Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3621 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2016 - 12:46

Oczywiście dla Edge 520 również jest aktualizacja:

Changes made from version 4.10 to 5.20:

  • Added support for Connect IQ data fields. On the Edge 520, you can have four Connect IQ data fields active at a time. To install Connect IQ data fields, manage your Edge 520 in Garmin Connect Mobile or Garmin Express. After installing data fields, they will be available in the 'Connect IQ' category when selecting data fields to put on a data screen.
  • Fixed a bug preventing the Vector installation angle wizard from advancing.
  • Fixed a bug causing the 'Next:' field in a workout to show incorrect information when a series of steps are repeated.

Jak widać tu również skok wersji o całe 1.1 numerka - po co się ograniczać ;)

Ale pewno zaraz będzie kolejna poprawka błędów, więc parcia na instalację raczej nie mam...

 

Póki co chyba najważniejsza jest poprawka ostatnia, bo to faktycznie było upierdliwe. Z drugiej strony zauważyłem, że zrobienie zagnieżdżonych pętli w treningach jest niestety nie możliwe, pozostają proste, jednopoziomowe, przez co ostatni trening był zupełnie nie taki jaki miał być...

 

Podsumowując - dobrze, że wreszcie dodali wsparcie dla IQ (na stronie IQ już dodano modele Edge 520/1000), bo parę ciekawych rodzynków można już dla edge znaleźć np. pole W' bal w czasie rzeczywistym, czy też szczytowe moce z konfigurowanych czasów. Co prawda IQ jak dla mnie szału nie robi, ale z całej masy w większości pierdół dla  w 920XT po przeglądzie można dobrać "zapomniane" przez garmina pola np. graficzne prezentacje stref mocy/tętna itd. są dość praktyczne, bo wystarczy rzut oka bez skupiania się na interpretacji cyferek. Aplikacje szału nie robią, ale dobrze, że jakieś są np. do pomiaru HRV (choć porównując z Elite HRV mam rozbieżność/zawyżenie o ok. 10 jednostek...), ale też IQ ma swoje wady i ograniczenia np. brak możliwości modyfikacji pliku fit w czasie rejestracji (np. brak możliwości uzupełniania o dane lap wg pozycji, którego w 920xt nie ma, a w poprzenikach i edge jest...), "tarcze" zegarów pomimo ich niekiedy wymyślności i ciekawych danych nie mogą pracować w trybie niskiego poboru energii, tak więc w efekcie szybciej akumulator jest wyczerpywany, no ale dla Edge raczej "tarcz zegarków" i widgetów nie będzie, choć kto to wie? Póki co na razie dostępne są pola danych oraz aplikacje.

 

W przypadku Edge raczej należy oczekiwać dodatkowych pól np. W' bal, wykresów tętna/mocy/kadencji/balansu/itd., czy też prostych aplikacji. Póki co większość to pierdołki, zwłaszcza dla Edge, no ale od czasu do czasu warto rzucić okiem, może coś wpadnie ciekawego.

 

Aktualizacji jeszcze nie instalowałem (bety też nie sprawdzałem) no i jestem ciekaw, czy dla Edge też jest ograniczenie do 16 slotów IQ i 512 MB jak dla FR? W przypadku FR ma to jakieś uzasadnienie, bo pamięci tam raczej niewiele w porównaniu do Edge (zwłaszcza 1000).

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3622 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 15:08

Szukałem tam czegoś konkretnego dla 520 ale niema nic

🚴



#3623 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2016 - 18:56

Konkretnie czego szukałeś? Cudów nie oczekuj, bo po pierwsze dotychczas IQ było dostępne w becie firmare, po drugie patrząc na IQ dla Forerunnerów to przydatnych IQ jest dosłownie kilka. W przypadku Edge może być ich znacznie więcej, bo można dość sporo rozwiązań zastosowanych w FR'ach przenieść do Edge.

