Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#201 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 12:07

Ja ci nie bronię bać się czegokolwiek.
Ja nie mam mocy by ci na coś pozwolić lub nie 😁 chyba że zakładasz że ja mam jakąkolwiek możliwość narzucić ci moją wolę.
Przez internet, na forum szosowym.

Na 99.99 procent nigdy się nie spotkamy. Nie jestem twoim współpracownikiem ani twoim przełożonym, nie siedzę we władzach lokalnych ani państwowych. Nie jestem w armii. Nie zarządzam żadną monopolistyczną firmą czy instytucją od której zależy twój los.

Jedyne co cię ogranicza to nadinterpretacja moich słów, w dowolny wybrany przez ciebie sposób.


Zapytałem w jaki WYMIERNY sposób odczuwasz zagrożenie Islamem.

Masz wyznawców w miejscu zamieszkania? Pracujesz z nimi? Prowadzisz interesy? Jeździsz do kraju gdzie ta religia jest wyznawana? Przyjeżdżasz przez taki kraj lub przelatujesz nad nim w drodze do innego państwa?
Masz rodzinę mieszkającą w islamskim państwie?
Przeżyłeś prześladowanie w jakiejkolwiek formie?

Jakie podejmujesz działania?
Konkrernie.

Żeby zmienić sytuację zagrożenia.

Bo do tej pory podzieliłeś się masą filmów na forum rowerowym, przyjmuję że to działanie uświadamiające - innych.

Jednak chcę wiedzieć jakie działania podejmujesz by poprawić swoje bezpieczeństwo.

W jaki sposób REALNIE czujesz się zagrożony.

#202 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 13:04

Zapytałem w jaki WYMIERNY sposób odczuwasz zagrożenie Islamem.

(...)

Jakie podejmujesz działania?
Konkrernie.

 

Gdy ktoś zaczyna pisać w języku polskim "islam" wielką literą, a zaimek osobowy zwracając się do rozmówcy na forum małą, czuję się zagrożony.

https://sjp.pwn.pl/p...ligii;9179.html

 

Właśnie podjąłem konkretne działanie.



#203 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 17:30

Piotrkol91. Tak trzymać, mam identyczne poglądy. W kościele byłem raz w zyciu na wielkanoc z ciocia, nie wiem ile lat temu około 15 może 13 nie później.

Moim zdaniem religie w Europie to przeżytek od mniej więcej roku 1500, zresztą 1500 lat istnienia chrześcijaństwa to nie jest mało, a jak przetrwało kolejne 500 lat tego nie wiem.
  • piotrkol lubi to

#204 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:33

Gdy ktoś zaczyna pisać w języku polskim "islam" wielką literą, a zaimek osobowy zwracając się do rozmówcy na forum małą, czuję się zagrożony.
https://sjp.pwn.pl/p...ligii;9179.html

Właśnie podjąłem konkretne działanie.


W kolejnym kroku wygugluj "paranoje".
  • Siara_iwj lubi to

#205 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:37

Jeszcze dodam że większość religii jest sprzecznych z nauką - chodzi o ewolucję wiek ziemi wszechswiata itd. Potem można znaleźć w internecie że dinozaury żyły setki lat temu... To moja prapraprapraprapra babcia musiala je widzieć 😃😃😃 Aż głowa boli, gdzieś tam słyszałem że powstały 6 tysięcy lat temu. No absurd. I wg Biblii tak jest...(.)

#206 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:46

Na szczęście żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju i każdy może komentować jak i co chce. 👍🏻

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#207 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:53

Nie może. Bo okazuje się że można innemu użytkownikowi forum narzucić przez internet swoją wolę.

Marvelo, to musi być trauma bać się czegoś co jest nierealne :)
Strach zabija duszę...

#208 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:02

Nie może, aha. Można jedynie narzucać właściwą narrację... Na szczęście można się jeszcze zablokować wątek, czy też nie można? Miłego wieczoru.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#209 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:25

Piotrkol91. Tak trzymać, mam identyczne poglądy. W kościele byłem raz w zyciu na wielkanoc z ciocia, nie wiem ile lat temu około 15 może 13 nie później.

Moim zdaniem religie w Europie to przeżytek od mniej więcej roku 1500, zresztą 1500 lat istnienia chrześcijaństwa to nie jest mało, a jak przetrwało kolejne 500 lat tego nie wiem.

:) - uśmiech politowania

Nie wiesz jeszcze wielu rzeczy, a braku wiedzy nie zastąpi ignorancja. Najkrócej: jest takie powiedzenie: w okopach nie ma ateistów. I drugie: jak śmierć koło d...py, wtedy do pokuty. Po prostu jesteś młody, zdrowy, masz szczęście żyć w dostatku i w dobrych czasach.



#210 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:27

Rozumiem że uśmiechnięte minki to zgodzenie się z moimi poglądami 😃 ja w ogóle nie rozumiem jak to się stało że nagle ludzie uwierzyli w jakąś religie. Przecież te wielkie religie nie są odwieczne tylko powstały około 2000 lat temu. Islam nawet później.

#211 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:24

Rozumiem że uśmiechnięte minki to zgodzenie się z moimi poglądami 😃 ja w ogóle nie rozumiem jak to się stało że nagle ludzie uwierzyli w jakąś religie. Przecież te wielkie religie nie są odwieczne tylko powstały około 2000 lat temu. Islam nawet później.

Krąg w Stonehenge ma ok. 2900 lat, piramidy faraonów, które są wyrazem wiary w nieśmiertelną duszę człowieka - powstały ok. 3500 tys. p.n.e. Wierzenia są na pewno starsze, tyle że nie przetrwały ich ślady materialne. W wielu kulturach pojawia się mit o potopie zesłanym przez takie czy inne bóstwa, a biorąc pod uwagę, że chodziłoby tu o uwolnienie wody z lodowców podczas końca ery zlodowacenia, może chodzić o kilkadziesiąt tysięcy lat. Religia to jest prywatna sprawa każdego - wierz w co chcesz, byle byś podatki płacił. Nie wiem kto jest bardziej naiwny, czy ten co wierzy, że dinozaury żyły na ziemi razem z ludźmi, czy mądrala naukowiec, który wyśmiewa teorię kreacjonizmu. Ciągle mało wiemy - jeszcze niedawno wyśmiewano Iliadę i Odyseję, twierdząc, że jakiś napity Grek sobie wymyślił tę historię. Do czasu, aż Schliemann odkrył ruiny Troi.



#212 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:29

No prawda jest taka że nie wszystko jest pewne. Piramidy 4500 lat temu powstały ale to szczegół 😃 majac na myśli 2000 lat mówiłem o islamie i chrześcijaństwie wiadomo że jeszcze przed Egiptem w coś tam ludzie od zawsze wierzyli. Ja nie krytykuję wiary w coś takiego jak Bóg itd tylko "oficjalnych" religii i instytucji religijnych itd. Wojen religijnych. Oczywiście to tylko moje zdanie ani nie jestem religioznawcą ani nie wróciłem z zaświatów, ani nie żyłem w czasach kiedy wg ewolucji żyły dinozaury 😃 po prostu mnie śmieszy że wyznawcy każdej religii uważają że tylko ta jest słuszna, i że inni to innowiercy. Coś jak kluby piłkarskie i kibole ;p
  • Prozor lubi to

#213 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:33

No prawda jest taka że nie wszystko jest pewne. Piramidy 4500 lat temu powstały ale to szczegół 😃

Podawane są różne dane, świat na necie się nie kończy.



#214 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 29 grudzień 2018 - 22:36

Jeszcze dodam że większość religii jest sprzecznych z nauką - chodzi o ewolucję wiek ziemi wszechswiata itd. Potem można znaleźć w internecie że dinozaury żyły setki lat temu... To moja prapraprapraprapra babcia musiala je widzieć 😃😃😃 Aż głowa boli, gdzieś tam słyszałem że powstały 6 tysięcy lat temu. No absurd. I wg Biblii tak jest...(.)

Pierwszym naukowcem gloszacym teorie wielkiego wybuchu był duchowny, w którą nie wierzył Einstein, sądził że wszechświat jest wieczny. Dziś wiemy kto miał rację. Taka mała anegdota.

#215 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2019 - 00:40

No widzą wszędzie islam, jest akcja jest reakcja. A może mają trochę rację, parę postów wcześniej wymieniłeś państwa islamskie, to są ziemie byłego Cesarstwa Rzymskiego- nazywanego Bizancjum, państwo to było chrześcijańskie, ale już nie jest. No i ta zmiana nie trwała chwili tylko też latami szarpali się z islamem.

 

Islamizacja odbywa się według pewnego schematu, który zaobserwowano już na przykładzie wielu krajów i co pokazuje historia. Nie ma od tego wyjątków. Jeśli rośnie liczba muzułmanów na jakimś terenie, nieuchronnie będzie to pociągać za sobą kolejne zmiany w każdej dziedzinie życia. Taka jest natura islamu - ekspansja, podbój i podporządkowanie całego świata islamowi. 

https://euroislam.pl...-przed-islamem/

W Polsce mamy na razie poniżej 1% muzułmanów (choć nawet wśród imigrantów z Ukrainy, których może być już u nas nawet 3 000 000, też zapewne jest ich wielu) i dlatego nie zauważamy jeszcze problemu. Oby tak pozostało.

 

P.S.

Niestety, podawane na filmie dane procentowe ilości muzułmanów w różnych krajach nie są już aktualne i zapewne w większości przypadków liczby te urosły.



#216 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:27

Islamizacja odbywa się według pewnego schematu, który zaobserwowano już na przykładzie wielu krajów i co pokazuje historia.

 

Jednak to cały islam jest radykalny w swojej naturze, a stosunkowo niegroźni są tylko ci nominalni, "letni" muzułmanie, którzy przez Mahometa uznani byliby za heretyków i odstępców. Oni też mogą być (i często są) celem ataków tych prawdziwych, gorliwych muzułmanów.

 

No proszę, kiedyś katolicyzm był jeszcze bardziej przekonujący do nawracania na jedynie słuszną wiarę. Jak się poganie nie zgadzali na chrzest, to wycinka na wysokości szyi, niczym niedawno Szyszka wycinał korniki wraz z Puszczą Białowieską.

 

Co do poglądów na radykalizm islamu to jesteś w błędzie. Zależność taka sama, jak w przypadku kibiców piłkarskich. To, że jest garstka kiboli, to nie oznacza, że cały stadion ludzi, którzy przyszli oglądać widowisko sportowe to bandyci. Bo tak nie jest. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#217 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2019 - 18:21

A co, jeśli jednak to Ty jesteś w błędzie?

 

 

 

 



#218 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2019 - 18:49

Co ten temt2ma wspólnego z kolarstwem?

#219 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:26

Jak napisał 1415chris:

Adas masz juz swoj "inelygentny" temat, tam mozesz rozwijac sie.

 

A od siebie dodam: "Adaś, życie to coś więcej niż tylko generowane nogami waty"



#220 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2019 - 03:54

AdamKrz94, specjalnie dla Ciebie ten pierwszy film - jak będziesz oglądał, możesz się wpatrywać w tą podświetloną szosówkę na ścianie.





Dodaj odpowiedź