Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Można Jeździć Rowerem Szosowym Zimą Po Śniegu?


76 odpowiedzi w tym temacie

#61 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 20 październik 2022 - 22:05

"Urok" klimatu u nas w kraju jest taki, że jeżeli ktoś chce odstawić szosę na zimę to mniej więcej wychodzi, że musi ją schować na pół roku. Nie widzę więc sensu żeby tak robić. Co do trenażera to doskonale rozumiem - wystarczyły mi niecałe 3 jazdy żeby skończyć z nim raz na zawsze :P 

 

Rękawice nie koniecznie muszą być stricte rowerowe - szczególnie jeśli mówimy o czymś na naprawdę chłodne dni (poniżej 0c). W tamtym roku kupiłem używane zimowe rękawice narciarskie z windstopperem i polarem od wewnątrz za 30 zeta na allegro albo olx, i są kapitalne na jazdę w mrozie. Jak wystarczy Ci cierpliwości i nie masz nic przeciwko używanym rzeczom to w internecie można znaleźć cuda ;) 

 

Niestety co do sklepów stacjonarnych to chyba tylko w dużych miastach, ale i tak zwykle będą miały wąski zakres produktów (Wybrane firmy, wybrane modele). Niestety uważam, że trzeba się polubić z kupowaniem rzeczy online żeby mieć naprawdę duży wybór. W dobie takich bajerów jak allegro smart, paczkomaty, darmowe dostawy i zwroty itp. to nie jest to jakiś wielki problem. 


  • Chertan i KlasycznaBianeczka lubią to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#62 KlasycznaBianeczka

KlasycznaBianeczka
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądNYC

Napisano 21 październik 2022 - 06:10

"Urok" klimatu u nas w kraju jest taki, że jeżeli ktoś chce odstawić szosę na zimę to mniej więcej wychodzi, że musi ją schować na pół roku. Nie widzę więc sensu żeby tak robić. Co do trenażera to doskonale rozumiem - wystarczyły mi niecałe 3 jazdy żeby skończyć z nim raz na zawsze :P

 

Rękawice nie koniecznie muszą być stricte rowerowe - szczególnie jeśli mówimy o czymś na naprawdę chłodne dni (poniżej 0c). W tamtym roku kupiłem używane zimowe rękawice narciarskie z windstopperem i polarem od wewnątrz za 30 zeta na allegro albo olx, i są kapitalne na jazdę w mrozie. Jak wystarczy Ci cierpliwości i nie masz nic przeciwko używanym rzeczom to w internecie można znaleźć cuda ;)

 

Niestety co do sklepów stacjonarnych to chyba tylko w dużych miastach, ale i tak zwykle będą miały wąski zakres produktów (Wybrane firmy, wybrane modele). Niestety uważam, że trzeba się polubić z kupowaniem rzeczy online żeby mieć naprawdę duży wybór. W dobie takich bajerów jak allegro smart, paczkomaty, darmowe dostawy i zwroty itp. to nie jest to jakiś wielki problem. 

 

Fakt, chyba nie ma wyboru i trzeba poszukac wsrod rzeczy nie koniecznie rowerowych bo zdrowie wazniejsze (:



#63 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 21 październik 2022 - 07:09

Chiba ma nawet takie, które ostatnie trzy palce dają w jeden pakunek. U mnie robotę robią rękawice z podwójnego polaru, o nieco większym rozmiarze. Tylko powierzchnia chwytna z gumą albo czymś innym nieśliskim musi być. W Decathlon jest kilka modeli rękawic zimowych.

#64 yerzu

yerzu
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 21 październik 2022 - 07:23

Mi bardzo marzną dłonie i na zakres -10 do +1 zakładam rękawiczki Endura Primaloft - zimą robiłem +-1k miesięcznie i świetnie się spisywały - ciepło i da się wciąż dość wygodnie zmieniać biegi.



#65 KlasycznaBianeczka

KlasycznaBianeczka
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądNYC

Napisano 21 październik 2022 - 08:46

Mi bardzo marzną dłonie i na zakres -10 do +1 zakładam rękawiczki Endura Primaloft - zimą robiłem +-1k miesięcznie i świetnie się spisywały - ciepło i da się wciąż dość wygodnie zmieniać biegi.

 

Wygladaja obiecujaco, ja dzisiaj zalozylem cieple bawelniane na nie drugie troche ciensze w ktorych jezdze wczesna jesienia jakims cudem weszly ... i w okolicy 0st cyknalem 40km jak co rano i palce zaczely przemarzac dopiero na ostatnich km. Mysle ze podstawa to zeby byly grube i wiatroszczelne bo te moje po prostu wiatr przez nie przelatuje do skory i dlatego marzne .... dzisiaj o 7 rano mialem za oknem 0 st przy 35-40km/h odczuwalna to pewnie z -10 ..... masakra, ale pogoda przepiekna żal bylo kręcić w garażu ...



#66 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 październik 2022 - 17:23

Lobster AmFIB PRO

4b28aefd199ef525144501914951242e.jpg

#67 Patrysbgc

Patrysbgc
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 21 październik 2022 - 17:55

Ja też polecam rękawice narciarskie, marka w sumie nie robi różnicy.

Skoro jesteśmy w temacie zimy to jakie są najskuteczniejsze ochraniacze na rynku? Rozważałem zakup ekoi

Wersja tańsza:

https://www.ekoi.com...d-extrem-2.html

Wersja wypasiona:

https://www.ekoi.com...at-concept.html

Ale chętnie posłucham innych propozycji.

Przy czym zaznaczam że zimą też lubię sobie machnąć 4-5h w tlenie więc wymagania są dość spore.



#68 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 21 październik 2022 - 17:56

Pytanie z innej beczki ale w temacie:

jakie opony do jazdy po drodze ze świeżym śniegiem/błocie pośniegowym?

Chodzi mi tylko o dojazdy do pracy a nie o jakieś treningi czy długie jazdy. Całorocznie jeżdżę do pracy na rowerze poza dniami z atakiem śnieżycy. Do tej pory radziłem sobie na Continental 4-seasons (nawet w śniegu jak mnie zaskoczyło na powrocie) ale to nie jazda tylko walka o utrzymanie równowagi.  Teraz mam gravela na dojazdy i chciałbym do niego opony tylko na dni śnieżne. 



#69 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 październik 2022 - 18:22

Na śniegu żadna opona nie da rady - nawet jeżeli opona wgryzie się w śnieg, to cała warstwa śniegu pojedzie po asfalcie.

 

Na lodzie wyłącznie opona z kolcami.


  • Chertan lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#70 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 październik 2022 - 14:57

Ja jak spadnie pierwszy śnieg, to zakładam opony z kolcami Schwalbe Winter i zdejmuję na wiosnę.

Są świetne, wracałem po pracy po lodzie i nie było żadnego problemu.

Teraz mają przejechane ponad 1300 km (głównie po suchym) i kolce wytrzymają jeszcze trzeci sezon, być może czwarty też.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#71 mielizna

mielizna
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 październik 2022 - 15:17

 

jakie opony do jazdy po drodze ze świeżym śniegiem/błocie pośniegowym?

 

 

Mam retro szosę na oponach 35c i po śniegu, błocie czy miejscami lodzie da radę na Schwalbe G-One Allround. 



#72 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 22 październik 2022 - 15:18

Pytanie z innej beczki ale w temacie:
jakie opony do jazdy po drodze ze świeżym śniegiem/błocie pośniegowym?
Chodzi mi tylko o dojazdy do pracy a nie o jakieś treningi czy długie jazdy. Całorocznie jeżdżę do pracy na rowerze poza dniami z atakiem śnieżycy. Do tej pory radziłem sobie na Continental 4-seasons (nawet w śniegu jak mnie zaskoczyło na powrocie) ale to nie jazda tylko walka o utrzymanie równowagi. Teraz mam gravela na dojazdy i chciałbym do niego opony tylko na dni śnieżne.

Ja jeżdżę na Schwalbe SmartSam 700x40c - po lesie w śniegu i błocie lub CST Seansamo Control 700x40c po szosie

#73 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 październik 2022 - 18:48

Dla mnie sezon na szoszę wkrótce się skończy, normalnie z początkiem listopada oddaję na serwis, i wracam około marca gdy temp. skacze już dobrze powyżej 10st (można już na krótką nogawkę) i dzień jest dłuższy. Nie mam żadnej przyjemności w jeździe szosą poniżej 10st, chyba że jest piękny dzień i nie wieje. 

 

Trenażer jest dla mnie całkowitym zaprzeczeniem idei dla której kupiłem rower, tj. ruszyć zad po robocie na świeże powietrze.



#74 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 październik 2022 - 20:42

Świeże powietrze, dobre - poczekaj jak się zimniej zrobi ;)

#75 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 22 październik 2022 - 22:42

Ja jeżdżę cały rok na powietrzu.
Jaka to różnica czy narty czy rower?

#76 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 23 październik 2022 - 07:20

Zależy gdzie te sporty uprawiasz.Jeśli w okolicach zasmrodzonych smogiem to po prostu inhalujesz w płuca cały ten syf.Wydaje się,że zimą zdrowszy jest trenażer lub bieżnia ustawiona w garażu.



#77 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 23 październik 2022 - 07:21

Po prostu jadę do lasu, mam go prawie pod domem



Dodaj odpowiedź