06 październik 2015 - 15:58

Garmin



#7 wrs

wrs
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 październik 2015 - 17:50

a co konkretnie przemawia za garminem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



#8 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 06 październik 2015 - 18:47

a co konkretnie przemawia za garminem?

 

Zapewne -w najwięszym stopniu to, że wszyscy( prawie) tutaj używają Garminy ....

 

Sigma Rox 10 GPS moim zdaniem trochę zaniża nachylenie drogi -jakby za duże opóźnienie było w porównaniu do innych ( miałem VDO Mc 1+, HAC 4, Ciclomaster 8.3AM,Rox 9..). 

 

Za to Sigma w przeciwieństwie do Edge  pokazuje ,, moc virtualną '' ( aktualną, chwilową , średnią z 3 s...) .Jak posiadasz sprzęt mierzący moc przez ANT+ to Sigma  też to pokazuje. ( ale taki sprzęt ciągle kosmicznie drogi).Może nie jest to(Moc Virtualna=obliczona z algorytmu ) jakieś super dokladne ale w jeździe pod górę wartości są chyba sensowne .

 

W Sigmie jakieś dziwne strefy tętna -nie wiem jak to w Garminie rozwiązane

 

Nawigacyjnie oba sa beznadziejne i kompletnie nie użyteczne-- jedynie ta opcja ''wykres tego co przed nami'' ma jakiś sens,ewentualnie dystans do celu.

 

Jako jedyny licznik to oba nadają się tylko do treningu = jazdy w kółko po tych samych trasach .

Jak chcesz trochę niezannego terenu posmakować to niezbędna będzie dodatkowo komórka z jakimś programem nawigacyjnym ewentualnie nawigacja mapowa :Garmina czy inna . ( Edge 800,1000,Etrexy ,Dakoty.... TwoNav,VDO Gp7,nie wiem co tam nowego ostatnio sie pojawiło  bo chwilowo jestem zafascynowany Locusem na komórce)  

 

Coś ostatnio czytałem, że na nowym Edge 520 można jakoś normalną mapę zapodać. Ale tam pamięc taka mała że rewelacji na pewno nie będzie .



#9 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 06 październik 2015 - 19:11

W 520 wrzucam mapy OSM i jest nawigacja bez problemu (plik do 50 mb)

#10 Gosc_marcino_*

Gosc_marcino_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2015 - 12:40

Miałem kiedyś edga 500 i byłem zadowolony. Po jego zgubieniu szukałem alternatywy i kupiłem mio cyclo 105. Funkcje identyczne jak w edgu 500 a cenowo lepiej to wychodzi. Na tle sigmy garmin i mio wypada lepiej.

 

tutaj jest wykaz funkcji Mio dla zainteresowanych

http://rowertour.com...a-1-8-cala.html

 

 



#11 wrs

wrs
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 październik 2015 - 14:43

Miałem kiedyś edga 500 i byłem zadowolony. Po jego zgubieniu szukałem alternatywy i kupiłem mio cyclo 105. Funkcje identyczne jak w edgu 500 a cenowo lepiej to wychodzi. Na tle sigmy garmin i mio wypada lepiej.

 

tutaj jest wykaz funkcji Mio dla zainteresowanych

http://rowertour.com...a-1-8-cala.html

Czy mio ma funkcję "nawigowania" taką jak garmin i sigma?



#12 Gosc_marcino_*

Gosc_marcino_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2015 - 09:43

Czy mio ma funkcję "nawigowania" taką jak garmin i sigma?

