Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze NIEszosowe rowerki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
743 odpowiedzi w tym temacie

#681 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 15:13

Super wygląda. Te koła to obręcze 584mm? Też mam opony 50mm w Gravelu i dzięki nim każdy piach w lesie pokonam i błoto. Opony Conti Race King TR za śmieszne 100zł. Synowi też takie zalożyłem.

#682 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 15:38

Nie podoba mi się, całkiem nie mój gust, ale co kto lubi. Ma dawać radość z jazdy. 

 

Dziwnie ustawiona kierownica i klamki. 



#683 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 grudzień 2021 - 17:45

Z miniaturek pasowałaby mi jakaś customowa stalówka ale to drogie i ciężkie a ma być przecież najszybszy na dzielni. Ten w porównaniu do Inflite to i tak dla mnie uczta dla oczu :D

 

Klamki chyba powinny być troche wyżej, ale to się okaże w praniu. 



#684 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 grudzień 2021 - 14:07

Zamówiłem Winspace G2, ale nie u producenta tylko w Czechach. U producenta nie było czarnego w moim rozmiarze, a gdyby był to czas oczekiwania przesyłką XDB mółby -wg informacji Winspace-  trwać do 40 dni, a z Czech gdzie mieli na stanie powinien być w ciągu kilku,

Mocno się zastanawiałem nad Marinem Headlands, ale jakoś nie mogę się przełamać co do napędu 1 x.

G2 ma sztycę 31,6 - zależało mi na 27,2, ale przecież są redukcje https://www.centrumr...-creek-pd10271/

 

Z gotowych rowerów chyba najbardziej by pasował Canyon Grizl CF SL 8, ale oczywiście jest problem z dostępnością.

 

Z Orbeą Terrą, nad którą również myślałem jest jeszcze gorzej niż z Canyonem: sklep zaśpiewał rok 2023.



#685 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 07 styczeń 2022 - 13:47

Gdyby ktoś chciał się pobawić i zmusić przerzutkę szosową / przełajową do pracy z kasetą 12s to może sobie dać spokój. Przetestowałem gruntownie, walczyłem, nie działa :D

 

Z wózkiem Garbaruka przerzutka Rival 1 spokojnie z zapasem ogarnia zakres, ale kaseta 12s jest odrobinę szersza od 11s (ok 3mm) i nie sposób wyregulować tak, żeby skrajne biegi wchodziły jak trzeba - na największej koronce linka delikatnie się luzuje i odrobinę wraca. Hak prosty, wózek nowy i prosty, wszystko ideolo w teorii. Nawet zostawiłem rower w serwisie żeby się poznęcali, ale nie zrobili lepiej niż było.

 

Kupiłem najtańszego, styranego życiem i lekko krzywego Eagla (GX) z olx i po 20 sekundowej regulacji działa wspaniale. Tak więc Ratio działa, ale tylko z przerzutką MTB.

DZOwI1X.jpg


  • Prozor lubi to

#686 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2022 - 14:05

Trudno, żeby przerzutka z Exact Actuation działała z manetką z X-Actuation ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#687 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 07 styczeń 2022 - 14:08

Manetka jest po przeróbce - ten zestaw z Ratio do tego służy. W teorii powinno działać, nawet wytwórca tego ustrojstwa tak twierdzi.

 

Ale nie działa, trzeba użyć przerzutki MTB i wymienić w niej ten element odpowiadający za ciąg linki i bangla. Jest 1x12 mechaniczne, w dobie dostępności części jaką mamy jest to jakiś sukces :)



#688 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2022 - 14:13

BTW próbowałeś zwiększyć limit?

 

Serwisanci nie znają się na SRAM-ie i nie biorą pod uwagi specyfiki jego manetek. W przypadku szosy miałem to samo - przy normalnym ustawieniu limitów nie zawsze wskakiwał mi najlżejszy bieg. Problem zniknął dopiero, kiedy limit po stronie dużej koronki poszerzyłem jeszcze o jakieś 2-3 mm poza płaszczyznę koronki.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#689 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 17:57

A ja mam ramę, ale jest problem z częściami  (GRX 810 2 x 11) hehe. Co prawda widzę jeden komplet na allegro, ale cena jest nieco za wysoka.

Szkoda, bo teraz jest mały ruch w serwisach więc  byłby dobry czas na zlecenie złożenia.



#690 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 07 styczeń 2022 - 18:20

@ mikroos ja umiem zrobić coś tak prostego jak regulacja przerzutki i wiem jak używać tych śrubek :) Wydaje mi się, że problem wynikał z tego, że na najlżejszym przełożeniu linka była już na odcinku prostym tego plastiku przy przerzutce, już poza łukiem, na samym skraju. W Eaglu tak nie jest.

 

No GRX ciężko kupić, Srama AXS również, przekichane jest ze wszystkim. Dlatego kupiłem używki Rival1 + Ratio. No i jeszcze musiałem wymienić przerzutkę na Eagla. W normalnych czasach biznes z gatunku średnich, chociaż to już tak długo trwa że chyba dostępność części w sklepach jest na dzisiaj stanem nienormalnym :)



#691 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 styczeń 2022 - 23:37

To czemu uparłeś się na 12? 11 nie wystarczyłaby? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#692 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 09 styczeń 2022 - 08:16

1x11 już miałem w wersji Sunrace 11-46. Za mało! Kaseta 10-50 (z mniejszą tarczą z przodu niż była) jest ideolo, będzie wspinane :) Przy 12s to ma praktycznie identyczne stopniowanie - zamiast 46 jest 50 i dochodzi koronka 10z.

 

A poza tym to miało być proste i w sumie było - tylko trzeba było od razu kupić przerzutkę MTB. 



#693 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 08 kwiecień 2022 - 09:05

W końcu i tak uznałem że jest tylko prawie dobrze i wysłałem ramę do Cyklonu do podłubania tylnych widełek.

Efekt średni, rama przytyła 130g + miało być szerzej niż ostatecznie jest, ale opona z uczciwym 56mm (2,2") i małym biciem się mieści i jest jeszcze troszeczkę zapasu.

 

I wsadziłem hardkorowy mostek 60mm z małym dropem.

 

Jeździ się na tym tak jak miało, dzik! Kolejnym etapem może być tylko customowa stalówka, ale to chyba tylko dla wyglądu i próżności. Teraz już tylko jeździec jest słabym punktem :D



#694 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 08 kwiecień 2022 - 11:33

Czy można zapytać na czym polegało "podłubanie"? Wycinaniu i ponownym wklejaniu?



#695 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 08 kwiecień 2022 - 11:44

Z tego co zrozumiałem... no generalnie musieli te widełki zrobić w sumie od nowa. Po stronie napędowej bazując na jakiejś kompozytowej piance - stąd wyższa masa. Po drugiej stronie po wycięciu części można było zamodelować bardziej płaski kawałek.

 

Albo zupełnie odwrotnie :D

 

W każdym razie przepychanie przewodów teraz to już prawdziwy hardkor. Ale jak już człowiek to złoży do kupy i przestanie bluzgać idzie jak przecinak.


  • Dari lubi to

#696 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2022 - 18:04

Statyw spakowany może jeszcze to czymś lepiej zabezpiecze, ale nie powinno byc klopotu.
Na dniach dojedzie bagażnik i będę musiał ogarnąć jakas fajna torbe. Niestety raczej nie znajdę takiej, żeby zmieścił się aparat z teleobiektywem (min. 40cm wewn.), może i lepiej, nie wiem jak ten sprzęt zniósłby wyboje. No nic, trzeba będzie te 3kg wozić na grzbiecie. A do torby termos, żarcie, drugi obiektyw, może coś jeszcze wpadnie.
fc523dbcbd697aeb6ff05a157e5edcc3.jpg


  • Marcin321 i artho lubią to

#697 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 19:00

Jaki plan? :)

 

Co to za torba w ramie?



#698 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2022 - 22:34

lecę na Biebrzę na majówkę :) torba jest od statywu, dostałem taką gustowną ;)

i myślę jak tu spakować foto.. na grupie radzą mi kupić plecak fotograficzny i po prostu w czasie jazdy przypiąć go porządnie do bagażnika, i chyba w to pójdę. Trochę ostatnio ćwiczyłem z czym się je długie tele, i chcę więcej :)

MG-9695-De-Noise-AI-standard-kopia.jpg

MG-9021-De-Noise-AI-kopia.jpg

MG-9544-De-Noise-AI-kopia.jpg


  • Marcin321 i bonobo lubią to

#699 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 22:45

Czyżby Sigma 100-400?

 

W przypadku roweru turystycznego, gdzie nie zależy Ci na prędkości poszedłbym w bagażnik i torby, może coś z nowoczesnych rozwiązań jak składane TrunkBag od Topeaka? Mam tą mniejszą EXP i sprawdza się dobrze:

https://www.topeak.c...TX-TRUNKBAG-EXP

tylko nie wiem czy pod wymiary obiektywu nie będzie trzeba czegoś jeszcze większego.



#700 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2022 - 22:54

Sigma 150-600 C ;)

ta torba za mała, muszę mieć wewn. min 38cm, a najlepiej ok. 40, bo i tak pewnie bym pakował foto dodatkowo w folię bąbelkową

zastanawiałem się nad Prox Dakota 362, ale nie wiem, czy nie lepiej wziąć ten plecak i na czas jazdy troczyć go do  bagażnika

plan jest żeby zajechać na miejscówkę, zostawić rower, wziąć szpej i ruszyć na foty, wrócić, zmienić miejsce i to samo, i tak obskoczyć kilka punktów dziennie