Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hammerhead Karoo


234 odpowiedzi w tym temacie

#21 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 listopad 2017 - 20:24

Fizyki nie przeskoczysz ;)

Matryca i obiektyw muszą mieć ten wymiar.

Może kiedyś. Zooma też brak.

Co do komputera treningowego to wszystko w rękach programistów. Temat do przeskoczenia.

Wspominam właśnie o następcy sony xperia active.

Bierzesz to zamiast telefonu i licznika/komputera treningowego.

Telefon 5' jest za duży.

Jak coś ma być nazwane urządzenie specjalistycznym tylko dlatego że nie można z niego dzwonić, a tak poza tym nie różni się od telefonu to chyba nie o to chodzi.


  • beskidbike lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#22 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 20:45

Mnie zastanawia czemu nie ma licznika opartego na Androidzie od Chinoli. Skoro smartfony mogą kosztować 200zł, to nie widzę przeciwwskazań, żeby wypuścić w pełni funkcjonalne urządzenie za połowę ceny Garmina 520. Za mały rynek zbytu, żeby opłacało się to produkować? Kupiłbym takie urządzenie od ręki, nawet nie musiało być mieć dedykowanego softu, byle dało się ściągnąć jakąś appkę ze sklepu Google'a.



#23 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 22:47

Co kto lubi. Jak ktoś lubi wozić niepotrzebnie telefon 5' w dodatku mokry blisko przy ciele, to jego sprawa.

Na pewno wolał bym w to miejsce czasem upchnąć jakiegoś lumixa a na ustawki nie zabierać jakiegoś drogiego telefonu.

 

Musisz zrozumieć że telefon z czasem zastąpi wiele innych urządzeń. Wiele już zastąpił. Czy ktoś kupuje teraz kalkulator?

 

Pojedź na cały dzień z telefonem.



#24 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 listopad 2017 - 23:43

Nie widzę różnicy czy pojadę z komputerem na androidzie który nie potrafi dzwonić czy z telefonem.
Można zrobić taki który ma wymienną baterię od biedy tak jak xperia active.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#25 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 listopad 2017 - 09:11

Ja wciąż jeżdżę z Xperia Active w kieszeni jako drugim telefonem na wypadek "W". A Karoo ma miejsce na kartę SIM chyba tylko po to by mieć połączenie 3G z netem do map on-line i synchronizacji z telefonem.

W każdym razie wciąż nie rozwiązuje to problemu wożenia dodatkowego telefonu. Interesowałem się nim, gdyby była możliwość dzwonienia i wyeliminowania telefonu z kieszeni, kupiłbym od razu ;)



#26 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 10:29

Nie widzę różnicy czy pojadę z komputerem na androidzie który nie potrafi dzwonić czy z telefonem.
Można zrobić taki który ma wymienną baterię od biedy tak jak xperia active.

Jak pojedziesz na cały dzień z telefonem jako komputerkiem pokładowym+nawigacja, to po ilu godzinach padnie? Mając osobno te dwa urządzenia, wydłużasz czas działania obu.
Nie pojmuję jak komuś może przeszkadzać wożenie telefonu w tylnej kieszonce. Ciężar to żady, ryzyko uszkodzenia w dobie różnych pokrowców praktycznie też zerowe. Do tego można posłuchać muzyki czy książki.



#27 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopad 2017 - 10:37

Do telefonu wystarczy powerbank i możesz jechać cały dzień. Wożenie telefonu w tylnej kieszeni może przeszkadzać na wyścigach.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#28 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 listopad 2017 - 10:51

Jadąc gdzieś na dłużej albo przy zmiennej pogodzie, miejsce w kieszonkach jednak ma znaczenie, bo trzeba upchnąć jedzenie, coś do ubrania(rękawki, kamizelka) itp. więc 5 calowy "telewizor" nie jest zbyt porządany. Do tego na dziurach , jeśli nie ma się kieszonki na zamek, może wypaść, albo wyciągając coś w czasie jazdy, tez jest ryzyko wyciągnięcia telefonu "przy okazji".

Nie wspominając o MTB, gdzie możliwość zgubienia lub rozwalenia przy glebie jest znacznie większa.

A wszystko byłoby takie proste, gdyby dodali do tych komputerków funkcje GSM :) Myślę, że zainteresowanie byłoby bardzo duże. Ciekawe kto pierwszy się podejmie. Wtedy innym producentom nagle się otworzą oczy, gdy zobaczą jak duże było zapotrzebowanie na tego typu urządzenie 2w1



#29 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2017 - 10:59

Jestem w stanie zgodzić się na telefon wbudowany w licznik, ale wyłącznie pod jednym warunkiem: funkcja dzwonienia oraz SMS-ów aktywuje się wyłącznie podczas postoju, a po ponownym ruszeniu wyłącza się, choćby w trakcie rozmowy.

 

Wystarczy mi świrów czyhających na moje życie zza kółka. Rowerzyści dołączający do tego grona byliby grubym przegięciem.


  • Prozor i JohnDoePL lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#30 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 11:05

Do telefonu wystarczy powerbank i możesz jechać cały dzień. Wożenie telefonu w tylnej kieszeni może przeszkadzać na wyścigach.

To się kłóci z kluczowym argumentem zwolenników wszystkiego w jednym, czyli ograniczanie ilości sprzętu. Do tego ładować by trzeba było w czasie jazdy, więc znowu jakieś druciarstwo i zbrodnia na estetyce.

 

 

Jadąc gdzieś na dłużej albo przy zmiennej pogodzie, miejsce w kieszonkach jednak ma znaczenie, bo trzeba upchnąć jedzenie, coś do ubrania(rękawki, kamizelka) itp. więc 5 calowy "telewizor" nie jest zbyt porządany. Do tego na dziurach , jeśli nie ma się kieszonki na zamek, może wypaść, albo wyciągając coś w czasie jazdy, tez jest ryzyko wyciągnięcia telefonu "przy okazji".

Nie wspominając o MTB, gdzie możliwość zgubienia lub rozwalenia przy glebie jest znacznie większa.

A wszystko byłoby takie proste, gdyby dodali do tych komputerków funkcje GSM :) Myślę, że zainteresowanie byłoby bardzo duże. Ciekawe kto pierwszy się podejmie. Wtedy innym producentom nagle się otworzą oczy, gdy zobaczą jak duże było zapotrzebowanie na tego typu urządzenie 2w1

1. Kup lepsze ciuchy, mi przez 70 tys. km nigdy nic nie wypadło.

2. Kup lepsze, bardziej kompaktowe ciuchy, które po złożeniu nie wyglądają jak  torby taboru cygańskiego. Stosuj narzędziówki, podsiodłówki i inne. To są przecież podstawy.

3. Zawsze jedną kieszonkę zostaw tylko na telefon, ew. portfelik z telefonem, który skutecznie wypełni kieszonkę i nie ma bata by wypadł nawet na największych dziurach.

4. Kluczowym parametrem komputerka rowerowego jest czas działania, dodanie funkcji GSM będzie znacznym jego ograniczeniem.



#31 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 08 listopad 2017 - 12:15

Jak jest zapotrzebowanie to się robi produkt a nie wymyśla przyszłym użytkownikom że go nie potrzebują.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#32 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 listopad 2017 - 12:31

Jestem w stanie zgodzić się na telefon wbudowany w licznik, ale wyłącznie pod jednym warunkiem: funkcja dzwonienia oraz SMS-ów aktywuje się wyłącznie podczas postoju, a po ponownym ruszeniu wyłącza się, choćby w trakcie rozmowy.

 

Wystarczy mi świrów czyhających na moje życie zza kółka. Rowerzyści dołączający do tego grona byliby grubym przegięciem.

A ilu jest świrów z "Garminami", radarami, Di2, którzy niczym naśladowcy Frooma, sa wpatrzeni w ekranik bardziej niż na drogę, bo przeciez ma on tyle funkcji i pokazuje na raz tyle danych, że nie ma czasu skupić się na jeździe :P

 

 

1. Kup lepsze ciuchy, mi przez 70 tys. km nigdy nic nie wypadło.

2. Kup lepsze, bardziej kompaktowe ciuchy, które po złożeniu nie wyglądają jak  torby taboru cygańskiego. Stosuj narzędziówki, podsiodłówki i inne. To są przecież podstawy.

 

Ciuchy mam akurat niezłe ;) Ale nie uważasz, że to lekka paranoja, żebym musiał dostosowywać ciuchy do możliwości wożenia smartfona, bo nikt jakoś nie może wpaść na połączenie dwóch urzadzeń w jednym? :P

Poza tym np. Santini Sleek (chyba przyznasz, niezła marka) ma tak mikroskopijne kieszonki, że nie ma tam miejsca, aby upchać potrzebne rzeczy. Ta i inne firmy, to przecież "pro", a dla nich całe badziewie wożą samochody techniczne :P

I jeszcze jedno, tyle się gada o aero, kupuje mega dopasowane ciuchy. Jak się mają do tego wypchane kieszenie, doładowane dodatkowo "cegłowatym" smartfonem? ;)



#33 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopad 2017 - 12:46

To się kłóci z kluczowym argumentem zwolenników wszystkiego w jednym, czyli ograniczanie ilości sprzętu. Do tego ładować by trzeba było w czasie jazdy, więc znowu jakieś druciarstwo i zbrodnia na estetyce.

 

 

Możesz dać powerbank na wymienne ogniwa w miejsce korka do sterów. Estetyczny kabelek idzie prosto do licznika/telefonu.

Estetyka ;) Spoceni ludzie na rowerach.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#34 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 listopad 2017 - 12:47

Korka do sterów? Mam tam ekspander (ewentualnie gwiazdkę). To prędzej w kierownicę, kabel wyprowadzony przy mostku. 

 

@ beskidbike -Ta, jasne - nie dostrzegasz różnicy rzucenia okiem na dane czy informację na ekranie ile samochodów jedzie z tyłu, a jazdą rowerem i klepaniem sms'ów? Czy nawet rozmową z trzymanym telefonem w ręku? 

 

Jak jest zapotrzebowanie to się robi produkt a nie wymyśla przyszłym użytkownikom że go nie potrzebują.

 

Oj tam, oj tam. Teraz robi się produkt i wmawia się potencjalnym użytkownikom, że go potrzebują. A podejście o którym piszesz niestety jest mało popularne wśród producentów. Gdyby Sony produkowało następcę Xperii Active zapotrzebowanie byłoby z pewnością duże. I co? No właśnie - nie doczekasz się... Prędzej Garmin wyewoluuje w tym kierunku, bo e1030 wiele już nie brakuje, praktycznie dodać moduł gsm/lte (ewentualnie jeszcze przyzwoity aparat foto) i już. Pewno któreś z kolejnych wersji edge doczeka się esim.

 


  • pajak lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#35 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 listopad 2017 - 13:05

 

@ beskidbike -Ta, jasne - nie dostrzegasz różnicy rzucenia okiem na dane czy informację na ekranie ile samochodów jedzie z tyłu, a jazdą rowerem i klepaniem sms'ów? Czy nawet rozmową z trzymanym telefonem w ręku? 

 

 

Taa, jasne...trzeba przecież sprawdzić ile samochodów, jaka moc, jak średnia, jakie przewyższenie, nachylenie, wysokość, temperatura, dystans, czas...i wiele innych. A to przecież cały czas się zmienia, więc wypada patrzeć praktycznie cały czas :P

SMSy to przesada, ale gdyby był wbudowany moduł GSM i do tego Bluetooth, to co za problem rozmawiać w czasie jazdy przez słuchawkę połaczoną z urządzeniem?



#36 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 16:54

Jak jest zapotrzebowanie to się robi produkt a nie wymyśla przyszłym użytkownikom że go nie potrzebują.

Widocznie nie ma zapotrzebowania.

 

 

Możesz dać powerbank na wymienne ogniwa w miejsce korka do sterów. Estetyczny kabelek idzie prosto do licznika/telefonu.

Estetyka ;) Spoceni ludzie na rowerach.

Nikomu normalnemu nie będzie się chciało co kilka dni odkręcać sterów, żeby naładować ogniwa (;

 

 

Ale nie uważasz, że to lekka paranoja, żebym musiał dostosowywać ciuchy do możliwości wożenia smartfona, bo nikt jakoś nie może wpaść na połączenie dwóch urzadzeń w jednym? :P

Poza tym np. Santini Sleek (chyba przyznasz, niezła marka) ma tak mikroskopijne kieszonki, że nie ma tam miejsca, aby upchać potrzebne rzeczy. Ta i inne firmy, to przecież "pro", a dla nich całe badziewie wożą samochody techniczne :P

I jeszcze jedno, tyle się gada o aero, kupuje mega dopasowane ciuchy. Jak się mają do tego wypchane kieszenie, doładowane dodatkowo "cegłowatym" smartfonem? ;)

 

Nie masz dostosowywać ciuchów do wożenia telefonu, ale skoro narzekasz, że ci wypada z kieszonki, to znaczy, że ciuch jest problemem, nie telefon. Nie wiem co masz za telefon, ale uznając że przeciętny smartfon jest w okolicy 5 cali, to chyba nie ma koszulki, która by go nie przyjęła do kieszonki. Nawet w porfeliku od Raphy, Albionu czy Maapa.



#37 pejow85

pejow85
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 16:19

Miało być o Karoo a jest o...

#38 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 09 listopad 2017 - 17:05

Cło i Vat nie będzie, bo jest pobierana na to zaliczka podczas składania zamówienia.


A dlacego ma nie być cła i VATu? Forma płatności raczej nie ma znaczenia. A może się mylę?

#39 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:18

Dlatego -> https://support.hamm...n-US-customers-
Podczas zakupu, do ceny urządzenia (299 USD) doliczana jest opłata podatkowa w wysokości 75 USD.



#40 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 09 listopad 2017 - 20:05

Faktycznie, myślałem źe to ich podatki. Załapałem się na drugą te wysyłki i mam nadzieje, że nie będzie większych opóźnień już.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź