Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3601 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 12:24

Weź też pod uwagę, że adapter jest idealnie prosty (jego "plecy"), a uchwyt Garmina nie, więc punkt styku obu nie będzie się równał powierzchni "pleców" adaptera. To też "osłabi" proponowaną przez Ciebie konstrukcję.
Nie uważam też, że wydłużenie jednego z otworów tak bardzo naruszy konstrukcję adaptera, że zmniejszy się jego wytrzymałość. Adapter ma takie, a nie inne wymiary, bo był konstruowany z myślą o jakimś konkretnym zastosowaniu. Ja go chcę wykorzystać w nieco innym. 

Pewnie rozwiązanie śruba+klej też by się sprawdziło, ale proces montażu jest nieodwracalny. A może kiedyś w przyszłości pojawią się na rynku dedykowane do mojego zapotrzebowania adaptery? I wtedy byłby płacz i zgrzytanie zębami. 
 



#3602 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 marzec 2016 - 13:06

adapter jest idealnie prosty (jego "plecy"), a uchwyt Garmina nie, więc punkt styku obu nie będzie się równał powierzchni "pleców" adaptera. To też "osłabi" proponowaną przez Ciebie konstrukcję.

To już zależy wyłącznie od jakości kleju.

był konstruowany z myślą o jakimś konkretnym zastosowaniu. Ja go chcę wykorzystać w nieco innym.

Ale gdzie byś go nie wykorzystał, wiercenie zawsze go osłabi ;)

Pewnie rozwiązanie śruba+klej też by się sprawdziło, ale proces montażu jest nieodwracalny. A może kiedyś w przyszłości pojawią się na rynku dedykowane do mojego zapotrzebowania adaptery? I wtedy byłby płacz i zgrzytanie zębami.

Tak, to już oczywiście zależy od Ciebie.


Whatever works ;) Tak czy inaczej, powodzenia!

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3603 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 17:52

Witam
Panowie takie pytanko. Przymierzam się do zakupu garmina edge 520 lub 1000. Czy te liczniki podają dokładna prędkość z GPS? Czy tez wskazany jest zakup czujnika prędkości? Kadencji raczej dokupie, pas tętna mam z fenix 3 także zastanawiam się czy zestaw bundle i sprzedać nieużywane czujniki czy też tylko dokupić brakujący. ..:) Jak sprawa wygląda u was?
Pozdr

#3604 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 18:18

Tak na chłopski rozum, to prędkość z czujnika będzie dokładniejsza, niż z GPS.
Ciężko mi się wypowiadać, bo co prawda mam E1000 Bundle, ale od niedawna i używałem go dopiero kilka razy. Za każdym razem bez czujnika. Nie zauważyłem nic niepokojącego w zapisanych danych, ale jak by to wyglądało z czujnikiem, tego nie wiem.
Poza tym, jak masz sparowany czujnik, to Edge w pierwszej kolejności bierze dane z niego, nie z GPS. Być może tylko dla oszczędności energii, ale to zawsze dodatkowy argument za posiadaniem czujnika.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka



#3605 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 marzec 2016 - 18:34

Prędkość - zdecydowanie dokładniejsza z czujnika. A im bardziej kręta trasa lub gorszy sygnał, tym bardziej widoczna różnica.

 

Przykładowo: ostatnio na przełajce wjechałem w las - jechałem po równej drodze, dzięki czemu nie straciłem ani trochę na prędkości (ten sam bieg, ta sama kadencja), ale gęsto osłoniętej drzewami. Edek natychmiast zwariował i zaczął mi wskazywać prędkości rzędu 18-19 km/h zamiast 32-34 km/h, które miałem dosłownie kilkanaście sekund wcześniej.

 

Na krętych trasach różnica staje się jeszcze bardziej widoczna, bo pozycja GPS jest odczytywana co sekundę, co powoduje "ścięcie" wszystkich zakrętów w śladzie GPS.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3606 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 marzec 2016 - 22:31

A jak się ma domyślne ustawienie zapisu "smart", to nawet nie co sekundę, ale przy każdej znaczącej zmianie, czyli od sekundy do nawet kilkunastu sekund.

 

 

Poza tym, jak masz sparowany czujnik, to Edge w pierwszej kolejności bierze dane z niego, nie z GPS. Być może tylko dla oszczędności energii, ale to zawsze dodatkowy argument za posiadaniem czujnika.
 

