Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3101 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 listopad 2015 - 09:41

Dokładnie. Przed wyjazdem na parapet (dodajesz oczywiście punkt parapetu jako punkt wysokości), jak ustali pozycję to wciskasz start, edge ustali wysokość na podstawie punktu gps, naciskasz stop, nie zapisujesz treningu. Nie wyłączasz edge idziesz na trening, wysokościomierz rejestruje zmiany wysokości, tak więc obojętnie kiedy naciśniesz kolejny raz start stopera edge, będziesz miał aktualną wysokość.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3102 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 11:31

Ja to chciałem zrobić w ten sposób, że podjadę na górkę, której wysokość znam i skalibruję GPS. Następnie, wrócę pod blok, skąd zawsze zaczynam jazdę i sprawdzę wysokość. Przez 10 minut jazdy, jaka dzieli mnie od wzniesienia do domu, ciśnienie nie zmieni się, więc będę miał dokładny pomiar. Uruchamianie GPSa w mieszkaniu jest kłopotliwe, bo zapisuje ślad w momencie złapania satelitów i rysuje krzaki na mapie tracka. Można go zapauzować, ale Elapsed Time`a się nie zatrzyma.

Znając dokładną wysokość npm, miejsca startu, można przed każdym treningiem sprawdzić, czy dane zgadzają się ze wzorcem. Pewnie nie, bo nawet instrukcja Oregona podaje, że wskazanie wysokości jest zależne od ciśnienia atmosferycznego. Chyba, że w Edkach poszli w algorytmy liczące pomiary geodezyjne, które są stałe. Jednak, sama kalibracja urządzenia przed treningiem trwa chwilkę i nie jest żadnym problemem. Niestety, dzisiaj leje i dupa blada.


  • mm85 lubi to

#3103 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 11:35

A wystarczylaby mozliwosc wprowadzenia aktualnego cisnienia atmosferycznego jak w wysokosciomierzu samolotowym i nie porzebne bylyby zadne parapety, przejazdy przez punkty itp.

#3104 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 12:28

A wystarczylaby mozliwosc wprowadzenia aktualnego cisnienia atmosferycznego jak w wysokosciomierzu samolotowym i nie porzebne bylyby zadne parapety, przejazdy przez punkty itp.

 

Niby tak, ale po co za każdym razem wpisywać ?! Skoro w większości przypadków zaczynasz trasę w tym samym miejscu, mając to miejsce zapisane i wprowadzoną właściwą wysokość licznik sam się skalibruje

 

Pozdrawiam



#3105 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 12:30

Ja jeszcze poproszę o wyjaśnienie, co to znaczy zapisać miejsce?

Szurnięte po ekranie.



#3106 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2015 - 12:39

Wchodzisz w menu, klikasz wskaźnik mocy sygnału GPS, a potem wybierasz "Zapisz lokalizację" (czy jakoś tak, zależnie od wersji).

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3107 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 listopad 2015 - 12:39

grzeSiuu - sprawdź w instrukcji (edge 500 str. 46) co to jest i będziesz wiedział.

 

Ultek - cały czas tak robię i działa. Chyba nie doczytałeś uważnie co napisałem - uruchomić stoper, edek odnajduje punkt (zapisany wcześniej) w mieszkaniu, ustawia wysokość w danym punkcie. Od tego momentu wysokościomierz jest już skalibrowany, następnie zatrzymujesz stoper BEZ ZAPISYWANIA śladu. Barometr zrobi swoje, czyli nawet jeśli mieszkasz jak ja na 3 (czy 10) piętrze, to po zniesieniu roweru/edka na dół wysokość i tak będzie poprawna. Jeśli nie wyłączysz edge do czasu rozpoczęcia treningu i ponownego uruchomienia stopera (tym razem z finalnym zapisem śladu) będziesz miał poprawną wysokość ustawioną. Oczywiście, żadnych bzdur zapisanych nie będzie, a dane będą obejmować tylko czas treningu.

 

 

A wystarczylaby mozliwosc wprowadzenia aktualnego cisnienia atmosferycznego jak w wysokosciomierzu samolotowym i nie porzebne bylyby zadne parapety, przejazdy przez punkty itp.

 

O ile ktoś ma na stanie barometr. Ja nie mam ;p

Zresztą to i tak bez sensu, bo trzeba by było wprowadzać ciśnienie w danym punkcie. Po co? Nie jest ważne ciśnienie, ważne są jego zmiany: czyli jeśli punkt o współrzędnych X,Y ma wysokość Z m n.p.m to najprostszą kalibracji metodą będzie znalezienie tego punktu (właściwie jego okolic) i dokonanie kalibracji.

