Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lemondka, Kupić?


120 odpowiedzi w tym temacie

#41 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 listopad 2016 - 08:11

Do turystyki idealne są IMHO klasyczne w kształcie pętli. Nie dość, że nadgarstki spoczywają w maksymalnie naturalnej pozycji, to jeszcze na złączeniu można sobie wygodnie zamocować lampkę (o ile ma odcięcie i jest odpowiednio mocno pochylona) albo licznik.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#42 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 listopad 2016 - 08:35

Do turystyki idealne są IMHO klasyczne w kształcie pętli. Nie dość, że nadgarstki spoczywają w maksymalnie naturalnej pozycji, to jeszcze na złączeniu można sobie wygodnie zamocować lampkę (o ile ma odcięcie i jest odpowiednio mocno pochylona) albo licznik.

Ale zamknięte pętle są pewnie trochę cięższe.
W sumie to nie będę pokonywał długich odcinków w pozycji aero, jak to jest w triathlonie. Chodzi bardziej o zmianę chwytu na długich trasach, albo gdy wieje od czoła.
Z lampką to nie wiem, bo po zmierzchu raczej wolałbym trzymać barana za rogi :).



#43 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 listopad 2016 - 08:40

A kto Ci każe trzymać lampkę w ręku? ;) Przecież możesz trzymać ręce na manetkach, a lampka zostaje sobie na lemondce. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że w razie zainstalowania dwuczęściowej lemondki przeważnie brakuje już miejsca na montaż lampki.

 

Waga oczywiście jest nieco większa. Ale dla mnie osobiście w turystyce różnica ta zwraca się z nawiązką dzięki praktyczności tego rozwiązania.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#44 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 listopad 2016 - 09:13

A kto Ci każe trzymać lampkę w ręku? ;) ...

Tym bardziej nie kupię zamkniętej. Wystarczy łącznik z tworzywa sztucznego. 



#45 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 03 listopad 2016 - 14:12

Klika miesięcy temu kupiłem lemondkę Profile Design Jammer GT. Wcześniej używałem kilku innych ale dopiero ta spełniła moje oczekiwania. Ukształtowanie ramion łączy w sobie zalety lemondki zamkniętej i dwuczęściowej. Możliwości regulacji są bardzo duże, przez to bardzo łatwo można ją dopasować do swoich preferencji. Używam jej do jazdy długodystansowej.

 

 



#46 funf

funf
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:11

Kupiłem piankowe chwyty do lemondki, trochę grubsza bedzie wygodniejsza w trzymaniu.

Dołączona grafikaDołączona grafika

#47 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:11

Witajcie,

 

w tym roku chciałbym pierwszy raz spróbować Triathlonu (1/4 Ironman), oprócz tego pewnie wpadną ze dwie czasówki no i zapisałem sie na Tour de PoMorze (wyścig 700km).

Powyższe eventy skłaniają mnie do nabycia Lemondki.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że taki mały kawałek materiału będzie aż tak drogi zatem rozglądam się za jakąś wersją raczej budżetową.

 

Widzę dostępną w krajowym sklepie aluminiową w wadze ok 0,5kg yza 135zł + przesyłka

https://rowerplus.pl...-lemondka.html 

 

W chinach natomiast widzę poniższe propozycje w cenie podobnej ok 35USD, karbon waga ok 300g. 

http://www.alibaba.c...264816770.html 

http://www.alibaba.c...262712746.html 

 

Co powiecie o powyższych ? Czy miał ktoś styczność z tymi chinolami ? 

Macie może jakieś inne propozycje w tym budżecie ? 

Obawiam się, że 0,5kg w wersji alu będzie za bardzo odczuwalne na stabilność podczas jazdy, chyba że ktoś mi to zdementuje (rower w geometrii endurace) 

 

Pozdrawiam

 

 

 

 



#48 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:26

Ta pierwsza to to samo co ta: https://rowerplus.pl...ondka.html?s=1 , a ta jest tańsza.

Polecam ją nawiasem mówiąc.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#49 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:05

Ta XLC też jest chyba na Ali do kupienia, też ją mam i jest bardzo fajna. Jedno co mi w niej brakuje to większe możliwości rozsunięcia poduszek pod łokcie.

#50 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:00

Obawiam się, że 0,5kg w wersji alu będzie za bardzo odczuwalne na stabilność podczas jazdy

Nie ma szans, żebyś to odczuł.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#51 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 07 styczeń 2017 - 08:33

Czy te obie kierownice są identyczne?

https://rowerplus.pl...mondka.html?s=1 M-WAVE

https://rowerplus.pl...mondka.html?s=1 XLC HB-T03



#52 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:33

Tak, różnią się wyłącznie logo :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#53 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:34

No tak, o tym napisaliśmy. Chińczyk wszystko potrafi narysować



#54 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:55

Tajwańczyk, dokładnie mówiąc.

 

Ogólnie dla niektórych produktów XLC można znaleźć tańsze zamienniki. Np. narzędzia z logo XLC to Bike Hand, niektóre kierownice to Zoom itd.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#55 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 08 styczeń 2017 - 09:57

BBB BHB-55 Aerofix - końcówka do lemondki. Trochę mało danych. Jaki jest rozstaw "kołków" i średnica na środku końcówki. Uniwersalność polega na rozporowych kołkach?

 

Czym różni się XLC HB-T03 od XLC Pro?



#56 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2017 - 10:39

Nie podam Ci w tej chwili szerokości, nie mam go na stanie - natomiast na pewno mieści podstawkę licznika na płaskiej części. Obstawiam ok. 70 mm, ale mogę sprowadzić egzemplarz i zmierzyć, może takie rozwiązanie by Ciebie interesowało?

 

Montaż jest na element rozporowy, a 99% lemondek aluminiowych ma tę samą średnicę wewnętrzną, więc łącznik jest uniwersalny

 

Który dokładnie model masz na myśli pod hasłem XLC Pro? Najprawdopodobniej chodzi o http://www.xlc-parts...749,detail.html, czyli HB-T03. To samo co M-Wave.

 

EDIT: mam już wymiar łącznika, wynosi 81 mm C-C.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#57 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 08 styczeń 2017 - 12:25

Niektórzy sprzedawcy wstawiają w opisie PRO. Ale teraz widzę, że zdjęcia dają z HB-T03 :). Wiadomo wszystko, co PRO, Extrim itd lepiej się sprzedaje. Mio 200 zostawiam na mostku. Na końcówce pewnie zamontuję licznik Bontragera i lampkę. Ale to sprawa przyszłościowa. Muszę zobaczyć, co będzie po zamontowaniu lemondki.



#58 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:32

BBB BHB-55 Aerofix - końcówka do lemondki. Trochę mało danych. Jaki jest rozstaw "kołków" i średnica na środku końcówki. Uniwersalność polega na rozporowych kołkach?

 

 

Lepiej wstrzymać się przed zakupem takiego łącznika zanim nie ustalisz optymalnego ustawienia lemondki, w tym rozstawu rurek. Można ewentualnie kupić łącznik o regulowanym rozstawie. Taki ma w ofercie m.in. Proflie Design, ale koszt jest dość wysoki. Być może są jeszcze inne oferty, ale nie znalazłem. Sam przymierzam się do kupna, ale w sklepie, w którym robię najczęściej zakupy jest teraz niedostępna.



#59 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:33

Zamiast takiego adaptera można też zamontować zwykły róg rowerowy przymocowany do jednej z połówek lemondki. Nie jest to szczególnie eleganckie rozwiązanie, ale za to bardzo praktyczne i tanie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#60 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:00

Pozytywne zaskoczenie. Na stronie producenta XLC-HB03 ma 475g. Wczoraj przeważyłem tę lemondkę i waga pokazała mi 447g :).


  • mikroos lubi to



Dodaj odpowiedź