Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#561 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:24

Krzysiek, nie bądź leń i poczytaj sobie dokładnie wpisy dotyczące tego problemu.

A tak na marginesie - jeśli chodzi o E200 to doskonałą alternatywą, na pewno o większych możliwościach i funkcjonalności, będzie Holux 260 GPSport Pro.

Za cenę niecałych 4 stów (czyli taniej niż e200 w USA, o RP nie wspomnę) otrzymamy urządzenie mające spore możliwości
- więcej co i jak w w/w linku. Albo na stronie internetowej producenta www.holux.com

Najważniejszą różnicą jest możliwość podłączenia czujników pracujących na ANT+ dotyczy czujników hr, spd, cad. Za te 4 stówy to tych czujników w komplecie się nie dostaje, ale ważne, że podłączyć można. Oczywiście kompas, wysokościomierz barometryczny (wskazanie % nachylenia jest), dowolna konfiguracja 4 ekranów (spora ilość funkcji). Nawet wykresy sobie można wyświetlić: wysokość w czasie (lub dystansie), szybkość w czasie (lub dystansie). I proste treningi też są (bardzo proste, do e500/705/800 nie umywają się...).

Choć i tak wolę e500, no ale ważne że jakaś sensowna alternatywa jest...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#562 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:49

Wyłączenie czujnika kadencji pomogło. Czyżby słabe baterie czy czujnik padł ?

#563 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 24 sierpień 2011 - 14:02

Czy nie mieliście problemów z wyłączaniem się Garmina podczas treningów na skutek wstrząsów (wjechanie w jakąś nierówność itp)?
Od jakiś 2 tygodni potrafi mi się podczas jazdy wyłączyć licznik właśnie na skutek wstrząsu :-/ .
Mój model to edge 305 już niestety po gwarancji i nie wiem co w takiej sytuacji robić. Reset nie przyniósł żadnych efektów niestety :-( .

#564 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 sierpień 2011 - 15:46

Wyłączenie czujnika kadencji pomogło. Czyżby słabe baterie czy czujnik padł ?


Raczej czujnika kadencji/prędkości. GSC 10 gdyby był tylko czujnikiem kadencji, to jego wyłączenie czy też włączenie nie miałoby wpływu na prędkość. Jeśli nie zgubiłeś magnesu, jego odległość od czujnika nie jest za duża i jeśli nie używasz czujnika dłużej niż ok. 511 godzin (żywotność baterii w czujniku to ok. 1,4 roku przy używaniu 1h dziennie - ale to już pisałem - na wszelki wypadek można baterię wymienić), to oznacza uszkodzony GSC10. Tak jak w przypadku Wikiego serwis przysyła nowy z UK, stary możesz sobie przerobić na czujnik kadencji - sparujesz go z E500 jako czujnik kadencji (tylko) i już...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#565 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 28 sierpień 2011 - 09:32

zakupilem garmina i laikowe pytanie w czym jest wyrazona waga(jest napisane bs) co trzeba ja wpisac jako waga rowweru?Jaka ustawic wysokosc lub skad ja wziac?jakie ustawic progi tetna max min i te poszczegolne.na razie tyle.i prosze o o wyrozumialosc i powstrzymanie sie od zlosliwych komentarzy.Howg

Ok juz to opanowalem (wystarczylo troche w nim pogrzebac)chodzi mi jeszcze jaka wpisac mu wysokosc i jak garmin mierzy moc?

#566 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:09

chamsin nie wpisujesz żadnej wysokości, ustalana jest automatycznie na podstawie sygnału GPS. Co do pomiaru mocy to musisz mieć dodatkowe urządzenie typu Powertap (pomiar mocy to koszt mniej więcej 3 tysiące zł). Bez tego mocy nie ma ;-)

#567 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 sierpień 2011 - 19:57

jaka wpisac mu wysokosc?


Pomiar wysokości - zależy jaki garmin. Np. E500 (choć nie tylko), ma tzw. punkty kalibracyjne. Czyli jeśli wiem, że jeśli włączę E500 przed budynkiem (i zostanie ustalona pozycja gps) to powinienem mieć wysokość 75 m. Bez podania tego punktu kalibracyjnego po włączeniu odczyt wysokości jest na ogół inny niż 75 m. Zależny jest głównie od różnicy ciśnienia atmosferycznego od poprzedniego włączenia (pomiaru). Dane wysokościowe gps są bardzo niedokładne, niedokładność sięgać może nawet do kilkudziesięciu m.

Oczywiście Ty musisz wpisać wysokość taką, jaką masz u siebie. Te 75 m npm to wysokość moja...

Jak ustawiać punkty kalibracyjne masz napisane w instrukcji. Czyli RTFM.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#568 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 28 sierpień 2011 - 21:24

No dzieki.ale ten pomiar mocy to nie zmrozil :shock:

#569 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 28 sierpień 2011 - 22:01

chamsin ja miałem to samo...tzn jak kupowałem Garmina to sobie myślałem "fajnie, będę miał moc i takie tam". Po zakupie się okazało, że mieć będę jak kupię "dodatkowy sprzęt". Chwalić Boga, że nie kupowałem Garmina tylko i wyłącznie z tego powodu bo dopiero byłby zong. Tak to już jest jak się nie czyta dokładnie wszystkiego, a powinno jeżeli jest to zakup powyżej tysiaka.
Druga sprawa, że się nie interesowałem pomiarem mocy, wyczytałbym wszystko jak tylko byłyby chęci...
Tutaj trochę lektury.
Garmin wprowadza także "swój" pomiar mocy(marzec 2012 to planowana data premiery). Niestety z tego co się orientuję to cena ma być także zaporowa czyli grubo powyżej 3 tysi.

#570 DINO_1972

DINO_1972
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądKLEMBóW

Napisano 31 sierpień 2011 - 09:27

Witam,
Edge 500 przestał liczyć kalorie? Pozostałe funkcje działają, tetno, kadencja, moc (Power Tap). Może ktoś miał podobny przypadek, może coś trzeba ustawić, czy to awaria? przez 2 miesiące kalorie liczył, a z dnia na dzień cały czas "0"

#571 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 31 sierpień 2011 - 09:48

DINO_1972, a jaką masz obecnie wersję softu? Może aktualizacja do najnowszej wersji pomoże ...
Spróbuj też zesparować ponownie wszystkie czujniki z Edkiem.
Też miałem problem z kaloriami, ale u mnie to było jednorazowe zdarzenie i po restarcie wszystko wróciło do normy.

#572 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 sierpień 2011 - 10:27

może coś trzeba ustawić

Dane rowerzysty, zwłaszcza waga i chyba też waga roweru. Przy tym powinno kalorie liczyć.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#573 DINO_1972

DINO_1972
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądKLEMBóW

Napisano 31 sierpień 2011 - 12:23

wszystkie dane sa ustawione i nie były zmieniane. Spróbuje jeszcze dzisiaj sparować opaskę, czujnik rytmu i PT. Może coś w tym jest bo ostatnio przekładałem pomiędzy rowerami a rytm i PT jest tylko na jednym. Dzieki za info

#574 DINO_1972

DINO_1972
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądKLEMBóW

Napisano 01 wrzesień 2011 - 13:54

dzięki za wskazówki. ponowne przypisanie wszystkich czujników rozwiązało problem

#575 ar2r

ar2r
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:35

[Garmin Forerunner 310XT]
Jesień się zbliża i wpadłem na pomysł trenowania pod dachem. Pierwsze próby prawie się udały. Garmin współpracuje z czujnikiem tętna i kadencji tylko zapisuje trening z datą 1.04.2007 roku. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Moja skromna diagnoza jest taka żeby sobie radzić w ten sposób: wystawić 310 przez okno jak zafixuje to wówczas rozpocząć trening.

Sami przyznacie, ze to średnio wygodne rozwiązanie ponieważ trzeba się wpatrywać co jakiś czas w komunikat "utrata sygnału GPS". Czy jest jakaś opcja - przeze mnie nie odkryta - trening w domu czy coś w ten deseń? Jak jest to rozwiązane w sprzęcie typowo kolarskim?



Faktycznie pytanie do wątku o garminach.
Ale przy okazji odpowiem - w sprzęcie kolarskim (rozumiem, że chodzi Ci o Garmin Edge?), wyłączasz moduł gps i dane zbierane są z czujników prędkości/kadencji/pulsu/mocy. Czyżby 310XT nie miał możliwości wyłączenia modułu GPS? No i dziwnym jest, że zegar każdorazowo musi być synchronizowany z zegarem GPS w edge takiej potrzeby nie ma.


No więc jestem w tym wątku.
310XT ma możliwość wyłączenia GPS, tylko nie ma czegoś takiego jak podtrzymanie funkcji zegara - no chyba, że ja nie wiem gdzie to włączyć.
Za każdym razem kiedy kończę trening wyłączam sprzęt i przed kolejny treningiem fiksuje i wówczas pobiera dane na podstawie informacji z satelity. Jeśli na siłę miałbym szukać logiki w takim rozwiązaniu to po pierwsze objętość urządzenia musiałaby się zwiększyć - gdzieś ta bateryjka musi się mieścić lub jakieś rozwiązanie elektroniczne które pobierałoby energię z głównej baterii. Drugi argument za takim rozwiązaniem - bardzo naciągany - gdzie wylądujesz i włączysz zegarek zawsze masz aktualny czas - średnio potrzebne.

Pytanie dalej aktualne odnośnie nieEDGA a Forerunnera 310XT
Czy jest jakaś opcja - przeze mnie nie odkryta - trening w domu czy coś w ten deseń?

#576 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2011 - 11:57

Potrzymanie RTC (real time clock) nie pożera dużo energii - w normalnych zegarkach malutka pastylkowa bateryjka zapewnia energię na lata. No ale widocznie zrobili to jak zrobili. Naprawdę dziwne, bo właśnie włączyłem e500 i (bez sygnału gps) czas wyświetla prawidłowy.

Nie wiem jak w 310XT, ale np. 305 w przypadku gdy nie może znaleźć sygnału gps wyświetla takie pytanie:
Dołączona grafika
ale czekanie na ten komunikat trochę trwa. Wystarczy ręcznie wyłączyć moduł gps.

Po wyłączeniu modułu gps masz funkcję treningu w domu czy coś w ten deseń. :-)
Edge też nie ma "treningu w domu czy coś...". Wystarczy, że sparujesz z Forerunnerem czujniki np. tętna, prędkości czy też foot pods (tak to się chyba nazywa?) do biegania na bieżni. Bez włączonego modułu gps masz rejestrowane wszystkie dane, oprócz zapisu gps. Ale to chyba wiesz ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#577 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 wrzesień 2011 - 12:52

w 310XT wyłączasz moduł gps i można robić trening w domu. Czas i data są prawidłowe więc ma "podtrzymanie zegara"

#578 ar2r

ar2r
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 11 wrzesień 2011 - 18:24

w 310XT wyłączasz moduł gps i można robić trening w domu. Czas i data są prawidłowe więc ma "podtrzymanie zegara"

Dzięki. Chyba muszę kolejny raz bardzo wnikliwie przeczytać instrukcję, bo w moim garminie jak wyłączę moduł GPS to ustawia się na dacie 1.04.2007.
Zabieram się do czytania.

#579 Tankian

Tankian
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków / Nowy Sącz

Napisano 12 wrzesień 2011 - 15:39

Ma ktoś jakieś doświadczenia z myjką ciśnieniową i czujnikiem kadencji w rolach głównych ? :-)

Moja szosa w tej chwili bardziej przypomina kupę gów** niż rower, czas wybrać się na myjnie i tu pojawia się pytanie - trzeba jakoś szczególnie uważać na garminowski czujnik kadencji - zdjąć go? a może wystarczy owinąć w jakąś folie? a może jest na tyle dobrze uszczelniony że nic mu się nie stanie i nie ma czym się w ogóle przejmować ? :-P

#580 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 12 wrzesień 2011 - 15:55

Tankian myłem kilka razy ciśnieniowo. Czujnik nie był zdejmowany ani niczym owijany i śmiga jak nowy.



Dodaj odpowiedź