Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#1461 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 kwiecień 2021 - 16:15

Oczywiście, że Garminy mają czujnik światła shmoo 😉

 

W takim razie nie rozumiem po co kombinować z czasem i GPS.

Nie dają do niego dostępu?

Mój E500 nie ma :D


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1462 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2021 - 19:45

Tkwisz w prehistorii :P

To raczej dotyczy Garminów, a nie Wahoo... Dostępu do czujnika oświetlenia przez IQ nie ma, stąd kombinacje z sygnałem gps. Gdyby było możliwe, to maca88 od dodałby tryb czujnika oświetlenia i możliwości zdecydowanie by wzrosły (np. niska moc lampki przedniej podczas jazdy po dobrze oświetlonych ulicach itp.). Może wprowadzą w 4 wersji IQ, zobaczymy. Albo nie ;)

 

Co do tunelu (znaczy ciemno jasno) w telefonie wystarczy czujnik światła którego pewnie ani garmin ani wahoo nie maja ;)

 

Roam jak najbardziej ma:

problem w tym, że nie ma płynnej/wielostopniowej zmiany podświetlenia i wygląda to jak wygląda, choć może już poprawili tak szybkość reakcji, jak czułość czujnika światła. Tu może właściciele Roam podzielą się informacją, czy automat podświetlenia dalej tak kiepsko działa...

 

Edit: Sprawdziłem i widzę, że w aktualizacji dla ROAM WR10-3079 - 14 May, 2019 jest: Timer added to ambient light sensor - proste obejście problemu. Ale skuteczne i to się liczy.

 

Zresztą wszystkie dotykowe Edge od E1000 (nie pamiętam czy 810 miała) również miały czujnik oświetlenia, obecnie wszystkie Edge (może poza 130 - nie wiem) mają czujnik oświetlenia i używają tak do regulacji podświetlenia, jak do wyboru trybu oświetlenia w lampach ANT+. 

 

Profil świateł ANT+ jest dostępny dla każdego chętnego (członka ANT+) od kwietnia 2015 roku, tak więc również Wahoo mógłby przy odrobinie chęci obsługiwać lampki ANT+. I tu raczej problem leży w niechęci nie tyle Garmina do Wahoo, a wręcz przeciwnie, bo większość lampek obsługujących ANT+ jest produkowana przez Garmina. Dostaje się rykoszetem posiadaczom radarów też produkowanych przez Garmina, których obsługę Wahoo wprowadził po dość długim czasie i dużej ilości monitów od użytkowników. Czyli obsługa urządzenia jest, ale na pół gwizdka, bez obsługi świateł, których zmianę trybu trzeba ręcznie przełączać przyciskiem na lampce. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1463 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 kwiecień 2021 - 20:17

Profil świateł ANT+ jest dostępny dla każdego chętnego (członka ANT+) od kwietnia 2015 roku, tak więc również Wahoo mógłby przy odrobinie chęci obsługiwać lampki ANT+. I tu raczej problem leży w niechęci nie tyle Garmina do Wahoo, a wręcz przeciwnie, bo większość lampek obsługujących ANT+ jest produkowana przez Garmina. Dostaje się rykoszetem posiadaczom radarów też produkowanych przez Garmina, których obsługę Wahoo wprowadził po dość długim czasie i dużej ilości monitów od użytkowników. Czyli obsługa urządzenia jest, ale na pół gwizdka, bez obsługi świateł, których zmianę trybu trzeba ręcznie przełączać przyciskiem na lampce. 

Być może jest tak jak mówisz. Wiem że thisisant rozpatruje te płatne konta na których są zastrzeżone dokumenty, na podstawie wniosków i o to mi właśnie chodziło z tymi umowami. 

Radar jest dostępny dla Adopters a światła dla Members z umowami.

Tam jest z tego co pamiętam sporo szczegółowych pytań i domyślam się że wniosek może być odrzucony.

Ewentualnie umowa mogła ograniczać w jakimś stopniu rozwój Wahoo ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1464 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2021 - 20:33

Nie sądzę - Wahoo za bardzo w tym siedzi, produkuje całą masę urządzeń gadających w ANT+, od pierdółek typu czujnik kadencji czy prędkości, przez czujniki tętna (i to dość zaawansowane), komputerki treningowe na trenażerach skończywszy.  

 

Z innej beczki ;)

Ciekawy serwis do wyznaczania tras: https://cycle.travel/- szybki i całkiem przyjemny w obsłudze. Głównie dla turystów rowerowych, stąd opcje wyboru tras o określonej długości z powrotem na miejsce startu. Ale nie tylko to. Ma możliwość wczytania dowolnego gpx i utworzenia trasy na podstawie tej ścieżki. 

