Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#3641 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 83 posts

Posted 12 March 2016 - 19:41

A ile ich miałeś ustawionych? Podobny problem był zgłaszany na forum Garmina - maks. ilość profili to 10, podczas aktualizacji Garmin wrzuca swoje profile - te domyślne (Race, itp). Jeżeli masz utworzonych swoich 10, to niestety te garminowskie zastępują twoje własne :-(

Ja mam 4 własne profile i wszystkie zostały (na szczęście ;-))

miałem trzy profile do szosy, mtb i do trenażera, domyślne profile garmina wywalone. Wywaliło wszystkie trzy a dodało profile garmina. Pamiętam że podczas ostatniej aktualizacji wszystko poszło gładko.

 

 



#3642 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 March 2016 - 21:05

Kurcze jako najwyższy model licznika nie spodziewałem się ze nie będzie miał tego co zegarek....ech...może trzeba się zastanowić czy mając fenix 3 kupować dodatkowo e1000 lub 520....

 

Przede wszystkim fenix, pomimo że jest dość uniwersalny, nie zapewnia komfortu użytkowania Edge. Niedawno wszedłem w posiadanie ;) miesięcznego Forerunnera 920XT (poprzedni właściciel po zakupie popływał kilka razy na basenie, ale stwierdził, że psu mu to na budę i jak chcę to mogę brać za nieco ponad tysiaka  z HRM Run, bo raz i tak dostał w prezencie, dwa, że i tak ciągle zapomina brać go na basen - no to po testach odkupiłem...) no i raczej nie wyobrażam sobie używania jako głównego urządzenia pomiarowego na rowerze: o wiele mniejszy ekran (a ja ślepawy), max 4 pola (IQ daje co prawda ciut większe możliwości, ale...), mniejsza ilość ekranów, brak sterowania trenażerem, brak obsługi pilotem, brak mapy (nawet takiej jak w 520), która czasami się przydaje, profil wysokości też mikroskopijny... 

Długo byłoby wymieniać. Jako urządzenie wielofunkcyjne 920 jest ok, ale do edge się nie umywa. Jeśli lubisz protezy, to ok, ale jeśli serio potrzebujesz porządnego komputera treningowego, to edge wygrywa i jeśli tylko masz potrzebę przełączania ekranu z automatu na ekran podjazdu (oczywiście, żeby mieć profil podjazdu, musisz mieć wgrany kurs, tak często jeździsz po kursach?) to faktycznie nie ma po co kupować Edge. Ale jeśli potrzebujesz kursowych/segmentowych profili podjazdów, to wystarczy zakup pilota i sprawa załatwiona.

 

Jeśli chodzi o Virb Edit, to synchronizacja plików wideo i śladu gps mogłaby być lepiej zrobiona. Być może w wersjach Elite pliki wideo i gps są dzielone z automatu, ale jeśli mam włączone automatyczne nagrywanie przy start i wyłączenie przy stop (pauzę ignoruje niestety...), to pliki wideo są dzielone wg maksymalnego pliku dla fat32 (4GB) no i teoretycznie dla całego filmu można byłoby wrzucić kolejne wideo kawałek po kawałku i wrzucić raz plik fit ze śladem gps. Niestety, dla każdego kawałka trzeba synchronizować, czyli znaleźć na wideo jakiś punkt szczególny np. tablicę miasta, odnaleźć to mniej więcej na mapie, przełączyć na street view i zsynchronizować czerwony punkt, tak aby dopasować do tego co widać na wideo. Da się, po odrobinie wprawy nawet nie jest takie upierdliwe. Dużą wadą VE jest mułowatość przetwarzania danych - niestety... 

 

Jeszcze jedno - przy większych aktualizacjach na początku jest pytanie o ustawienia użytkownika i ustawienie profili rowerów - o ile profil użytkownika wystarczy potwierdzić, to na pytanie czy ustawić profile rowerowe należy zdecydowanie wybrać NIE. Nie powinno być żadnego kasowania, czy dodawania niepotrzebnych profili domyślnych. A najlepiej kopiować sobie od czasu do czasu zawartość pamięci edge, a przynajmniej ustawienia itd.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3643 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 posts

Posted 12 March 2016 - 21:07

Witam. Pytanie do uzytkownikow Edge 510, moze w wyzszych modelach jest podobnie, nie wiem. Chodzi o to jak mam wlaczyc podczas treningu np. Kurs lub konkretny ustawiony wczesniej trening? Zeby to zrobic obecnie musze zapisac trase np. do miejsca gdzie chce zrobic trening, pozniej wejsc w meny kursow, treningow itp. i wlaczyc osobna aktywnosc, wiec wgrywajac to do Garmina Connect mam to jako 2 aktywnosci.
Using Tapatalk

#3644 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 March 2016 - 21:15

W e810 naciskasz ekran, później lupkę na środku ekranu i wybierasz kursy. Treningów niestety już tak się nie da wczytać. Tak samo jak podsumowania bieżącej jazdy, co jest (było) krokiem wstecz w stosunku do dziadka e500.

Nie wiem jak w e1000, ale powyższe zostało naprawione w e520. Przynajmniej w większości. Można wrócić do ekranu głównego w każdej chwili bez przerywania zapisu, wybrać Menu -> Trening -> Kursy (lub Treningi). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3645 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 posts

Posted 12 March 2016 - 21:44

No wlasnie, bezsens totalny. Teraz mam 3 treningi w ciagu 1 dnia; dojazd do miejsca docelowego, trening wczesniej zaplanowany i powrot do domu. A przynajmniej da sie to polaczyc wszystko do kupy w Garmin Connect i Trainingpeaks?
Using Tapatalk

#3646 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 March 2016 - 22:10

Jeśli masz treningi ustawione to po jakie licho robisz 3 zapisy? Przecież wystarczy choć trochę pomyśleć i ustawić trening:

  1. Rozgrzewka (dojazd), do naciśnięcia LAP
  2. Trening właściwy (ten co teraz masz w drugim etapie)
  3. Rozjazd do ostatniego naciśnięcia LAP (lub zatrzymania stopera.

No i masz cały trening w jednej części.

Przy kursie masz najpierw dojazd do rozpoczęcia kursu.

 

Połączenie treningów w GC/TP raczej niemożliwe, możesz wykorzystać zestaw narzędzi FIT: https://www.fitfiletools.com - użyć FIle Combiner, połączyć pliki fit i po pobraniu połączonego pliku możesz go wysłać do GC/TP/Strava (o ile nie masz wysyłki z automatu przez GC do Stravy). Tyle tylko, że musisz niestety użyć kabla do łączenia danych, bo wysyłka przez BT niestety odpada - bo wysyła do GC każdy plik po kolei...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3647 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 posts

Posted 12 March 2016 - 22:46

Calkiem trafna podpowiedz, lecz „Madry Polak po szkodzie", pierwszy raz korzystalem z tej opcji w 510, wczesniej w 500-ce wchodzilem poprostu w ustawienia, wynieralem trening i gitara. Dlatego po dzisiejszym dniu male zdziwienia. W kazdym razie juz wiem jak kombinowac. Podziekowania 😊
Using Tapatalk

#3648 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 March 2016 - 23:00

No niestety, przyzwyczajenia są czasami niepotrzebnym balastem, tak czy siak ja chyba od zawsze (nawet i w e500) treningi na zewnątrz układam wg powyższego schematu, sprawdza się nienagannie ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3649 staho2

staho2
  • Użytkownik
  • 8 posts

Posted 13 March 2016 - 15:33

Witam.Jestem nowy na forum wiec bardzo proszem o wyrozumialosc.Problem jest takiego typu-po ponad 3 latach znowu stalem sie posiadaczem Garmina tym razem jest to garmin 810.Wczesniej uzywalem edge 500 z hrm1.Przez ostatnie 3 lata uzywalem polara rcx5 i mio 105 i nie bylo zadnych problemow.No i zaczeły sie problemy co do pulsu,A wiec tak:Garmin wykrywa czujnik pulsu pokazuje przez 10-15 sekund puls i tyle jest widac puls na wyswietlaczu.Kostka to hrm3 opaska garmin i polar i nic.Bylem u kolegi ktory uzywa edga 1000 sprawdzilismy wszystkie mozliwe kombinacje i tak u niego-wszystko dziala jak nalezy a jak ja zakladam opaske z czujnikiem(ta sama co on) tetna pokazuje przez 10-15 sek i wszystko.Po tym czasie nie widac tetna.Co to urwa dzieje siem ja pitole.Problem rozwiazany!!



#3650 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 March 2016 - 18:04

Mała uwaga po ostatnich aktualizacjach dla 520 (i być może 1000?) - sprawdźcie strefy tętna/mocy, lub po aktualizacji zsynchronizujcie z danymi z connecta, ale i tak warto sprawdzić, bo mi ustawiło tętno na domyślne dla mojego wieku (nieco ponad 170?), no i FTP też jakieś 190W. Po spokojnej jeździe sprawdzam czasy w strefach i szczęka opada, no i dopiero sprawdzenie stref wyjaśniło sprawę. Niby mały problem, ale...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3651 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 posts

Posted 13 March 2016 - 18:42

Mi po aktualizacji nie chce łączyć z Bushido :-/

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3652 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 posts

Posted 13 March 2016 - 20:06

Info dla innych, po aktualizacji domyślnie miałem wyłączone BT i dlatego 520 nie parował z Bushido. Po włączeniu BT wszystko działa.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

#3653 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 posts

Posted 13 March 2016 - 21:01

Czy tylko Garmin posiada usługę Live Track i jak ona działa? Jak na tle live trackingu wypada konkurencja? 



#3654 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 posts
  • SkądLublin

Posted 13 March 2016 - 22:31

Jako producent liczników/nawigacji rowerowych Garmin jest chyba jedyny, który oferuje Live Track. Jak to działa? Musisz mieć podłączony telefon (smartphone) po BT z włączoną transmisją danych, i w aplikacji Garmin Connect włączasz śledzenie. Zaproszenia ja zazwyczaj wysyłałem po adresie email, możesz także udostępniać na FB i Twitterze. Osoba, której udostępniłeś Live Track widzi twoją pozycję na mapie, średnią prędkość, dystans itp.

Tak jak wspomniałem wcześniej, chyba nie ma konkurencji w licznikach/nawigacjach rowerowych (MIO?), ale w przypadku smartphonów możesz np. spróbować z Glympse czy Locus.

 

Pozdr



#3655 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 14 March 2016 - 06:09

smartphony to po prostu STRAVA Premium to ma - po co kombinować :)



#3656 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 posts

Posted 14 March 2016 - 08:27

navime też coś takiego ma... nie testowałem



#3657 barciewicz

barciewicz
  • Użytkownik
  • 10 posts
  • SkądWro

Posted 14 March 2016 - 14:17

A czy żeby LiveTrack działał, w telefonie musi być włączony przesył danych? Jeśli tak, jak dużo danych to zżera?

#3658 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 posts
  • SkądWrocław

Posted 14 March 2016 - 14:19

:) Tak, musi być jakieś połączenie z Internetem. Nie, nie zżera dużo (IMHO trochę więcej niż plik .fit).

edit: mój fajfon podaje, że od 5 lutego tego roku aplikacja Garmin Connect zjadła 178 MiB.

 

a tutaj info z forum Garmina:

https://forums.garmi...rack-Data-Usage

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


-- 

Marcin Trzaska


#3659 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 14 March 2016 - 14:51

A czy żeby LiveTrack działał, w telefonie musi być włączony przesył danych? Jeśli tak, jak dużo danych to zżera?

 

Sorry, ale... Rozbawiłeś mnie :D Jak inaczej mógłbyś przekazywać dane, telepatycznie? Bo BT/ANT ma nieco ograniczony zasięg ;)

Jeśli masz na stałe włączony internet lub nielimitowane połączenie internetowe to problemu nie będzie, gorzej, jak będzie rozłączać/włączać internet co chwilę, bo telekomy taryfikują paczkami po ileś tam kilobajtów (100 kB?) i tu może być problem - czyli o ile danych jest niewiele, to jeśli smarfon odwali numer i po każdej transmisji będzie się rozłączał, to na koniec wystawią Ci niezły rachunek za połączenie internetowe w czasie jazdy.


  • arthuryankovski likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3660 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 14 March 2016 - 15:26

Sorry, ale... Rozbawiłeś mnie :D Jak inaczej mógłbyś przekazywać dane, telepatycznie? Bo BT/ANT ma nieco ograniczony zasięg ;)


ja ostatnio gdzieś czytałem określenie "nadajnik GPS" może tu trzeba szukać możliwości przesyłania ;)
  • Prozor likes this



Reply to this topic