Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2242 odpowiedzi w tym temacie

#861 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 08:28

No widzisz u mnie też wszystko działało. Jeśli miałem problemy to np. w niedzielę, w godzinach "szczytu", kiedy najwięcej osób jeździ. Dwa tygodnie temu nie mogłem pobrać tras, natomiast ukończona jazda wysłała się bez problemu. Później wszystko działało normalnie, łącznie z pobieraniem tras. O Segmentach nic nie wiem bo nie korzystałem z nich ostatnimi czasy. Miej na uwadze, że pobieranie tras, wysyłanie jazd i synchronizacja Segmentów to są najwyraźniej różne rzeczy w przypadku Stravy (osobne serwery?).



#862 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:03

Moja sugestia: czy prawdopodobnie opłacany przez Garmina, kolega Prozor (patrz stopka) mógłby zająć się dalszym wychwalaniem "niezastąpionych" Garminów w dedykowanym wątku?
Puki co, cały czas uprawia w tym temacie czarny marketing, krytykując Wahoo, nie mając nawet styczności z tymi urządzeniami

Spokojnie, przecież wszyscy wiemy, że Garmin to kupa. Szczególnie w tym wątku ;-)
  • beskidbike lubi to

#863 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:16

Przede wszystkim: chciałbym być opłacany przez Garmina/Wahoo/cokolwiek innego.

A i tak pisałbym bez wazeliniarstwa, czy fanatyzmu. W miarę możliwości - obiektywnie. Jak jest coś 'kupa" to się wykazuje dlaczego. Wpisy beskida to typowe śmieciowe przygaduszki (nie na temat, wylądował w koszu, ale można przejrzeć dlaczego we wpisie wyżej. Przy okazji: nie "puki" tylko "póki": puki co czy póki co - Ortograf

 

Tak samo punktuję zauważone błędy w innych urządzeniach, w tym garminowskich, bo faktycznie z nich korzystam. Tak dobrej roboty jak oprogramowanie w ostatniej wersji 8.0 do E1030 dawno Garmin nie zrobił. Na dodatek publiczna wersja beta przed wdrożeniem była dość długo testowana i poprawiana w interakcji z użytkownikami. Każde moje zgłoszenie i każdy zauważony błąd czy coś co wymagało poprawki (i nie tylko moje!) było przyjmowane i jeśli było zasadne, to oprogramowanie było poprawiane, na dodatek jeśli były niejasności to programiści bety uzgadniali je mailowo i tak dalej. W efekcie uzyskano stabilne oprogramowanie o naprawdę wysokiej jakości, coś co dawno nie było wizytówką oprogramowania urządzeń garminowskich - widocznie przyjęli wreszcie do wiadomości, że nie można wypuszczać oprogramowania testowanego tylko u siebie i poprawiać to co zauważą użytkownicy w finalnych produktach. Coś co aktualnie robią programiści Wahoo. O ile do niedawna oprogramowanie ich urządzeń było całkiem stabilne i dość wysokiej jakości, to obecnie po wprowadzeniu Roam zaczęło to się psuć. Jedno się polepszy, to się co innego spieprzy... 

Cytując z wątku grupy wahoo google:

It used to be the case that the increase in firmware number indicated the number of fixes in a release.
So e.g. release 2359->2364 meant 5 fixes.
If that’s still the case nowadays, there’s probably other fixes under the hood that aren’t documented.
The only way to truly know is if you go for a ride.

 

If you are right then the last three updates fixed almost 1000 bugs!!!!

Really hope that is not the case!

ELEMNT ROAM WR14-5027 - 26 August, 2019

ELEMNT ROAM WR14-5525 - 3 September, 2019

ELEMNT ROAM WR14-6019 - 17 September, 2019 

 

Hym... Od 26 sierpnia do 17 września poprawiono prawie 1000 błędów (dokładnie: 992)? Fajnie, że aż tyle, ale pytanie skąd aż tyle? Niechlujstwo programistyczne? Być może są to jakieś małe pierdołki, większość jest niewidoczna dla użytkowników. 

Ale coś jest nie tak z kanałem dystrybucji ich oprogramowania - brak publicznej bety, traktowanie wszystkich użytkowników jako królików doświadczalnych, coś co do niedawna było domeną Garmina staje się polem do popisu Wahoo.  

 

A wracając do tematu: w Edge pobieram trasy z apki Strava IQ poprzez wskazanie co chcę pobrać. Nie synchronizuję wszystkiego co mam, nawet jeśli coś utworzę, to od razu nie znajduje się w urządzeniu. Dla mnie to zaleta, bo robię czasami kilka kursów, a wybieram do pobrania tylko to, co w danej chwili jest mi potrzebne. No i w tym przypadku nie miałem żadnych problemów. Może faktycznie serwery Strava nie wyrabiały się z obsługą "push", a żądania pobrania obsługiwały poprawnie.

 

Z serii "czarnego marketingu", czy raczej wskazywania aktualnych problemów urządzeń Wahoo:

problem z obsługą LED:

"HR-leds do not show Yellow when in Cardio zone. They show orange for Cardio AND Hard zone."

"I pushed a bit on my morning ride today and can confirm, LED problem is not fixed in WR14-6019. Only white (?!) (1Led), blue (2 Led‘s), green (3 Led‘s), orange (4Led‘s) and red (5Led‘s) is displayed"

 

Ktoś widocznie przegapił żółty kolor.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#864 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:38

 Wpisy beskida to typowe śmieciowe przygaduszki (nie na temat, wylądował w koszu, ale można przejrzeć dlaczego we wpisie wyżej. Przy okazji: nie "puki" tylko "póki": puki co czy póki co - Ortograf

 

Możesz mi wyjaśnić co było nie na temat w moim poście, który zacytował @matomi ?

Napisałem, że krytykujesz urządzenia, z którymi nie masz styczności, a nawet najprawdopodobniej nie miałeś nawet w rękach, jednocześnie usuwając moje krytyczne posty na temat Garmina w dedykowanym wątku.

Ja już w tamtym nie piszę, więc Ty nie udzielaj się tu, ok?

Uwagi odnośnie drobnych błędów w ortografii możesz sobie wsadzić w ... jak już się nie masz do czego przyczepić.

Zapewne jesteś osobą popierającą obecną partię rządzącą, państwo policyjne i chyba w związku z tym, trochę się zapędziłeś w swojej moderatorskiej "władzy" usuwając bezzasadnie moje (i nie tylko) niewygodne dla Ciebie samego posty.

 



#865 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:38

To, że różnica numerów firmware oznacza liczbę pojedynczych błędów to tylko spekulacja jednego z forowiczów. Tak naprawdę może to oznaczać cokolwiek, jakiekolwiek pojedyncze zmiany.



#866 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:44

Możliwe, ale może ta spekulacja ma jakieś sensowne podstawy. 

 

 

Możesz mi wyjaśnić co było nie na temat w moim poście, który zacytował @matomi ?

 

 

Regulamin forum:

§2. Użytkownik zobowiązany jest do:

  1. Prowadzenia rozmów według zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego.
  2. Wcześniejszego sprawdzenia, czy owe pytanie nie zostało już postawione przez kogoś innego, lub czy dyskusja o podobnym temacie nie jest prowadzona.
  3. Pisania postów i tematów w odpowiednich działach.

§5. Pozostałe:

 

  1. Zakładając konto na forum jednocześnie akceptuje się regulamin obowiązujący na forum.
  2. Regulamin dotyczy również ShoutBox'a.
  3. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
  4. Użytkownicy, którzy będą sztucznie wszczynać zbędne rozmowy lub w nich uczestniczyć, będą karani ostrzeżeniami.

Powyższy post naruszał tak punkt 1 paragrafu 2 (a także i 3 - nic w temacie nie wnosił) a także nosi wyraźne znamiona naruszenia paragrafu 5 punkt 4 - wpis był wyraźnie zbędny, nic konstruktywnego nie wnoszący do wątku, a miał tylko i wyłącznie jeden cel, czyli zdeprecjonowanie wpisów (na temat i w temacie) innego użytkownika, co właściwie niebezpiecznie zbliża się do naruszenia paragrafu 3 punkt 1 Regulaminu Forum.

 

Na razie za naruszenie §5.4. udzielam pouczenia. W przyszłości będę zmuszony ściśle stosować się do regulaminu.

 

Post nie został usunięty, został przesunięty do śmietnika. Mała różnica, ale jednak wątek nie zawiera niepotrzebnych, śmieciowych wypowiedzi. Niniejszą wypowiedź proszę traktować jako ostateczne wyjaśnienie, na przyszłość informacje o usunięciu będą podawane zgodnie z paragrafem 6 punktem 3.1.

 

Na powyższą decyzję (i inne decyzje moderatora forum) przysługuje prawo złożenia skargi do administracji forum.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#867 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:02

A ja bodajże... od 14 lat jeżdżę z watomeirzami a ostanie lata  z co najmniej dwoma. Uzmysłowiłem sobie jaka to musi być frajda wsiaść na rower bez żadnych liczników, celów, zapalnoanych kilometrów i pojechać, gdzie oczy poniosą i nie patrzeć w cyferki tylko w Świat dookoła ;)

Stało sie to wtedy, gdy impulsowo zjechałem z głównej drogi i wjechałem pod sam brzeg Wisły. Woda niska, twarde łachy piachu siegające, aż do środka rzeki, po których spacerują nieliczni ludzie. Droga nierówna, więc wacików z dwóch watomierzy nie było czasu kontrolować.

Muszę sobie taką wycieczkę zaplanować, bo ja z tymi watomierzami muszę jeździc... sprawdząc, porównywać, kontrolować..

ale mam dość.

Nawet ja, gadżeciarz.. może chyba już wypalony? włączam w licznikach podstawowe funkcje: waty akt., waty śr., waty NP, waty okrąż. okrążenie, tętno, prędkość... to chyba wszystko? reszta mi nie potrzebna. A tu tyle poprawek, funkcji, których nazw nawet nie sposób zrozumieć.

Pozwoliliśmy Strawie, Garminowi, Wahoo kontrolować nawet nasz wolno spędzony czas.


  • Prozor i Arked lubią to

#868 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:28

Zgadza się asedio. Trzeba zachować we wszystkim umiar. Dla mnie jazdy wytrzymałościowe/tlen to takie właśnie włóczenie się po tzw. zadupiach, eksploracja, cieszenie się krajobrazami. Na licznik oczywiście patrzę od czasu do czasu ale nie zabija to przyjemności z jazdy. Nie obchodzi mnie wtedy że moc dziś słaba, tętno wysokie albo za mało kilodżuli zrobione.

 

Ja również mam mocno podstawowe wymagania wobec licznika. Ma mi skutecznie i płynnie pokazać podstawowe wartości, pokazać gdzie jestem i ewentualnie gdzie mam jechać, nagrać jazdę i wysłać ją na Stravę (itd.). Jego ewentualna konfiguracja ma być prosta, szybka i przyjemna. Jeśli to działa to jestem zadowolony. A do tej pory w moim konkretnym przypadku jazdy z Boltem działa za każdym razem ;) Nawet jeśli Wahoo coś kiedyś psuło w którymś momencie to nigdy mnie to nie dotknęło. Może to szczęście. Może to brak doktoryzowania się na temat każdego szczegółu działania urządzenia. Nie wiem.



#869 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:44

Absolutnie nie zgadzam się, aby post został usuwany z tak błahego powodu, jak drobny błąd ortograficzny. Tym bardziej, że że nie jest to nagminne, a JEDNORAZOWA pomyłka.

Nie zgadzam się również z drugim argumentem, post był na temat i w odpowiednim temacie, ponieważ napisałem, że wypowiadasz się i krytykujesz sprzęt (Wahoo) którego nie użytkujesz, a znam Cię na tyle dobrze z forum, że jestem tego pewien.

 

W związku z powyższym, uważam, że post został usunięty bezpodstawnie i zbyt pochopnie, szukałeś powodu, a teraz poprzez zasłanianie się cytowaniem paragrafów próbujesz argumentować swoją decyzję.

 

Być może ten post jest nie na temat (podobnie jak Twój) i powinienem wysłać jako wiadomość prywatną, ale zamieszczam publicznie, aby inni widzieli jakie praktyki są tu stosowane. Piszę to również dlatego, ponieważ jak w każdym demokratycznym państwie mam prawo do obrony i wolnej wypowiedzi.

 

Oczywiście, ale w formie jaką przedstawiłem powyżej - masz prawo zgłosić swoje zastrzeżenia do administracji forum wraz ze skargą na to, że post został usunięty z uwagi na brak związku z tematem jako sztuczne wszczynanie zbędnych rozmów (§5. pkt. 4), błąd ortograficzny nie ma związku z usunięciem postu. 

Niniejszy wpis będzie w tym wątku do jutra, po czym zostanie przeniesiony do śmietnika.

Od decyzji służy odwołanie do administracji forum.

 


Użytkownik Prozor edytował ten post 19 wrzesień 2019 - 11:52
Odpowiedź moderatora.


#870 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:45

Wiesz Arked... ja po długim czasie i ze sporą nadwagą od początku roku "wróciłem" na rower. Cały czas jeżdże na "oparach", bo priorytetem są zbędne kg. Psychicznie to bardzo dołujące i upierdlwe co każdy z was wie, gdy nie ma glikogenu a jechać trzeba. Pierwsze dojazdy do pracy to po prostu nie mogłem funkcjonować a po powrocie na nic nie maiłem ochoty. Waty mizerne, bo nie one były priorytetem. Kudosy na stravie dostaję z grzeczności ;) i Wahoo ELEMNT i BOLT działają zawsze. Bardzo szybkie i proste jest wejście w czujniki i kalibrację, którą robię bardzo często nawet na jednej jeździe.

Garminów mam chyba z 5 od 800-stki po 1000. 

Niech mi ktoś podpowie jakiś czarowny skrót, żeby wejść szybko w kalibrację miernika w Garminie?

I nie chodzi mi tutraj o włączenie funkcji kalibracji po wykryciu czujnika ale tak z ręki, dwa, trzy  kliniecia i kalibrujemy,.

W 800, 810, 820 i 1000 to jest jako tako dzięki dotykowi ale w 520 wejście w opcję kalibracji przez te klikanie to masakra jakaś...

ale może jest skrót opisany w  instrukcji? ..bo ja starej daty jestem. Nigdy nie nauczyłem się czytana instrukcji ;)


  • Arked lubi to

#871 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 12:08

Oj, dzisiaj łapkę na Stravie dostałeś za jazdę przed świtem - teraz już wiem, że do roboty ;)

W nowych e530/830/1030 znacznie to ułatwili (zwłaszcza dotykowych - łatwiej) wystarczy zsunąć ekran (paluch w dół lub przycisk prawy górny róg), widżet skrótów obsługi (palcem w bok lub przycisk wyboru widżetu) i wybierasz z listy opcji (o ile pamiętam) na dole jest kalibruj pomiar mocy (inne to wybierz kurs, wybierz trening, wróć do startu). W e530 jest specjalny dostęp klawiszowy do menu skrótów (sprawdź w instrukcji). 

No ale o to powinieneś zapytać się w wątku Garmina - ewentualnie mogę podzielić i przenieść tą część, żeby ktoś się nie czepiał, bo do wątku pasuje, jak pięść do nosa ;)


  • beskidbike lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#872 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 304 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 12:10

Dziś wyszedł kolejny FW: 6023 oraz update aplikacji. 
Opis zapewne pojawi się wieczorem. 

 

 

ELEMNT ROAM WR14-5027 - 26 August, 2019

ELEMNT ROAM WR14-5525 - 3 September, 2019

ELEMNT ROAM WR14-6019 - 17 September, 2019 

 

 

Mnie się podoba, że co 2 tygodnie poprawki. 
Widać, że robią, poprawiają, ulepszają, reagują.


  • beskidbike lubi to

#873 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 19 wrzesień 2019 - 13:29

Niby tak ale SRMy i standard CTF z opcjami włączenia i wyłączenia autokalibracji, zmiany slope wciaż nie ma. Opcja włączenia i wyłączenia autokalibracji dotyczy wszystkich mierników. Skoro miernik udostępnia taką funkcję i info o tym jest słane przez ant+  to licznik powinien ją wyświetlic i dac możliwosć jej zmiany.

Garmin tak robi.

To największa niedoróbka w wahoo, z którą ja mam do czynienia już blisko rok.

Oczywiście napisałem do wahoo, odpisali grzecznie, że "programiści pracują..."

To ok, ale teraz zastanawiam sie nad czym pracują.

Dzięki Prozor, coś tam sobie poćwiczę z tą kalibracją.



#874 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 wrzesień 2019 - 07:42

Wczoraj wyszła poprawka stabilności tego co zrobili niestabilnie dwa dni wcześniej. Serio, mogliby wypuszczać poprawki rzadziej, ale w pełni przetestowane.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#875 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 wrzesień 2019 - 08:14

Wczoraj wyszła poprawka stabilności tego co zrobili niestabilnie dwa dni wcześniej. Serio, mogliby wypuszczać poprawki rzadziej, ale w pełni przetestowane.

Np. tak jak robi to Garmin  :lol:



#876 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 08:43

A w czym przeszkadza, że wypuszczają częściej? Dla mnie akurat to dobry znak, że cały czas ktoś tam pracuje.

#877 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 wrzesień 2019 - 08:57

Nie ma nic złego w cyklu wydawniczym oprogramowania rolling release. Ale wypuszcza się wersje stabilne, a nie ciągłą betę. To doprowadza użytkowników do szewskiej pasji. Do niedawna było to wizytówką oprogramowania garminowskiego, ale nauczyli się czegoś po sporej dawce uzasadnionej krytyki. Patrząc po ostatnim oprogramowaniu do Edge 1030 to zrobili to wzorowo. Pełna interakcja z użytkownikami publicznej bety, wypuszczenie ostatecznej wersji oprogramowania jak wszystko zostało doszlifowane. Coś czego w Wahoo nie uświadczysz. Zgłaszasz problem, przyjmują jako nowy albo dodają do istniejącej kolejki. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#878 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 wrzesień 2019 - 10:13

Coś czego w Wahoo nie uświadczysz...

Nie uświadczysz...ale błędów, co ja jak i kilku innych użytkowników tego forum potwierdza po ponad 2 latach bezproblemowego działania Wahoo Bolta ;)

Jakoś nie mogę się doszukać osób, które z powodu błędów oprogramowania zamieniły Elemnta albo Bolta na Garmina. Natomiast w druga stronę to dość często spotykane, ciekawe dlaczego? :P Podpowiem...ludzi szlag trafiał, że wydali tyle kasy na coś, co nie działa tak jak powinno.

Jedyne znane przypadki rezygnacji z Wahoo na rzecz Garmina, to gdy ktoś chciał mieć nawigację z "pełnymi" mapami.



#879 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 10:54

Błędy oczywiście są ale nie są to błędy krytyczne. Zachowajmy skalę. Nie pamiętam aktualizacji, która u mnie wpłynęła by zasadniczo negatywnie na funkcjonowanie urządzenia. Chyba to ostatnie niepotrzebne pikanie licznika przed zakrętem jest najbardziej zauważalne i może być irytujące jeśli ktoś nie naciska 'Mute'. Co nie zmienia faktu, że nawigacja wciąż działa jak należy...



#880 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 wrzesień 2019 - 11:10

Fakt, co racja, to racja. Teraz to chyba są dwie główne "bolączki" czyli problem nawigacyjny (czy obsługa kursów - na skrzyżowaniach) i zgubiony żółty kolor ledów. Dla znacznej części użytkowników te problemy praktycznie mogą nie istnieć. Zwłaszcza jeśli ktoś nie używa kursów, czy informacji o strefach przekazywanych kolorami LED. Czy jakieś pomniejsze problemy, o których przeciętny użytkownik nawet się nie dowie, bo mogą dotyczyć np. optymalizacji pracy oprogramowania.

 

Nie uświadczysz...ale błędów

taa... jasne. "Nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne, a białe białe..."

Błędy zawsze i wszędzie będą, w każdym oprogramowaniu. Wystarczy rzucić okiem na grupę https://groups.googl...oo-elemnt-users

właściwie to jedyne źródło informacji, Wahoo żadnego innego forum wymiany doświadczeń, problemów, sugestii nie ma...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź