Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2661 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:19

Ale z tego co widziałem to czujnik z decathlonu super ale nie jest dostępny

#2662 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:25

Od jakiegoś czasu również poluję na czujnik prędkości i kadencji z Decathlonu. Niestety problem jest taki, że został on wycofany ze sprzedaży (potwierdzone przez BOK) - nie byli w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy w jego miejsce pojawi się coś nowego. Co jakiś czas jednak widzę, że w niektórych oddziałach pojawiają się pojedyncze sztuki, ale za każdym razem gdy dzwonię z pytaniem o dostępność, to twierdzą, że nie mają - no więc albo pojawiają im się jakieś sztuki widma, albo ludzie szybko wykupują ;)

 

Przy okazji zastanawia mnie trochę fakt, że u Chińczyków nie można znaleźć podobnego czujnika...



#2663 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 11:09

Może złamali prawa patentowe.. wiernie kopiując konkurencję?

Szurnięte po ekranie.



#2664 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 kwiecień 2015 - 13:59

Jako uzupełnienie Power2Max (kadencja w korbie) kupowałem czujnik prędkości CardioSport, nieco taniej jest obecnie Sigma, (albo kombo szybkość/kadencja: CardioSport - ta wersja to BTLE, gdzieś widziałem podobną ANT+, poszukajcie sobie ;-))


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2665 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 07:48

Przy okazji pobawiłem się trochę z montażem pilota do edge pod klamkę - jednak gumki w cienkich rękawiczkach (lub bez) były nieco upierdliwe i użycie uchwytu do rowerów mtb (do prostych kierownic) jest dobrym rozwiązaniem, choć trochę trzeba pokombinować, żeby dopasować mocowanie, uchwyt w górnej części pokrywa się tak z owijką, jak i z gumą klamkomanetki, ale to nie problem, wystarczy owijkę wsunąć pod uchwyt, a później wcisnąć gumę. Po drugiej stronie jest zawias, który też lekko wystaje i może stwarzać lekką niedogodność, ja po prostu trochę owijką się pobawiłem i jest OK. W efekcie mam uchwyt tuż pod kciukiem jak na zdjęciu z wpisu #2636 ale po prawej stronie - jeśli komuś występ od zwalniania pilota troszkę może przeszkadzać (mi nie) to sugeruję lewą stronę (o ile ktoś nie ma problemów z wykorzystaniem lewej ręki ;-)).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2666 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 26 kwiecień 2015 - 19:04

Jest kolejna beta dla edge 510 i 810. Oto co poprawiono :

 

Changes made from version 3.60 to 3.62:
  • Fixed an issue where turn prompts where not always being displayed for valid turns on course routes.
  • Fixed an issue where the auto pause feature was not correctly pausing the timer when the user stops moving.
  • Fixed an issue where segments which were disabled on the device were being reset to enabled if the leader board was updated by Garmin Connect.

 



#2667 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 27 kwiecień 2015 - 14:53

Panowie nie wiem czy wybrale dobry temat ale dotyczy garmina to moze tu.Mianowicie jest maly problem, tylko nie wiem z czym, czy z garminem edge 500, czy ze strava, czy z czyms innym.Garmin zapisuje trening srednia z treningu powiedzmy 30,4 km\h po wrzuceniu na strave srednia juz jest pomniejszona i tu roznie raz o 0,2,raz o 0,4 a raz o 0,9 i wiecej.Nigdy w gore.W historii garmina srednia jest taka jaka pokazuje garmin .Prosze o porade co i jak jest zle.



#2668 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 kwiecień 2015 - 16:49

Postoje/pauzy wliczyłeś w swoich kalkulacjach zanizania? Strava krótkich pauz nie uwzględnia i dolicza do ogólnego czasu, ignorując pauzy w zapisie, tak jakbyś w tym czasie jechał z zerową predkością (ale czas płynie dalej) no i stąd wynikają zaniżenia średniej prędkości w stosunku do tego co masz na gc.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2669 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 19:10

Używacie autopauzy? Strava i GC i tak chyba wycinaja przerwy przy synchronizacji.

#2670 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 19:29

GC podaje Vśr. i "Vśr. jazdy". A do endomendo eksportuje chyba Vśr.



#2671 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwiecień 2015 - 19:45

dla ED 1000

 

If your device did not automatically prompt you for this update (downloaded via Wi-Fi connection) this software update can be downloaded by using Garmin Express. Please note that once a software update is released it can take up to 24 hours before Garmin Express provides this update to all users.

Please note!: As indicated in the third bullet point if you have a Vector power system this update will disable Cycling Dynamics and TE/PS inadvertently. You can re-enable these under the new "Vector Features" option found under the Sensor Details screen while paired to your Vector system.


Changes made from 2.80 to 3.00

New feature! Added the ability to update sensor software on supporting sensors which includes Vector power and HRM-Run sensors.
New feature! Added the ability to configure Vector features. Turning off the Cycling Dynamics setting will help to extend Vector battery life. To do so, select Settings > Sensors > [your Vector sensor] > Sensor Details > Vector Features > Cycling Dynamics.
Due to the previous change, cycling dynamics, torque effectiveness and pedal smoothness capabilities for supporting Vector power sensors will need to be re-enabled. These new settings can be found in the Settings > Sensors > [your Vector sensor] > Sensor Details > Vector Features menu.
New feature! Added the ability to pair Vector S and Vector 2S pedals to a Vector upgrade pedal through the Edge 1000
Improved the accuracy of the ascent and descent calculations.
Fixed bug preventing downloading training plans over Wi-Fi.
Fixed bugs and made improvements to the Elevation graph page.
Improved turn guidance instructions.
Fixed issue where parts of map files would not load. This issue could be seen on devices that contained large map files such as the GB Discoverer Premium 1:25K maps



#2672 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 01 maj 2015 - 19:03

Mieliscie aktualizacje Garmin Express? Jakie wnosi zmiany nowa wersja programu?
Using Tapatalk

#2673 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 01 maj 2015 - 21:42

Na forum garmina jest temat z historią zmian - Garmin Express Release Notes.



#2674 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 maj 2015 - 19:59

U mnie z mobilnego Connecta, przesylane kursy maja caly czas plaskie wykresy wysokosci.
Z normalnego GC wszystko jest OK.

#2675 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 maj 2015 - 16:22

Płaskie? Ja takiego problemu nigdy nie miałem.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2676 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 04 maj 2015 - 18:26

Czy ktos mial problem ze zliczaniem kalorii w Garmin Connect. Zarowno w Conneccie i Edge ustawienia profilu uzytkownika zapisane (waga i wzrost) a w podsumowania kalorii zawsze zerowa wartosc. Jakies sugestie?


Jakiś czas temu przytrafiło mi się to samo z Edge 500, a że przypomniała mi się ta kwestia, która notabene pozostała chyba nierozwiązania w tym temacie, to pozwoliłem sobie ją nieco odkopać ;).

 

Przeszukując net, trafiłem na podobny temat na forum garmina - Calories not recording - oprócz przywrócenia ustawień fabrycznych (czego chciałem uniknąć), sugerują też ponownie ustawić w urządzeniu klasę swojej aktywności. Nie wiedzieć czemu, u mnie przestawiona była na 10. Po powrocie do wcześniej ustawionej przeze mnie wartości, garmin ponownie zaczął liczyć kalorie.

 

Może komuś się przyda.



#2677 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 maj 2015 - 19:24

Płaskie? Ja takiego problemu nigdy nie miałem.

Mialem juz tak pare razy. Wczoraj, majac to w pamieci, zrobilem kurs na tablecie i przeslalem go przez Connect to 810-tki. Wchodzac w kurs na urzadzeniu, do Altidude, wykres wyswietla plaska linie.
Ten sam kurs przeslany kabelkiem z laptopa, pokazuje zmiane wysokosci...???

#2678 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 maj 2015 - 07:31

Dziwne, ktoś jeszcze tak miał?

 

A tak przy okazji i na marginesie - nie dotyczy może bezpośrednio Edge, ale jak wiadomo urządzenia Edge 510, 800, 810 i 1000 posiadają możliwość obsługi wag/analizatorów ciała. Praktycznie dotyczy to urządzeń Tanita BC 1000 (plus) i ewentualnie raczej niedostępnej u nas, a na dodatek dość drogiej (nawet w stosunku do BC 1000) Tanita BC-1500 Ironman (w stosunku do BC-1000 dodatkowe 4 elektrody na dłonie, pomiar segmentowy kończyn). Posiadając taką wagę można zautomatyzować pomiar wagi, zawartości tłuszczu, wody, tkanki miękkiej (choć to określane jest jako masa mięśni, jednak jak się podsumuje to wychodzi na to, że raczej w sumę wchodzą również narządy wewnętrzne typu wątroba, nerki, jelita, żołądek, serce itd. - o ile serce to mięsień, żołądek i jelita też trochę pod mięśnie mogą być podciągnięte, to wątroba i mózg raczej nie - choć mózg to może kwalifikuje się w tym przypadku do wody - przynajmniej w przypadku niektórych osobników ;-)), masy kości itp.

 

Kolega Spec ma w ofercie na allegro wagi BC-1000 w dobrej cenie, zamówiłem dla siebie egzemplarz.

 

Ale jeśli ktoś nie chce wydawać ok. 7 stówek na analizator BC-1000 i wystarczy mu dobra analiza wag Tanita bez transferu danych, lub inne, tańsze wagi, to może chciałby wrzucać do serwisu Connect Garmina również dane dotyczące wagi i wszystkich pozostałych %/kg które oferuje jego urządzenie pomiarowe. O ile wagę można wpisać ręcznie, to pozostałe parametry już nie bardzo. Ale jest na to sposób, a właściwie przynajmniej jeden, jak nie więcej:

1. Aplikacja androida Weight Logger - darmowa, opensource (github), na stronie autora kochka.org można doczytać się co, dlaczego i po co powstała aplikacja: główny cel - ręczny wpis danych i przesyłanie do connecta, później doszło jeszcze odbieranie danych z analizatorów Tanita BC-1000/1500 i możliwość eksportu danych do formatu csv/fit/connect (po wcześniejszym wpisaniu konta/hasła). Jest jeszcze parę aplikacji, ale ta jest najlepsza i robi co powinna.

 

2. Dla wag/analizatorów fitbit aria i withings, oraz wprowadzania danych z palucha jest dostępny program pod windows: Scale2fit - generuje on plik fit z wprowadzonymi danymi, który można wysłać do serwisu connect poprzez ręczny import pliku fit (jak aktywność). Sprawdziłem, działa nienagnanie, choć ręczny import aktywności z samymi danymi dotyczącymi wagi/%tłuszczu itp. generuje komunikat, że niektórych aktywności nie dało się importować, to w "Masa" serwisu connect będą zapisane importowane dane.

Myślę, że dla sporej ilości osób z analizatorami/wagami innymi niż Tanita BC-1000/1500 i preferującymi wpis danych przez PC programik będzie całkiem przydatny.

 

Przy okazji Scale2fit - autor programu obecnie rozpoczyna pracę nad bardzo użytecznym narzędziem: FitTOOL - w założeniu ma umożliwiać edycję (np. naprawa plików fit), eksport itp. Standard FIT jest już dość popularny, ale ciągle dobrego, prostego narzędzia do podstawowych manipulacji na plikach fit brak...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2679 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2015 - 08:29

IMG_2084.jpg

 

+ apka która sama pobiera dane z GC



#2680 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 maj 2015 - 09:55

Jak widać na powyższym obrazku Bartek jest wyraźnie niedożywiony ;-)

A tak serio, wrzucaj od razu z nazwą, choć jest to apka na iOS - na ekosystem nadgryzionego jabłuszka jest więcej tego typu apek, nawet nowa zabawka Tanity RD901 jest dedykowana do ajfonów, a szkoda, bo ma spore możliwości, wbudowany wyświetlacz, komunikację BTLE, tyle tylko, że nie dogada się jeszcze z niczym innym, niż z urządzeniami z iOS na pokładzie...

 

Z drugiej strony mi chodziło głównie o wskazanie aplikacji, które potrafią przekazać dane z urządzeń innych niż BC-1000 do serwisu connect, jak również takie, które mogą zastąpić edge 800 itd w obsłudze BC-1000 (zamiast kupować TK-001/D-1000/D-1100/czy też bajerne D-2000, wystarczy użyć taniego smartfona z ANT+ - nawet dongla).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź