Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#1441 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 08:54

TP wczytuje średnie wartości które wyliczył sobie licznik, w sensie nie liczy ich sam z pliku. Dlatego się zgadzają. To trochę "oszukane" ;)



#1442 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 09:51

TP wczytuje średnie wartości które wyliczył sobie licznik, w sensie nie liczy ich sam z pliku. Dlatego się zgadzają. To trochę "oszukane" ;)

Znaczy lepiej działa niż Strava z tego wynika.



#1443 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 09:56

TP wczytuje średnie wartości które wyliczył sobie licznik, w sensie nie liczy ich sam z pliku. Dlatego się zgadzają. To trochę "oszukane" ;)

No właśnie nie oszukane.
Licznik wyświetla średnią moc z wliczonymi zerami, czyli niższą Taką też zapisuje w apce Wahoo, a nie wiedzieć czemu wysyła do Stravy plik, z którego Strava liczy srednią bez zer czyli wyższą. Dla mnie ta 'oszukana" jest w Stravie. Dobrze myślę?
  • JAY85 lubi to

#1444 BigLou

BigLou
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 10:00

U mnie TP poprawnie Strava zaniża co ciekawe.

#1445 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 12:57

Nie, nie lepiej działa. Zależy co kto woli. Ja na przykład preferuję, żeby aplikacja obliczała parametry na podstawie danych w pliku. I Strava robi to dobrze. Cięgi jakie tu zebrała są całkowicie nieuzasadnione.

 

PS: Strava absolutnie nie liczy średniej bez zer. Nie zrozumieliśmy. Strava prawidłowo liczy średnią moc z aktywnego czasu jazdy. Średnia na Stravie może być zawyżona bo pliki generowane przez Wahoo zawierają "zmyślone" dane. Wina całkowicie po stronie Wahoo, nie Stravy.

 

 

No właśnie nie oszukane.
Licznik wyświetla średnią moc z wliczonymi zerami, czyli niższą Taką też zapisuje w apce Wahoo, a nie wiedzieć czemu wysyła do Stravy plik, z którego Strava liczy srednią bez zer czyli wyższą. Dla mnie ta 'oszukana" jest w Stravie. Dobrze myślę?

 

Nie do końca się rozumiemy. To jest wina Wahoo. Wahoo liczy na urządzeniu średnie bez zer, zapisuje w pliku te średnie (które wyświetla TP), natomiast surowe dane mocy w pliku zawierają błędne wygładzenia. Strava niczego tutaj źle nie robi, wręcz przeciwnie. Ta nieścisłość to w 100% wina Wahoo.



#1446 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 kwiecień 2021 - 15:23

Dodali wasze ulubione komunikatory: Support for new notification services (WhatsApp, WeChat, Line, Telegram, Signal)



#1447 kono78

kono78
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2021 - 14:22

A Messenger?

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka

#1448 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 kwiecień 2021 - 16:11

A Messenger?

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka

 

 

Dodali wasze ulubione komunikatory: Support for new notification services (WhatsApp, WeChat, Line, Telegram, Signal)

 

Dokładnie to tak:

BOLT WB15-10654 - 22 April, 2021 (https://support.waho...irmware-Updates): 
Added: Support for new notification services (WhatsApp, WeChat, Line, Telegram, Signal) - no właśnie, sprawdzał ktoś, czy ograniczenia tylko do tego?
 
 
Z tymi "ulubionymi" to dość luźne pojęcie, ja na ogół używam Duo, a sporo znajomych utkwiło właśnie na FB Messenger. Jak widać te akurat nie są uwzględnione, choć na początek dobre i obsługa tego, co zostało dodane.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1449 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2021 - 18:33

Czy Roam bez problemu współpracuje z Garmin Varia Rvr 315? Dziś pierwszy raz na rowerze w tym roku i ciągle się "wystraszałem" :-) samochodów. Jest potrzeba zakupu Wahoo Roam plus radar


Facebuk i  YT  Strava


#1450 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 kwiecień 2021 - 19:00

Tak, działa z każdym radarem.


  • manfred lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1451 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 19:19

super sprawa polecam, kupiłem sobie na święta. Warte swojej ceny, bardzo poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie musisz się już wiecznie oglądać za siebie :)



#1452 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 19:24

super sprawa polecam, kupiłem sobie na święta. Warte swojej ceny, bardzo poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie musisz się już wiecznie oglądać za siebie :)

 

Garmin Varia to gadżet, który zrobił na mnie chyba największe wrażenie. Większe niż Di2 czy przesiadka z alu na carbon. Serio



#1453 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2021 - 19:35

Jutro właśnie zabiorę się za zakupy Roam plus 315. Troszkę mnie już denerwuje Suunto A3 i czas coś większego założyć.


Facebuk i  YT  Strava


#1454 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2021 - 04:24

Myslałem też o Roam ale ten stosunek powierzchni czynnej ekranu do całego frontu to jakis dizajn z lat 90tych
  • artho lubi to

#1455 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 28 kwiecień 2021 - 04:31

Mi jakoś nie przeszkadza. Bardziej niż na wyglądzie zależało by mi by na ekranie z nawigacją pod spodem u góry ekranu można dodać rząd parametrów np kadencja % nachylenia i prędkość

Facebuk i  YT  Strava


#1456 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2021 - 08:47

Fakt, jeśli koniecznie musisz mieć parametry u góry ekranu, a mapę na dole, to w Edge tego nie dostaniesz, tam pola danych są na dole, na górze pola nawigacyjne, co właściwie ma sens. Ograniczenie ilości pól do dwóch (plus profil wysokościowy kursu) można obejść przez pola IQ, co w efekcie pozwala uzyskać to:

install_finished.png1b0c31781678f03a05d83972a0c3ecea.pngb3711b18cf1e01065bc5a1dbc61fe5fa.png

 

Jeśli nawigacja jest priorytetem, to jednak sądzę, że Edge ma pod tym względem przewagę nad Roam. 

Na dodatek warto się zastanowić nad radarem ze światłem, a nie wersji zubożonej do samego radaru, który ma znacznie mniejszą pojemność akumulatora - 7h pracy, wersja ze światełkiem minimum 2x tyle, a po skonfigurowaniu (pole IQ) do świecenia tylko gdy zbliża się pojazd, zasilania powinno wystarczyć na całą dobę, no i światło można obsługiwać z Edge, Wahoo do dnia dzisiejszego nie wprowadziło (i raczej nie wprowadzi) profilu świateł ANT+.


  • lupus i artho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1457 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 13:02

Czy to znaczy, że korzystając z Wahoo nie da się tak skonfigurować Varii, żeby światło migało tylko po wykryciu samochodu? Tylko w Garminach można?

#1458 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2021 - 14:56

Tak, a i to jest zrealizowane polem IQ Connect: https://apps.garmin....37-fd2828881888- standardowo co prawda jest obsługa świateł, ale można tylko wybrać żądany tryb świecenia (lub wyłączyć światło), albo zdać się na automat, czyli w dzień błyska, przy niskim poziomie oświetlenia zewnętrznego przełączy na światło ciągłe.

 

Radar powinien fabrycznie mieć tryb świecenia po wykryciu samochodu. Niestety, producent nie wpadł na ten genialny pomysł, a szkoda. 

W przypadku nowych radarów z BT można byłoby pokusić się o sterowanie zewnętrzną aplikacją. O ile Garmin udostępnił API do sterowania radarem w smartfonach przez BT. W przypadku komunikacji ANT+ używa się standardowych komend ANT+, aczkolwiek wdrożenie tego leży po stronie producenta danego urządzenia. Czyli teoretycznie nie byłoby żadnego problemu, żeby Wahoo wprowadziło sterowanie światłami, włącznie z dodaną funkcją włączenia światła radaru po wykryciu pojazdu. Ale nie wprowadzili nawet obsługi podstawowej świateł ANT+, stąd raczej marne szanse, żeby zrobili coś więcej. 

 

Pole Smart Bike Lights po prostu wykonuje to, co sobie użytkownik zażyczył, czyli np. można zdefiniować, że światła będą włączać się tuż przed zachodem słońca, wjazd do tunelu - słaby sygnał GPS, czyli włączenie świateł jak na noc, wyłączać po wschodzie, włączać światło radaru tylko po wykryciu  samochodu, przy hamowaniu włączy inny tryb światła itd.

To jest zaleta możliwości dodawania rozszerzeń użytkownika, bez konieczności zdawania się tylko i wyłącznie na łaskę producenta. 

 

W przypadku użycia radaru ze światłem w połączeniu z urządzeniami Wahoo masz możliwość obsługi radaru i wyświetlania komunikatów radaru na ekranie np. Bolta, ale nie zmienisz trybu świecenia - żeby zmienić światło z błyskającego na ciągłe (np. do jazdy w nocy), musisz fizycznie nacisnąć przycisk przełączenia trybów na radarze. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1459 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 kwiecień 2021 - 16:09

Radar powinien fabrycznie mieć tryb świecenia po wykryciu samochodu. Niestety, producent nie wpadł na ten genialny pomysł, a szkoda. 

W przypadku nowych radarów z BT można byłoby pokusić się o sterowanie zewnętrzną aplikacją. O ile Garmin udostępnił API do sterowania radarem w smartfonach przez BT. W przypadku komunikacji ANT+ używa się standardowych komend ANT+, aczkolwiek wdrożenie tego leży po stronie producenta danego urządzenia. Czyli teoretycznie nie byłoby żadnego problemu, żeby Wahoo wprowadziło sterowanie światłami, włącznie z dodaną funkcją włączenia światła radaru po wykryciu pojazdu. Ale nie wprowadzili nawet obsługi podstawowej świateł ANT+, stąd raczej marne szanse, żeby zrobili coś więcej. 

 

 

Po BLE jest tylko radar. Po ANT+ radar + światła przy czym specyfikacja jest tylko do radaru. Bez umowy nie można legalnie zrealizować świecenia światłami. Nie wiem czy Gamoniowi zależy żeby dzielić się tym  z Wahoo.

 

Co do tunelu (znaczy ciemno jasno) w telefonie wystarczy czujnik światła którego pewnie ani garmin ani wahoo nie maja ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1460 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 16:13

Oczywiście, że Garminy mają czujnik światła shmoo 😉



Dodaj odpowiedź