 

Bardzo dobrze działa wersja mobilna na przeglądarce mobilnej. Przynajmniej w androidzie (chrome).

 

Trasę można wysłać do garminowskiego Connect z automatu, ale serwis tworzy również pliki z kursami ze wskazówkami nawigacyjnymi wyświetlanymi przez urządzenia Wahoo - wystarczy wybrać "Download for GPS", w oknie z możliwością wyboru GPX i wysyłki do Garmin Connect wybrać "More download options...", a następnie wybrać TCX course. Kurs utworzony w ten sposób będzie miał w tagu <Notes> wskazówki nawigacyjne np. 

<Notes>Turn right onto Tadeusza Kościuszki</Notes>

jak widać wskazówki po angielsku, ale jako, że Wahoo i tak po naszemu nie gada, to raczej z tym problemu mieć nie będziecie.

 

Na smartfonie pobrać tcx, wysłać do Companion i urządzenia Wahoo (bolt/roam). Fakt, to nie jest tylko oznaczenie gwiazdką (itp.) i z automatu wysłanie do urządzenia Wahoo, ale też nie jest to wielki problem.

 

Najważniejsze, że serwis jest darmowy (można dać dotację dla autora), błyskawicznie wylicza trasy, co ciekawe robi to dobrze (można wybrać opcję tylko tras utwardzonych lub wszystkie), korekta paluchem tras jest prosta i równie szybka. Sugeruję wypróbowanie i może będzie to całkiem sprawne, darmowe narzędzie do wyznaczania tras dla Waszych urządzeń ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1465 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 29 kwiecień 2021 - 08:02

Czy Wahoo Roam to to samo co Wahoo Roam Bundle?


Facebuk i  YT  Strava


#1466 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 kwiecień 2021 - 08:04

Bundle to dodatkowo czujnik prędkości/kadencji/tętna.


  • manfred lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1467 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 29 kwiecień 2021 - 13:18

Jak pomyślałem tak zrobiłem Roam i Varia meldują się u mnie. Mam nadzieje że uda się to szybko skonfigurować tak aby raz działał radar a dwa zobaczyć KOMy na stravie . Ale do tego już własnie kupuję Premium.


Facebuk i  YT  Strava


#1468 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 kwiecień 2021 - 13:42

Z pierwszym problemu nie będzie, z drugim - zależy od Twojej nogi. No chyba, że tylko chcesz popatrzeć gdzie jaki KOM się zaczyna i kończy ;)

No ale to drugie to ja mam i bez premium strava 😁


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1469 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 29 kwiecień 2021 - 15:05

Z pierwszym problemu nie będzie, z drugim - zależy od Twojej nogi. No chyba, że tylko chcesz popatrzeć gdzie jaki KOM się zaczyna i kończy ;)

No ale to drugie to ja mam i bez premium strava 😁

Na Wahoo chce aby dostał powiadomienie gdzie się kom zaczyna i gdzie kończy jest możliwośc bez Premium? Bo w sumie to premium to tylko mi do tego potrzebne.


Facebuk i  YT  Strava


#1470 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 kwiecień 2021 - 21:17

Na Wahoo nie. Nie da się tego obejść. To nie Edge.

Co ciekawe, niedawno chciałem sobie odświeżyć reckę DCRa dotyczącą Roam https://www.dcrainma...pth-review.html. Przeglądając komentarze, zwróciłem uwagę na komentarz Thomasa z 30 marca 2021 o nr #628. Wklejam tłumaczenie:

- Segmenty działają o wiele lepiej w Edge. Włącz może mieć pełną listę w urządzeniu, a następnie wybrać, na którym chcesz jeździć. To wymaga segmentu oznaczonego gwiazdką w serwisie Strava i załadowanego do urządzenia. Ale na Roam możesz mieć tylko jeden segment dla tej konkretnej trasy. Mam trasę z 5 różnymi segmentami i to jest po prostu denerwujące, że muszę zdecydować, którą jechać, zanim wyruszę w Roam.

 

No i powyższe mnie zaskoczyło. Urządzenia Wahoo obsługują nakładające się segmenty (w odróżnieniu od Edge), ale jak widać na powyższym, okazuje się, że na danym kursie obsługiwany jest tylko jeden, jedyny segment. Nawet nie nakładający się, ale w ogóle jeden segment na kursie. Możecie to potwierdzić lub zaprzeczyć? Wydaje się aż nieprawdopodobne.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1471 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 29 kwiecień 2021 - 21:22

Zaprzeczę. Nakładające się segmenty można przełączać w trakcie aktywności. Może ich być kilka

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#1472 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 kwiecień 2021 - 21:24

To, że w czasie aktywności obsługuje, to akurat wiem, przecież napisałem.

Interesuje mnie co innego: Czy ROAM z wczytanym kursem obsługuje więcej niż jeden segment na danym kursie?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1473 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 03:37

Musisz inaczej zadać pytanie, bo chyba nie rozumiem.
Ja pytanie rozumiem tak:
Jest wgrana trasa x na której znajduje się kilka segmentów. Niektóre się nawet nakładają na siebie. Roam wszystkie "obsługuje". Oczywiście wszystkie ogwiazdkowane.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#1474 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 06:38

Rok termu miałem 2 miesiące strave prermium za frico i normalnie wszystkie segmenty były (zaznaczone gwiazdką) nawet nakładające się na siebie. Wątpię, żeby to teraz zmienili



#1475 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 kwiecień 2021 - 06:45

No to chyba jest jak być powinno, coś Thomas musiał namieszać.

Patrząc jednak na bieżące wpisy w wątku o Strava (sprawdźcie w tym wątku!), wychodzi jednak na to, że namieszał Wahoo, bo odpala się jedynie pierwszy zagwiazdkowany segment, reszta ni hu hu... W zeszłym roku było ok, teraz coś spierdzielili w którejś aktualizacji i łowcy segmentów będą zawiedzeni.

Zweryfikujcie u siebie, jak się potwierdzi to zgłaszacie problem w Wahoo, bo na pewno w Garminach trasa z segmentami że Strava działa poprawnie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1476 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 maj 2021 - 18:16

Kwestia aktualizacji map użytkownika dla urządzeń Wahoo, kreator map jest tutaj: https://my.hidrive.c...Creator-Osmosis

i robi się to w ten sposób:

Higli's step-by-step instructions for Windows, Python, GDAL, Java and Wahoo-Map-Creator
Last changes made: May 3rd 2021
 
If anything is unclear or just wrong, let me know!
I am a Python noob myself, so these instructions are for noobs like us.
 
 
Python - The Python programming language interpreter
 
1a. Download Python 3.7.9 (https://www.python.o...ython-3.7.9.exe)
 
1b. Install Python 3.7.9: 
    Check "Add Python 3.7 to PATH", select "Customize installation",
    set "Customize install location" to "C:\Python" and install.
 
1c. Reboot Windows to activate the path
 
1d. Run "python -m pip install requests" from cmd (Windows+R, cmd)
 
 
GDAL - The Geospatial Data Abstraction Library
   
2a. Download GDAL files for Python 3.7 from gisinternals
gdal-204-1900-core.msi     (https://download.gis...4-1900-core.msi)
    GDAL-2.4.4.win32-py3.7.msi (https://download.gis...win32-py2.7.msi)
 
2b. Install gdal-204-1900-core.msi: 
    Select "Typical" setup
 
2c. Install GDAL-2.4.4.win32-py3.7.msi:
    Activate "Python from another location" and enter "C:\Python" in the textfield below. 
Finish installation.
 
 
Java
 
3a. Download and install Java from 
 
 
Windows
 
4a. Edit environment variables 
    by Windows search for "environ" or 
run "rundll32.exe sysdm.cpl, EditEnvironmentVariables" from cmd
 
4b. Edit the PATH systemvariable and add ;C:\Program Files (x86)\GDAL
4c. Create new systemvariable GDAL_DATA with the value C:\Program Files (x86)\GDAL\gdal-data
4d. Create new systemvariable GDAL_DRIVER_PATH with the value C:\Program Files (x86)\GDAL\gdalplugins
4e. Create new systemvariable PROJ_LIB with the value C:\Program Files (x86)\GDAL\projlib
 
 
Windows-Wahoo-Map-Creator-Osmosis - The magic part!
 
5a. Download the folder "Windows-Wahoo-Map-Creator-Osmosis" 
 
5b. Save the folder anywhere on drive C:
 
5c. In the folder edit the file #create_maps.bat with a text editor.
    Enter the countries for which you want to create maps.
 
It should look like this:
python wahoo-map-creator-osmosis.py netherlands
    python wahoo-map-creator-osmosis.py belgium
    python wahoo-map-creator-osmosis.py germany
    @pause
 
5d. Save and run #create_maps.bat
 
Depending on the countries you choose, this will take a while. Countries like Russia
may take many days and may crash your computer.
Start testing with small countries like Malta or Iceland!
 
5e. You will find the ready country .zip files in the Output folder. Voilá!Higli's step-by-step instructions for Windows, Python, GDAL, Java and Wahoo-Map-Creator
Last changes made: May 3rd 2021
 
If anything is unclear or just wrong, let me know!
I am a Python noob myself, so these instructions are for noobs like us.
 
