Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2801 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:20

Czy orientuję się ktoś,w jaki sposób można ustawić swój własny tekst powitalny przy włączaniu garmina?(aktualnie w edge 1000 chciałbym go ustawić)

Kiedyś pojawił się tu taki poradnik ale nie mogę się dokopać do niego ;/ 

 



#2802 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:23

plik startup.txt w urządzeniu.


-- 

Marcin Trzaska


#2803 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:26

Czy orientuję się ktoś,w jaki sposób można ustawić swój własny tekst powitalny przy włączaniu garmina?(aktualnie w edge 1000 chciałbym go ustawić)

Kiedyś pojawił się tu taki poradnik ale nie mogę się dokopać do niego ;/ 

 

http://szosa.org/top...in-edge/page-70

post 1386

a w następnym pisałeś, że stawiasz autorowi piwo ;-)

 

Pozdrawiam !!


ZORBA pozdrawia !!


#2804 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:40

A piwa do dziś nie wypiłem ;p

 


  • impa lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2805 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:42

A piwa do dziś nie wypiłem ;p

 

Teraz Impa może postawi piwo także mnie ;-)

 

Pozdrawiam !!


  • impa lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#2806 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:42

plik startup.txt w urządzeniu.

 

 

http://szosa.org/top...in-edge/page-70

post 1386

a w następnym pisałeś, że stawiasz autorowi piwo ;-)

 

Pozdrawiam !!

 

 

A piwa do dziś nie wypiłem ;p

Podaj dane do wysyłki na PW :-)ZX7jxLw.jpg


  • Prozor, Kekacz i parmenides lubią to

#2807 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 18 lipiec 2015 - 19:28

Czy dobrze rozumiem, że wystarczy w miejsce zaznaczone w powyższym linku NA ŻÓŁTO wpisać swój własny tekst ?

Nabazgrane na Note4 ...



#2808 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 18 lipiec 2015 - 21:59

Czy dobrze rozumiem .......................

 

Tak, dobrze rozumiesz :-)

 

Pozdrawiam !!


  • slaweuszek lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#2809 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 16:35

Garmin Edge 500. Zdziwiło mnie dzisiaj jak zobaczyłem po jeździe, że miałem CADmax 222 rpm. Jak bum cyk cyk, aż z takim zapałem nie kręciłem. :D Nie przejmować się, bo i Garmin ma swoje humory, czy przeciwnie - obserwować objekt i wymienić jakby co? ;)

W końcu, CADmax, to nie jest jakiś super ważny parametr, ale jeśli kłamie w jednej kwestii, to czy można mu ufać w pozostałych? Minimum podaje wiarygodne, ale z tym maxem przegiął.



#2810 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lipiec 2015 - 16:41

Tez mi kilka razy po wrzuceniu treningu na strave pokazalo CADmax ponad 200, jeszcze co dziwne pokazuje mi ostatnio zawyzone Vmax na urzadzeniu, na stravie jest prawdziwy Vmax, a na Endo tak jak na urzadzeniu tez zawyzone. O co chodzi? Tez tak macie?



#2811 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:22

Też zauważyłem że coś Edek 500 zawyża. U mnie tylko kilka razy sie tak zdążyło

#2812 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:41

Dzieje się to przeważnie w momencie, gdy korby macie w poziomie ;)

GSC 10 wtedy odczytuje impulsy z magnesu na korbie w bardzo krótkim czasie. To oczywiście wpływa na wyliczony wynik. Olej to. Jeśli Ci przeszkadza, to użyj GC i jest tam opcja do szukania anomalii i ich usunięcia.



#2813 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:20

potrzebuje czujnika tętna do garmina 800, czy hrm run zda egzamin czy lepiej hrm premium?



#2814 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:45

Hej.
Mam Garmina 500 od bardzo niedawna i pierwszy problem. Wczoraj na treningu nagle włączyła się autopauza i przestało czytać prędkość z czujnika. Dodam tylko ze kadencja była widoczna.