 

Tak ma funkcje rysowania tracka i możliwość ewentualnego powrotu lub jazdy tym trackiem (ogólnie skupiam się na kwestiach treningowych (szosa) a do nawigacji w terenie mam mio cyclo 200)\

 

Jeżeli ktoś chce w mio 105 wgrywać tracka a później po nim jechać to musi sobie zainstalować oprogramowanie z globalsata. (moim zdaniem garmin, sigma jaki i mio mają za małe wyświetlacze aby spełniały funkcje nawigacji)



#13 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 08 październik 2015 - 10:13

(moim zdaniem garmin, sigma jaki i mio mają za małe wyświetlacze aby spełniały funkcje nawigacji)

To może też nie do końca  problem wielkości ekranu ale brak możliwości odczytu map . Taki mały garminowski zegarek Epix a widać mapkę mapkę  np. http://highlytunedat...CoverChilli.jpg

 

Jak kolega ,,blazej'' napisał powyżej w Edge 520 jest już jakaś pamięć dostępna to widać mapę a to  już najczęściej wystarcza do tego żeby się nie zgubić.

 

(Edge 500,Rox  10 ta nawigacja to tylko szkic- można niby wgrać ślad i ,, podążać za nim'' ale jak dojedziemy do pierwszego lepszego nieznanego skrzyżowania najlepiej jeszcze w lesie to robi się problem)   

 

To ma być nawigacja  ????

ekran z Rox 10 Gps     http://sigma-rox.com.../screen1_en.jpg  albo Garmin

http://www.dcrainmak...h-review-88.jpg



#14 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 październik 2015 - 10:48

Dramatyzujesz. Jeżdżę tylko z E500, który świadomie zastąpił terenowego Etrexa 20 i przy odpowiednim przygotowaniu trasy na gpsies.com nawet nie muszę na rysunek mapy patrzyć. I mówię o nieznanym terenie. 100 metrów wcześniej wiem gdzie mam skręcić więc nawet rytm nie jest zaburzony.

W przypadku szosówek element planowania jest kluczowy by nie władować się na szutry więc nie uważam sposobu prezentowania trasy w E500 za mocno uciążliwy.

Po za tym orientacja w terenie przy zdaniu się na własne siły a nie elektroniczna nawigację rozwija mózg, konkretnie hipokamp. 

 

Ps. Tak, lubię się zgubić w terenie, nie koniecznie z rowerem, a potem zdać się na głowę, mapę i kompas.


  • Holden Caulfield lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#15 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 08 październik 2015 - 13:45

Możesz to nazwać dramatyzowaniem-  używam Locusa i rzeczywiście porónując ten ,,szkic''  do mapy rastrowej to jest to katastrofa, zresztą jak jadę to lubię widzieć jednocześnie mapę i wskaźniki , więc u mnie bezmapowiec to tylko dodatek.

 

(Co do tego 2 go czyli Ps. to - raz zrobiłem skrót w Izerskich do Czech w okolicach Stogu Izerskiego przez jakieś mokradła , od razu ze strachu puls 170 - na szczęscie komórka miała jeszcze kawałek baterii i dość dokładny sygnał GPS. Kolega szedł na Triglav w Slowenii , pożyczyłem mu moją badziewną komórkę ale z dobrą mapą .Stwierdził, że to może uratowało mu skórę , akurat na już znacznej wysokości była mgła , snieg, z samym kompasem mówił że by nie powalczył.)

 


  • beskidbike lubi to

#16 mondraker

mondraker
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 06:24

Witam , zastanawiam sie czy ktoś z oceniających posiadał faktycznie 2 liczniki i tak sie tutaj pięknie wypowiada :)

Zaczne więc od różnic w licznikach , co działa dobrze , co źle , czego brak .

 

Przewyższenie terenu : Sigma bije na głowe 520 gdyż ma wbudowany pochyłomierz . Działa to w praktyce tak że po szybkim zjeżdzie rox 10 pokazuje juz nachylenie prawidłowe , 520 jeszcze oblicza że zjezdzamy . Rox pokazuje 10 , 520 jeszcze minus 5 - . Trenujac kolarstwo enduro dyskwalifikacja 520 .

 

Jazda w terenie i profil trasy przejechanej : w rox 10 pełny podgląd zoom , w 520 ostatni chyba 1 km .

 Kolejna kompromitacja GArmina .

 

Dokładność wskazań : Rox 10 - magnes najdokładniejszy pomiar , 520 czujnik na koło :/ lub gps 

                                    Kolejny więc plus Rox 10.0. CzuAjniki garmina niestety nie sa tak dokładne -                                               proszę poczytać jak uśredniają wartości .      

 

Wskazania liczników ; Sigma pokaże wszystko : od najwiekszego nachylenia po najmnijesze , srednie predkosci , czas podjazdów , czas zjazdów , dystans zjazdów i podjazdów itp itp

Zlicza wszystkie  wartości o których 520 może pomarzyć

 

Żeby nie być posadzonym o stronniczość : Edge ma wirtualnego zawodnika czego w sigmie brak .

 

W zasadzie to jedyny minus rox 10 . Ogólnie kupiłem 2 liczniki , najpierw długo jeździłem na 520 , głownie przez opinie w internecie , sigma rox 10 założyłem jako drugi i wielki zachwyt .

 

Raz dwa wystawiłem Garmina na sprzedaż . Bowiem ROX ze względu na dokładność i liste pomiarów miażdzy Garmina , ale to juz do Państwa należy decyzja , ja przetestowałem 2 liczniki i juz wiem że tylko rox 10.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki


  • ROZMIAR i astronom lubią to

#17 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 06:36

Jeśli masz czas patrzeć na licznik i sprawdzać pochylenie, to to nie był szybki zjazd....

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


  • Kekacz lubi to

#18 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:02

Witam , zastanawiam sie czy ktoś z oceniających posiadał faktycznie 2 liczniki i tak sie tutaj pięknie wypowiada :)

Zaczne więc od różnic w licznikach , co działa dobrze , co źle , czego brak .

 

Przewyższenie terenu : Sigma bije na głowe 520 gdyż ma wbudowany pochyłomierz . Działa to w praktyce tak że po szybkim zjeżdzie rox 10 pokazuje juz nachylenie prawidłowe , 520 jeszcze oblicza że zjezdzamy . Rox pokazuje 10 , 520 jeszcze minus 5 - . Trenujac kolarstwo enduro dyskwalifikacja 520 .

 

Jazda w terenie i profil trasy przejechanej : w rox 10 pełny podgląd zoom , w 520 ostatni chyba 1 km .

 Kolejna kompromitacja GArmina .

 

Dokładność wskazań : Rox 10 - magnes najdokładniejszy pomiar , 520 czujnik na koło :/ lub gps 

                                    Kolejny więc plus Rox 10.0. CzuAjniki garmina niestety nie sa tak dokładne -                                               proszę poczytać jak uśredniają wartości .      

 

Wskazania liczników ; Sigma pokaże wszystko : od najwiekszego nachylenia po najmnijesze , srednie predkosci , czas podjazdów , czas zjazdów , dystans zjazdów i podjazdów itp itp

Zlicza wszystkie  wartości o których 520 może pomarzyć

 

Żeby nie być posadzonym o stronniczość : Edge ma wirtualnego zawodnika czego w sigmie brak .

 

W zasadzie to jedyny minus rox 10 . Ogólnie kupiłem 2 liczniki , najpierw długo jeździłem na 520 , głownie przez opinie w internecie , sigma rox 10 założyłem jako drugi i wielki zachwyt .

 

Raz dwa wystawiłem Garmina na sprzedaż . Bowiem ROX ze względu na dokładność i liste pomiarów miażdzy Garmina , ale to juz do Państwa należy decyzja , ja przetestowałem 2 liczniki i juz wiem że tylko rox 10.0

 

Bardzo ciekawe porownanie, wlasnie padla mi sigma rox 8 (po 7.5 sezonach), mysle nad rox 10, mozliwe ze Twoja recenzja bedzie kluczowa :D


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#19 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:08

Za 300 mogę sprzedać rox10

#20 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:25

Zapowiedziana Rox 11.0 - trochę spóźniona z ficzerami, ale lepiej późno niż wcale. Cena ~185 eur

http://www.matosvelo...ps-7-0-et-11-0 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sigma, garmin, edge500, rox 10.0