Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2681 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 05 maj 2015 - 10:42

Mam problem z czujnikiem HR Premium, pewnie nie jestem pierwszy, ale wątek jest przepotężny by szukać.

Na początku jazdy dane są przesyłane do E500 prawidłowo, po jakiejś godznie czujnik 'umiera', poprawianie położenia na ciele nie pomaga. Wymiana baterii również nie przyniosła poprawy. Padł na amen?



#2682 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 05 maj 2015 - 12:17

Mam problem z czujnikiem HR Premium, pewnie nie jestem pierwszy, ale wątek jest przepotężny by szukać.

Na początku jazdy dane są przesyłane do E500 prawidłowo, po jakiejś godznie czujnik 'umiera', poprawianie położenia na ciele nie pomaga. Wymiana baterii również nie przyniosła poprawy. Padł na amen?

 

Wszystkie moje poprzednie padały po ok. 75 - 90 użyciach.

Reklamowałem u producenta oraz u sprzedawcy i zawsze dostawałem nowe.

Oczywiście te wadliwe były na gwarancji.

 

Pozdrawiam !!


ZORBA pozdrawia !!


#2683 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 maj 2015 - 12:46

Jak po gwarancji, to kup chiński pasek z DX, namiary znajdziesz w wątku, sprawuje się bez zarzutu (sam odbiornik jest dobry, problemem są paski).

 

A jako ciekawostkę napiszę, że ostatnio wróciłem do starego, "sztywnego" paska pulsometru. Pomimo, że potrafi odwalić jeszcze numery z zawyżaniem jak koszulka się naelektryzuje (tylko wtedy, jak już spocona to problemów nie ma) i lata na wietrze, to jak dla mnie chyba jest zdecydowanie bardziej komfortowy niż paski elastyczne "premium".

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2684 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 05 maj 2015 - 12:51

……………………………...

Kolega Spec ma w ofercie na allegro wagi BC-1000 w dobrej cenie, zamówiłem dla siebie egzemplarz

…...

 

W dobrej cenie ?? czyli za ile ??

Najniższa cena jaką znalazłem na Allegro to 699 z przesyłką.

 

Pozdrawiam !!


ZORBA pozdrawia !!


#2685 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 maj 2015 - 13:42

Zeta taniej z przesyłką. No i chyba ostatki w tej cenie, bo hurtowo podrożały.

Jeśli chodzi o oprogramowanie do Tanita RD-901 (nowa waga/analizator, ponoć bardzo dokładna), to pomimo informacji, że oprogramowanie jest dostępne tylko na iOS, nie jest to prawdą, na Androida również jest oprogramowanie producenta: Health Planet.

Wymaga co prawda założenia konta na ich serwerze (chodzi o dostęp do danych online), ale jest całkiem funkcjonalne, choć w dwóch wersjach językowych japońskiej i angielskiej.

 

Weight Logger niestety jest faktycznie tylko loggerem do ręcznego wpisywania danych z wag bez komunikacji ANT i eksportu do connecta.

 

Póki co w pełni użyteczna, choć praktycznie płatna aplikacja na Androida to Ant Scale Display - wersja bez opłaty (coś koło 22 zł) potrafi zważyć użytkowników i pokazać zawartość % tłuszczu (pełna konfiguracja jest możliwa: wzrost, wiek, atleta itd.), dopiero po opłacie możliwy jest dostęp do historii, wykresów, pełnych raportów typu zawartość wody, waga mięśni itp. no i chyba dopiero wtedy są eksporty do stravy, connecta i paru innych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2686 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 maj 2015 - 16:40

Szybki test BC-1000 z Edge 810. Szczerze mówiąc, mogli to lepiej rozwiązać - ok sam pomiar łopatologiczny: waga, szuka wagi, odnalazł, wejdź na wagę, pomiar. Po pomiarze wyświetla tylko 3 pola: wagę, % tłuszczu i nawodnienia. Mało, zważywszy że waga przekazuje znacznie więcej informacji.

 

Problem w tym, że dostęp do nich jest dopiero po przekazaniu pomiaru do connect. Na dodatek synchronizacji przez BT nie da się zrobić tylko dla wagi, dane z ostatniego pomiaru (i chyba tylko ostatniego pomiaru - przynajmniej z danego dnia! ale jeszcze głowy nie daję) są zachowywane w pliku synchronizacyjnym wagi i synchronizowane tylko z aktywnością co jest co najmniej dziwne. Na dodatek nie można w edge sprawdzić pomiarów po zamknięciu okna z tymi 3 danymi, brak dostępu do danych archiwalych. Znowu lipa.

 

Coraz bardziej jestem skłonny do wybulenia tych 22 zł za ASD. Przynajmniej jest możliwość dodania całej rodziny, dostępu do danych historycznych i automatycznego eksportu danych. Co prawda na płytce jest program do pc  windows, ale na prawdę nie chce mi się uruchamiać kompa z win do pomiaru. Jeszcze jedno - jeśli ktoś chce używać profilu "atleta" czyli wyliczeń zawartości tłuszczu dla osób aktywnych fizycznie (>10h tygodniowo lub mniej, ale w ostatnich latach sporo aktywności , puls spoczynkowy <60). 

 

Pierwszy pomiar i zdziwienie - wskaźnik % tłuszczu nieco poniżej 20%. No, aż taki gruby to ja nie jestem, żeby mi 1/5 wagi ciała sadło zabierało. Poprawka w Edge i zmiana profilu na "aktywny sportowiec", kolejny pomiar i tak wyglądają dane w connect:

 

Wielkość wt., maj 05, 2015
Masa 67,8kg
Tkanka tluszczowa 9,6%
Woda w organizmie 61,3%
Masa kości 3,1kg
Masa mięśniowa 58,3kg
Ocena składu ciała 9
Trzewna tkanka tłuszczowa 5
Wiek metaboliczny 32lata
Dzienna dawka kalorii 3.645C

Jak widać z zrzucenia 10 kg raczej nic nie będzie, o ile chcę zachować większość muskulatury. Góra 4 kg. W tych 58,3 kg mięśni są też mięśnie gładkie (serce, układ pokarmowy), a i pewno pozostałe narządy wewnętrzne razem z mózgiem ;-). No cóż, ten "mięsień" jest najważniejszy ;-).

Masa kości jest statystycznie wyliczana raczej jako współczynnik przewidywanej masy kości do wzrostu.

Ciekaw byłem trzewnej tkanki tłuszczowej, czyli otłuszczenia narządów wewnętrznych np. wątroby itd. Wskaźnik 1-12 oznacza "zdrowy", no i mieszczę się w połowie skali zdrowego. Wskaźnik od 13 do 59 oznacza otłuszczenie narządów wewnętrznych, co jest zagrożeniem dla zdrowia (nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca). Tu na szczęście jest OK.

Podobnie ocena składu ciała 9 - skala w tym przypadku jest 1 - 9 i dziewiątka oznacza "bardzo umięśniony" (niższy poziom tkanki tłuszczowej niż przeciętna osoba i masa mięśni powyżej przeciętnej). Przy moim podłym ;-) "kieszonkowym" wzroście kaczyńskopodobnym ;-) wskaźnik BMI wskazuje na otyłość, z czym nigdy nie mogłem się zgodzić. Wskaźnik budowy ciała temu jawnie przeczy :-).

No i na koniec wiek metaboliczny, spodziewałem się, że będzie niżej niż wiek rzeczywisty czyli niemalże 48 lat, ale 32 lata metaboliczne połechtało moje ego ;-)

Trochę mnie dzienna dawka kalorii zastanawia, choć z drugiej strony wyliczenia mogą być słuszne - 70% kalorii zużywanych w ciągu dnia jest na podstawową przemianę materii i ilość tkanki mięśniowej w tym przypadku ma podstawowe znaczenie. No i to tłumaczy dlaczego powoli schodzę z wagi pomimo sporej ilości pochłanianego żarełka ;-).

 

 

========================

Ok, ukończyłem wstępne tłumaczenie ANT+ Weight Scale Display, zobaczę jak to będzie w apce wyglądać, po ewentualnych poprawkach aplikacja będzie gadać po polsku ;-).

 

Przy okazji autor w/w aplikacji oferuje aplikację (właściwie pierwotna, ANT WSC powstał później i opiera się na tym samym serwisie), która umożliwia posiadaczom Garminów:

- Garmin Forerunner 60
- Garmin Forerunner 310xt
- Garmin Forerunner 910xt
- Garmin Forerunner 610
- Garmin Swim

 

Wysyłanie danych do serwisu connect (i wielu innych) poprzez ANT+. Działa to podobnie jak w Edge z komunikacją BT, jednak do wysyłania używa się ANT+ - tak działa z komputerem PC i zainstalowanym Agentem ANT. Jeśli ktoś chce pominąć używanie PC do wysyłki danych ze swojego Forerunner'a, a ma smartfon/tablet z ANT (wbudowany układ lub na USB), to może użyć aplikacji Garmin ANT+ Watch Uploader, a właściwie jego wersji PRO (niecałe 12 zł, podobne funkcje ma ANT Uploader).

Uwaga - ANT szybkością transmisji nie grzeszy i jeśli ktoś chce zsynchronizować większą ilość aktywności, to zdecydowanie szybciej będzie (o ile jest taka możliwość) przesłać aktywności kablem przez usb.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2687 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2015 - 07:08

są nowe mapy na edge1000

2015.10 do pobrania przez GE



#2688 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 08 maj 2015 - 07:58

czy edge 500 zapisuje czas jaki się spędziło w poszczególnych strefach tętna ?



#2689 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 08 maj 2015 - 08:23

tak ale connect tego nie pokazuje - musisz użyć serwisu jaki to analizuje np. https://www.cyclinganalytics.com/

 



#2690 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 08 maj 2015 - 08:40

dzięki

 

edit: a jest jakiś darmowy program, bo z tego co widziałem https://www.cyclinganalytics.com/ przez pierwszy miesiąc darmowy a potem płatny



#2691 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 maj 2015 - 14:00

czy edge 500 zapisuje czas jaki się spędziło w poszczególnych strefach tętna ?

 

Nie, zapisuje tętno w każdej sekundzie. Analizę robią programy po eksporcie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2692 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maj 2015 - 15:23

dzięki

 

edit: a jest jakiś darmowy program, bo z tego co widziałem https://www.cyclinganalytics.com/ przez pierwszy miesiąc darmowy a potem płatny

 

 

polecam się zapoznać :)
http://szosa.org/top...zek-treningowy/



#2693 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 08 maj 2015 - 15:41

dzięki
 
edit: a jest jakiś darmowy program, bo z tego co widziałem https://www.cyclinganalytics.com/ przez pierwszy miesiąc darmowy a potem płatny

Jeżeli używasz Stravy i masz Chrome to zainstaluj darmowy dodatek: StravistiX for Strava. Dodaje sporo dodatkowych wykresów i podsumowań.


  • RoadBikeRider lubi to

#2694 rafalb

rafalb
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 maj 2015 - 12:04

Jakie są objawy gdy padnie pasek do czujnika tętna Garmin Premium? Od kilku dni przez większość jazdy pokazuje albo bardzo niskie (~80 HR) albo wysokie tętno (~210HR) w stosunku do wykonywanego wysiłku. Baterię w nadajniku przypinanym do paska wymieniłem (Panasonic także źródło zasilania pewne) lecz nic to nie pomogło.

 

p.s. pasek o którym wspomniano w poprzednich wątkach z chińskiego DX zamówiłem już



#2695 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 19 maj 2015 - 12:14

Jakie są objawy gdy padnie pasek do czujnika tętna Garmin Premium?

 

Różnie. W niektórych objawy były podobne, w niektórych odczyt był po prostu przerywany.

Nigdy nie udało mi się wyczerpać baterii w samym czujniku, zawsze "padała" opaska ;-)

 

Pozdrawiam !!


ZORBA pozdrawia !!


#2696 rafalb

rafalb
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 maj 2015 - 12:56

Różnie. W niektórych objawy były podobne, w niektórych odczyt był po prostu przerywany.

 

Ok dzięki - czekam zatem na nową opaskę



#2697 ThePX

ThePX
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 25 maj 2015 - 06:29

Odnośnie płaskich wykresów wysokości po przesłaniu kursu przez telefon do Garmina (ja mam 810). U mnie też to występuje.
Wygląda to tak : projektuje sobie trasę na GC, a że wygodniej mi jest ją wysłać przez BT do urządzenia to odpalam apke GC na telefonie i wysyłam. Później jak wchodzę w ekran gdzie jest wyświetlany profil trasy to mamy płaską kreskę. Niestety to chyba powszechny błąd, na forach Garmina też na to narzekali.

#2698 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 25 maj 2015 - 16:14

Różnie. W niektórych objawy były podobne, w niektórych odczyt był po prostu przerywany.
Nigdy nie udało mi się wyczerpać baterii w samym czujniku, zawsze "padała" opaska ;-)

Pozdrawiam !!


Mam ostatnio podobny problem. Mi natomiast wartosci tetna strasznie skacza, jak rozpoczynam trening i stojac jeszcze w miejscu tetno pokazuje np. raz 105, potem 160, 230, a podczas treningu tak jakby sie wartosci normalizowaly. Baterii poki co jeszcze nie wymienialem, bo nie mam tak malego srobokrecika. Gdzie taki mozna zakupic?
Using Tapatalk

#2699 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 maj 2015 - 17:25

Ja z kolei zauważyłem, że mój czujnik tętna jest bardzo wrażliwy na impulsy, które pojawiają się podczas jazdy w odrobinę za luźnej koszulce. Mam taką jedną, która mogłaby być bardziej opięta. Gdy pojawią się dwa czynniki, tj lekki łopot koszulki oraz jeszcze nie dość spocona pierś (gdy już się troszkę spocę to jest OK) to wartości pulsu skaczą grubo powyżej 200. Nie wiem, ale może to być również przyczyną Twoich zawyżonych odczytów.



#2700 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 25 maj 2015 - 20:03

Mam Garniaka E500 i planuję zrobić sobie trasę na 500+ kilometrów. Zejdzie mi ze 20 godzin, niestety mój egzemplarz raczej tyle nie pociągnie. 2 lata ma, trochę już przeszedł. Czy podłączenie banku energii automatycznie kończy trening, czy po ponownym włączeniu urządzenia dane będą zachowane, tak samo jak podczas wyłączenia przy bezczynności i ponownym włączeniu?





Dodaj odpowiedź