Wpisanie ciśnienia w tym punkcie nic by nie dało i tak z automatu wysokościomierz barometryczny to robi, tylko nie pokazuje wartości.


  • Ultek lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3108 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 16:45

Ok., Prozor. Ty jesteś Alfa i Omega od Garminów, więc zrobię jak radzisz.

No chyba, że nie zadziała, to będzie po mojemu! :angry:  :D



#3109 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 listopad 2015 - 00:07

Zadziała. Nie ma innej opcji ;)

Na dodatek na dole nie musisz czekać na akwizycję sygnału satelitów, bo niezbędne dane już wcześniej pobrałeś, nawet jeśli na klatce schodowej sygnału nie będzie, to po dosłownie chwili na otwartym terenie masz ustaloną pozycję. Ważne zwłaszcza jeśli przerwa pomiędzy kolejnymi treningami trwała przynajmniej kilka dni.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3110 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 listopad 2015 - 21:59

Niewiele. Gorzej z niskimi temperaturami. Czym chłodniej, tym mniejsza pojemność akumulatora.

 

Dzięki za info. Mały update na temat zużycia baterii Garmin 1000 (może się komuś przyda)  - dzisiaj trasa trochę ponad 3,5 godziny, czujniki HR, zintegrowany prędkości i kadencji, BT, podświetlenie na 4 kreski stale, temp. średnia pokazana przez Garmina to 5 C, prowadzenie po kursie  i 30% baterii zużyte. Wydaje się więc, że jest dobrze - około 8% na godzinę :-)



#3111 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 14 listopad 2015 - 15:56

8 % ... zrób test - pojeździj do całkowitego rozładowania - ciekawe czy wyjdzie Ci 12 h ...

mi nigdy ponad 10 h nie wyszło 

 

liczenie zużycia dla % pokazywanych przez zabawkę jest nie miarodajne :D



#3112 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 listopad 2015 - 08:53

EDGE 1000

do pobrania są nowe mapy 2015.30



#3113 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 20:29

Witam
Czy są jakieś darmowe mapy do garmina edge 810 które rysują profile wysokościowe, najlepiej takie żeby bez problemu trasę zaplanować w basecamp. Dzięki za odpowiedź.

#3114 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 22 listopad 2015 - 20:35

openmtbmap

#3115 berti

berti
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 09:01

Błędy synchronizacji - EDGE 510 - Garmin Connect i Strava

 

Na wstępie witam wszystkich !!! - jestem tu nowy - dzisiaj pierwszy post :-)

 

Mam podobny problem jak opisał to kris91 w poscie #3092

 

A więc po kolei: przeprowadzam trening - zapisuje w Edku (naciskam Zapisz po zakończeniu treningu), mogę go oglądnąć w liście ostatnich aktywności i wszystko do tego momentu jest OK. Następnie włączam BT w iphonie - uruchamia się automatycznie Garmin Connect na iphonie, poprawnie łączy z iphonem i podejmuje próbę synchronizacji. Synchronizacja jest nieudana, po czym przeglądając ostatnie aktywności w Edku już nie widzę mojej ostatniej aktywności !!!. Po podłączeniu Edka do komputera sprawdzam folder Activities i oczywiście ostatniego pliku już nie ma !

 

W Edku mam soft w wersji 4.30, a w iphonie Garmin Connect wersja 3.1.1 z 13 listopada br.

Ta data 13 listopada jest chyba istotna bo problem znikających treningów pojawił się u mnie od 14 listopada :-)

 

Jeżeli po treningu nie paruję Edka z iphonem, tylko podłączam do kompa i ręcznie kopiuję na bok ostatni plik .fit i ręcznie wczytuję do Connecta wszystko jest w porządku, ale to chyba nie o to chodzi.

 

Sprawdzałem jeszcze wolne miejsce na Garminie - posiadam 12MB wolnych z 20MB ogółem - więc chyba w normie.

 

A przy okazji jeszcze problem nr 2:

Korzystam z Edge 510 od lipca bieżącego roku i zauważyłem dziwne zachowanie (chyba Garmin Connect?) przy zapisywaniu aktywności w tytule umieszczana jest nazwa miejscowości + typ aktywności (tak jak to sobie ustawiłem) ale przez pewien okres czasu przy eksporcie do Stravy nazwa aktywności zamieniana jest na opisy typu Morning Ride Afternoon Ride etc., potem znów sytuacja wróciła do normy a ostatnio znowu mam same morning i afternoon ride'y :-). Jak to wymusić na stałe ??

 

Update !

Jest gorzej niż to opisywałem wyżej.

Dzisiaj celowo próbowałem zarejestrować kilka aktywności i za każdym razem zaraz po zapisaniu w Edku widzę tą aktywność na liście "Wszystke jazdy". Ale jak chcę wybrać z "Ostatnia jazda" to Edek nie reaguje - naciśniecie pola "Ostatnia jazda" nie powoduje żadnych efektów, inne pola na wyświetlaczu są aktywne (np. strzałka wstecz).

Efekt jest taki że zapisałem dzisiaj 4 testowe aktywności - podłączam teraz do kompa i nie ma NIC!

Ostatnia aktywność jest z 8 listopada, potem już się nie udało żadnej zapisać.

Co robić ?- wgrywać soft od nowa ??

 

 



#3116 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 25 listopad 2015 - 14:02

Wydaje się dobrą propozycją:http://www.bikeinn.c...ack/135877610/p

Pytania:

1 Czy ktoś robił tam zakupy,jakieś opinie?

2 Czy w oprogramowaniu jest język polski i wystarczy go ustawić czy trzeba coś ściągać dodatkowo.

3 Czy w razie naprawy gwarancyjnej oprócz wysyłki do sklepu można naprawić na gwarancji w Polsce

 

 

Tak się jeszcze zastanawiam czy czasami nie brakuje czujnika prędkości,kadencji bo na zdjęciach go nie ma.Jakoś to dziwnie opisane niby wersja "Pack" ale opis zawartości taki sam dla wersji gołej i Pack ?



#3117 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 16:36

Wydaje się dobrą propozycją:http://www.bikeinn.c...ack/135877610/p

Pytania:

1 Czy ktoś robił tam zakupy,jakieś opinie?

2 Czy w oprogramowaniu jest język polski i wystarczy go ustawić czy trzeba coś ściągać dodatkowo.

3 Czy w razie naprawy gwarancyjnej oprócz wysyłki do sklepu można naprawić na gwarancji w Polsce

 

 

Tak się jeszcze zastanawiam czy czasami nie brakuje czujnika prędkości,kadencji bo na zdjęciach go nie ma.Jakoś to dziwnie opisane niby wersja "Pack" ale opis zawartości taki sam dla wersji gołej i Pack ?

 

Robiłem tam zakupy. Nie było żadnych problemów, przesyłka szła ok. 5 dni. Dolicz jeszcze koszt przesyłki.

Na wiggle - wpisując kod promocyjny - wychodzi chyba taniej:

http://www.wiggle.co...th-hrm-cadence/

2. Tak - wybierasz język polski i cieszysz się licznikiem

3. Obawiam się że naprawy gwarancyjnej w Polsce nie zrealizujesz. Tylko przez sklep w którym kupiłeś.


  • fafik lubi to

#3118 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 09:03

 

3. Obawiam się że naprawy gwarancyjnej w Polsce nie zrealizujesz. Tylko przez sklep w którym kupiłeś.

 

Zrealizujesz spokojnie - ja w tym roku 2x wymieniałem kupionego w Stanach F2. Jedyny szkopuł - gwarancja jest chyba tylko roczna, a nie 3-letnia (nie wiem jak to jest w przypadku UK - przypuszczam że podobnie). 



#3119 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 listopad 2015 - 11:21

W EU obowiązuje 2 letnia gwarancja, od dobrej woli niektórych sprzedawców (chyba np. garmin24.pl: 2 lata serwisowa garmina plus rok sprzedawcy z wyłączeniem akcesoriów/baterii) czy dadzą dłuższą rękojmię, czy też nie. 

Sprzęt zakupiony w USA faktycznie może mieć 1 rok gwarancji, aczkolwiek to też może inaczej wyglądać dla klienta z zarejestrowanym urządzeniem w EU. 

 

 

Co robić ?- wgrywać soft od nowa ??

 

Przywróć do wartości fabrycznych z wymazaniem wszystkich danych użytkownika.

Ewentualnie przed w/w skopiuj sobie na PC ustawienia użytkownika zwłaszcza ustawienia ekranów, bo to pewno nie powoduje błędów, a po co się bawić w ponowne ślamazarne układanie ekranów (zwłaszcza, jeśli ma się kilka profili po kilka ekranów...)

 


  • fafik lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3120 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 27 listopad 2015 - 11:07

Witam. Mam krótkie pytanko do użytkowników czujników prędkości/kadencji garmina. Do tej pory używałem czujnika GSC-10 i sprawował się bez zarzutu. Muszę kupić jeszcze jeden czujnik. W związku z tym pytanie czy kupić tego samego GSC-10 czy może warto dopłacić ok 100 zł do nowej generacji czujników Garmina





Dodaj odpowiedź