Skocz do zawartości


Zdjęcie

RDX czy Rychtarski?


81 odpowiedzi w tym temacie

#41 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 lipiec 2010 - 18:21

Domyślam się, że postawiłeś na stal.

Na pewno wybór stali będzie o tyle pozytywny, że stal to zawsze stal. Jeśli chcesz tego, nie żal Ci złotówek to napewno warto zainwestować te pięniądze, bo lepiej mieć coś solidnego choć może niedokońca maksymalnie użetycznego niż chińską jakość o użyteczności lepszej, lecz gorszej wytrzymałości.

Lecz ja nadal postawiłbym na jakieś firmowe ALU :)

#42 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 09 lipiec 2010 - 18:23

Deadhorse, masa nie jest jedynym wyznacznikiem ceny. Dochodzi komfort jazdy wynikający z tłumienia drgań i trwałość. Stal, aluminium, karbon: trzy materiały, grupa różnych cech. Niech każdy wybiera wg swoich preferencji, wg tej cechy materiału, która dla niego jest najistotniejsza.

#43 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 09 lipiec 2010 - 18:47

lecz gorszej wytrzymałości.

Skąd to niby wiesz? Miałeś, używałeś, słyszałeś czy czytałeś? A może to Twoje gdybania?

#44 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 09 lipiec 2010 - 18:58

Jeśli miałbym brać carbon to dobrej marki z gwarancją na co najmniej 5 lat lub wieczystą (Trek, Cannodale, Scott chyba też i jeszcze kilka innych).
Jeśli stal to coś hand made panów w/w tak do 1500zł (widziałem ostre kolegi Muńka z tego forum i jak dla mnie super rama). (Jak już płacić 2000 i >2000 zł to albo markowe alu albo jakiś carbon na długiej gwaracji- pojeździć i sprzedać tyle czasu ile jest gwaracji. )

#45 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:12

lecz gorszej wytrzymałości.

Skąd to niby wiesz? Miałeś, używałeś, słyszałeś czy czytałeś? A może to Twoje gdybania?


nie chce mi się z tobą gadać... :-/

#46 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:31

Deadhorse a co brak Ci potwierdzonych argumentów??


#47 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:36

Deadhorse a co brak Ci potwierdzonych argumentów??


a Ty masz takowe na to, że carbon więcej wytrzyma niż stal? bo ja nie :lol:

#48 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:43

bo ja nie :lol:

I vice versa nie posiadasz. Jak podejrzewasz to wyraźnie zaznaczaj, a nie udajesz trolla. :-?
Przepraszam, nie lubię głupotami śmiecić na forach, lecz w tym przypadku...

#49 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:47

Bo ich nie ma, ty ku...a ... uhhh dobrze, że się powstrzymałem

#50 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:51

Wiesz co? Mam polewkę z Twoich wyzwisk i nerwów. Jesteś po prostu śmieszny. :lol: Szkoda, że w realnym spotkaniu nie byłoby tak wesoło....
Lepiej posprzątajcie tutaj Panowie, bo innym niemal na pewno przykro to czytać. :roll:

#51 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 lipiec 2010 - 19:53

tak masz rację, przykro patrzeć na twoje braki umysłowe

Macieju, jako władza na tym forum, proszę Cię byś wyjaśnił niedowiarkowi, że carbon nigdy nie bedzie bardziej wytrzymały od stali i nigdy nie będzie argumentu, który temu zaprzeczy, bo z moich stuków na klawiaturze on nie uwierzy :lol:

#52 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:00

Się z Ryśkiem na rozumy pozamieniałeś czy co? Konkrety, a nie takie se gadanie.
Już mnie to zaczyna drażnić.

tak masz rację, przykro patrzeć na twoje braki umysłowe

Wieloznaczna wypowiedź, którą można interpretować w tym gorszym znaczeniu. Doigrasz się chłopie.

#53 Bartez

Bartez
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:04

Panowie, wybrałem rozwiązanie dla mnie. Proponuję zamknąć/usunąć temat.
Osobą, które pomogły mi w decyzji - dziękuję.

#54 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:06

Doigrasz się chłopie.


To jest groźba, która w Polsce jest karana :lol:

a więc jakie konkrety ci chodzi? Zapewne widziałeś filmik chyba na 1 stronie, jesli nie to zobacz. Owszem są to testy sztuczne, ale pokazują słabość carbonu w stosunku do stali. Podobne "urazy"mogą zdarzyć się na drodze, więc spokojnie na podstawie tego "doświadczenia" można powiedzieć, że karbon jest bardziej podatny na uszkodzenia mechniczne niż stal w normalnej, codzinnej jeździe.

Czy dziecko już wszystko zrozumiało? czy mam zacząć powtarzać po 2 razy i pisać wielkimi literami?

#55 miszleu

miszleu
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądWarszawa/Piaseczno

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:13

Panowie - sezon w pełni, pogoda jak na zamówienie, a Wy się ciskacie wzajemnie na forum - w tym i w wielu innych wątkach - na trening, wypocić testosteron i dopiero potem, wieczorkiem, kulturalnie podyskutować. Od ciskania klawiatury siły w nogach nie przybędzie. (z góry sorry za ot i żeby nie było, ja właśnie skończyłem uzupełniać dziennik treningowy po dzisiejszej jeździe ;) )

#56 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:36

Deadhorse złapał ostrzeżenie, za to że nie potrafił kulturalnie prowadzić dyskusji. Niestety to jego trzeci punkt więc odpocznie na jakiś czas od forum, a że to przed weekendem to wyżyje się na szosie. Nie żyw do mnie urazy, ale już kilka razy chciałem Cię ostrzec w poprzednich wypowiedziach teraz to był gwóźdź do trumny.

Tematu sprzątać nie będę, gdyż później ludzie się wypierają tego co napisali.


#57 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:50

Względem kwestii wytrzymałości karbonu chciałem przytoczyc przypadek Kubicy, którego przed śmiercią po zderzeniu z bandą na torze Formuły 1 ochronił kokpit nie ze stali ale z jakiegoś materiału plastycznego - nie jestem pewien czy to nie był właśnie karbon monokok.

#58 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:53

Jest to amortyzator wykonany z gęstego splotu włókien kevlarowych, które podczas wypadku absorują energię zaciskając się. Działa to na takiej samej zasadzie jak linka asekuracyjna do wspinaczki.


#59 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2010 - 20:57

A, czyli jednak nie karbon.

#60 Gosc_Vivi_*

Gosc_Vivi_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2010 - 21:02

Tak dokładniej to ochroniła kevlarowa klatka bezpieczeństwa stosowana w samolotach odrzutowych, samochodach wyścigowych o napędzie odrzutowym. Przy uderzeniu zostaje tylko ona.



Dodaj odpowiedź