Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#1421 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 luty 2021 - 10:54

W którym miejscu ma port do ładowania? Jeśli tak jak Garmin na dolnej bocznej ściance, to uchwyt ma mostek lub sterówkę załatwi sprawę.



#1422 faziolot

faziolot
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 14 luty 2021 - 13:11

Port mini usb jest od stony mostka. Tak wiem, że uchwyt na mostku załatwia sprawę bo tam nie ma ograniczeń. Mimo wszystko myślę że są jakieś rozwiązania z uchwytem na kierownicę 🙄

#1423 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 luty 2021 - 14:42

Możesz wpiąć kabel i dopiero wtedy założyć komputer. Ewentualnie coś od wschodnich inżynierów. 
http://pl.aliexpress...0120105373.html



#1424 faziolot

faziolot
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 14 luty 2021 - 16:26

Dzięki za tipa, faktycznie nie pomyślałem 👍

#1425 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 17 luty 2021 - 13:21

Mam pytanie takie czy działa wam auto -pausa w Wahoo Bolt. Działalo wszytko normalnie i przez przypadek wyłaczylem w aplikacji. Po ponownym włączeniu niestety nie dziala ta funkcja.
I drugie pytanie czy nie zrywa wam polaczenia z telefonem ? U mnie jest tak ze łaczy sie normalnie a po pewnym czasie traci polączenie.pozdrawiam


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#1426 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 luty 2021 - 13:28

Co do drugiego punktu - prawdopodobnie telefon usypia/hibernuje/ubija apkę companion. Wyłącz optymalizację baterii dla aplikacji Wahoo.


  • Orzecho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1427 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 09 marzec 2021 - 15:47

Witam. Ze względu że nie jestem użytkownikiem licznika Waghoo, zwracam się z pytaniem czy można oraz jak wgrać plik FIT do tego urządzenia? Czy można to wykonać za pomocą dedykowanej aplikacji?

 

 

Zależy z czym ten "fit" ma być. Aktywność? Kurs? Trening?

Jeśli kurs, to nawet nie trzeba eksportować do RWGPS, tylko gpx z kursem wystarczy wysłać do aplikacji Wahoo. 

 

Mam plik 'fit' z treningiem do wykonania. Mogę go jakoś wysłać do Wahoo żeby mnie "prowadził" podczas treningu?



#1428 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2021 - 16:32

ja sobie to robię na darmowym koncie w Training Peaks ... połączone z wahoo, samo się wgrywa :) 

 


  • beskidbike i biedronsky lubią to

#1429 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 19 marzec 2021 - 21:45

Stan na 19-03-2021
Od updatu firmware z 17-03-2021 nie działają segmenty Stravy. Są w zsynchronizowanych ale po uruchomieniu treningu już ich nie ma w nearby.
Od zmiany telefonu 2 tygodnie temu nie działa livetrack. Usunąłem adresy e-mail i dodajemy od nowa i dalej nic. Telefon sparowany, powiadomienia działają. Trasa na bieżąco w aplikacji jest.

Tak już zostanie czy jest nadzieja?

Jest jeden pozytyw zamiany telefonu. Tracki dłuższe niż ~50km lądują się przez BT. Poprzedni telefon miał z tym problem.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

#1430 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 kwiecień 2021 - 07:41

Dobrze rozumiem, że do Roam nie można wgrać innych map niż te, które dostarcza Wahoo?

 

Owszem, można. Choć jest tu trochę kombinacji. Z uwagi na długi okres braku aktualizacji map przez Wahoo, społeczność wzięła sprawy we własne ręce, czego efektem jest spora dyskusja na ten temat: https://groups.googl.../m/rMyp6pjNCQAJ. A w skrócie: wygenerowane mapy przez użytkowników są do pobrania tu: https://my.hidrive.com/share/1t65k1b0lb#$/ w tym obszar Polski. Szczegóły na w/w wątku grupy google. Nie jest to co prawda tak proste jak w urządzeniach garmina, ale jakaś nadzieja na aktualne, choć nieoficjalne mapy w urządzeniach Wahoo jednak jest ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1431 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 09 kwiecień 2021 - 07:47

Dziwne te praktyki wahoo. Zniechęcają do marki. A początek (elemnt i bolt) przebojowo weszły. Teraz olany temat aktualizacji map, irytujące błędy po aktualizacjach firmware.
Nie wylewam swoich żali tylko tu, tylko regularnie wysyłałem prośby i sugestie na support Wahoo. I zawsze zbywany jestem odpowiedzią w stylu "przekażę pana prośbę/uwagę do naszych programistów"
Temat na grupie google co do map sam zapoczątkowałem i jestem pozytywnie zaskoczony odzewem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#1432 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 20:26

Mam pytanie czy ktoś porównywał wyniki z treningu na zewnatrz z pomiarem mocy assioma duo na liczniku wahoo bolt a importem poźniej tych danych do stravy.

U mnie na liczniku wychodzą niektóre odczyty mocy niższe niz np po imporcie do stravy. Czy to wina licznika czy strava coś sobie estymuje zamiast brać moc z miernika mocy ?



#1433 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:14

Czy odcinki na których wychodzi wyższa moc na Stravie są szarpane? W sensie jest dużo startów, zatrzymań, przerw w pedałowaniu?



#1434 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:26

No właśnie trochę sa szarpane. Np na liczniku moc z max 1 minuty na liczniku pokazało ponad 100wat mniej niż na stravi i w aplikacj wahoo bolt.
No i srednia moc z calej jazdy jest tez na stravie wyższa o ok + 15-20W.
Trochę to dziwne i nie bardzo wiem o co chodzi.

#1435 BigLou

BigLou
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:31

Strava to nie Training Peaks. Nie ma się co spodziewać po kolarskim fejsbuku że będzie jednocześnie aplikacją treningową. U mnie zaniże waty z każdego treningu o 10-15 watów. Olewam to bo to jest bardziej portal społecznościowy

#1436 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:37

Waty z licznika są prawidłowe. Liczniki z Wahoo mają taką przypadłość, że nie zapisują prawidłowo w pliku wartości 0W kiedy utraciły sygnał z miernika mocy tylko wygładzają te waty stopniowo do zera przez kilka sekund (utrata sygnału zgodnie z oficjalnym protokołem Ant+ następuje za każdym razem gdy przestajesz pedałować). Licznik nie bierze tych zmyślonych wartości pod uwagę ale Strava już tak (bo i nie ma wyjścia, tak jest w pliku). Jest to kuriozum ale jest tak od lat.



#1437 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 05:51

Waty z licznika są prawidłowe. Liczniki z Wahoo mają taką przypadłość, że nie zapisują prawidłowo w pliku wartości 0W kiedy utraciły sygnał z miernika mocy tylko wygładzają te waty stopniowo do zera przez kilka sekund (utrata sygnału zgodnie z oficjalnym protokołem Ant+ następuje za każdym razem gdy przestajesz pedałować). Licznik nie bierze tych zmyślonych wartości pod uwagę ale Strava już tak (bo i nie ma wyjścia, tak jest w pliku). Jest to kuriozum ale jest tak od lat.

 

Mam to samo i nie bardzo rozumiem. Do tej pory myślałem, że Strava przyjmuje dane z licznika i nic "nie kombinuje". Tak przecież jest np. z liczeniem kalorii. Przecież Strava nie otrzymuje danych z pomiaru mocy na bieżąco tylko zapis z licznika po zakończeniu treningu.

Nie neguję tego co piszesz, ale chcę zrozumiec.



#1438 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 kwiecień 2021 - 07:07

Bo tak jest. Strava (i każdy inny serwis, w tym TP) przyjmuje dokładnie to, co dostanie w pliku. A w pliku jest rejestrowane tak, jak dawno temu (za czasów do Edge 500 włącznie) Garmin zaproponował, czyli jeśli komputerek nie odbiera danych ANT+ (obojętnie: prędkości, mocy, itd.), to przez 3 sekundy ponawiany jest ostatnia wartość i ta zapisywana jest w pliku jako wartość odczytana. O ile faktycznie były zakłócenia odbioru, to miało sens. Jednak jeśli miernik mocy wysyła wartość "0" (bo raczej nie sądzę, żeby aktualnie mierniki mocy nie wysyłały żadnego sygnału przy zerowej mocy w czasie pracy), to taka wartość powinna być zapisana jako wartość mocy. A Wahoo to zero ignoruje i zapisuje przez 3 sekundy ostatnią wartość. Stąd to zawyżenie mocy brane z plików. Bo o dziwo sam komputerek moc wylicza poprawnie.

 

Bardziej świadomi użytkownicy komputerków Wahoo z pomiarem mocy od lat uprasza o poprawkę algorytmu. Albo przynajmniej o jego ujednolicenie. Wahoo od lat to ignoruje. Jak z tym żyć? Przyzwyczaić się, bo na poprawkę od strony Wahoo już chyba nie ma co liczyć. 

 

BTW. Komputerki Wahoo również z liczeniem kalorii miały problem. W praktyce KJ i Kcal powinny być zbliżone, a w przypadku komputerków Wahoo rozjeżdżały się dość znacznie.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1439 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 07:17

Z tymi kJ to ciekawy przypadek. Nigdy tego u siebie nie zaobserwowałem. Zawsze policzone są prawidłowo.



#1440 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 07:37

Bo tak jest. Strava (i każdy inny serwis, w tym TP) przyjmuje dokładnie to, co dostanie w pliku. A w pliku jest rejestrowane tak, jak dawno temu (za czasów do Edge 500 włącznie) Garmin zaproponował, czyli jeśli komputerek nie odbiera danych ANT+ (obojętnie: prędkości, mocy, itd.), to przez 3 sekundy ponawiany jest ostatnia wartość i ta zapisywana jest w pliku jako wartość odczytana. O ile faktycznie były zakłócenia odbioru, to miało sens. Jednak jeśli miernik mocy wysyła wartość "0" (bo raczej nie sądzę, żeby aktualnie mierniki mocy nie wysyłały żadnego sygnału przy zerowej mocy w czasie pracy), to taka wartość powinna być zapisana jako wartość mocy. A Wahoo to zero ignoruje i zapisuje przez 3 sekundy ostatnią wartość. Stąd to zawyżenie mocy brane z plików. Bo o dziwo sam komputerek moc wylicza poprawnie.

 

Bardziej świadomi użytkownicy komputerków Wahoo z pomiarem mocy od lat uprasza o poprawkę algorytmu. Albo przynajmniej o jego ujednolicenie. Wahoo od lat to ignoruje. Jak z tym żyć? Przyzwyczaić się, bo na poprawkę od strony Wahoo już chyba nie ma co liczyć. 

 

BTW. Komputerki Wahoo również z liczeniem kalorii miały problem. W praktyce KJ i Kcal powinny być zbliżone, a w przypadku komputerków Wahoo rozjeżdżały się dość znacznie.  

Najlepsze jest to że TP wczytał dane z licznika poprawnie tylko Strava sobie zawyżyła dane z średnie moce. No ale nic trzeba z tym żyć ;)





Dodaj odpowiedź