Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#2961 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 09 September 2015 - 16:41

Z tego co wiem, tylko najnowsze, dopiero co wprowadzone trenażery elite będą mogły być sterowane przez ant+ fc-e. Odczyt działa również ze starszymi, jeśli transmitują w ant+ (nie prywatnym).
Mapy w 520 są nieroutowalne, czyli nie ma nawigacji TBT. Wprowadzisz kurs, ale jest to połączenie 810 i 500. W tle masz mapę, kurs podobnie jak w 500.
W lesie powinno być lepiej, bo oprócz gps obsługuje również glonass

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2962 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 posts
  • SkądSiemianowice Śląskie

Posted 09 September 2015 - 17:22

Mapy można wstawić bez problemu. 

Ja używam map z serwisu http://garmin.openstreetmap.nl/

Wybierasz interesujący cię fragment i zastępujesz do niczego się nie nadającą mapę bazową. 

Co do sygnału, na razie jak jeżdżę od czasu kiedy dostałem licznik nie zgubił sygnału w miejscach w których edge500 miał problemy. 

Zauważyłem też ze dokładność GPS jest większa.



#2963 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 posts
  • Skądśląsk

Posted 09 September 2015 - 17:37

no to fajnie jeżeli nie gubi tak sygnału, czyli można wstawić dowolny fragment mapy openstreetmap tez fajnie a czy można kożystać z tego fragmentu bez kursu ? tzn często śmigam w beskidzie śląskim po leśnych drogach  przeciwpożarowych a że jest ich tak dużo że można się zgubić często podglądam na locusie gdzie w danej chwili jestem czy taki sam manewr byłby możliwy na 520 ? a dokładniej czy mogę załadować mapę i śledzić na niej jak się poruszam?

 



#2964 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 posts
  • SkądSiemianowice Śląskie

Posted 09 September 2015 - 20:51

Jasne ze można. Licznik pokazuje ciągle naszą pozycję na mapie.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka



#2965 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 posts

Posted 10 September 2015 - 06:14

A ja od dwóch tygodni mam DELIKATNY problem z połączeniem przez bluetooth z telefonem, tzn. łącze się, ale dopiero wtedy, gdy w telefonie wejdę w Garmin Connect. Problem mam od dwóch tygodni i zbiegło się to z aktualizacją Garmin Connect i oprogramowania w telefonie. Problem pojawia się po dłuższym braku połączenia obu urządzeń. Odinstalowywałem Garmin Connect, parowałem jeszcze raz urządzenia i nic to nie dało. Kiedyś włączałem bluetooth w Garminie, mijało kilka sekund i urządzenia były ze sobą połączone - teraz aby to się stało, muszę wziąć telefon i wejść w aplikacje Garmin Connect. Pojawia mi się wtedy komunikat WYMAGANY DOSTĘP. Nie bardzo wiem o co Lehman kaman ...

#2966 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 10 September 2015 - 08:57

Wygląda jednak na to, że aplikacja jest nieaktywna (nie pracuje w tle), albo nawet jeśli pracuje w tle, to ma szlaban na połączenia (BT). Może zostały zmienione uprawnienia aplikacji, albo inna aplikacja spowodowała wyłączenie możliwości komunikacji oprogramowania w tle. Może Connect jest hibernowany jak jest nieaktywny? Poszukaj, czy coś go nie blokuje (może być problem).

 

U mnie problemu nie ma.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2967 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 posts

Posted 10 September 2015 - 09:25

Tylko że przez pierwsze dwa miesiące użytkowania licznika nie miałem takich problemów. Podjeżdzałem pod dom, włączałem bluetooth i wchodząc do mieszkania licznik samoczynnie łączył się z telefonem.

#2968 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 10 September 2015 - 14:37

Prozor sugeruje, że może coś doinstalowałeś na tel co blokuje GC ...



#2969 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 posts

Posted 10 September 2015 - 15:02

Hmmm ... wszystko możliwe, tylko jak to sprawdzić ?

#2970 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 10 September 2015 - 19:39

pomyśl co instalowałeś ostatnio i wywal do testów
jak nie pomoże to na czystym systemie tylko z GC sprawdź

#2971 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 posts
  • SkądWrocław

Posted 13 September 2015 - 14:34



Expressa nie używam, dopóki nie bedzie działać piprawnie z mobilnym connectem, to w to nie wchodzę :/

Dziś usuwałem ze Stravy gwiazdki z niektórych segmentów. Po południu wybrałem się na mały spacer rowerowy i zdziwiłem się bardzo. Połączył się z telefonem i wykasował segemnty. Odpaliłem mobilną stravę na fajfonie, zagwiazdkowałem najbliższy segment a Garmin go sobie pobrał. O! Znaczy, chyba już działa, ale w samej aplikacji mobilnej są nadal tylko segmenty Garmina.


-- 

Marcin Trzaska


#2972 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 127 posts

Posted 13 September 2015 - 16:18

Mam Garmina 500

 

W Connecie cały czas wyświetla się informacja o aktualizacji oprogramowania - TimeZoneMap. Kliknięcie Wyślij teraz rozpoczyna synchronizację, która się kończy (poprawnie), a na stronie cały czas to samo.

 

Średnio co tydzień pojawia się na liście kolejny TimeZoneMap... Samo urządzenie wyświetla poprawne godziny, daty itp. Ktoś wie o co chodzi?

 

Gdzieś na stronie Garmina trafiłem na:

Notes:  Edge 500 users: If you are having problems updating the Time Zone Map on your Edge 500, please see this FAQ for more information.

ale link do FAQ nie działa...



#2973 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 13 September 2015 - 16:51

Mam Garmina 500

 

W Connecie cały czas wyświetla się informacja o aktualizacji oprogramowania - TimeZoneMap. Kliknięcie Wyślij teraz rozpoczyna synchronizację, która się kończy (poprawnie), a na stronie cały czas to samo.

1.jpg?psid=1

 

Średnio co tydzień pojawia się na liście kolejny TimeZoneMap... Samo urządzenie wyświetla poprawne godziny, daty itp. Ktoś wie o co chodzi?

 

Gdzieś na stronie Garmina trafiłem na:

Notes:  Edge 500 users: If you are having problems updating the Time Zone Map on your Edge 500, please see this FAQ for more information.

ale link do FAQ nie działa...

 

Mój Edek 1000 też nie może zaktualizować Time Zone Map do wersji 13.


ZORBA pozdrawia !!


#2974 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 127 posts

Posted 13 September 2015 - 20:29

Wygląda więc, że póki Edek działa, można to olać.



#2975 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 September 2015 - 21:05

Tak, olać. Ani to niezbędne, ani konieczne.

Dziś usuwałem ze Stravy gwiazdki z niektórych segmentów. Po południu wybrałem się na mały spacer rowerowy i zdziwiłem się bardzo. Połączył się z telefonem i wykasował segemnty. Odpaliłem mobilną stravę na fajfonie, zagwiazdkowałem najbliższy segment a Garmin go sobie pobrał. O! Znaczy, chyba już działa, ale w samej aplikacji mobilnej są nadal tylko segmenty Garmina.

Już wcześniej napisałem, że wszystko działa. W mobilnym connect w segmentach jest tylko informacja, że segmenty obsługuje się przez Stravę. Pewno po odświeżeniu/następnym razem będziesz też tak miał ;-) .

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2976 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 14 September 2015 - 16:44

działa już tak jak należy dziś strzeliłem KOM i zaraz po przesłaniu treningu  do jabola sam pobrał sobie nowe czasy do tego segmentu 



#2977 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 326 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 14 September 2015 - 17:26

Cześć w temacie, jestem zielony w tych gadżetach.

Chciałbym dokupić do garmina 500 czujnik prędkości, kadencji.

Czy te z decathlonu nadają się?

 

http://www.decathlon...id_8136422.html

http://www.decathlon...id_8136427.html

 

wiem, że gdzieś ten wątek był poruszony, wybaczcie :) 149 stron.



#2978 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 posts

Posted 14 September 2015 - 17:59

Cześć w temacie, jestem zielony w tych gadżetach.

Chciałbym dokupić do garmina 500 czujnik prędkości, kadencji.

Czy te z decathlonu nadają się?

 

http://www.decathlon...id_8136422.html

http://www.decathlon...id_8136427.html

 

wiem, że gdzieś ten wątek był poruszony, wybaczcie :) 149 stron.

Niestety się nie nadają. Musisz mieć coś co transmituje za pomocą protokołu ANT+ jak przykładowo Garmin GSC-10

 

Pozdrawiam



#2979 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 326 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 14 September 2015 - 18:14

dzięki za odp. będę szukał :)



#2980 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 14 September 2015 - 18:47

dzięki za odp. będę szukał :)

 

Co chwilę na forumowej giełdzie pojawiają się czujniki, opaski HR, uchwyty etc.......

Nowe i używane ale przeważnie tańsze niż w internecie ;-)


ZORBA pozdrawia !!




Reply to this topic