Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#801 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 posts
  • SkądRawicz

Posted 14 May 2012 - 20:18

jakie to są lepsze opaski? jakieś przykłady?
Garmin robi coś lepszego niż ta w zestawie?

#802 Norgal

Norgal
  • Użytkownik
  • 15 posts
  • Skądłódź

Posted 14 May 2012 - 20:20

albo kupić w aptece żel do USG i po problemie

#803 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 15 May 2012 - 06:40

Vuki żel to jedna sprawa - pomaga. Ale ja poradziłem sobie inaczej, wystarczy przepłukać ciuchy w jakimś płynie do płukania antystatycznym, bo problemem jest naelektryzowana koszulka wyjęta z szafy. U mnie pomogło.
pzdr

#804 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 15 May 2012 - 07:20

Zauważyłem, że na garmin connect, czy to w sporttracku, nachylenie maksymalne jest dość zaniżane, a np. na ride with gps jest już wyższe, tzn. takie jakie powinno być.

Szczególnie tyczy się to stromych hopek, na których gołym okiem można dostrzec te kilkanaście procent, a po przyjeździe do domu okazuje się, że to marne 8, czy 9, co jest zakłamaniem.

Jest na to jakiś sposób? Nawet dokładny 3D Route Builder mnie oszukuje. :-P

Teraz z innej beczki: Ostatnio zastanawiałem się, czy można ustawić Garmina tak, by przy określonych współrzędnych wyznaczał automatycznie okrążenie (mi chodzi o podjazd 1,5km) za każdym razem, gdy się tam przejedzie, bez koniecznego wgrywania trasy co trening.


Bo takimi hopkami nie ma się co podniecać, co za różnica czy 8 - 9, czy parę procent więcej na hopce?

No ale jeśli chcesz się rajcować, że podjechałeś 19% to po prostu w ST wyłącz wyrównywanie danych wysokości (preferencje -> analizy). Po wyłączeniu wyrównywania maksymalne nachylenie ostatniego treningu wzrosło u mnie z 36,5% (wyrównanie 10%) do 42% (oczywiście MTB, na szosie u mnie max kilkanaście %)- a i to z uwzględnieniem korekty elewacji, bo bez tego każda zmiana ciśnienia powodować może że faktycznie można podniecać się zmianą max nachylenia o kilkadziesiąt procent. Bez sensu. Wolę wyrównanie mieć włączone, aczkolwiek po korekcie elewacji można to sobie darować, bez tego wyrównywanie jest niezbędne zwłaszcza gdy wysokość jest pobierana na podstawie sygnału gps - za duża niedokładność danych.

Jak chcesz przeglądnąć sobie dokładnie zmianę nachylenia pomiędzy poszczególnymi zarejestrowanymi punktami, to popatrz sobie na wykresy (w powiększeniu) w Garmin Base Camp. Wyraźnie można wyłapać skoki ciśnienia atmosferycznego...
Garmin Connect pokazuje maksymalne nachylenie? Tak z ciekawości: gdzie?

Automatycznie włączanie okrążeń na podstawie kursów? Niee.... takich rzeczy nawet w Erze nie uświadczyłbyś... Trzeba niestety nacisnąć ten jeden jedyny raz przycisk okrążenia na starcie i wtedy i owszem, co okrążenie przy przejeździe przez punkt startu rejestrowane będzie kolejne okrążenie. Tyle tylko, że trzeba ustawić to sobie w edku, że tak ma rejestrować. Szczegóły w instrukcji obsługi na stronie 11 "Używanie funkcji Auto Lap w oparciu o Pozycje" - ponoć międzyczasy ustawione w kursach też działają, czyli wystarczy wybrać dany kurs i międzyczasy zapisane wcześniej będą rejestrowane automatycznie.

Tylko gwarancja kiedyś się skończy - a wtedy przy takiej akcji jak moja to już zostajemy z ręką w nocniku :-/

No niestety, tego się boję. Mój edek tez był wymieniony, właśnie ze względu na uszkodzenie przycisku Lap/Reset (najczęściej używany).

jakie to są lepsze opaski? jakieś przykłady?
Garmin robi coś lepszego niż ta w zestawie?


Starsze premium (miękki pasek, zapinany na nadajniku) miały wady związane z elektrodami, jeśli masz ten typ z tej serii produkcyjnej, to zgłoś do serwisu garmina, wymienią Ci bezpłatnie na poprawioną opaskę.

Ale spróbuj najpierw płukania koszulek w płynach antystatycznych, to co Virenque proponuje - może wystarczy?

Ja używam opaski Adidasa, opisywałem wcześniej.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#805 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 posts
  • SkądGOP - Będzin

Posted 15 May 2012 - 10:14

Zauważyłem, że na garmin connect, czy to w sporttracku, nachylenie maksymalne jest dość zaniżane, a np. na ride with gps jest już wyższe, tzn. takie jakie powinno być.

Szczególnie tyczy się to stromych hopek, na których gołym okiem można dostrzec te kilkanaście procent, a po przyjeździe do domu okazuje się, że to marne 8, czy 9, co jest zakłamaniem.

Jest na to jakiś sposób? Nawet dokładny 3D Route Builder mnie oszukuje. :-P

Teraz z innej beczki: Ostatnio zastanawiałem się, czy można ustawić Garmina tak, by przy określonych współrzędnych wyznaczał automatycznie okrążenie (mi chodzi o podjazd 1,5km) za każdym razem, gdy się tam przejedzie, bez koniecznego wgrywania trasy co trening.


Bo takimi hopkami nie ma się co podniecać, co za różnica czy 8 - 9, czy parę procent więcej na hopce?


Ale ja się nie podniecam, tylko tworzę profil wyścigu i to ma znaczenie, czy na ostatniej górce jest 6 czy 13%. Ta pierwsza liczba jest zwyczajnie myląca, a chciałbym być dokładnym w tym co robię.

#806 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 15 May 2012 - 11:06

Ale ja się nie podniecam, tylko tworzę profil wyścigu i to ma znaczenie, czy na ostatniej górce jest 6 czy 13%. Ta pierwsza liczba jest zwyczajnie myląca, a chciałbym być dokładnym w tym co robię.


A, chyba że tak - pomiędzy 6, a 13% jest odczuwalna różnica ;-).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#807 radeczek13

radeczek13
  • Użytkownik
  • 45 posts
  • SkądPrzemyśl

Posted 21 May 2012 - 19:39

Witam, mam pytanie jak zrzucić trening z Garmina 500 na stronkę TraningPeaks?

#808 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 posts
  • SkądWrocław

Posted 21 May 2012 - 20:31

radeczek13, ściągnij ze strony TP Device Agent.

#809 radeczek13

radeczek13
  • Użytkownik
  • 45 posts
  • SkądPrzemyśl

Posted 22 May 2012 - 14:43

Dzięki za pomoc, wszystko wskakuje jak należy, przy okazji mam pytanie jak wyeliminować zrzut temperatury do TraningPeaks?!

#810 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Posted 22 May 2012 - 17:10

Zastanawiam się nad Edkiem 500, tylko mam problem. Chciałbym go wykorzystywać także jako pulsometr do biegania, stąd pytanie: czy są dostępne paski na rękę z uchwytem?


W Polsce dostępne np. w Garmin24, choć koszt mały nie jest (99 zł).
Obrazek
Obrazek
Jak widać na załączonym obrazku ;-) zestaw przeznaczony jest przede wszystkim do 310XT, do E500 użyjesz tylko paska.

Zastanawiam się nad Edkiem 500, tylko mam problem. Chciałbym go wykorzystywać także jako pulsometr do biegania, stąd pytanie: czy są dostępne paski na rękę z uchwytem?


powiem tak jak pomia kadencji nie jest dla ciebie wazny to sobie poczciwa 305 kup

Tompoz


Tompoz jaja sobie robisz? 305 na nadgarstku?!

a jaki problem z 305 na nadgarstku ?

Tompoz

#811 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 posts
  • SkądTłuszcz

Posted 22 May 2012 - 20:52

teoretycznie ma właśnie formę zegarka i jest dedykowany dla biegaczy. przynajmniej w sklepie garmina. sam się zastanawiam nad 500. wszystko ma co bym chciał mieć chyba, i z tego co znalazłem, piasty do pomiaru mocy są z nim kompatybilne. Ktoś wie na pewno?

Edit:
czym się różnią strony:
http://garmin.sklep.pl/
http://www.garmin24.pl/

#812 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 23 May 2012 - 08:41

a jaki problem z 305 na nadgarstku ?

Ano jeśli piszesz "305" to trzeba określić czy jest to Edge czy Forerunner - bo jeśli ten pierwszy to robisz sobie jaja, a jeśli ten drugi to jest ok. Z tresci postu wynikało, że autor jest zainteresowany Edkiem, to dlatego stwierdziłem, że 305 na nadgarstku to robienie sobie jaj.

W instrukcji obsługi Forerunner 305 nie ma, żeby F305 obsługiwał pomiar mocy.

No chyba, że Adson_:D pytasz się czy 500 obsługuje pomiar mocy, bo piszesz mało zrozumiale. Jeśli dotyczy to Edge 500 to tak, obsługuje wszystkie mierniki mocy z komunikacją protokołem ANT+.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#813 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 posts
  • SkądTłuszcz

Posted 23 May 2012 - 09:04

Tak. Chodziło mi o Edge 500. Dzięki. Jest jakaś różnica między tymi dwiema stronami(poprzedni post) oprócz różnicy w cenach?

#814 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 23 May 2012 - 10:00

Dwie różne firmy sprzedające ten sam towar. Tak jakby był jeden producent np. siekier, od którego kupują różne firmy i które sprzedają je w detalu np. siekiera.sklep.pl i siekiera24.pl i każda z nich sprzedaje po nieco innych cenach detalicznych, bo im się tak kalkuluje kosztowo...

Dzięki za pomoc, wszystko wskakuje jak należy, przy okazji mam pytanie jak wyeliminować zrzut temperatury do TraningPeaks?!


Chyba tylko poprzez wczytywanie zamiast pliku *.fit to *.tcx. W tym drugim wczyta Ci wszystko bez danych temperatury - bo ich tam nie ma. Oczywiście, E500/800 zapisuje aktywności jako *.fit, ale po wczytaniu np. do Garmin Connect czy Garmin TC możesz aktywność wyeksportować do pliku *.tcx, a ten wczytać do TP DA (oczywiście po wybraniu urządzenia Garmin Edge 705/605).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#815 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Posted 23 May 2012 - 19:40

teoretycznie ma właśnie formę zegarka i jest dedykowany dla biegaczy. przynajmniej w sklepie garmina. sam się zastanawiam nad 500. wszystko ma co bym chciał mieć chyba, i z tego co znalazłem, piasty do pomiaru mocy są z nim kompatybilne. Ktoś wie na pewno?

Edit:
czym się różnią strony:
http://garmin.sklep.pl/
http://www.garmin24.pl/


a jaki pomiar mocy masz badz planujesz mie

Tompoz

#816 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 posts
  • SkądGOP - Będzin

Posted 23 May 2012 - 19:55

Na pewno. Virenque używa 500 z Powertapem, a ja jego starszego brata, Edka 705.

#817 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 posts
  • SkądTłuszcz

Posted 23 May 2012 - 20:13

szymas, na PowerTapa się szykuję. Ale dopiero na przyszły sezon.
http://www.bikestacj...ath=682_780_781
te droższe z tego co jest w opisie w bikestacji różnią się tylko wagą (oś aluminiowa i karbonowe wstawki). ale mogę czegoś nie wiedzieć.

#818 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 24 May 2012 - 09:00

Na pewno. Virenque używa 500 z Powertapem, a ja jego starszego brata, Edka 705.


Potwierdzam :) Tyle że musisz kupić Powertapa z dopiskiem "+" - one mają ANT+, dzięki któremu sa kompatybilne z Edgami.

pzdr

#819 dynastars

dynastars
  • Użytkownik
  • 187 posts

Posted 01 June 2012 - 08:45

Mam dwa pytania odnośnie garmina 500.

1 Czy w czasie treningu, działa podswietlenie ? Jeżeli uzywam garmina przed treningiem, swieci ekran, w czasie jazdy nie da się włączyć podswietlenia.

2 Czy za pomocą programu garmin connect, moge wgrać wyscig tak zeby pokazywał w którym momencie mam wykonać skręt w na danym skrzyzowanu ?

Dzięki.

#820 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 01 June 2012 - 09:27

Odp.:
1. W czasie treningu działa podświetlenie, jeśli je sobie wcześniej włączyłes w opcjach. Może podświetlać Ci ekran przez cały czas trwania treningu lub tylko wtedy, kiedy klikniesz 'LIGHT' na Edku. Musisz trochę pogrzebac w ustawieniach Edka. [Specjalnie nie wskażę dojścia do ustawienia długości podświetlenie, żebyś metodą 'prób i błędów' doszedł do tego sam i przy okazji poznał pozostałe opcje i możliwości drzemiące w Edku ;-)]
2. A o tym już było w tym temacie - i tu także pozostawiam Ci pole do działania ;-)



Reply to this topic