Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 replies to this topic

#2001 bluesman

bluesman
  • Użytkownik
  • 6 posts

Posted 26 August 2014 - 11:34

@jajacek dzięki za podpowiedź :) Biorę się za czytanie :) Obawiam się, że nie będzie się takiej turystycznej navi dało zamontować na biku :(



#2002 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 posts
  • SkądDolnyśląsk

Posted 26 August 2014 - 11:38

Możesz dokupić później, ale jeśli tak jak ja, jeździsz mtb to brak czujnika prędkości będzie Cię denerwować. 

Siła sygnału GPS w gęstym lesie jest dużo mniejsza jak na szosie. Skakanie odczytu prędkości np 18,23,20,25,17  jest dość irytujące :)

 

A możesz powiedzieć o który czujnik prędkości chodzi? Ten z kadencją czy są jakieś inne pracujące w ANT+? Bo ten Garmina jest dosyć drogi.

 

Sam używam Edge 800 już od ponad roku i jest to świetny sprzęt do liczenia "cyferek" w każdym sporcie na świeżym powietrzu, ale zawsze liczy mi wszystko na samym pomiarze z GPS. Na prędkość nigdy się nie skarżyłem, a widzę jedynie, że potem na śladzie z lasu jest czasami taki mniej dokładny ten ślad, ale ogólnie nie mam z tym problemów.



#2003 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 26 August 2014 - 11:43

Ja również jestem zdania że dobry licznik rowerowy, najlepiej przewodowy to niezła rzecz :)

Miałem wiele razy sytuację że Garmin mi się nagle zawiesił, wyłączył, rozładował albo pokazywał że jadę 120 km/h po płaskim. Niestety nie jest to urządzenie na którym można w 100% polegać. Dlatego mam też Sigmę 14.12 Alti która działa zawsze, nigdy się nie wiesza, działa na baterii guzikowej kilka miesięcy. A moje dziecko odziedziczyło po mnie Cateye Astrale który działa nieprzerwanie i bezbłędnie od ok. 20 lat. Może z 5 razy wymieniałem baterie. A z Edge to tak jak z Wifi i z BT w komputerze. "Zwykle" działa a jednak czasem ni cholery. To "zwykle" może czasami mieć istotne znaczenie. 



#2004 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 26 August 2014 - 11:52

A zamontować taki garmin turystyczny na rowerze się da:

http://www.rammount....06/Default.aspx



#2005 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 posts
  • SkądDolnyśląsk

Posted 26 August 2014 - 11:53

PS: Łatwo podnieść sobie ciśnienie, jak klikniemy Stop na Garminie i potem zapomnimy go wystartować.  Przypomnienie sobie po kilku-kilkunastu kilometrach skutecznie denerwuje :)



#2006 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 26 August 2014 - 12:04

Po co klikać stop, skoro jest autopause? ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2007 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1,106 posts
  • SkądRzeszów

Posted 26 August 2014 - 12:13

@jajacek dzięki za podpowiedź :) Biorę się za czytanie :) Obawiam się, że nie będzie się takiej turystycznej navi dało zamontować na biku :(

 

Co się nie da. Garmin ma uchwyty rowerowe do GPSów. Sam jeżdżę z Etrexem 20 i takim uchwytem na mostku (można i poprzecznie na kierownicy montować)

http://www.eazymut.p...gon-dakota.html

i mapą PL Topo (nie, to nie jest ta produkowana przez Garmina). 


Trzepak 

"MAMIL"


#2008 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 26 August 2014 - 12:17

PS: Łatwo podnieść sobie ciśnienie, jak klikniemy Stop na Garminie i potem zapomnimy go wystartować.  Przypomnienie sobie po kilku-kilkunastu kilometrach skutecznie denerwuje :)

 

Tak, miałem dziesiątki takich przypadków mimo włączonego autopause. Zdarza mi się wyłączać Edge 705 jak wchodzę do knajpy czy do sklepu bo inaczej w kółko pika pauzując/startując/tracąc sygnał. A potem człowiek zapomina włączyć. Podobno w kolejnych modelach jak jest w ruchu to pyta czy włączyć.



#2009 bluesman

bluesman
  • Użytkownik
  • 6 posts

Posted 26 August 2014 - 12:47

Co się nie da. Garmin ma uchwyty rowerowe do GPSów. Sam jeżdżę z Etrexem 20 i takim uchwytem na mostku (można i poprzecznie na kierownicy montować)

http://www.eazymut.p...gon-dakota.html

i mapą PL Topo (nie, to nie jest ta produkowana przez Garmina). 

No i teraz mi się namieszało :) np Etrex 30 jest duużo tańszy od 800-ki nawet z dedykowanymi mapami :) . Oregon jest w cenie 800-tki i ma uchwyt rowerowy  :(



#2010 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1,106 posts
  • SkądRzeszów

Posted 26 August 2014 - 13:05

Dodam tylko, że gdybyś szukał map płatnych to świetna jest ta http://garminwpolsce.pl/ Sporo ścieżek, szlaków, na Polskę chyba nie ma nic lepszego. Kupiłem razem z GPSem, w tym jest rok aktualizacji gratis. Potem można sobie dokupić za 68 zł abonament na kolejny rok aktualizacji. Ostatnio doszły nawet mapy Europy już w cenie.

No i jest jeszcze darmowa http://ump.waw.pl/


Trzepak 

"MAMIL"


#2011 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 posts
  • SkądPszczyna

Posted 26 August 2014 - 13:15

Tak, miałem dziesiątki takich przypadków mimo włączonego autopause. Zdarza mi się wyłączać Edge 705 jak wchodzę do knajpy czy do sklepu bo inaczej w kółko pika pauzując/startując/tracąc sygnał. A potem człowiek zapomina włączyć. Podobno w kolejnych modelach jak jest w ruchu to pyta czy włączyć.