 

Co ma piernik do wiatraka? Odbiornik GPS i tak pracuje, zapisuje pozycje przebytej drogi, tylko prędkość jest wyliczana z impulsów obrotu koła. Gdzie tu może być mowa o oszczędności energii? No chyba, że wyłączysz odbiornik GPS/Glonass (wyłączenie odbioru Glonass faktycznie da oszczędność energii na poziomie ok. 20%), to wtedy zgoda...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3607 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 22:47

Mam 520-stkę, testowałem z czujnikiem i bez, i tak jak pisze kolega @mikroos. Bez czujnika zdarzają się błędne odczyty prędkości, dziwne skoki itp. Nie ma tragedii, ale z czujnikiem dokładność jest o wiele większa. 



#3608 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 marzec 2016 - 18:06

Korzysta ktoś może z Edge 20/25? Interesują mnie wrażenia z użytkowania. Szczególnie ciekawi mnie jak działa tam nawigacja.



#3609 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2016 - 07:14

To zależy jakiej "nawigacji" oczekujesz, jeśli prowadzenia po kursie to dokładnie jak w innych bezmapowcach garmina. Zresztą jeden obraz (wideo) wytłumaczy więcej:

Garmin Edge 20 / 25 Course Navigation - YouTube

oczywiście przykład pierwszy z brzegu (choć dobry)

 

 

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3610 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 09 marzec 2016 - 10:16

Witam,

czy mógłby ktoś z Was, posiadaczy Garmina, podesłać mi plik garminowski, z zapisanymi danymi z treningu? Najlepiej, gdyby były zapisane tam wszystkie dane, jakie są możliwe (moc, tętno itd). Z tego co się orientuję, jest to plik gpx?

Chciałbym zobaczyć jego strukturę, gdyż może wykorzystam to do pracy inżynierskiej.



#3611 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 marzec 2016 - 11:34

Na urządzeniu są pliki .fit (binarne).

-- 

Marcin Trzaska


#3612 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 marzec 2016 - 12:22

 

To zależy jakiej "nawigacji" oczekujesz, jeśli prowadzenia po kursie to dokładnie jak w innych bezmapowcach garmina. Zresztą jeden obraz (wideo) wytłumaczy więcej:

Garmin Edge 20 / 25 Course Navigation - YouTube

oczywiście przykład pierwszy z brzegu (choć dobry)

 

 

 

 

 

Dzięki. Przyznam, że chciałem rzucić okiem na yt, ale nie sądziłem, że są tam takie dokładne filmiki.

 

Kiedy był na stronie Courses i wyskakiwał alert o zakręcie to było napisane, że jest też "audible". Czy jeśli jestem na stronie Ride to też pojawia się komunikat dźwiękowy oprócz pop-upa ze strzałką?



#3613 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2016 - 13:03

Piknięcie tylko, jak w innych EDGE, mapowce też tylko pikają w takim przypadku ;)

(kuźwa, autokorekta smarfonowa: poprawiłem "pęknięcie" na "piknięcie" ;))

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3614 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 marzec 2016 - 14:09

Nie jestem jeszcze obyty w slangu Edge'owców, więc co masz na myśli mówiąc pęknięcie? :P

 

Filmiki nie odpowiedziały mi jeszcze na jedno pytanie - co się stanie jak będę na ekranie Ride i wyjadę poza trasę? Na ekranie Courses było pokazane jak to wygląda, natomiast mnie bardziej ciekawi ekran z danymi jazdy.



#3615 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 09 marzec 2016 - 14:49

czach, dziękuję za odpowiedź. A czy mógłbym w takim razie otrzymać od kogoś taki plik .fit ?



#3616 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 16:34

Podaj maila na prv - podesle

#3617 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 16:45

Jak chcesz gpx, to zaloguj się na Strave i pobierz sobie dowolnie wybranym trening/trasę.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3618 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 marzec 2016 - 20:44

Pobranie gpx z cudzych treningów wymaga konta premium, poza tym nie wiem czy będą tam także dane dodatkowe (np. puls), raczej tylko kurs.

 



#3619 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 10 marzec 2016 - 12:55

Otrzymałem już od czach plik fit. Dzięki za pomoc.



#3620 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 marzec 2016 - 22:10

Garmin Edge dostał właśnie update firmware do wersji 7.0, która wprowadza Connect IQ :-).

Cały changelog:

 

 

 

Changes made from version 6.00 to 7.00:
  • Added support for Connect IQ data fields. On the Edge 1000, you can have ten Connect IQ data fields active at a time. To install Connect IQ data fields, manage your Edge 1000 in Garmin Connect Mobile or Garmin Express. After installing data fields, they will be available in the 'Connect IQ' category when selecting data fields to put on a data screen.
  • Fixed a bug preventing the Vector installation angle wizard from advancing.
  • Fixed a bug causing the 'Next:' field in a workout to show incorrect information when a series of steps are repeated.
  • Improved searching in the 'Where To?' menu.
  • Fixed once-per-second data recording.

 





Dodaj odpowiedź