Skocz do zawartości


Zdjęcie

TDP 2010 - etap dla amatorów


385 odpowiedzi w tym temacie

#21 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:36

Pytanie może nieco z innej beczki, czy będzie dostępna w sieci, a może już jest, lista zawodników wraz z numerami startowymi. Będę akurat w Ustroniu i na mecie chętnie wyłowiłbym niektórych, a wiadomo, że po numerach łatwiej:)

#22 imp

imp
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:42

Pytanie może nieco z innej beczki, czy będzie dostępna w sieci, a może już jest, lista zawodników wraz z numerami startowymi. Będę akurat w Ustroniu i na mecie chętnie wyłowiłbym niektórych, a wiadomo, że po numerach łatwiej:)


to chyba pytanie do organizatorów, spróbój maila wyslac moze odpisza, chyba takiego info nie było na stronie nt temat

#23 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:44

Tez wydaje mi się, że trudno w publicznym przekazie będzie o te dane.

#24 Dobry

Dobry
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:51

Pytanie może nieco z innej beczki, czy będzie dostępna w sieci, a może już jest, lista zawodników wraz z numerami startowymi. Będę akurat w Ustroniu i na mecie chętnie wyłowiłbym niektórych, a wiadomo, że po numerach łatwiej:)

http://www.cyclingstartlists.com/2010/08Aug/06Polen2010.htm
tu się stale uaktualnia, a na dzień, dwa przed wyścigiem już powinien być komplet ;).
Ewentualnie tu:
http://www.cyclingfe...ie_idd=MTk2NDk=
ale to też trzeba cierpliwie czekać do przedednia i aktualizacji. A na stronie organizatora już po starcie powinna być aktualna ;)

#25 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 23 lipiec 2010 - 08:58

[quote name="Rebe"]To nie szosowe przełożenia są przeszkodą w pokonaniu tej trasy , tylko wożący tyłek na szosówce.
Mam tradycyjne 53-39 , w góry biorę kasetę 12-27 .Wystarcza.


No w sumie racja, ale zgodzisz sie chyba , że na podjazd o nachyleniu powyzej 20% (nawet jeśli jest to na długości 50-100m), 23 lub 26 zębów z tyłu przy 39 z przodu to moze byc za mało :-/

#26 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 23 lipiec 2010 - 10:09

Miałem do czynienia z paroma akcjami , fundacjami ,itp. Jak pani Błaszczyk dostanie dwie dychy od każdej stówki to może mówic o szczęściu.


no i to jest właśnie to o czym pisałem ... jak mi przyjdzie ochota przeznaczyć kase na charytatywny cel to zrobie to tak żeby faktycznie trafiło tam gdzie trzeba.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#27 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 23 lipiec 2010 - 10:21

Ja bym sie nawet wybrał ale boje się jak inni, ze to może byc piknik :-?
Fakt, że są nazwiska, fajne podjazdy, ale ciekawe jak z frekwencją. Pewnie większość szosowców pojedzie wtedy do Kłodzka...

#28 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 23 lipiec 2010 - 19:06

Dobry, bardzo dziękuję za wieści!

#29 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 lipiec 2010 - 11:55

Listę zawodników drukuje zawsze Przegląd Sportowy w przeddzień startu . Sam często korzystam , być może będę choć w Sochaczewie . Tam mam najbliżej , a zawsze lepiej jest podjechać na start niż na metę . Więcej ludzi można spotkać , popatrzeć na sprzęt , pogadać .

#30 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 24 lipiec 2010 - 14:00

No w sumie racja, ale zgodzisz sie chyba , że na podjazd o nachyleniu powyzej 20% (nawet jeśli jest to na długości 50-100m), 23 lub 26 zębów z tyłu przy 39 z przodu to moze byc za mało :-/



eee co ty styka spokojnie. 39/26 wystarcza nawet na 30%(więcej nie jechałem, w Polsce trudno o >30%) ścianki, chyba, że pierwszy raz jedzie się w góry.

rebe: 1km przewyższeń?? Jak dla mnie jakieś 850 metrów
Poza Gliczarowem to raczej łatwe podjazdy
100zł jak dla mnie za dużo - to ma niby propagować kolarstwo wśród społeczeństwa, a będzie nastawiało ludzi, że ktoś na tym chce zarobić...

#31 sowacki

sowacki
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądBytom

Napisano 24 lipiec 2010 - 16:59

To nie szosowe przełożenia są przeszkodą w pokonaniu tej trasy , tylko wożący tyłek na szosówce.
Mam tradycyjne 53-39 , w góry biorę kasetę 12-27 .Wystarcza.
Miałem do czynienia z paroma akcjami , fundacjami ,itp. Jak pani Błaszczyk dostanie dwie dychy od każdej stówki to może mówic o szczęściu.



Dokładnie, przecież wszystko zależy od nogi i wagi ciała. Niektórym może i przy kompakcie 23 z tyłu wystraczy...sprawa indywidualna.

Zastanawiam się jaki skutek przyniesie wysokie wpisowe oraz jaka będzie frekwencja i charakterystyka osób biorących udział w tej zabawie.