 

A po co używać autopause i/lub naciskać STOP? Każda aplikacja w której potem analizujecie trening pokazuje czas jazdy i czas z postojami.

 

No, chyba że ktoś lubi się dowartościowywać średnią z samej jazdy, ale to lamerstwo.



#2012 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 26 August 2014 - 20:08

No i teraz mi się namieszało :) np Etrex 30 jest duużo tańszy od 800-ki nawet z dedykowanymi mapami :) . Oregon jest w cenie 800-tki i ma uchwyt rowerowy  :(

 

Nie, nie jest - no chyba,  że chcesz kupić w Azymucie. Plus dłuższa gwarancja, ale kupując w USA: Garmin EDGE 800 GPS-Enabled Cycling Bike Computer w/ White Trim 010-00899-00 za $219.99 + $20.45 shipping (Refurbished - ale praktycznie działa to lepiej niż nowy, no przynajmniej tak samo ;-)) czyli razem ok. 240 dolców z centami wyniesie jakieś 770 złociszy po dzisiejszym kursie. Ok, golas, bez czujników, ale Etrex 30 w Azymucie to ponad 780 zł, a do tego trzeba dodać uchwyt rowerowy, no i mieć świadomość, że etrex sprawdza się naprawdę świetnie jako urządzenie dla piechura, to jednak na rower, zwłaszcza jako komputer treningowy nie umywa się do edge 800. Raz procesor wolniutki (moja stara Vista jest szybsza!), dwa zero funkcji treningowych, brak możliwości podłączenia czegokolwiek protokołem ANT+.

 

 

A po co używać autopause i/lub naciskać STOP? Każda aplikacja w której potem analizujecie trening pokazuje czas jazdy i czas z postojami.

 

No, chyba że ktoś lubi się dowartościowywać średnią z samej jazdy, ale to lamerstwo.

 

A po to, że jeśli np. wyjazd trwa cały dzień, a sama jazda tylko parę h, a reszta to zupełnie inne czynności, to średnia jest z samej jazdy, a nie z całego dnia. A czas od startu do stopu i tak będzie zarejestrowany. Tyle tylko, że np. Strava i tak ma to w głębokim poważaniu i średnią wyliczy z całego dzionka ;-).

 

@jajacek - mi e500 nigdy takieg numeru nie zrobił. Dodatkowy licznik, to kwiatek do kożucha. Albo kolejny grzyb w barszczu. No chyba, że coś mapowego. eTrexa Visty używam, ale tylko w terenie ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2013 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 26 August 2014 - 20:52

A po co używać autopause i/lub naciskać STOP? Każda aplikacja w której potem analizujecie trening pokazuje czas jazdy i czas z postojami.

Choćby po to, żeby nie wliczać do średniej przeciskania się z prędkością piechura w kolejce przed światłami.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2014 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 posts
  • SkądDolnyśląsk

Posted 26 August 2014 - 20:54

Ja czasami wciskam STOP przed zatrzymaniem się na jakieś siku czy coś i potem właśnie zdarza mi się zapomnieć wcisnąć START i to jest mocno denerwujące :-)

 

A no i najczęściej gdy wchodze do sklepu... bo tak jak napisał kolega wyżej - jak nie naciśniemu STOP, to będzie co chwila robił "pik".



#2015 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 26 August 2014 - 23:28

Czy ktoś sprowadzał E800 z USA? Jest jakieś cło i VAT? Znam parę osób które miały kiepskie doświadczenia z przesyłkami z USA. Dotyczyło to co prawda innej branży. Kolega kupował żonie biżuterię (nie wiedzieć po co, zamiast sobie ściągnać jakiś gadżet :)) i go mocno oclili i owatowali. Drugi zamówił, zapłacił a przesyłkę wcięło i kasę też (nie płacił przez PayU).



#2016 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 posts
  • SkądDolnyśląsk

Posted 27 August 2014 - 09:13

Tak, ja kupowałem na Ebayu wersję Refurbished, czyli niby coś tam naprawiane, ale była jak nowa. Nie pamiętam już ceny, ale było sporo taniej niż w polskich sklepach - może nawet coś koło 800zł. Niestety przed odebraniem musiałem zapłacić cło i VAT na poczcie i wyszło tego sporo - zapłaciłem porównywalnie do tego ile zapłaciłbym w polskim sklepie za całkowitą nówkę, więc nie polecam takiej akcji.

 

 



#2017 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 27 August 2014 - 13:03

Tak się obawiałem. Czyli trzeba kupić w PL lub w Unii Europejskiej bo wtedy jest nabycie wewnątrzwspólnotowe i nie ma dodatkowego cła ani podatku.

 



#2018 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 posts
  • SkądAugustow/ Białystok

Posted 27 August 2014 - 16:55

Pytanko (może już gdzieś kiedy padło) które modele można podłączyć do power banka (zasilania zewnętrznego) i nadal korzysta. Pytam bo miałem 500 i niestety na dystansach ultra brakowało baterii :) 



#2019 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 27 August 2014 - 17:21

500 podobno się da po przeróbce przewodu zasilającego

normalnie działa 800 - w praktyce sprawdzone

zakładam że 810 i 1000 też



#2020 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 posts
  • SkądWarszawa

Posted 27 August 2014 - 18:50

810 też działa z podłączoną baterią zewnętrzną





Reply to this topic