Skocz do zawartości


Zdjęcie

TDP 2010 - etap dla amatorów


385 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomash2310

tomash2310
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 26 lipiec 2010 - 19:40

5. Cieszcie sie ze nie ma podajzdu takiego jak na Gubałówke przez Ząb w sumie z jakiejkoliwek strony


A ja się nie zgadzam z Tobą bo według mnie na Gubałówke przez Ząb jest bardzo przyjemny podjazd. Dłuższy ale przyjemny. Natomiast podjazd w Gliczarowie jest krótki ale bardzo stromy! I nie idzie tam łatwo wyjechać na rowerze. Dziwnie wszyscy tutaj optymistycznie nastawieni są na ten podjazd :P

No nieco mnie dziwi wzmianka o "ograniczonym ruchu samochodowym" jak to interpretować??


Wiesz przecież nie zamkną np zakopianki na cały czas a wiadomo że nie będzie jechał cały peleton tylko wszyscy się rozjadą i będzie się jechać grupkami :)

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:09

Sprawdziłem już te podjazdy - oba mają max 7% :shock:

#43 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:20

No to aż takie złe nie są, do przejechania.


#44 tomash2310

tomash2310
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:44

Sprawdziłem już te podjazdy - oba mają max 7% :shock:


Tak tylko że w Gliczarowie podjazd ma momentami aż 23 % nachylenia. Więc kolarkami z cięzkimi przełożeniami jednak chyba bedzie ciężko.

O którym podjeździe mówisz ze ma 7% max?

#45 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:09

No nieco mnie dziwi wzmianka o "ograniczonym ruchu samochodowym" jak to interpretować??


Chodzi o to, ze kolarze mają pierwszeństwo, ruch sie odbywa ale na czas przejazdu peletonu, grupy kolarzy itp, to Policja zatrzymuje samochody, które akurat w danej chwili sie napatoczą. Ale w sezonie i na podhalu to tylko teoria ... :mrgreen:

#46 krzysio4322

krzysio4322
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądZewsząd

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:11

SPIKE czasami jak czyta się twoje wypowiedzi to aż człowieka cofa... Zamiast marudzić, narzekać i pieprzyć, że tutaj jest źle a tam jest jeszcze gorzej usuń się w kąt albo wyjdź z własną inicjatywą i zrób coś. Bo polakowi to niczym nie dogodzisz... 100zł dla człowieka prowadzącego własny sklep i serwis to dużo tak? Może przed napisaniem zastanów się na co idą pieniądze. Dramat...

#47 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:38

SPIKE czasami jak czyta się twoje wypowiedzi to aż człowieka cofa... Zamiast marudzić, narzekać i pieprzyć, że tutaj jest źle a tam jest jeszcze gorzej usuń się w kąt albo wyjdź z własną inicjatywą i zrób coś. Bo polakowi to niczym nie dogodzisz... 100zł dla człowieka prowadzącego własny sklep i serwis to dużo tak? Może przed napisaniem zastanów się na co idą pieniądze. Dramat...


chłopie weż zejdź ze mnie łaskawie , moze mam inne wydatki na rodzine a nie jak niektórzy ładują kase w rowery i żarcie.
Poza tym ja nie jade, wyrażam swoje zdanie na ten temat a Ty piszesz nie na temat .

Własna inicjatywa ??? w tym karaju ?? już Spros u nas robi ściagnko , wystarczajace, a moze Ty spróbujesz jak dla Ciebie stówa to tak ręką trzepnać.

a co ja mam robić to moja sprawa nie Twoja i to jest dramat .

Mysle że obydwa posty za chwile usunię odpowiedni mod bo są nie na temat.
koniec ot

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#48 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:57

^ one są BARDZO na temat

Jeszcze koszulka dla każdego w owej stówce, to też tyle co nic.

Sprawdziłem już te podjazdy - oba mają max 7% :shock:


Tak tylko że w Gliczarowie podjazd ma momentami aż 23 % nachylenia. Więc kolarkami z cięzkimi przełożeniami jednak chyba bedzie ciężko.

O którym podjeździe mówisz ze ma 7% max?


Podjazd 1 z Nowego Targu pod Sierockie

Dołączona grafika

Podjazd nr 2 pod Gilczarów Górny z Białego Dunajca

Dołączona grafika

I tu się kurna przeraziłem, bo wcześniej sprawdzałem podjazd pod Gilczarów Dolny i tam jest około 6-7%, a tu - sami widzicie :shock:

Chyba zmienię trasę na fitnes...

PS. ten drugi podjazd jest lekko przekłamany i nie odzwierciedla trasy, bo na MapMyRide jej po prostu nie ma :roll:

#49 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:09

1.

4. Dla tych co jeździli po płaskim będie spora niespodziewanka , te dwa podjazdy - bedzie potu sie lało, dla górali raczej będzie się gdzie wykazać .
5. Cieszcie sie ze nie ma podajzdu takiego jak na Gubałówke przez Ząb w sumie z jakiejkoliwek strony


Dlaczego wszyscy, łącznie z organizatorami, mówią o dwóch podjazdach. Są TRZY (słownie: trzy) podjazdy, tj.: Sierockie, Gliczarów Grn. oraz Bukowina Klin. Czyli po zjeździe z Gliczarowa do tzw. dolnej Bukowiny czeka nas trzeci, bardzo stromy podjazd do centrum Bukowiny!

Podjazd pod Gubałówkę, jak już ktoś wspomniał to całkiem zwyczajny podjazd, bez trudniejszych momentów. Tymczasem na trasie amatorskiego TdP na tych 3 podjazdach zdarzają się na prawdę bardzo strome odcinki, które rzutują na łączna ocenę stopnia ich trudności.

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#50 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:32

Z tego co mi sie wydaje meta chyba bedzie na Głodówce, tzn cyrhli nad Białka (jakos tak sie to nazywa chyba). Bo z przekroju wynika, ze za rondem w Bukowinie (a obno jest wyzej niż centrum bukowiny) mamy podjazd ok 3 km. Więc to chyba na Głodówkę. Jesli się mylę to proszę mnie poprawić. :-/

#51 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:33

Tak czytam te wypowiedzi i nie wiem czym Wy się tak podniecacie ?
To są Waszym zdaniem ciężkie podjazdy ? Patrząc na te profile to ten niby hardcorowy podjazd pod Gliczarów ma 2-3 km, nie mówiąc już o tym że w nogach będzie się miało coś koło 25 kilometrów, czyli wszystko się pokonuje na świeżości.
Jak dla mnie dystans 45 kilometrów opisywany jako wyścig dla dobrze wytrenowanych amatorów to śmiech, nie będę już wspominał o kwocie wpisowego, która może i idzie na szczytny cel (mam nadzieję, że jej lwia część) ale jest po prostu za wysoka jak na polskie warunki.

pzdr

#52 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:39

Z tego co mi sie wydaje meta chyba bedzie na Głodówce, tzn cyrhli nad Białka (jakos tak sie to nazywa chyba). Bo z przekroju wynika, ze za rondem w Bukowinie (a obno jest wyzej niż centrum bukowiny) mamy podjazd ok 3 km. Więc to chyba na Głodówkę. Jesli się mylę to proszę mnie poprawić. :-/


Meta na pewno nie jest na Głodówce, bo to przecież od Bukowiny jeszcze kilka km. Faktycznie są wątpliwości co do mety. Ta jest albo na rondzie, albo kilkaset metrów dalej przy skrzyżowaniu na Brzegi.

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#53 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:45

No właśnie, cos tu jest pomieszane, bo meta 3 km za rondem to troche dziwne, na pewno nie jest to miejsce gdzie są Termy, więc max niedokładny ten profil dali :-/ Termy są za rondem ale w dół!! Ale nie sądzę by trasa biegła właśnie pod same baseny. Ja wiem, że to etap dla amatorów, ale info powinno byc bardziej profesjonalne.

#54 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:49

No właśnie, cos tu jest pomieszane, bo meta 3 km za rondem to troche dziwne, .


To się akurat zgadza, bo w Bukowinie są dwa ronda. I właśnie ostatni podjazd będzie od dolnego ronda (przy skrzyżowaniu z droga na Jurgów) do ronda na Klinie.

Rzeczywiście mapki zarówno na ten wyścig, jak i dla zawodowców są bardzo ogólne. Nawet rozpiski minutowej nie ma w Tour de Pologne :-/

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#55 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 27 lipiec 2010 - 08:03

Tak czytam te wypowiedzi i nie wiem czym Wy się tak podniecacie ?
To są Waszym zdaniem ciężkie podjazdy ?

pzdr


Przełęcz Karkonoska ma momentami podobne nachylenie do Gliczarowa,czyli ok23% (z tymi 30% nie przesadzałbym). A jak czytam na Twojej stronie, to nawet i 3 razy stawałeś podjeżdżając na nią.
Czyli rozumiem, że wg Ciebie podjazdy takie nie są ciężkie..... :mrgreen:

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#56 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipiec 2010 - 08:17

Specjalnie nie pisałem o nachyleniu, które faktycznie jest imponujące.
Chodzi o to, że podjazd ten jest bardzo krótki, wobec czego do Przełęczy Karkonoskiej nie ma co w ogóle porównywać.
I możesz mi wierzyć, na Karkonoskiej jest chwilami więcej niż 23 % i w dodatku tam ta stromizna trzyma długo.

#57 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 27 lipiec 2010 - 08:19

Ponoć najgorsi są kierowcy, którzy przejechali pierwsze 2 lata po zdaniu egzaminu. Najmądrzejsi na drodze i ciągle z zerowymi, albo bliskimi zeru nieumiejętnościami i wyobraźnią. W przypadku amatorów-kolarzy przypuszczam jest podobnie. Też bym wirował w towarzystwie, gdybym wjechał na Mount Ventoux (co jest przecież osiągalne). Tak, gdybym to zrobił, miałbym was wszystkich w nosie i 23% w Polsce nie byłoby mi straszne.

Jezu, dodam albo ;-) bo będzie po mnie.

#58 sowacki

sowacki
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądBytom

Napisano 27 lipiec 2010 - 08:46

Jest jeszcze parę nagród do wylosowania... Może trafi się jakiś szczęśliwy numer

http://www.naszosie....logne-amatorow/


Medale na pierwszych 150- zawodników z każdego dystansu...

#59 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 27 lipiec 2010 - 09:50

Tak czytam te wypowiedzi i nie wiem czym Wy się tak podniecacie ?
To są Waszym zdaniem ciężkie podjazdy ? Patrząc na te profile to ten niby hardcorowy podjazd pod Gliczarów ma 2-3 km, nie mówiąc już o tym że w nogach będzie się miało coś koło 25 kilometrów, czyli wszystko się pokonuje na świeżości.
Jak dla mnie dystans 45 kilometrów opisywany jako wyścig dla dobrze wytrenowanych amatorów to śmiech, nie będę już wspominał o kwocie wpisowego, która może i idzie na szczytny cel (mam nadzieję, że jej lwia część) ale jest po prostu za wysoka jak na polskie warunki.

pzdr


jejku każdy się podnieca tym na co ma siły, nie każdy może często trenować i mieć przejechane 5000 km jak ty toteż dla niektórych ta trasa może wydawać się kosmicznie trudna a podjazdy nie do podjechania.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#60 narek

narek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 27 lipiec 2010 - 09:53

Orientujecie się jak będą zabezpieczone 2 niestrzeżone przejazdy przez tory kolejowe?
Ten drugi ( w Białym Dunajcu) ma szansę być robiony na sporej prędkości.



Dodaj odpowiedź