Skocz do zawartości


Zdjęcie

TDP 2010 - etap dla amatorów


385 odpowiedzi w tym temacie

#1 Etheos

Etheos
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lipiec 2010 - 20:55

http://www.tourdepologneamatorow.com/

Jest ktoś z forum kto się wybiera na etap z Nowego Targu do Bukowiny? Ja dzisiaj złożyłem swoje podanie i nie mogę się już doczekać. Nie mam szczególnego zamiaru się ścigać, bo ani odpowiedniego roweru, ani kondycji nie ma, wiec wybrałem trasę Fitness. Mam nadzieję że pogoda dopisze i uda się spotkać z kilkoma osobistościami kolarskimi. To jak, będziecie? :)

#2 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 19 lipiec 2010 - 07:12

znam lepsze sposoby na wydanie 100 zł niż 45 km :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#3 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 lipiec 2010 - 09:24

znam lepsze sposoby na wydanie 100 zł niż 45 km :P


Taaaaak ?
Może byś wziął pod uwagę, że pieniądze mają być przekazane fundacji "A kogo?", która opiekuje się dziećmi w śpiączce.

#4 Etheos

Etheos
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 lipiec 2010 - 10:00

Raz fundacja, dwa pamiątkowe koszulki i medale, trzy niepowtarzalna atmosfera.

#5 sowacki

sowacki
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądBytom

Napisano 19 lipiec 2010 - 11:50

Ja sie wybieram ale tylko dlatego, że pojawił się sponsor który chce za to zapłacić żeby się pokazać. No ale mam nadzieję że zabawa i atmosfera będzie profi;) Zna ktoś może te trasy po ktorych poleci ten odcinek TDP dla amatorów? W sensie jak wygląda sprawa tych dwóch podjazdów i ich trudności... 45 kilo to troche mało

pozdro.

#6 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:12

znam lepsze sposoby na wydanie 100 zł niż 45 km :P


Taaaaak ?
Może byś wziął pod uwagę, że pieniądze mają być przekazane fundacji "A kogo?", która opiekuje się dziećmi w śpiączce.


jak będę miał taką ochotę to chętniej wyłoże 100 na cel charytatywny, taki gdzie będę miał pewność że całość pójdzie na cel a nie zgubi się połowa...
Czemu nie zrobili 150 czy 200 km ?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#7 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:36

To się zdecyduj. Za krótko, czy za drogo ?
150 - 200 km po górkach (w porównaniu do Alp) mówisz. Wiesz ile osób przejechałoby taki dystans ? Chodzi raczej o promocję kolarstwa wśród trochę mniej wyczynowych przecinaków i pomoc fundacji Ewy Błaszczyk. Nie chce Ci się jechać to walnij przelew na stówę na konto fundacji - http://www.akogo.pl/. Jak Ci za drogo no to już trudno, musisz dalej narzekać.

#8 Emil0076

Emil0076
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 19 lipiec 2010 - 20:06

IMO warto, jak tylko znajdę transport to się spotkamy na trasie :)

#9 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 20 lipiec 2010 - 14:26

Witam po raz pierwszy na forum. Jako, że pochodzę z Nowego Targu i wszystkie okoliczne trasy rowerowe znam prawie na pamieć :mrgreen: , chciałbym co nieco na temat tego wyścigu, a zwłaszcza wersji SPORT.
Otóż te 45 km to pikuś w porównaniu do trudności podjazdów. Koszmarny będzie zwłaszcza odcinek z Gliczarowa Dolnego do Gliczarowa Górnego, gdzie momentami nachylenie na 50 m wynosi 23% :shock: i większość moich znajomych na kolarkach, którzy mają zamiar wystartować zdaje sobie sprawę, że będą tam podprowadzać rowery.
Jechałem ostatnio i uzyskałem na rowerze trekkingowym czas 2h21min ze średnią 18,85. Przewyższenia 1050metrów. Limit wynosi 3,5 h więc powinienem się zmieścić. Rzeczywiście odstrasza kwota wpisowego ale jednak to jak dla mnie niepowtarzalna okazja, wiec na 100% startuję.
pozdrawiam i jakby co, mogę służyć pomocą ;-)

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#10 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:22

bardzo możliwe że i ja się zabiorę :D dobrze, że 16 lat jest to cena 60zł nie jest jeszcze taka zła :) Zapowiada się ciekawie, a może spytam czy ktoś z okolic Łowicza lub max. Łodzi, Skierniewic, Sochaczewa się wybiera ? :)

Ja osobiście to jadę tam dla frajdy samego TdP. I jest jeszcze jeden powód, chciałbym spotkać Pana Tomka Jarońskiego xd wszyscy dobrze go znają, jedzie na pewno bo mówił o tym w relacji TdF tak więc tylko szukać go i chętnie z nim zamienić kilka zdań :D

#11 imp

imp
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 21 lipiec 2010 - 16:36

ciekaw jestem na czym pojedzie ta pani..

Dołączona grafika

na trekkingu czy co ? O_o

#12 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 21 lipiec 2010 - 16:53

A mnie się zdaje, że ta Pani pojedzie na tym.

#13 imp

imp
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 21 lipiec 2010 - 17:25

A mnie się zdaje, że ta Pani pojedzie na tym.



uuuuuu, to nie wiedziałem, pełen szacun :)

#14 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 22 lipiec 2010 - 07:19

ciekaw jestem na czym pojedzie ta pani..

na trekkingu czy co ? O_o


Czyli mam rozumieć, że na rowerze trekkingowym przejechać tę trasę to obciach, czy co ;-)
Osobiście startuje właśnie na trekkingu, dokładnie na tym ----> http://www.fotografi...mal/bach_23.jpg

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#15 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 22 lipiec 2010 - 08:58

To się zdecyduj. Za krótko, czy za drogo ?
150 - 200 km po górkach (w porównaniu do Alp) mówisz. Wiesz ile osób przejechałoby taki dystans ? Chodzi raczej o promocję kolarstwa wśród trochę mniej wyczynowych przecinaków i pomoc fundacji Ewy Błaszczyk. Nie chce Ci się jechać to walnij przelew na stówę na konto fundacji - http://www.akogo.pl/. Jak Ci za drogo no to już trudno, musisz dalej narzekać.


za drogo w stosunku do długości ....

Jeśli jadę tatry tour i płącę 100 to wiem za co - za wozy techniczne za policjantów na cełej trasie za mnóstwo żarcia na całej trasie. Zdaje sobie sprawę że zapewnienie tego wszystkiego na 200 km trasie troche kosztuje.
Tutaj trasa ma 50km i żarcia nie potrzeba wcale, picia również, wozu tech się nie spodziewam.
Wiem że na dystans 200 km spokojnie 200 osób chętnych by się znalazło ( wystarczy spojrzeć na frekwencję istebnej) a dla spacerowiczów zrobić krótszy dystans. Albo niech zostaną dystane jakie są tylko nie za taką cenę ... Jak ktoś chce zaszpanować że jechał w tdp proszę bardzo, mnie na takie przyjemności poprostu nie stać.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#16 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 22 lipiec 2010 - 09:16

Trochę ciekawych nazwisk na wyścigu się pojawi. Fajnie by było pojechać kawałek z niektórymi...

#17 imp

imp
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 22 lipiec 2010 - 09:27

ciekaw jestem na czym pojedzie ta pani..

na trekkingu czy co ? O_o


Czyli mam rozumieć, że na rowerze trekkingowym przejechać tę trasę to obciach, czy co ;-)
Osobiście startuje właśnie na trekkingu, dokładnie na tym ----> http://www.fotografi...mal/bach_23.jpg


nie no skąd ! tylko wydaje mi sie ze skoro jest to TdP to 'wymogiem' jest jazda na rowerze który odpowiada profilowi wyścigu :) glupio by to troche wygladało wg mnie gdyby zrobił się z tego taki piknik jak jest na maratonach biegowych (poprzebierani biegacze itd itp)

#18 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 22 lipiec 2010 - 09:34

nie no skąd ! tylko wydaje mi sie ze skoro jest to TdP to 'wymogiem' jest jazda na rowerze który odpowiada profilowi wyścigu :) glupio by to troche wygladało wg mnie gdyby zrobił się z tego taki piknik jak jest na maratonach biegowych (poprzebierani biegacze itd itp)


Piknik faktycznie może być ale raczej na krótszym dystansie. Wersja Sport z trzema na prawdę mocnymi podjazdami nie jest dla każdego, mimo iż wszyscy pukają się w czoło gdy słyszą tylko o 45 km. To jest rzeczywiście tylko 45 km ale ponad 1000m sumy wzniesień. Dla przykładu mój znajomy jedzie na zwykłym górskim rowerze, z tym że na gładszych oponach.

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#19 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 22 lipiec 2010 - 13:29

Na tych górkach raczej bedzie ciężko na szosowych przełożeniach, choć to tak krótki odcinek... Logika podpowiadałaby jazdę na xc, ale w końcu to TdP. No chyba ze ktos jeździ na 50/34 i 13-28, to może powalczyc :)

#20 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 22 lipiec 2010 - 14:08

Gdyby nie to , że znów mam połamane coś tam w prawej stopie , pewnie bym pojechał głównie dla tych kolarskich nazwisk . Nie wszystkie mam w swojej księdze. A takie wspomnienie - trzymałem Moserowi koło przez pięc kilometrów - co tam jakaś głupia stówka.
Trochę spostrzeżeń faceta znającego ludzi i życie.
Asia Jabłczyńska nie jest szpanerką, lanserką itp. Autentycznie lubi kolarstwo i przejechała Klasyk Kłodzki , a to już coś znaczy.
To nie szosowe przełożenia są przeszkodą w pokonaniu tej trasy , tylko wożący tyłek na szosówce.
Mam tradycyjne 53-39 , w góry biorę kasetę 12-27 .Wystarcza.
Miałem do czynienia z paroma akcjami , fundacjami ,itp. Jak pani Błaszczyk dostanie dwie dychy od każdej stówki to może mówic o szczęściu.



Dodaj odpowiedź