Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Vinci


329 odpowiedzi w tym temacie

#221 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 marzec 2020 - 19:50

Jak wygląda teraz waga całego roweru w takim zestawie? 



#222 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 19:53

Jak wygląda teraz waga całego roweru w takim zestawie?

Nie ważylem jeszcze. Dam znać jak to ogarnę

#223 fragdancer

fragdancer
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 31 marzec 2020 - 19:42

przyszły vinci tore disc 45mm pod oponke, bez tasmy wazyly 1233g, czyli z tasma powinno byc tyle ile podaja. Jak znajde chwile wrzuce zdjecie maszyny z kołami w watku nasze rowery :). Rower wazy z pedałami, uchwytami na bidon i uchwytem na wahoo 7.6kg. (rose x-lite four disc)



#224 Karol30

Karol30
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 02 maj 2020 - 11:49

Rapid 50 zamówione w promocyjnej cenie

https://www.vinciwhe...rne-pod-oponke/

 

Wybierałem między evenlite a vinci. Cena była okazyjna, waga mniejsza. Wizualnie również bardziej mi podeszły i będą vinci.

 

Polecicie jakieś dobre opony 28c? 



#225 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 02 maj 2020 - 13:46

Mam do oddania nowki po wymianie gwarancyjnej, czarne Rapid 50. Ktoś chętny?

#226 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 02 maj 2020 - 14:40

Mam do oddania nowki po wymianie gwarancyjnej, czarne Rapid 50. Ktoś chętny?

model 2020? Z czym był problem? Chyba się nie polubiliście skoro już się rozstajecie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#227 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 01 kwiecień 2021 - 21:08

Odkopie temat. Kto robi ich piastę  Vinci R-Tour? 

Zastanawiam się nad ich Rapidami po oponę. Cena promocyjna, taka w sumie normalna w tych poj#@#$%# czasach :)


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#228 Jacenty_071

Jacenty_071
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 04 kwiecień 2021 - 07:09

Odkopie temat. Kto robi ich piastę  Vinci R-Tour? 

Zastanawiam się nad ich Rapidami po oponę. Cena promocyjna, taka w sumie normalna w tych poj#@#$%# czasach :)

 

Od kilku tygodni posiadam Rapidy 38 2020 pod oponkę, tarczę Centerlock, oś 12 mm, bębenek Shimano.

 

W mojej ocenie siedzą tam brandowane dla Vinci piasty Bitexa BX312:

 

http://www.bitexhubs...l.php?no=BX312F

http://www.bitexhubs...l.php?no=BX312R

 

Jako, że jestem z nimi na wyjeździe to na lepsze zdjęcia bębenka nie mam teraz szans, ale wygląda jak ich podstawowy bębenek: inserty Antibite, logo 6 pawls i 11s

 

Aktualna cena promocyjna zła nie jest, chociaż na BF kupowałem je po 2970 PLN (wtedy wyłącznie wersja 50 mm)

W związku z dłuższymi brakami części udało się dogadać z Vinci i zastąpiliśmy finalnie obręcz 50mm właśnie 38 mm.

 

Pozytywnym zaskoczeniem jest waga kół - mój kuchenny zelmer pokazał 1392 g, Vinci wskazuje wagę 1450 g.

 

Obręcze dostosowane są pod TL i nie wymagają taśmy.

 

Same piasty toczą się gładko, chociaż zakręcone "na luźno" zatrzymują się stosunkowo szybko (liczę na dobre uszczelnienie).

 

Nie jeden kołodziej buduje na nich koła i myślę, że złe nie są chociaż zdjęcia ALU bębenka z Weightweenies nie nastrajają pozytywnie...

 

https://weightweenie...google_vignette

Załączone pliki

  • Załączony plik  V2.JPG   61,91 KB   35 Ilość pobrań
  • Załączony plik  V1.JPG   93,3 KB   36 Ilość pobrań
  • Załączony plik  V3.JPG   101,16 KB   35 Ilość pobrań
  • Załączony plik  V4.JPG   65,74 KB   35 Ilość pobrań

  • Marcin321 i HarveyDent lubią to

#229 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:52

Thx, chyba dobry trop. 
Wnioskując po zdjęciach w Vinci Rapid pod hamulcec szczękowe są chyba BX303F + BX303R. Ale zweryfikuje jeszcze jak przyjdą


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#230 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 kwiecień 2021 - 21:48

Przyszły więc weryfikuje ostatecznie. Z przodu jest Bitex BX303F ale z tyłu Powerway PFH-R45 - bębenek na 3 zapadki. Osobliwy mix bo wolałbym piasty z tej samej serii.

Komplet 38mm Rapidów tubeless (dają zawory i mleko) pod oponę na hamulce szczękowe waży 1390g wobec deklarowanych 1410g


  • EmPe lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#231 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 06:24

Wagowo wyszły jak moje Tore 2019, odchudzili tą wersję Rapidów względem poprzedniej o dobre 100g. Jak Ty rozczytaleś jakie to piasty?? U mnie r-proud siedzą i oprócz brandingu Vinci to ja tam nic nie widzę

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#232 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 15 kwiecień 2021 - 12:15

Bardzo prosto : wziąłem kółka i laptopa do łapki i poszedłem na dwie strony majfriendów gdzie cały światek składaczy kupuje piasty czyli Bitex i Powerway. 

I tym oto sposobem mym oczom ukazały się 

http://www.power-way....tw/PFH-R45.htm

http://www.bitexhubs...l.php?no=BX303F

Dla pewności ściągnąłem jeszcze bębenek żeby porównać.

 

Nie ma opcji żebyś tam nie znalazł swoich piast :D


  • JHartman i EmPe lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#233 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 14:50

To, że to jakieś chińczyki to wiedziałem ;), myslałem tylko, że może tam u Ciebie gdzieś na piastach jest nazwa producenta. Przednia u mnie to na bank też Bitex, co do tylnej już nie jestem tak pewny, że to ten power-way...Dzięki :)



#234 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 16 kwiecień 2021 - 12:20

Moje vici rapid 40 mają już prawie 3,5 roku i nakręcone lekko ponad 20tys kilometrów, wciąż bez awarii i oznak zużycia :) 

Jestem niezmiennie zadowolony z zakupu, jedyne co bym zmienił to zamiast wersji na szytkę wolałbym oponkę, chociaż na razie obyło się bez żadnego kapcia i powrotu do domu wozem serwisowym :)

Niestety wciąż mam obawy że w razie awarii, mleko które wożę nie da rady uszczelnić szytki.  



#235 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2021 - 00:53

Moje vici rapid 40 mają już prawie 3,5 roku i nakręcone lekko ponad 20tys kilometrów, wciąż bez awarii i oznak zużycia :)

Jestem niezmiennie zadowolony z zakupu, jedyne co bym zmienił to zamiast wersji na szytkę wolałbym oponkę, chociaż na razie obyło się bez żadnego kapcia i powrotu do domu wozem serwisowym :)

Niestety wciąż mam obawy że w razie awarii, mleko które wożę nie da rady uszczelnić szytki.  

Zawsze możesz wozić szytke. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#236 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 18 kwiecień 2021 - 08:25

Zawsze możesz wozić szytke.

Wiem ale szytki są jednak spore, a te małe ważące około 160g kosztują dużo kasy, to już wolę zadzwonić po żonę niż wydać pięć stów na zapasową szytkę której poza akcjami serwisowymi nie użyje.

#237 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 18 kwiecień 2021 - 14:35

Ewidentnie szytek nie powinieneś próbować
  • Jedi23 lubi to

#238 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 maj 2021 - 17:42

Ja dzisiaj trochę pojeździłem w wietrze i jestem bardzo zadowolony. Sztywność boczna spora (myślałem, że nie aż tak, bo jednak waga niska to i mało materiału :D ), koła dobrze się toczą.

 

Boczne wiatry nie są aż tak odczuwalne jak w Nolimited, ale to pewnie kwestia 1cm niższego stożka.

 

Szybko mi ogarnęli koła, wszystko dobrze wysłane, bez wad, problemów itd.



#239 bike83

bike83
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 19 maj 2021 - 09:16

Również od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem ich kół. Miło, że trzymają wagę (z tego co czytam to chyba zawsze, gratki!, dla mnie to ważne!), bo przy karbonach od evenlite dodatkowe 80g względem katalogu było niemiłym zaskoczeniem. Tutaj jest o 11g mniej niż deklarowane. No i odchodzi kolejne 15-20g bo nie trzeba taśmy tubeless naklejać.

 

Przy tych samych stożkach jak w poprzednich kołach (50mm) tak jak pisze @dmxzor wiatr mam wrażenie jakby mniej miotał. Toczą się bardzo ok, mam nadzieję, że długo posłużą.

 

 



#240 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 19 maj 2021 - 10:57

Również od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem ich kół. Miło, że trzymają wagę (z tego co czytam to chyba zawsze, gratki!, dla mnie to ważne!), bo przy karbonach od evenlite dodatkowe 80g względem katalogu było niemiłym zaskoczeniem. Tutaj jest o 11g mniej niż deklarowane. No i odchodzi kolejne 15-20g bo nie trzeba taśmy tubeless naklejać.

Przy tych samych stożkach jak w poprzednich kołach (50mm) tak jak pisze @dmxzor wiatr mam wrażenie jakby mniej miotał. Toczą się bardzo ok, mam nadzieję, że długo posłużą.

Zostałeś oszukany na 11g carbonu i jeszcze się z tego cieszysz 😆
  • Arni i X-RAY lubią to



Dodaj odpowiedź