 
Python - The Python programming language interpreter
 
1a. Download Python 3.7.9 (https://www.python.o...ython-3.7.9.exe)
 
1b. Install Python 3.7.9: 
    Check "Add Python 3.7 to PATH", select "Customize installation",
    set "Customize install location" to "C:\Python" and install.
 
1c. Reboot Windows to activate the path
 
1d. Run "python -m pip install requests" from cmd (Windows+R, cmd)
 
 
GDAL - The Geospatial Data Abstraction Library
   
2a. Download GDAL files for Python 3.7 from gisinternals
gdal-204-1900-core.msi     (https://download.gis...4-1900-core.msi)
    GDAL-2.4.4.win32-py3.7.msi (https://download.gis...win32-py2.7.msi)
 
2b. Install gdal-204-1900-core.msi: 
    Select "Typical" setup
 
2c. Install GDAL-2.4.4.win32-py3.7.msi:
    Activate "Python from another location" and enter "C:\Python" in the textfield below. 
Finish installation.
 
 
Java
 
3a. Download and install Java from 
or
 
 
Windows
 
4a. Edit environment variables 
    by Windows search for "environ" or 
run "rundll32.exe sysdm.cpl, EditEnvironmentVariables" from cmd
 
4b. Edit the PATH systemvariable and add ;C:\Program Files (x86)\GDAL
4c. Create new systemvariable GDAL_DATA with the value C:\Program Files (x86)\GDAL\gdal-data
4d. Create new systemvariable GDAL_DRIVER_PATH with the value C:\Program Files (x86)\GDAL\gdalplugins
4e. Create new systemvariable PROJ_LIB with the value C:\Program Files (x86)\GDAL\projlib
 
 
Windows-Wahoo-Map-Creator-Osmosis - The magic part!
 
5a. Download the folder "Windows-Wahoo-Map-Creator-Osmosis" 
 
5b. Save the folder anywhere on drive C:
 
5c. In the folder edit the file #create_maps.bat with a text editor.
    Enter the countries for which you want to create maps.
 
It should look like this:
python wahoo-map-creator-osmosis.py netherlands
    python wahoo-map-creator-osmosis.py belgium
    python wahoo-map-creator-osmosis.py germany
    @pause
 
5d. Save and run #create_maps.bat
 
Depending on the countries you choose, this will take a while. Countries like Russia
may take many days and may crash your computer.
Start testing with small countries like Malta or Iceland!
 
5e. You will find the ready country .zip files in the Output folder. Voilá!
 
Niby nic trudnego, ale trochę zachodu jest. Jeśli wygenerujecie mapy Polski to warto wrzucić do dysku sieciowego i poinformować innych tutaj, że mogą pobrać. Mam nadzieję, że nie wszyscy będą czekać, aż ktoś inny zrobi mapę, bo będzie to takie same długie czekanie, jak na mapy Wahoo ;)

  • piotrkol lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1477 hi_im_krzysiu

hi_im_krzysiu
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 maj 2021 - 22:57

w czym taka mapa jest lepsza o obecnych?

#1478 Zgredek

Zgredek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 maj 2021 - 07:59

Wczoraj próbowałem to ugryźć z mapą polski i rozumiem że pobiera mapy sąsiadów ale gdy dochodzi do Rosji to mam error
 
 
# Checking mapfile for russia
# Trying to download missing map of russia.
failed to find or download country: russia
Press any key to continue . . .
 
 


#1479 buzulux

buzulux
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 05 maj 2021 - 14:44

Skompikowanie wygląda sytuacja z mapami na Edge 520 np, tam jest 45 mb miejsca, stary sposób nie działa wycięcia interesującego obszaru trzeba samodzielnie stworzyć wycinek z rozszerzeniem .img
 "Sorry, due to server problems only country maps are currently available. You may need to refresh the browser cache first (CTRL-F5)."

Trzeba zgłębić wiedzę i działać : P 



#1480 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 maj 2021 - 15:05

W przypadku Edge 520 sprawa prosta, wystarczy lekka mapa (OSMapaPL-light) i wycięcie obszaru w Mapsource. 1/4 obszaru Polski w tym limicie się zmieści (po usunięciu danych routingu, dla E520 niepotrzebne). Ale to nie ten wątek.

Wczoraj próbowałem to ugryźć z mapą polski i rozumiem że pobiera mapy sąsiadów ale gdy dochodzi do Rosji to mam error


# Checking mapfile for russia
# Trying to download missing map of russia.
failed to find or download country: russia
Press any key to continue . . .

Pisz na grupie google Wahoo bezpośrednio do autora.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź