Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#1201 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2019 - 09:35

A ja tam wierzę w takie rzeczy...  :)



#1202 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 październik 2019 - 09:59

Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej, wszak Omen oznacza: (łac. przepowiednia, wróżba, znak) to zdarzenie lub zjawisko interpretowane jako zapowiedź przyszłych zdarzeń, dobrych lub złych. Przykładami są komety, które niegdyś uznawano za zwiastuny epidemii, wojen itp. Wierzono, że dziecko urodzone podczas burzy kiedy z nieba płynął ogień będzie miało cztery ręce i cztery nogi, a jeśli narodzi się pod niebem spowitym tęczą będzie miało dwie głowy. Typowym współczesnym omenem jest stłuczenie lustra, co ma zwiastować siedem lat nieszczęścia.

 

😉

Twoja wola - o ile nie będziesz mnie zmuszał do podzielania swoich wierzeń, to nic mi do tego. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1203 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2019 - 10:24

https://facet.onet.p...-sufitu/879ssqv

#1204 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 październik 2019 - 11:43

A płaskoziemcy twierdzą, że widzieli żółwia na którym leży płaska ziemia. 

1557498335_by_Teknoman.jpg


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1205 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2019 - 11:51

"nie wiem jak wytłumaczyć to z punktu widzenia nauki"... Robert F. Spetzler - neurochirurg, specjalista od guzów wewnątrzczaszkowych i profesor akademicki

#1206 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2019 - 11:57

Twoja wola - o ile nie będziesz mnie zmuszał do podzielania swoich wierzeń, to nic mi do tego. 

 

Nie mam takiego planu... :)

 

W zasadzie od dziecka, darzyłem szacunkiem i zainteresowaniem, różne opowieści odnośnie śmierci klinicznej, a także na temat kontaktu z osobami zmarłymi. Jedną z takich historii opowiedziała mi mama, a dotyczyło to wydarzenia z jej dzieciństwa, które miało miejsce po tragicznej śmierci jej brata.



#1207 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 październik 2019 - 12:04

No i gicio.

 

 

"nie wiem jak wytłumaczyć to z punktu widzenia nauki"... Robert F. Spetzler - neurochirurg, specjalista od guzów wewnątrzczaszkowych i profesor akademicki

 

Heh...

"Istnieją dwie główne naukowe hipotezy na temat doświadczeń z pogranicza śmierci. Pierwsza widzi w nich zaburzenia wynikające m.in. z niedotlenienia mózgu; druga - naturalny "mechanizm łagodzenia śmierci" oparty o biochemię organizmu. Rewelacje, że wyjaśniono zagadkę NDE to jednak gruba przesada. Choć neurolodzy starają się ustalić źródło doznań takich jak OBE czy podróż przez "pośmiertny korytarz", incydenty podobne do sprawy Pam Reynolds wytłumaczyć bardzo trudno."

Ale św.Piotra z kluczami do nieba nie zauważyła! Aniołków też nie! Ani sądu ostatecznego. Niezbity dowód, że nic z tego prawdą być nie może.

Żebym opowiedział co mi się ostatnio śniło, to dopiero byłaby prawda objawiona. No ale w moim przypadku to był zwykły sen, a u niej proroctwo jakieś czy co... Przekaz z zaświatów? Może i tak. Cóż, ludziska chcą bardzo wierzyć, że jak umrą to nie umrą.

 

Na dodatek miała... guza w mózgu. Coś co może zniekształcać wspomnienia, rzeczywistość, pojmowanie i tak dalej. No ale oczywiście to co powiedziała po operacji to natchniona prawda pewno. Ta.... 

 

Wiesz, będę ostrożny i spróbuję wyjaśnić możliwie delikatnie. Nie wierz we wszystko, co piszą w internetach. Zwłaszcza w onet.pl 🤣


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1208 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2019 - 12:54

Oj tam że onet, nie chce mi się grzebac gdzie indziej :) przecie ta sama nauka nie wie jak wytłumaczyć dna oceanów,boliwijskiego puma punku, cesco w Peru, nuku hiva w Polinezji czy przełęczy Diatłowa na Uralu i ja się nie gniewam że nie potrafi tego wyjaśnić choć jest to tutaj na ziemi, za to jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności choć nauka często milczy to o Bogu czy kosmosie wszyscy wiedzą, a najwięcej ateiści :P

#1209 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2019 - 15:59

Czekam na następny film nie do obejrzenia.

 

Proszę bardzo.

Ale dla Ciebie jest to film "nie do obejrzenia". Ponieważ go nie obejrzysz (i którym to faktem zapewne będziesz się szczycił), dalej będziesz wygłaszał kłamliwe, oszczercze teksty na mój temat, jakobym rzekomo propagował nienawiść do muzułmanów, a moja krytyka islamu nie była rzeczowa.
 



#1210 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2019 - 01:56

Jezus nie ma żadnego wpływu na to jak jego nauki wypaczają jego pseudowyznawcy. Skoro żyjesz i masz takie podejście jakie masz to jego boska moc nie ma żadnego wpływu na to żeby cię "wyprostować".
Idąc twoim tokiem ograniczonego rozumowania powinienem nienawidzić twoich rodziców. Chrystus cię kształtuje, oni również. Ale twoje ograniczenie to nie ich wina. To ty wybrałeś swój skopany sposob patrzenia na ludzi. Wolna wola.
Twoje ograniczenia odbijają się negatywnie wyłącznie na tobie.

Powiedział pseudofilozof tobo.

Takie analizy to sobie rób członkom swojej rodziny, albo samemu sobie. 

 

Pozostawiam pod ocenę ten fragment moderacji, ale moim zdaniem tobo przekroczył już granice dobrego smaku.

To jest właśnie przykład nienawiści w czystej postaci.

 

I nie mów, że moje życie nie ma wpływu na Twoje. Ma ogromne. 

Wystukanie przeze mnie na klawiaturze kilku zdań prawdy i zamieszczenie jakiegoś filmu powoduje, że demony się w tobie burzą. Tylko czekasz, by wyskoczyć z jakąś elokwentną ripostą (w Twoim mniemaniu) a tak naprawdę toczysz z ust (a raczej z pyska) tylko demoniczną pianę i bełkoczesz. Diabeł się Tobą bawi jak zabawką, a myślisz że jesteś panem swojego życia. Nie jesteś.

I możesz nie traktować tego personalnie. Moja konfrontacja z Tobą to w istocie konfrontacja z siłami ciemności, którym służysz.

http://www.biblia-in.../Efez/6/12.html

To jest moja analiza Twojej osobowości. Podziękujesz mi później, ale żadnego honorarium nie oczekuję. 

Ta prawda może Cię wyzwolić, niewolniku tobo, nie musisz żyć w ciągłym piekle ziania jadem w kierunku mnie i innych chrześcijan, możesz też pojednać się z Bogiem (którego obecnie nazywasz rzeźnikiem  i oprawcą, a poprzez krzyż Jezusa Chrystusa możesz zacząć nazywać Ojcem). Ale nie ma drogi na skróty. To będzie bolało, Twoje monstrualne ego ucierpi. 



#1211 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 24 październik 2019 - 04:33

Po kliknięciu w link zobaczyłem to:

 

 

 

analiza.jpg

 

 

Wspaniałe podsumowanie w zasadzie każdej religii :D


  • Prozor lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1212 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2019 - 05:58

Powiedział pseudofilozof tobo.
Takie analizy to sobie rób członkom swojej rodziny, albo samemu sobie.

Pozostawiam pod ocenę ten fragment moderacji, ale moim zdaniem tobo przekroczył już granice dobrego smaku.
To jest właśnie przykład nienawiści w czystej postaci.

I nie mów, że moje życie nie ma wpływu na Twoje. Ma ogromne.
Wystukanie przeze mnie na klawiaturze kilku zdań prawdy i zamieszczenie jakiegoś filmu powoduje, że demony się w tobie burzą. Tylko czekasz, by wyskoczyć z jakąś elokwentną ripostą (w Twoim mniemaniu) a tak naprawdę toczysz z ust (a raczej z pyska) tylko demoniczną pianę i bełkoczesz. Diabeł się Tobą bawi jak zabawką, a myślisz że jesteś panem swojego życia. Nie jesteś.
I możesz nie traktować tego personalnie. Moja konfrontacja z Tobą to w istocie konfrontacja z siłami ciemność, którym służysz.
http://www.biblia-in...Efez/6/12.html
To jest moja analiza Twojej osobowości. Podziękujesz mi później, ale żadnego honorarium nie oczekuję.
Ta prawda może Cię wyzwolić, niewolniku tobo, nie musisz żyć w ciągłym piekle ziania jadem w kierunku mnie i innych chrześcijan, możesz też pojednać się z Bogiem (którego obecnie nazywasz rzeźnikiem i oprawcą, a poprzez krzyż Jezusa Chrystusa możesz zacząć nazywać Ojcem. Ale nie ma drogi na skróty. To będzie bolało, Twoje monstrualne ego ucierpi.


Marvelo, nie odpowiadam za wizje świata i ludzi które tworzą się w twojej głowie 😁
Cofam moją sugestię że mieszkanie w twojej okolicy prawdopodobnie również nie miałoby wpływu na moje życie.
Jednak prawdopodobnie miałoby, nasłałbyś na mnie komando egzorcystyczne. Żeby wyciągnęło mnie z paszczy Złego.

Ten ostatni wpis (w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych, które były zabawne) pokazuje w jak ciężkim stanie niedomagania psychicznego jesteś. Pozostaje mieć nadzieję że nie jesteś zagrożeniem dla nikogo innego z wyjątkiem siebie samego.
Widzę że ten wątek i dyskusja w nim wyzwala z ciebie pokłady głębokiego niezrównoważenia którego prawdopodobnie nie pokazujesz swojemu otoczeniu gdyż ściągnęłoby to na ciebie ryzyko skierowania do specjalisty o którym sugestię umieścił Prozor.

#1213 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 07:08

Powiedział pseudofilozof [...]

 

A co to ma do pseudofilozofii? Zresztą jakie masz kwalifikacje do oceny, czy ktoś miłuje mądrość, czy też nie? 

Przypomnę może, że:

Filozofia (stgr. φιλοσοφία od: stgr. φίλος – „miły, ukochany” i stgr. σοφία – „mądrość”, tłumaczone jako „umiłowanie mądrości”) – systematyczne i krytyczne rozważania na temat podstawowych problemów i idei, dążące do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata. 

 

Pozostawiam pod ocenę ten fragment moderacji, ale moim zdaniem tobo przekroczył już granice dobrego smaku.

To jest właśnie przykład nienawiści w czystej postaci.

 

 

Biorąc pod uwagę powyższe, to co napisał tobo w #1197 jest sensowne, a na pewno nie jest przykładem nienawiści. Z drugiej strony to co wypisujesz już jest. I nie tylko moim zdaniem.

 

 

nienawiści, demony się w tobie burzą, toczysz z ust (a raczej z pyska) tylko demoniczną pianę i bełkoczesz. Diabeł się Tobą bawi jak zabawką, Moja konfrontacja z Tobą to w istocie konfrontacja z siłami ciemność, którym służysz. Ta prawda może Cię wyzwolić, niewolniku tobo, nie musisz żyć w ciągłym piekle ziania jadem w kierunku mnie i innych chrześcijan, możesz też pojednać się z Bogiem (którego obecnie nazywasz rzeźnikiem  i oprawcą, a poprzez krzyż Jezusa Chrystusa możesz zacząć nazywać Ojcem. Ale nie ma drogi na skróty. To będzie bolało, Twoje monstrualne ego ucierpi. 

 

Szaleństwo przez Ciebie przemawia, czy tylko się naćpałeś? Idź z tym tekstem do specjalisty, może okazać się, że masz jakiś guz mózgu, a może tylko manię prześladowczą. Tak czy inaczej to trzeba zdiagnozować i leczyć. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1214 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2019 - 07:48



Specjalistą nie jestem (jak nasz kolega specjalistą od muzułmańskiej autentyczności) ale może dałoby się ten przypadek podciągnąć pod nawet kilka z przedstawionych opcji.
Choć to zwyczajnie może być "nawiedzenie".

Marvelo, powtórzę: nie mogę czuć do ciebie nienawiści ponieważ nic mi nie zrobiłeś. W żadnej formie nie występujesz w mojej lokalnej rzeczywistości. Nienawiść mógłbym, jeśli w ogóle, czuć gdybyś mógł mi zrobić coś czego w żaden sposób nie byłbym w stanie uniknąć. Jednak gdy jesteś jedynie swoim wpisem na forum to uwolnienie się od ciebie następuje na moich warunkach gdy zamykam stronę forum.

#1215 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2019 - 08:41

Oj tam, niezbadane są wydarzenia świata doczesnego a co dopiero Boga :P Pomijając kwestie podłoża oceanów, czy starych zabytków, czy śmierci klinicznej równie ciekawy jest np trójkąt bermudzki czy przełęcz Diatłowa. Pewnie słyszeliscie? Dziewiecioro studentów zostało znalezionych martwych w górach Uralu. Co ciekawe , mimo doświadczenia w obyciu w górach,przy - 20 st, z niewiadomych przyczyn postanowili w bieliźnie i na boso w popłochu opuścić swoje namioty.Jeszcze bardziej zdumiewające są dalsze wydarzenia gdzie w takich warunkach, z niewiadomych powodów wycinają i układają choinki. Mimo iż upłyneło 60 lat sprawa nigdy nie została wyjaśniona a oficjalne stanowisko władz "działanie nieznanej siły". Przypuszczeń i domysłów jest wiele, od tajnych operacji wojskowych, testowania  broni,zejścia lawiny, ultradźwięków, uderzenia meteortytu, rytualnego mordu lokalnych plemion albo zbiegłych więźniów z łagrów, w po zjawiska paranormalne, UFO a nawet yeti. Dziwne jest także to że nie było żadnych śladów walki, obrony czy czegokolwiek.

#1216 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 08:55

Nie słyszałeś, że Rosja to nie kraj, to stan umysłu?

😂🤣🙃


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1217 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 09:00

Z serii wklejania filmików:


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1218 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 24 październik 2019 - 09:20

O tej przełęczy dobra gra wyszła.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1219 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2019 - 09:25

Z czysto logicznych przesłanek można przyjąć jedynie wojsko . Przypadkowo znaleźli się na terenie gdzie testowano jakąś broń i jakieś wybuchy czy też jakieś substancje mogły spowodować zaburzenia osobowości i strach. A jeśli nie wojsko to.... Zjawiska paranormalne (?) w innym przypadku nikt nie ucieka na bosaka po mrozie, a nawet jeśli ucieka przed jakąś lawiną , zwierzęciem, osobami trzecimi, wiatrem, meteorytem itd to po co te choinki?

#1220 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2019 - 09:34

Po kliknięciu w link zobaczyłem to:

 

 

 

analiza.jpg

 

 

Wspaniałe podsumowanie w zasadzie każdej religii :D

Już poprawiłem link, a chodziło o ten werset (Efezjan 6:12):

http://www.biblia-in.../Efez/6/12.html





Dodaj odpowiedź