Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#4961 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 09 April 2017 - 13:44

Proszę Was o pomoc.

Dzisiaj po jeździe Garmin Edge 520 nie chciał zapisać jazdy - po naciśnięciu "zapisz jazdę" mielił przez parę minut i nic się nie działo. Dlatego zresetowałem urządzenie - garmin wyłączył się i włączył. Niestety nie widać w nim dzisiejszego treningu, a zależy mi na nim. Po podłączeniu do komputera widać plik *.fit, ale Garmin Expres pokazuje, że nie udało się przesłać tego pliku do Garmin Connect i pokazuje, że jest to nieobsługiwany typ plików. Pokazuje też, że plik można usunąć z urządzenia.

Da się i jak odzyskać dzisiejszy trening?



#4962 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 posts

Posted 09 April 2017 - 15:45

Importujesz plik fit w Stravie, ona je widzi bez problemu, potem eksport do gpx i wrzucasz gpx do Connecta



#4963 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 09 April 2017 - 16:34

Freezyear, dzięki za pomoc. Już wszystko działa. Niestety okazało się, że nie zapisało mi końcówki trasy, ale to jest szczegół.

Niby świetny licznik, a jednak widzę, że dużo osób ma wiele podobnych, drobnych problemów :( Ale to jest tak, jak zamienia się licznik na komputerek.



#4964 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądwAw

Posted 09 April 2017 - 21:08

Tu masz jak wgrać mapy

Dzięki. O dziwo poradziłem sobie;) prawie. Przy uruchomieniu pojawia sie komunikat "nie można odblokowac map" :(

Teraz takie pytanie:

Gdzie najlepiej tworzyć trasy?

Strava, plotaroute, ridewithgps?

Wiem żeby nie zapisywać jako gpx...

Najbardziej mi pasi strava bo używam od jakiegoś czasu. Będzie mnie prowadzić po strzałkach?


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4965 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 10 April 2017 - 11:33

Plotaroute - ma spore możliwości, również w wstawianiu dodatkowych punktów informacyjnych o skrętach (i nie tylko) np. 50 m przed skrzyżowaniem. W przypadku punktów wstawianych z automatu, są one umieszczane na skręcie, a z uwagi na niezbyt dużą moc obliczeniową edge takie coś może pojawić się po przejechaniu skrzyżowania. Dlatego warto wstawiać (nawet dodatkowo) informacje o skręcie przed zakrętem, te 50m przed jest całkiem sensowną odległością, w praktyce będzie to nieco bliżej zakrętu, ale nie będziesz zaskoczony i zdezorientowany, tylko spokojnie będziesz mógł zorientować się w terenie.

 

Przy eksporcie kursu z plotaroute wybierasz ikonkę D'Load -> File type: GPS; File Format: TCX; Max Course Pts (maksymalna ilość punktów kursu, domyślnie 200): 200; no i dodatkowa wartość o której pisałem wyżej: Turn Warnings (ostrzeżenia o zakrętach): Yes -> przesunąć suwak z 100m (bo to chyba trochę za dużo) na np. 50m. Jeśli ustawiłeś sobie prędkość przejazdu trasy to również będziesz miał dane Virtual Partner (z uwzględnieniem teoretycznych zwolnień/przyspieszeń na wzniesieniach/zjazdach).

 

Po eksporcie warto wrzucić kurs do weryfikacji - ja używam do tego starego, ale do tego celu bardzo dobrze nadającego się Garmin Training Center (tak, to od tego pochodzi skrót TCX: Training Center eXchange) - program jest co prawda z 2011 roku (i został już zarzucony przez garmina, zastąpiły go inne niekoniecznie lepsze programy typu base camp), ale do niektórych celów jest ciągle dobry i praktyczny. Właśnie do weryfikacji utworzonego kursu i usunięcia/dodania/modyfikacji punktów kursu. Ważne o tyle, że eksportowany kurs z plotaroute zawiera czasami punkty zbędne (np. na prostej drodze znacznik | (strzałka prosto) i opis "Kieruj si", juz pomijając opis (wolałbym "Prosto") to akurat ten punkt można skasować bo skrzyżowań tam nie ma, na dojeździe do skrzyżowania masz strzałkę <- i opis 50m:Turn (ale wolałbym po prostu <- LEWO), a na samym skrzyżowaniu obrazek strzałki <- i opis "Skr w" też bez dokończenia gdzie to "w" jest. Co prawda w tablicy opisów jest są szczegóły (nawet z nazwami ulic), ale tego Edge nie wyświetli, stąd konieczność edycji etykietek wyświetlanych w Edge. Moja rada: usuwać znaki skrętu na skrzyżowaniach, zostawiać tylko te przed skrzyżowaniami, dodawać czytelne, krótkie opisy do ektykietek typu LEWO; PRAWO; PROSTO; JEDZENIE itp. ewentualnie można dodać "<- LEWO", "PRAWO ->" bo co prawda strzałka na ikonce jest, ale trochę mała i trzeba kombinować w którą to stronę. A tu widać znaczek po lewej to w lewo, po prawej w prawo - bez czytania napisów. 

 

Przy okazji - dość ciekawym narzędziem jest JaVaWa RTWtool - doskonałe narzędzie do konwersji ścieżek/tras/kursów gps, ale również pozwala między innymi utworzyć kurs na podstawie dowolnej aktywności (również gxp) zachowując przy okazji również dane prędkości. W teorii ma możliwość wstawiania informacji o skrętach, gdy kurs zmienia się o jakieś minimum np. 50 stopni to wstawiona zostanie na 50m (definiowane na ile) informacja o skręcie. 

Ale w praktyce działa to różnie i tak łatwiej wczytać takiego gpx'a do GTC, utworzyć z niego kurs, dodać punkty kursu, zapisać jako kurs i  na koniec umieścić w pamięci urządzenia w New Files.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4966 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 posts
  • SkądŁódzkie

Posted 10 April 2017 - 18:03

Czy garmin EDGE 520 ma jakiś profil dla biegaczy,albo czy można wgrać nakładkę pokazująca przydatne informacje podczas biegu?

#4967 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1,105 posts
  • Skądwe mnie tyle piękna

Posted 10 April 2017 - 18:27

 

Najbardziej mi pasi strava bo używam od jakiegoś czasu. Będzie mnie prowadzić po strzałkach?

Będzie


  • pimpf likes this
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#4968 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1,730 posts
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Posted 10 April 2017 - 18:38

Potrzebuję wymienić akumulator w E500.

Zdaję sobie sprawę że w sieci są opisy jak to zrobić, ale czy ktoś to robił i się udało i garmin nadal był szczelny?

Czy są dostępne równiez oryginalne akumulatory, ewentualnie zamienniki znanych producentów czy tylko chińczyki nieznanego pochodzenia?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#4969 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 posts
  • SkądWrocław

Posted 10 April 2017 - 20:20

@Majcher - możesz spróbować znaleźć coś w Connect IQ Store. Może Peter's (Race) Pacer?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

-- 

Marcin Trzaska


#4970 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 posts
  • SkądŁódzkie

Posted 10 April 2017 - 20:43

Jeszcze nie mam garmina bo się zastanawiam nad kupnem,a potrzebuję też do biegania urządzenia.

#4971 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 posts

Posted 11 April 2017 - 06:48

Tworzę kurs w Stravie, wrzucam do 810 i wszystko elegancko hula poza tym, że potrafi już 1km przed skrętem zacząć wyświetlać mapę. Da się to zmienić np. na 300m? I drugi problem, kończy się kurs i po wyjechaniu poza jego koniec Garmin wyłącza się. Po włączeniu oczywiście nie widzi treningu, pomaga jedynie import fit do Stravy itd. Też tak macie?



#4972 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 11 April 2017 - 09:14

Będzie

 

520 kurs wyeksportowany ze Stravy nie ma żadnych oznaczeń punktów kursu (strzałek zakrętów) i będzie prowadzić strzałkami tylko wtedy gdy:

  1. Włączysz detekcję zakrętów, ale często ta opcja powoduje resety edge w kursach generowanych z internetu. Ja tego nie używam, bo może wywalić system wtedy, gdy będzie potrzebny, choć często wywala na początku jazdy. Przećwicz.
  2. Uzupełnisz wyeksportowany kurs o strzałki kierunkowe przed zakrętami i taki kurs wrzucisz do edge

W innym przypadku NIE będzie. Co najwyżej zakomunikuje, że zjechałeś z kursu (o ile masz to włączone).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4973 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 posts
  • SkądŁódzkie

Posted 11 April 2017 - 09:18

Może mi ktoś sprawdzić na 520 czy jest nakładka dla biegaczy,czy można coś takiego wgrać?

#4974 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 11 April 2017 - 10:38

A co, nie chce Ci się poszukać? Takie to trudne, skorzystać z wyszukiwarki? Przecież jest na górze pole do wyszukiwania, wpisujesz frazę którą chcesz znaleźć np. Pace i odfiltrowujesz wyniki wyszukiwania po urządzeniu np. Edge 520, uzyskujesz wyniki wyszukiwania no i później trzeba przeglądnąć co tam faktycznie jest i czy jest to przydatne. Jest kilka pól wyświetlających tempo zamiast standardowej prędkości.

Na E520 nie ustawisz sportu "bieg" (trzeba zmienić po imporcie w connect/strava i wtedy zmieni się również prędkość km/h na tempo min/km), czy ktoś zrobił aplikację IQ do tego celu to wątpię, choć możesz sobie sprawdzić tutaj. Nawet jeśli nie to wystarczy pamiętać, żeby zmienić typ aktywności po eksporcie danych, a przy bieganiu ustawić sobie zamiast prędkości pole tempa IQ (no i oczywiście utworzyć jakiś inny profil do biegania, nazwa "Bieg" itp. ale i tak będzie liczyć prędkość zamiast tempa).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4975 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 posts
  • SkądŁódzkie

Posted 11 April 2017 - 10:46

Prozor dziękuję.

#4976 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 11 April 2017 - 10:59

Witam mam problem z połączeniem garmina 520 z Shimano ew-wu101
Kabelki podłączyłem przerzutki pracują normalnie a czujnik nieche się sparowaniem Garmin nie widzi czujnika .Może ktoś pomóc

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka



#4977 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 11 April 2017 - 15:56

A gdzie masz zamontowany nadajnik? Rama carbon czy alu/stal?

#4978 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 11 April 2017 - 16:02

Rama karbon ,zamontowane koło przerzutki tylnej

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka



#4979 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 11 April 2017 - 16:16

To moze czujnik wadliwy skoro garmin go "nie widzi"

#4980 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 11 April 2017 - 16:18

Nowy wcześniej przysłany wydaje mi się że jak by był zepsuty to przerzutki by nie działały

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka





Reply to this topic