Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#4301 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 posts

Posted 20 August 2016 - 10:20

To trochę kicha bo chcąc wiedzieć który rower jaki ma przebieg musiał bym używać osobnego licznika

#4302 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 83 posts

Posted 20 August 2016 - 10:54

Czy bez podświetlenia w pełnym słońcu ekran jest widoczny?

tak

Jeżdżę nw dzień bez podświetlenia i wszystko jest widoczne bardzo dobrze.

Bateria trzyma przyzwoicie.



#4303 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 83 posts

Posted 20 August 2016 - 10:56

To trochę kicha bo chcąc wiedzieć który rower jaki ma przebieg musiał bym używać osobnego licznika

Są profile aktywność, tworzysz cobie co chcesz do mtb osobny i do szosy osobny do każdego profilu licznik liczy osobno.



#4304 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 posts

Posted 20 August 2016 - 11:00

Wiem że robię się powoli nudny. Sorry. Ale parę zł to kosztuje. Wiem że jest tu ktoś kto ma e1000 i e820 czy mógłbyś powiedzieć który bys wybrał i dlaczego

#4305 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 posts
  • SkądWielkopolska

Posted 20 August 2016 - 13:11

Mam to wszystko koledzy gdzieś, nie jestem maniaczka licznikową, mam działa i tyle. Dzisiaj wypróbuje profil do drugiego

roweru, sprawdzę również jak współpracuje w realnym użytkowaniu ze Sram Etap

 

jestem ciekawa co policzy diabelskie urządzenie, podzielę się z wami spostrzeżeniem.

 

 

 



#4306 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 posts

Posted 20 August 2016 - 13:25

Ale czy przy ustawianie drugiego i trzeciego roweru można do każdego dać inny czujnik prędkości

#4307 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 20 August 2016 - 14:11

Ale czy przy ustawianie drugiego i trzeciego roweru można do każdego dać inny czujnik prędkości

 

Tak. Można dodać wiele czujników, także tego samego przeznaczenia :)


ZORBA pozdrawia !!


#4308 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 posts

Posted 20 August 2016 - 14:37

Dzięki. To już wszystko wiem. Teraz muszę się zdecydować między e820 czy e1000

#4309 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 posts

Posted 20 August 2016 - 18:37

Ja właśnie wziąłem 820. Jak dla mnie 1000 to kawał kloca...:-)

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka


  • gielu likes this

#4310 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 posts

Posted 20 August 2016 - 18:38

A ja mam pytanie teraz techniczne.
Mam 810 kę. Ustawilem jeden profil ale za to dwa rowery.
Trochę z niewiedzy, trochę z braku potrzeby innego ustawienia.
Teraz dojrzałem do zliczania danych z dwóch rowerów osobno.
Mam pytania:
Czy jak ustawię dwa profile aktywnosci, to będę miał zliczane dane osobno z dwóch rowerów?
Jeżeli tak, to jak teraz przypisac poprzednie jazdy? Tzn jak je rozbić na dwa rowery?

Szurnięte po ekranie.



#4311 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 20 August 2016 - 19:15

Czy moze ktos sie spotkal z przejsciowka umozliwiajaca wpiecie mocowania gopro do garminowskiego mocowania?
Zeby bylo jasniej, z mednej strony mocowanie gopro, z drugiej takie jakie maja nasze garminy.
Kombinuje jak tu zamontowac kamerke na kierze aero cervelo i tak sobie wymyslilem, ze moglbym przymocowac od spodu kiery, na gummki, mocowanie garmina i do niego wpiac gopro.

#4312 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3,215 posts
  • SkądPoznań

Posted 20 August 2016 - 19:26

Ale przecież to nie aero ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4313 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 posts

Posted 20 August 2016 - 19:50

A ja mam gdzieś takie mocowanie z góry garmin wymienne z mio cyclo a z dołu mocowanie do gopro przykreca się to do mostka na dwie górne sruby
  • gielu likes this

#4314 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 20 August 2016 - 21:19

Z tą kierą takie patenty nie przejdą

29037295301_98062b6f7d_z.jpg

#4315 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 posts

Posted 21 August 2016 - 18:59

Moim zdaniem lepiej kupic uchwyt Go pro dedykowany do okraglych rurek i przymocowac kamerke do mostka kierownicy; od dolu lub od gory.
Using Tapatalk

#4316 macko68

macko68
  • Użytkownik
  • 94 posts
  • SkądWarszawa Bemowo

Posted 22 August 2016 - 09:36

Może komuś się przyda - parę spostrzeżeń odnośnie 3 tygodniowego użytkowania najnowszego E820. Porównania głównie vs E500/E520

 

Pozytywy:

- kompaktowy i lekki - te same rozmiary co E520. Sporo lżejszy od 810/1000

- ekran dotykowy, na garminowych forach jest burza, ale z moich doświadczeń duży plus. Ekran jest czytelny w każdych warunkach, fajnie automatycznie się podświetla, działa w rękawiczkach, u mnie nie wystąpiły żadne perturbacje w związku z deszczem czy potem

- bateria - przy włączonym BT i wszystkich sensorach (prędkość, moc/kadencja, HR) na początku traci jakieś 10% na 2 godziny jazdy. Im dalej tym te parametry się pogarszają ale i tak jestem w stanie wyciągnąć ok 17 godzin na jednym ładowaniu.

- świetna nawigacja - kupowałem głównie do tego i segmentów strava. Działa i przelicza szybko, proponuje dobre trasy, na ekranie głównym powiadomienia, ja się nie mam do czego przyczepić. W górach już kilka razy mnie uratowała

- jazda po kursie tak jak nawigacja - bezproblemowo i wielka poprawa względem tej funkcjonalności w E500

- segmenty strava - wszystko chodzi sprawnie ja mam u siebie wrzuconych jakiś 70 segmentów; już kilka PRów poprawionych głównie dzięki wiedzy co jadę

- automatyczny upload treningów przez BT lub WiFi

- sterowanie trenażerem przez FE-C - nie muszę odpalać całego systemu w moim BKOOL

- notyfikacje z telefonu - przydatne bo w akcji czasem człowiek nie usłyszy ważnego telefonu

- masa dodatkowych parametrów - VO2max, FTP, Recovery time itd.

- pola i aplikacje IQ - mimo że obecnie wykorzystuję śladowo to spory potencjał

- szybkie parowanie czujników i brak problemów z tym związanych (nowy czujnik prędkości Garmina świetny)

 

Negatywy:

- spory lag na pokazywanym nachyleniu. Na ver. 3.0 to było to samo co w E520 czyli ok 10 sek. później niż w E500. Dla mnie porażka, choć wiadomo że ze względu na rozwiązanie technologiczne jakieś opóźnienie będzie. W wersji 3.10 jest sporo lepiej, ale testuję jeszcze czy to bardziej nie kwestia pogody i wysokości n.p.m (robiłem testy w górach i teraz na nizinach). Moim zdaniem może można by to było powiązać z akcelerometrem, technika idzie do przodu a tu się cofają dziwne

- przekłamuje wysokość jakieś 20-30m w dół. Nie robi synchronizacji z lokalizacjami gdzie ustawiamy właściwą wysokość (ja tak robiłem w E500), dla mnie nie jest to jakiś szczególny problem

- Livetrack działa różnie na 4 sesje - 2 bezproblemowe, 1 do połowy ok a potem brak odświeżania, 1 zawiesiła urządzenie po skończonym treningu

- ustawienie WiFI aby działało to komedia, trzeba dodać przez GC, potem na urządzeniu wykasować i jeszcze raz dodać z urządzenia inaczej nie będzie działać, wydaję mi się że to kwestia problemu z hasłem w GC

- brak wielozadaniowości - niestety to feature wszystkich garminów, jadę po tracku i już nie pokazują mi się segmenty. Nie można też jechać kilku segmentów strava jednocześnie. To druga po lagu na gradiencie kwestia która mnie denerwuje. Wahoo akurat takie rzeczy potrafi.

- aplikacje IQ na razie bezużyteczne

 

Na razie nie testowałem Grouptracka czy Incident detection

 

Generalnie jak dla mnie po przejściu z E500 rewelacja. Myślę że gdyby ktoś przesiadał się z E520 to już nie będzie tak różowo. W zasadzie główne różnice to dotykowy ekran, nawigacja i powiadomienie o wypadku. Pytanie komu na czym zależy


  • Prozor, puchaty, muzycom and 1 other like this

#4317 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 posts
  • Skądśląsk

Posted 22 August 2016 - 11:39

 

 

Pozytywy:


- świetna nawigacja - kupowałem głównie do tego i segmentów strava. Działa i przelicza szybko, proponuje dobre trasy, na ekranie głównym powiadomienia, ja się nie mam do czego przyczepić. W górach już kilka razy mnie uratowała

 

 

 

Masz wersje z nawigacją Topo 2016, czy garminowski standard ?



#4318 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 22 August 2016 - 12:55

A to nie te same mapa bazująca na OSM (Garmin Cycle Map) tylko sprzedawca wciska kit o Topo 2016?

Albo jeszcze lepiej: sprzedawca wrzuca dodatkowe (darmowe) mapy OSM (ze szlakami turystycznymi) dla zachęcenia klienta ;)

Najprościej tego typu mapkę zrobić samemu: ściągnąć z http://garmin.osmapa.pl/sciagnij-mape/

Wybrać obszary, które mapa ma pokrywać (ważne zwłaszcza dla e520), ewentualnie dodać do tych obszarów szlaki i/lub warstwice, wygenerować mapę. No i jest alternatywna mapa topograficzna ze szlakami i warstwicami ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4319 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 posts
  • Skądśląsk

Posted 22 August 2016 - 13:45

Mam 820 bez map Topo i wgrana przez producenta nawigacja jest moim zdaniem słaba.

Przykładowo, zaznaczyłem w ustawieniach : kolarstwo szosowe, a ona kieruje mnie na leśne ścieżki.

Eazymut oferuje wgranie map Topo po wysłaniu do nich urządzenia i dodatkowej stówki.

 



#4320 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 22 August 2016 - 13:46

A po co płacic, kiedy masz dostępne za darmoszkę świetne mapy UMP i OSM?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Reply to this topic