Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hammerhead Karoo


234 odpowiedzi w tym temacie

#41 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 12:03

Z funkcjami rozmowy/sms cos jest na rzeczy. Chociaz w specyfikacji nie widziałem nic o mikrofonie/głośniku.

Ale zapytałem (w czerwcu). Oto odpowiedź:

"Calling/SMS is still in development and will not be available when the first deliveries start in August/September. We will add those features with a software update towards end of this year."

 

Także cos tam na rzeczy jest.

Chętnie bym taką funkcje przywitał. Bo nie chce mi się wozić 5,6" na plecach. Nie mówię tu o jakichś długich rozmowach, tylko awaryjnej możliwości zadzwonienia w razie konieczności.

 

Na karoo złożyłem zamówienie już w czerwcu, także dosyć na bieżąco z ich poczynaniami jestem.



#42 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 15:26

A wgl jest już pierwsza partia gdzieś na świecie tego sprzętu ?? czy wszystko o czym tu mowa to wysnute wnioski po obejrzeniu testów ?

Garminy też na testach wyglądały dobrze... rzeczywistość trochę zweryfikowała stan rzeczy.

 

I druga rzecz, jak to jest z tym zamówieniem? płacę teraz 299$+ ileś tam (nie mało) za przesyłkę i podatki, i czekam... i czekam... ile ?? Jak z gwarancją?
 

Wszystko to ładnie wygląda, jest ahh, ehh itp, ale sprzętu nie ma... nie wiadomo czy to co widać w testach finalnie się dostanie.

 

Sam bym zamówił tego "stwora" ale podchodzę jak kot do jeża przy takich przedsprzedażach... boję się wyrzucić pieniądze.

 

 

Pozdrawiam



#43 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 16:31

Wygląda na to, że sprzęt jest wykonany w technologii stealth ;)
Miałem się zapisać na przedsprzedaż drugiego rzutu...

#44 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 16:39

Cena to 299$
75$ to cło i vat, nie musisz tego wykupywać, się w takim przypadku prawdopodobnie będziesz miał do uregulowania cło i vat, gdy przesyłka będzie przechodziła odprawę celną w Polsce.
Co do pytania, czy ktoś, gdzieś już to używał, to jedynie wczesne wersje testerzy typu dc rainmaker.
Tego jeszcze nie ma na rynku. Jest już 3 miesięczna obsuwa.


#45 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 12 listopad 2017 - 09:05

Wg strony https://www.hammerhe...uction-timeline wysyłka rozpoczęta. Ale na twarzoksiążce, na pytanie czy rzeczywiście zaczęli wysyłać urządzenie, odpisali że jeszcze nie ale zaczną w listopadzie. Zobaczymy

#46 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 09:10

Info w stylu "Shipping to customers begins" było kilka przesuwane. Więc dopóki nie otrzymasz nr przesyłki do śledzenia, to tylko obietnice.
Z tym karoo to zalecam uzbroić się w cierpliwość.

#47 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 listopad 2017 - 09:19

Dziwią mnie trochę takie zapowiedzi.

 

Jeżeli urządzenie ma być gotowe do wysyłki jeszcze w listopadzie, to produkcja gotowych, w pełni funkcjonalnych urządzeń (nie prototypów, jakie testował DC) musiała się zacząć minimum kilka tygodni temu. Przecież sam transport z Azji do Ameryki trwa ok. miesiąca i siłą rzeczy pierwsze partie muszą być w drodze, inna możliwość fizycznie nie istnieje!

 

Pytanie brzmi zatem: gdzie są pierwsze gotowe egzemplarze, skoro nawet testerzy nie dostali finalnej wersji drogą lotniczą?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#48 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 09:20

Spodziewałbym się wysyłki bezpośrednio z Chin do końcowego klienta

#49 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 listopad 2017 - 09:25

Szczerze mówiąc, wątpię. Ale nawet jeżeli tak się stanie, to na kiedy zaplanowane są jakiekolwiek testy finalnej wersji, skoro zostało osiemnaście dni, a oni nie pokazali jeszcze ani jednej gotowej sztuki?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#50 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 09:31

Tak jak wspominałem - może to być zarówno 18 dni, jak i dwa miesiące.
Tak to bywa z tego typu projektami.
Ja podchodzę do tego bez napinki. Specyfikacja wydała mi się na tyle ciekawa, że zamówiłem dawno i czekam.
Do tego jest jeszcze opcja zwrotu 45 dni
https://support.hamm...-return-policy-

#51 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 listopad 2017 - 09:33

Wszystko fajnie, tylko oby nie skończyli jak Brim Brothers.

 

Nie żebym życzył im źle, bo zapowiedzi wyglądają bardzo obiecująco i szczerze trzymam kciuki, ale brak solidnego doświadczenia w przemyśle może się odbić czkawką.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#52 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 listopad 2017 - 17:41

Zresztą sceptycznie podchodzę do każdego nowego modelu czegokolwiek. Przykład garmin, niby każdy nowy model dużej zmiany technologiczno/programowej nie ma, ale minie trochę czasu, zanim oprogramowanie będzie na tyle bezawaryjne, że można dopiero wtedy myśleć o kupnie. Wahoo podobnie - pierwszy soft Elemnt dłuuugo był mało użyteczny, dopiero po wprowadzeniu Bolt'a (i paru poprawkach oprogramowania) sprawuje się dobrze i ma sporo przydatnych funkcji, których długo Elemnt nie miał...

Tak więc kupno w ciemno główki młotka jest dość ryzykowne, osobiście wolałbym dać więcej ale za sprawdzony sprzęt, niż robić przedpłatę dla potencjalnej oszczędności i w efekcie stracić więcej. Choć oczywiście nikomu tego nie życzę...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#53 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 17:56

Można sobie "gdybać".
Może będzie to hit, a może kit :-)
Pierwsze wersje softu na pewno sporo braków będą posiadać.
Każdy sam musi przemyśleć zalety i wady kupowania kota w worku.
Ja zamówiłem z ciekawości i z przyzwyczajenia używania androida na rowerze (ipbike).
A wtopy nie wykluczam

#54 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 listopad 2017 - 08:00

  1. Pierwsze wersje softu na pewno sporo braków będą posiadać.
  2. zalety i wady kupowania kota w worku.
  3. A wtopy nie wykluczam

 

Właśnie tych "kluczowych" punktów moje "gdybanie" dotyczy. Wahoo jest dość sporą firmą, a rozwinięcie oprogramowania ich komputerka trwa latami, zresztą garmin też błyskawicą nie jest, choć od zera na ogół nic nie robi. Zalet kupowania kota w worku nie widzę, mógłbym ewentualnie przetestować coś nawet za darmo z czystej ciekawości w celu wsparcia producenta i wyeliminowania błędów, ale płacić jeszcze za to... nie, dziękuję ;)

Jednak z niecierpliwością czekam na Wasze testy i opinie. Na prawdę chciałbym, żeby produkt okazał się sukcesem rynkowym. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#55 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 20:31

Drgnęło już coś z rozsyłaniem pierwszego rzutu przedsprzedaży? Zapisałem się do drugiego ale na razie bez wypłacania kasy i jestem coraz częściej bombardowany zachętami. Do tego na FB zaczęły się pojawiać filmiki prezentujące poszczególne funkcje. Jest nadzieja na komputerek w wersji fizycznej, a nie w technologi stealth?

#56 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 16:09

Pod koniec miesiąca mają wysłać pierwsze urządzenia. Filmiki są zachęcające, platforma zapowiada się jeszcze lepiej.



#57 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 19:57

Czy przedpłata cła i vatu jest obowiązkowa w przypadku tego urządzenia? 



#58 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 20:18

Nie jest obowiązkowa, jednak liczyć się należy z tym, że Amerykanie zadeklarują rzeczywistą wartość towaru (w przecieństwie do np. Chińczyków) i wtedy polski urząd celny raczej wrzuci cło i vat.

#59 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 18:23

Wiem jak to działa, z tym, że przy zakupie nie mogę odznaczyć doliczonych podatków przed dokonaniem płatności. 

 



#60 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 18:59

Bo się nie da inaczej.





Dodaj odpowiedź