Co się mogło stać ? Trochę docisnalem zipy żeby był sztywnej czujnik. Magnes trzyma sie dobrze. Bateria to chyba nie jest bo kadencja była. Dzisiaj dopiero sprawdzę czy to coś dało. Ps. Lampka przy czujniku chyba nie mruga z każdym obrotem.

Ps. Czy jeśli nie ma prędkości z czujnika to nie powinien z automatu brać prędkość z GPS a ? Trzeba to jakoś ustawić ?

#2815 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1106 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:52

Po pewnym czasie przechodzi na GPSa, a przynajmniej powinien. W ustawieniach Edge można sobie ręcznie ustawić czy ma brac dane z "czujnik kadencji/prędkości" czy sam kadencji lub tylko prędkości.

Miałem podobne jazdy z dwa razy, pomaga wyciągnięcie na chwilę baterii z czujnika oraz wciśniecie na nim resetu.

Trzepak 

"MAMIL"


#2816 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:56

To się stało na 80 km i 30 km jechałem bez prędkości. Czyli samo nie. Gdzieś to pewnie trzeba ustawić.

#2817 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:36

Zaktualizowałem sobie moje trzy wtyczki chrome do Stravy (szczegóły wrzucę do właściwego wątku), no i coś co przy okazji rzuciło mi się w oczy: wtyczka stravistix ostatnio bardzo się rozbudowała, no i ma coś co się przyda użytkownikom Garminów, zwłaszcza starszych 500/800, a nawet dla jeszcze starszych czyli 605/705, gdzie nie ma możliwości wrzucenia segmentów, ale istnieje obsługa kursów.

 

Jak zapewne wiecie, segmenty w tych urządzeniach mogą być obsłużone tylko jako kursy, no ale problem w tym, skąd ten kurs ściągnąć. Już tego problemu nie ma - wystarczy stravistix i nie dość, że otrzymujemy dość rozbudowaną statystykę przejazdu przez segment (a autor pracuje nad: Segments efforts will have their own extended statistics with graphs and tables. Like an activity ;) - miodzio!), to jeszcze na dodatek w tabelce gdzie w gołej stravie jest "Analyze, Compare, Set Goal" dochodzi pole: Export effort as Virtual Partner. Kurs jest pobierany z raceshape.com (teoretycznie można z tego serwisu skorzystać i bez wtyczki...) i istnieje możliwość zapisu jako crs, tcx, gpx - wystarczy umieścić kurs w "New files" i po przekonwertowaniu będzie dostępny jako kurs w edge. 

 

Niestety, trzeba przejechać się samemu, żeby dało się ściągnąć kurs. Na obcych niestety nie działa. Czyli i porównanie będzie do swojego kursu/segmentu.  Niedogodność, no cóż...

(Poprawka: działa, nie wiem dlaczego na początku nie załapało...)

 

Również ten sposób jest polecany dla dłuższych segmentów, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zejścia z kursu i zakończenia segmentu przed jego faktycznym ukończeniem. 

Na dobrą sprawę powinno się dać użyć zaimportowanych gpx do utworzenia aktywności w connect, a następnie utworzenia segmentów w connect (ale aż tak łatwo nie jest, muszę sprawdzić...)

Wtyczka dodaje jeszcze spooooro danych statystycznych, szczerze mówiąc wersja premium stravy nie daje tyle danych, co stravistix ;-).

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2818 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1106 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:50

Rozbudowa tej wtyczki rzeczywiście imponuje a aktualizacje pojawiają się często. Jednak aż strach pomyśleć, że autor może w końcu przejść na płatną wersję tego przydatnego kombajnu.

Trzepak 

"MAMIL"


#2819 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:57

Co racja, to racja... 

Oprócz niej używam Strava Enhancement Suite, oraz Strava Sauce - uzupełnienie informacji o moc: NP (a nie tylko stravowskie WAP), TSS, tabelka z CP 5s - 60min (dla posiadaczy mierników mocy, szacunkowa stravy: 5min - 1h).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2820 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 lipiec 2015 - 16:06

Czy jeśli nie ma prędkości z czujnika to nie powinien z automatu brać prędkość z GPS a ? Trzeba to jakoś ustawić ? 



Dodaj odpowiedź