#32 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 24 lipiec 2010 - 19:34

Więc tak:
Zgadzam się z Panami indywidualne możliwości są najważniejsze, parametry , waga, kondycja i treningi przed wyścigiem.

po 2 - wydaje mi się że frekwencja będzie spora, ale chyba na lżejszym dystansie.

#33 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 lipiec 2010 - 15:13

Nie ma to jak debiut w peletonie na trasie TdP :)

#34 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 15:37

1 http://www.cyclingst...06Polen2010.htm


2 http://www.cyclingfe...ie_idd=MTk2NDk=

Oglądałem wczoraj po sporcie na TVP 1 reklamę TdP i mówili o Nibalim. Zdziwiłem się bo na początku nic nie pisało, że startuje.

W linku numer 1 go nie ma, a w 2 jest.
To on startuje czy nie wreszcie :D ?

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#35 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipiec 2010 - 15:39

Linki nie działają.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#36 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 15:40

Już tak ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#37 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipiec 2010 - 15:49

1.

ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW

Uczestnicy Tour de Pologne Amatorów w ramach wpisowego otrzymują:

•numer startowy z chipem,
•prawo do korzystania z bufetów na trasie (woda, napoje, owoce, ciasta, itp.),
•posiłek regeneracyjny,
•pomiar czasu (pełne wyniki będą dostępne na stronie internetowej www.tourdepologneamatorow.pl oraz na tablicy ogłoszeń w miejscu wyścigu),
•profesjonalnie oznaczone trasy,
•zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
•nagrody rzeczowe dla zwycięzców,
•doskonałą organizację, oprawę i kolarską atmosferę,
•możliwość uczestniczenia w zakończeniu VI etapu 67. Tour de Pologne,
•ubezpieczenie OC na czas trwania imprezy,
•medale pamiątkowe dla trzech pierwszych zawodników na dystansach SPORT i FITNESS.


Czyli nic poza standardem jakiegokolwiek wyścigu mtb nawet.
2. Sprawa to wpisowe jest stanowczo za duże jesli chodzi o wyścig amatorski , gdzie ma to byc propagowanie kolarstwa , zwłaszcza wśród młodzieży.
3. Ale daje mozliwość sprawdzenia się nie w jeździe tak sobie tylko naprawde rywalizacji sportowej- czyli ściganie sie od poczatku do końca.
4. Dla tych co jeździli po płaskim będie spora niespodziewanka , te dwa podjazdy - bedzie potu sie lało, dla górali raczej będzie się gdzie wykazać .
5. Cieszcie sie ze nie ma podajzdu takiego jak na Gubałówke przez Ząb w sumie z jakiejkoliwek strony


no fakt tak z połowe - 50 zł wpisowego byłoby w sam raz

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#38 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipiec 2010 - 16:05

No nieco mnie dziwi wzmianka o "ograniczonym ruchu samochodowym" jak to interpretować??


#39 Gosc_grs_*

Gosc_grs_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2010 - 17:46

No, że będzie ograniczony, np. do 5 ton maks. :mrgreen:

#40 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 lipiec 2010 - 19:40

1.

ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW

Uczestnicy Tour de Pologne Amatorów w ramach wpisowego otrzymują:

•numer startowy z chipem,
•prawo do korzystania z bufetów na trasie (woda, napoje, owoce, ciasta, itp.),
•posiłek regeneracyjny,
•pomiar czasu (pełne wyniki będą dostępne na stronie internetowej www.tourdepologneamatorow.pl oraz na tablicy ogłoszeń w miejscu wyścigu),
•profesjonalnie oznaczone trasy,
•zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
•nagrody rzeczowe dla zwycięzców,
•doskonałą organizację, oprawę i kolarską atmosferę,
•możliwość uczestniczenia w zakończeniu VI etapu 67. Tour de Pologne,
•ubezpieczenie OC na czas trwania imprezy,
•medale pamiątkowe dla trzech pierwszych zawodników na dystansach SPORT i FITNESS.


Czyli nic poza standardem jakiegokolwiek wyścigu mtb nawet.
2. Sprawa to wpisowe jest stanowczo za duże jesli chodzi o wyścig amatorski , gdzie ma to byc propagowanie kolarstwa , zwłaszcza wśród młodzieży.
3. Ale daje mozliwość sprawdzenia się nie w jeździe tak sobie tylko naprawde rywalizacji sportowej- czyli ściganie sie od poczatku do końca.
4. Dla tych co jeździli po płaskim będie spora niespodziewanka , te dwa podjazdy - bedzie potu sie lało, dla górali raczej będzie się gdzie wykazać .
5. Cieszcie sie ze nie ma podajzdu takiego jak na Gubałówke przez Ząb w sumie z jakiejkoliwek strony


no fakt tak z połowe - 50 zł wpisowego byłoby w sam raz


a fakt, startowania w amatorskim wyścigu TdP nie ma żadnego znaczenia i wyścig o nic gdzieś w mieścinie jest tak samo fajny i tak samo interesujący jak wyścig TdP?

a fakt, fundacji jaka by ona nie była też nie ma znaczenia?

Co do tego podjazdu: nie wiem czy mam się bać, czy płakać - ze strachu 8-)

Ile one mają %?



Dodaj odpowiedź