Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Edge 500 Vs Sigma Rox 10.0

sigma garmin edge500 rox 10.0

30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Garmin Edge 500 Vs Sigma Rox 10.0 (29 użytkowników oddało głos)

Garmin Edge 500 czy Sigma Rox 10.0?

  1. Głosowano Garmin Edge 500 (24 głosów [82.76%])

    Procent z głosów: 82.76%

  2. Sigma Rox 10.0 (5 głosów [17.24%])

    Procent z głosów: 17.24%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:17

Z tego co widziałem na stronie sigmy to jak dla mnie główna przewaga rox11 nad 10 to bluetooth smart i łączność z telefonem o ile w ten sposób przesyła dane odnośnie treningów. Próbowałem ściągnąć data center na telefon ale google play go nie ma jest ale tylko dla tabletu. Wracając do tematu największe zalety rox10 to długo działająca bateria, nie wiem jak działa garmin miałem mio cyclo 505 i z nim były czasami jakieś problemy rox 10 poprostu działa nie ma z nim najmniejszych problemów

#22 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:17

Jest jeden problem wkur guziki boczne
  • gielu lubi to

#23 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 wrzesień 2016 - 21:55

 

Żeby nie być posadzonym o stronniczość : Edge ma wirtualnego zawodnika czego w sigmie brak .

 

W zasadzie to jedyny minus rox 10 . Ogólnie kupiłem 2 liczniki , najpierw długo jeździłem na 520 , głownie przez opinie w internecie , sigma rox 10 założyłem jako drugi i wielki zachwyt .

 

Bez przesady , Sigma Rox 10 nie jest zła  jest całkiem OK - przede wszystkim ,,PEWNA'' -żadnych zawiech itp ale .....te nachylenie co pokazuje to jest .....katastrofa= zdecydowanie zbyt duże opóźnienie.

Nie ma co porównywać np. do Edge 520 .

 

Już pisałem gdzieś tam - Przełęcz Karkonoska , dwa odcinki ca 1,5 kilometrowe  o ,,ŚREDNIM NACHYLENIU '' 15% a miejscami ponad 20 a Sigma jak gdzieś dobije do 12% to świeto lasu.

 

W góralu mam na kierownicy zamontowaną zabawkę  ,, poziomice'' coś jak tu http://www.cantitoer...barclose-up.jpg , obserwuję na bieżąco i  wskazania nachylenia  drogi jakie Sigma Rox 10 pokazuje  są  raczej bezużyteczne.

 

Tak na szybko  co jeszcze mi brakuje- to nie ma  takiego fajnego wskaźnika  jak % FTP w odniesieniu do mocy .

Mogłaby jeszcze pokazywać ,, recovery time ''. 



#24 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 27 wrzesień 2016 - 21:57

Mozliwe, ale moja stara Sigma padla od frontowego guzika, przestaly dzialac po dlugiej jezdzie we mgle. Reszta dziala, ale rozebrac i naprawic od srodka te dwa guziki oznacza defacto... zniszczenie licznika.

Moze te boczne, wygladajace na lepiej uszczelnione wlasnie sa przewaga. Choc wiem ze jedna reka bedzie teraz licznik gorzej obsluzyc.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#25 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 02 październik 2016 - 18:46

Big, gdzie dorwać taką poziomnicę w UE..? Znalazłem, ale tylko ze Stanów.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#26 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 02 październik 2016 - 19:14

Kupowałem 2 lata temu w  Rose ( 9.90euro) ale teraz coś nie widać.



#27 mondraker

mondraker
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 29 październik 2016 - 20:59

Bez przesady , Sigma Rox 10 nie jest zła  jest całkiem OK - przede wszystkim ,,PEWNA'' -żadnych zawiech itp ale .....te nachylenie co pokazuje to jest .....katastrofa= zdecydowanie zbyt duże opóźnienie.

Nie ma co porównywać np. do Edge 520 .

 

 

 

Oczywiście Sigma ma opóznienie ale po np trasie DH i zjezdzie mam prównanie i statystyke sredniego zjazdu , lub dystansu ile ten zjazd wyniósł itp .

 

Garmin w ogóle tego nie zlicza więc zero porównania miedzy zjazdami a jak już pisałem 520  to nachylenie oblicza i wówczas opóźnienie jest ogromne .

 

Na podjeździe a nie jestem sprinterem przejechałem  około 100 m Sigma podawała juz około 10 % a garmin jeszcze  twierdził ze zjeżdzam :)

 

Do Enduro i DH tylko ROX na szosie nie jeżdze :)



#28 mondraker

mondraker
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 29 październik 2016 - 21:11

Jeśli masz czas patrzeć na licznik i sprawdzać pochylenie, to to nie był szybki zjazd....

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

No wiesz jak zjechałem i zaczałem podjazd w terenie po błocie jade do góry 10km/h wówczas Sigma pokazała juz sporą górkę a 520 ze zjezdzam :)

 

Myśle że większość zdrowych (normalnych ) osób nie ma problemu spojrzec przy 10 kmh na dwa liczniki :)



#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 październik 2016 - 21:58

A to oczami tej górki nie widzisz, tylko potrzebujesz do tego komputerka? No ja jestem cyferkowo skrzywiony, ale jakoś mi się nigdy nie zdarzyło, żeby podjazdu nie zauważyć :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#30 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 listopad 2016 - 18:00

Bo tak sobie ludzie tłumaczą zasadność posiadania nowej zabawki. W tym nie musi być logiki, w tym ma być fun

#31 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 listopad 2016 - 12:03

"fun", "flow" i "skill" to w enduro. Myślałem, że szosa jest bardziej konserwatywna ;)



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sigma, garmin, edge500, rox 10.0