 

Po pierwszym sprawdzeniu potwierdzam: ilość aplikacji/pól to tak samo jak w FR: 16 sztuk, ale więcej jest pamięci do dyspozycji, bo "aż" 8MB (czyli główne ograniczenie to ilość, a nie objętość, no chyba, że pojawią się jakieś bardziej skomplikowane aplikacje...) i do wykorzystania jednocześnie do 4 pól danych IQ (w FR: 2 pola).

 

Z drugiej strony Edge ma pod niektórymi względami przewagę nad Forerunnerami np. ilość wyświetlanych pól na ekranie danych. W FR 920xt (i nie tylko) maksymalna ilość pól na ekranie to 4 - teoretycznie w biegu to i tak za dużo, jednak optimum byłby ekran zawierający 5 pól:

gallery_2211_141_15887.png\

i taki oferuje Single Run Field v.2 (powyżej wersja dla 920xt, są wersje dla okrągłych tarcz fr'ów, jest możliwość inwersji kolorów) - o ile "gps, zegar i stan akumulatora" jest w biegu raczej niezbyt czytelne, to reszta pól jest wystarczająco czytelna i te 5 pól to dla niektórych jest niezbędne ;).

 

Za to w Edge wchodzi możliwość wykorzystania wskaźników analogowych, czy też wykresów słupkowych np. stref tętna czy mocy (takich jak po zakończeniu treningu) jeszcze w czasie treningu, np. do kontroli strefy tętna/mocy podczas interwału.

 

W Edge widziałbym raczej kierunek rozwoju aplikacji IQ raczej w postaci możliwości wyświetlania mocy wirtualnych trenażerów, takie pola są dostępne dla FR920xt, to w krótce będą dostępne również dla edge. Niestety, ograniczeniem jest brak możliwości ingerencji w zapis pliku fit i zapisywania obliczonej mocy (tudzież innych parametrów), czyli co prawda pole będzie wyświetlać moc wirtualną, ale bez jej zapisu. Szkoda, ale może kiedyś to zostanie zmienione.

 

Póki co dla Edge polecić można: Visual HR Zones (przydatne przy treningu na tętno), W' Bal / W' Balance (po odpowiednim określeniu W' Bal pozwala ocenić ile jeszcze kolarz ma energii do jazdy, zanim nie złapie bomby ;)), powerPeaks (zestawienie mocy szczytowych np. 5s, 10s, 60s itd. - konfigurowane) i to chyba na tyle, bo Dashboard ma ograniczenie konfiguracji tylko drugiego wskaźnika, prędkości zmienić nie można, a szkoda, bo przy możliwości konfiguracji dwóch wskaźników analogowych byłoby to dość praktyczne pole do wykorzystania (np. moc i tętno).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3624 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 11 marzec 2016 - 20:17

Tak to wygląda u mnie (Edge 1000), testowo dodałem ekran z 3 polami Connect IQ dla HR: 1. strefa tętna, 2. strefa z wykresem ile czasu w jakiej strefie i 3 tętno z wykresem liniowym:

 

0Q8Q0wU.png



#3625 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marzec 2016 - 21:09

Czy connect działa już tylko w wersji modern?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3626 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marzec 2016 - 22:35

Załączony plik  IMG_3596.jpg   99,37 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_3598.jpg   101,36 KB   34 Ilość pobrań



#3627 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 22:41

Hmm, wg tego co Garmin pisze IQ ma dostęp do surowych danych z ANT+ - nie wiem co to oznacza w przypadku standardowych czujników typu S&C/power, ale na blogu developerskim twierdzą, że pozwoliłoby to też na wsparcie nieobsługiwanych dotąd profili (jako przykład podają ...stan baterii z e-bike Speca). A, no i jeszcze pomiar mleczanu np. Moxy czy BSX insight

 

http://developer.gar...available-today



#3628 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2016 - 00:14

Tak, ma. Apka do obsługi ebike Speca jest do pobrania (jak ktoś ma i potrzebuje...), Moxy i BSX też, tylko tak jak wspomniałem problemem jest zapis tych dodatkowych danych do głównego pliku, można zapisywać poza, tak np robi aplikacja do hrv, ale własnie póki co modyfikacja zapisywanego pliku fit niestety nie jest możliwa. Szkoda, bo dodawanie niektórych wartości, np. mocy obliczanej z krzywej trenażera byłoby zdecydowanie bardzo przydatne.

 

Spec, właśnie o tym ograniczeniu Dashboardu pisałem, psu mi na budę analogowy licznik prędkości, wolałbym mieć coś takiego:

gallery_2211_141_949.png

ActiveMeter - na fenixa możesz wrzucić, w pełni konfigurowany i to właśnie jest dobre, bo te dwa kółka mogą odnosić się np. do HR i mocy, ale również jak na obrazku do mocy średniej z różnych okresów czasu, skala może być dynamicznie dopasowywana do maksymalnych osiągniętych wartości lub ustalona na sztywno. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3629 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 12:04

Mam pytanko czy edge 1000 posiada asystenta wysokości? Tzn jak wykrywa podjazd czy można włączyć aby zmienił się ekran z danymi tego podjazdu tj. Nachylenie, wysokość itp? Fenix 3 ma takie coś. ..

#3630 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2016 - 13:26

Nie ma. Zresztą w niektórych przypadkach (dla tych, którzy jeżdżą w pagórkowatym terenie z krótkimi, ale częstymi podjazdami) okazałoby się, że taki ekran szybko stały się ekranem podstawowym, a to byłoby bardzo upierdliwe.

Kup sobie pilota, zdefiniuj dostęp do ekranu profilu wysokości za pomocą pojedynczego (lub przytrzymania) naciśnięcia przycisku i masz sprawę załatwioną.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3631 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 13:30

Eh po aktualizacji edge 1000 do najnowszego softu skasował mi trzy moje profile.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka



#3632 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 13:51

Kurcze jako najwyższy model licznika nie spodziewałem się ze nie będzie miał tego co zegarek....ech...może trzeba się zastanowić czy mając fenix 3 kupować dodatkowo e1000 lub 520....

#3633 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 marzec 2016 - 16:26

Eh po aktualizacji edge 1000 do najnowszego softu skasował mi trzy moje profile.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

A ile ich miałeś ustawionych? Podobny problem był zgłaszany na forum Garmina - maks. ilość profili to 10, podczas aktualizacji Garmin wrzuca swoje profile - te domyślne (Race, itp). Jeżeli masz utworzonych swoich 10, to niestety te garminowskie zastępują twoje własne :-(

Ja mam 4 własne profile i wszystkie zostały (na szczęście ;-))



#3634 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 17:50

Ktoś się orientuje jak dodać do filmu dane z Edge 520, takie jak po prawej stronie ekranu na filmie:

 

 

 



#3635 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 marzec 2016 - 17:56

@uve - http://www.garmin.co...loads/virb-edit



#3636 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 18:01

Mam kamerę Sony Action Cam. Da się połączyć dane z Edge 520 z filmem z niej, za pomocą tego softu? 



#3637 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 marzec 2016 - 18:06

Chyba tak. Wrzucasz tam plik z wideo (odpowiedni format), plik fit i synchronizujesz. Tak na szybko z googli - https://ragtag.wordp...02/shimanovirb/

 

Prozor używa chyba tego softu, więc będzie pewnie bardziej pomocny :-)

 

Pozdr



#3638 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 18:09

Potwierdzam, że się da. I jest to nawet dość intuicyjne. Ale nie obsługuje wszystkich plików video. Nie wiem w czym nagrywa Sony. W najgorszym razie będziesz musiał konwertować swoje pliki przed importem do Garmin Virb Edit.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka



#3639 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 18:20

Nagrywa w mp4. Jestem ciekawy w jaki sposób synchronizuje się wyświetlanie danych z obrazem z kamery.



#3640 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 18:46

No to konwertować nie musisz. Obsługuje *.mp4.
I *.gpx też.
Symchronizujesz sobie sam niestety. Pewnie w Virb robi się to z automatu. W innych kamerach trzeba sobie w osobnej zakładce zsynchronizować nagranie z danymi z Garmina. Ale jest to intuicyjne. I jest sporo filmików na YT na ten temat. Dasz sobie radę.


Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź