Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#9441 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 23 październik 2020 - 19:09

Od pewnego czasu trwa ofensywa nowości. Coś mi moje stare kości mówią że i nowy flagowiec dla rowerzystów jeśli nie w przeciągu kilku tygodni to napewno w ciągu kilku najbliższych miesięcy pojawi się w sprzedaży. Tym bardziej że nr wersji fw osiąga już masę krytyczną.

:) 


#9442 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 25 październik 2020 - 08:12

Utworzyłem w Garmin Connect plan treningowy. Do tej pory wszystkie treningi które robiłem są oznaczone jako ukończone. Po wczorajszym nie mam informacji, że trening został ukończony. Czy można samemu zaznaczyć ukończenie treningu?

Załączone pliki



#9443 steve69

steve69
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 29 październik 2020 - 10:33

Po 1,5 roku używania, na osłonie czujnika tętna mojego Fenixa 5X pokazały się mikropęknięcia:

 

5x_malo_s.png.b54200463c1bd70434fcb51699

 

 

Po przeszukaniu Internetu okazało się, że nie jest to odosobniony przypadek i ta dolegliwość spotkała już wielu użytkowników zegarków Garmina. Na początku są to pojedyncze mikropęknięcia, których z czasem zaczyna przybywać (zdjęcie jedno z wielu znalezione w Internecie): 

 

5x_duzo_s.png.714a173e8f546fb406807d9762

 

 

Jeszcze rok temu Garmin wymieniał felerne sztuki na inne nieuszkodzone (refurbished). Obecnie już nie.

Na moje pytanie w sprawie tego uszkodzenia serwis odpowiedział, że "... tego typu delikatne pęknięcia nie powinny powodować problemów z pomiarem tętna ani wpływać na wodoszczelność zegarka. Może Pan spokojnie użytkować ten zegarek."

 

Zawiodłem się. Sprzęt za niemałe pieniądze i takie "coś"...



#9444 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 29 październik 2020 - 10:51

Z drugiej strony... jeżeli zaczną afektować pomiary pewnie Garmin się nimi zajmie. A może mimo powiększania się nie zaafektują ani pomiarów ani wodoszczelności? :)



#9445 steve69

steve69
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 29 październik 2020 - 11:14

Oby. Ja, niestety, optymizmem nie pałam.

Następnym razem BARDZO się zastanowię nad zakupem czegokolwiek od Garmina.

 



#9446 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 październik 2020 - 12:55

Ja będę niedługo się do nich odzywał w sprawie wypalonego pinu w Fenix 5. Zobaczymy czy dalej tak ochoczo wymieniają z tego powodu zegarki. 



#9447 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 październik 2020 - 15:02

Następnym razem BARDZO się zastanowię nad zakupem czegokolwiek od Garmina.

Pytanie, jakie pozostają alternatywy. Jakość Suunto poleciała na twarz po przejęciu przez Amer Sports, więc chyba tylko Polar prezentuje jeszcze jakiś poziom.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9448 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 październik 2020 - 15:06

Seria Vantage Polara jest rewelacyjna i znacznie lepiej działa ich czujnik tętna od Garminowskiego. Niestety dla mnie dyskwalifikuje Polara brak sensownego komputera rowerowego, bo V650 to przeżytek, a jednak chciałbym mieć wszystkie aktywności w jednym środowisku. 



#9449 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 30 październik 2020 - 01:05

Ale przecież tętno tak czy tak odczytujesz opaskami a nie pomiarem z zegarka... w sensie w ostateczności można, gdy zapomnisz paska itd., ale normalnie to chyba nie za bardzo ma sens, brak HRV, gorsza dokładność.

Ja z kombo w postaci Fenix 6X Pro + Edge 530 (teraz po zamianie już Edge 830) jestem w sumie bardzo zadowolony.

#9450 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 30 październik 2020 - 06:45

Nie zawsze chcę zakładać pasek. Kolarstwo, to nie jedyny sport, który uprawiam.
Poza tym jak już jakaś funkcja w zegarku jest, to dobrze byłoby jakby działała prawidłowo.

#9451 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 30 październik 2020 - 09:49

I w sumie w pełni się zgadzam, powiem więcej - zasadniczo jestem bardzo zadowolony z odczytu w Fenixie. Nie porównywałem go jeszcze 1:1, jakoś nie było czasu, zresztą DCR robił. Natomiast mając pasek, który przy okazji dodaje po prostu możliwości czy w zależności od wersji kolejnych danych i wykresików - ciężko mi z tych funkcji, za które zapłaciłem zrezygnować.

 

Tak, oczywiście piszę o innych aktywnościach, np. bieganiu.



#9452 berski

berski
  • Użytkownik
  • 579 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 01 listopad 2020 - 15:20

Czy duży drenaż baterii w garminie (520) po sparowaniu z miernikiem mocy to normalka? Dzisiaj zauważyłem spadek 11 pkt. % (z 40 na 29%) w ok. 50 minut - wydaje mi się to dosyć dużo, a może jednak nie?



#9453 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 01 listopad 2020 - 22:30

dużo


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9454 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 listopad 2020 - 08:07

To pojęcie względne. Wystarczy, że w 520 włączy podświetlenie na maksa na stałe i przestaje dziwić takie zużycie energii.

Miernik mocy nie wpływa zauważalnie na zużycie energii Edge.

 

Co do aktualnej Bety Edge 1030 (być może i reszty x30) - aktualnie jedyną niedogodnością jest zauważalne od czasu do czasu gubienie łączności z czujnikami, zwłaszcza z czujnikiem mocy. Nie jest to bardzo częste, ale zdarza się do kilku razy podczas treningu. Z tego co widzę nie tylko u mnie, bo np. u GPLamy (Shane Miller) na testach (bodajże trenażerów) też to wyszło (dodał, że nie powinien używać oprogramowania testowego do testów sprzętu ;)). 

 

Może być to upierdliwe w przypadku sterowania trenażerem, jeśli wyśle komendę zmiany oporu wtedy, gdy połączenia nie będzie, może do zmiany siły hamowania nie dojść. Przynajmniej tak było jak miałem Bushido, nie ma nic gorszego niż mocny, niekończący się interwał... No chyba, że to naprawili, czyli np. komenda zmiany ponawiana, jeśli urządzenie sterujące wykryje nieprawidłowy poziom mocy hamowania. 

 

Widżet sterowania trenażerem na mały plus. Mały, bo przyciski za małe i to na dużym Edge 1030. Zwłaszcza przyciski przejścia pomiędzy trybami sterowania [<]moc, nachylenie, opór [>] (dokładnej kolejności nie pamiętam), właśnie te: [<],[>] mogłyby być większe, razem z napisem trybu. Podobnie wybór mocy hamowania, teraz skok co 5W, ale mogłoby być tak jak w apce Wahoo, czyli przyciski [+] [-] nad każdą cyfrą jedności, dziesiątek i setek mocy (tysiące można pominąć, dla ERG bez sensu), dzięki czemu ustawienie zmiany o np. 200W byłoby błyskawiczne. 

 

Fajnie, że w Edge jest możliwość wyboru trybu oporu (moc, stopień, nachylenie), ale dobrze byłoby, gdyby uwzględniono to w edytorze Connect i była możliwość sterowania tym w pliku treningowym fit. Przydatne zwłaszcza do sprintów, choć nie tylko...  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9455 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 08:13

U mnie przestała działać synchronizacja tras Komoot->Garmin Connect. Nie mam pojęcia co się stało, działało, a teraz lipa.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#9456 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopad 2020 - 08:18

@prozor - a podeślesz plik takiego workout gdzie masz ustawione nachylenie / opór? Sam mam 520 to nie bardzo mam możliwość.

Sprawdzę co tam w środku siedzi i dodam do https://github.com/m...garmin-workouts

#9457 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 listopad 2020 - 08:23

No właśnie jeszcze czegoś takiego nie wprowadzili, choć nowszy sprzęt (przynajmniej x30) już obsługuje ;)

Trzeba zgłosić zapotrzebowanie na powyższe. Gdyby chociaż w samym Edge dało się to zmienić, to w pliku fit w Edge byłoby. Przyznam, że nie sprawdzałem, choć wątpię w taką możliwość. 

 

Ps. Dzięki za link do narzędzia ;) - jest jakieś GUI do tego czy tylko komend pytona?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9458 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopad 2020 - 08:34

A widzisz to źle zrozumiałem. Myślałem że masz to edytorze treningów w edge. Co do narzędzia, to ja GUI nie potrafię/nie lubię więc pozostaje python.

#9459 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 09:30

Prozor komendy tylko służą do generowania. Trening definiujesz sobie w pliku YAML i podajesz jako input. W zasadzie całą tą linijkę do generowania:

garmin-workouts % python3 -m garminworkouts -u [GARMIN_USERNAME] -p [GARMIN_PASSWORD] import --ftp [YOUR_FTP] workouts/*.yaml

możesz sobie zapisać w pliku .bat i uruchamiać kliknięciem na skrypt, którzy przemieli pliki YAML z Twoimi definicjami treningów na fit-y.

 



#9460 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 21:55

Rozwiałem problem z brakiem synchronizacji kursów. Najzwyczajniej w świecie wytyczyłem trasę na obszarze mapy, ktorego nie wykupiłem w Komoot. Mam jeszcze inne pytanie. Mam zegarek Vivoactive 3, a w Garmin Connect podpięte dwie karty do płatności. Z tego co czytałem to powinna być możliwość wyboru karty przy płaceniu, a ja nie mam takiego wyboru.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź