Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#961 cons

cons
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopad 2012 - 10:35

Dziękuję za pomoc, czyli tak jak poustawiałem jest wszystko dobrze :)

#962 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 23 listopad 2012 - 11:08

witam
sory za ,lajtowe, pytanie ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi
czy za pomocą edge 500 można zaplanować trasę i poruszać Sie po niej i korzystać z 500 jak z nawigacji

dzięki za info

#963 cons

cons
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopad 2012 - 11:16

Mi się ta sztuka nie udała, ale podobno można tworzyć jakieś trasy i zapisać to jako courses, wgrywasz do Garmina i wtedy Ci pokazuje strzałki z kierunkiem. Podejrzewam że trzeba do tego zrobić sporo punktów kontrolnych, coby Cię przez pole nie chciał przeciągnać.

Na pewno można już z zapisanego wcześniej śladu zrobić kurs i wgrać na swoje urządzenie, tak jak np. Ośka pokazuje swoje trasy :)

#964 willy

willy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 listopad 2012 - 11:23

witam
sory za ,lajtowe, pytanie ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi
czy za pomocą edge 500 można zaplanować trasę i poruszać Sie po niej i korzystać z 500 jak z nawigacji


Jasne że można. Ja używam np. www.bikeroutetoaster.com, ale można też za pomocą www.gpsies.com, Garmin Connect, Garmin Training Center i kilku innych.

Tak jak napisał kolega cons można też utworzyć kurs na podstawie poprzedniej aktywności.

Fajną opcją jest też "wirtualny partner"

#965 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 23 listopad 2012 - 11:41

Ja do biegania nie tworzyłem żadnego profilu, no bo i co niby miałbym tam wprowadzać? (vide: powyższy post prozor'a)
Zakładam opaskę, biore Edka w rękę i idę biegać.
Po powrocie mam wgląd w interesujące mnie dane (te same co na rowerze), czyli tętno, czas, dystans, moc (biegam z PowerCal'em). Kadencja mi nie potrzebna, prędkość z poszczególnych kilometrów pokazuje mi Strava, tracka z trasy mam na mapce - i tyle; wszystko co potrzebuję. Dlatego zdziwiło mnie pytanie o ustawianie czegokolwiek w Edku pod bieganie ...

#966 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2012 - 11:50

Czy za pomocą Garmina 500 będę mógł po każdym treningu sprawdzić ile czasu przebyłem w każdej z pięciu wyznaczonych wcześniej stref tętna?

#967 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 listopad 2012 - 11:55

Tak, ale musisz skorzystać z jakiegoś programu, np. Sporttracks lub Training Peaks.

#968 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 23 listopad 2012 - 14:29

odnośnie nawigowania w edge 500 znalazłem taki filmik



i dziękuję za odpowiedzi

#969 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 listopad 2012 - 16:02

Ja do biegania nie tworzyłem żadnego profilu, no bo i co niby miałbym tam wprowadzać?

-- jest sens w utworzeniu profilu do biegania: jeśli na rowerze (rowerach) mamy czujniki prędkości, to e500 będzie wyszukiwał nadajnik ant+ tego czujnika. W profilu biegu (lub roweru bez gsc10) definiujemy brak czujnika, system przełączy się na wykorzystywanie pozycjonowania gps do obliczeń prędkości/drogi.

Ps. Po sprawdzeniu nieco zaktualizowałem mój powyższy wpis ;-).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#970 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 23 listopad 2012 - 21:23

prozor, owszem, ale jeśli standardowo mam ustawione pobieranie danych prędkości w oparciu o GPS a nie o czujnik (prędkość z czujnika pobiera mi tylko jak korzystam z trenażera), to nie ma potrzeby tworzenia dodatkowego profilu 'bieganie', bo to tylko dublowanie już istniejącego profilu 'rower'.

A tak w tematyce okołogarminowej - dziś zamówiłem podstawkę pod Edka podlinkowaną kilka postów wcześniej przez 1415chris. Jak paczuszka dojdzie, to zdam relację. CHociaż testy przebiegać bedą juz raczej w warunkach pokojowych, czyli na trenażerze.

Edge 900 napakowany gadżetami --> http://www.bikeradar...-in-2013-35888/
Powoli zaczyna to przypominać sytuację z lustrzankami cyfrowymi - Do momoentu Nikona D50 było wszystko OK, ale jak tylko wszedł na rynek D80, to zaczęła się z kolejnego na kolejny model pogoń za wpakowaniem do lustrzanki coraz to większej ilości nie zawsze przydatnych wynalazków typu obrotowe wyświetlacze, możłiwość kręcenia filmików HD itd. itp. ... I teraz lustrzanka cyfrowa ma z lustrzanką niewiele wspólnego. Czekać tylko, aż producenci wpakują tam możliwość dzwonienia i bedzie to 'aparat fotograficzny z wbudowanym telefonem', coś jak 'telefon z wbudowanym aparatem foto' ;-)

#971 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 grudzień 2012 - 00:14

Ten artykuł z BR to rekordowa bzdura.

Przepisali kilka swoich pomysłów zebranych podczas rozmowy przy kawie, które opisali wcześniej, i opisali je co najmniej tak, jakby to był jakiś przeciek prosto z Garmina :-D

Każdy, kto zna choć trochę politykę Garmina, wie doskonale, że NIGDY nie powstanie model wyposażony we wszystkie funkcje ;-) Wszystko po to, abyś musiał mieć co najmniej dwa urządzenia.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#972 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 grudzień 2012 - 09:42

travisb, jakbyś przeczytał tą "listę życzeń do mikołaja" bikeradaru, to na zdrowy rozum wiedziałbyś, że toto nigdy nie będzie miało szans na realizację. Tak jak napisał mikroos, pogadali sobie przy kawie, albo raczej przy czymś (albo po czymś) mocniejszym % i wyssali sobie z palca co by można było wrzucić do przyszłego edka.

Problem w tym, że edge to rowerowe komputerki treningowe i jako takie nigdy nie będą miały kamerek do geotagowania. Być może w którymś z przyszłych modeli znajdzie się moduł komunikacji z telefonem komórkowym lub nawet może być miejsce na kartę SIM do transferu danych online (może równiez do użycia jako tel. komórkowy ale właśnie w ograniczonym zakresie - transfer danych plus łączność głosowa). Akurat to mogłoby mieć zastosowanie w praktyce. O ile teraz analiza danych przez trenera na trenażerach jest realizowana dzięki ANT+, to z racji ograniczonego zasięgu (no i braku transmisji danych urządzeń edge w ANT+, stacjonarnie pobiera się dane bezpośrednio z czujników) i paru innych ograniczeń, obecnie nie możliwe jest użycie samego edge 500/800 do monitoringu zawodników trenujących na szosie (lub terenie). Uzupełnienie w/w urządzeń o możliwość transferu danych w czasie rzeczywistym wraz z modułem BT do przekazywania głosowych informacji do słuchawki zawodnika (bez konieczności używania dodatkowego urządzenia komunikacyjnego np. telefonu) byłoby raczej tym, co trenerzy chcieli mieć w tym urządzeniu, zamiast jakiś tam wydumanych funkcji geotagowania, wielodotyku, czy też sterowania głosem (brak możliwości użycia tego np. z językiem polskim w nuvi). Ewentualnie użycie samego BT do komunikacji i transferu danych poprzez inne urządzenie komunikacyjne.

Ps. Powyższe to też jest moje wysysanie z palca...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#973 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 grudzień 2012 - 10:14

prozor, przyznaję się, nie przeczytałem całego artykułu na BR, więc i jego przekaz mi umknął.
Chociaż nie zaprzeczę, że niektóre opcje wyglądaja ciekawie i byłoby miło, jakby się kiedyś pojawiły realnie w Edku. Oczywiscie przy jednoczesnej przystępnej cenie tegoż ;-)

#974 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:40

Mialem kupowac RWD mocowanie ale po dokladnym przygladnieciu sie jednak zdecydowalem sie na K-Edge:
http://www.flickr.co...tream/lightbox/

#975 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:45

Uzupełnienie w/w urządzeń o możliwość transferu danych w czasie rzeczywistym wraz z modułem BT do przekazywania głosowych informacji do słuchawki zawodnika (bez konieczności używania dodatkowego urządzenia komunikacyjnego np. telefonu) byłoby raczej tym, co trenerzy chcieli mieć w tym urządzeniu, zamiast jakiś tam wydumanych funkcji geotagowania, wielodotyku, czy też sterowania głosem (brak możliwości użycia tego np. z językiem polskim w nuvi). Ewentualnie użycie samego BT do komunikacji i transferu danych poprzez inne urządzenie komunikacyjne.


Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Ludzie jeżdżący na treningi ze słuchawkami i trenerami w samochodach - to jest jakiś malutki odsetek zawodowców; a celem Garmina nie jest wyprodukowanie idealnego urządzenia treningowego dla zawodowców, a sprzedanie jak największej ilości urządzeń amatorom. Co za tym idzie - urządzenie nie może być jednak za bardzo zaawansowane, musi mieć cenę która nie odstraszy za wielu. 1500zł jeszcze można dać, ale 2500-3000zł wyłoży już znacznie mniej osób.

Ale to że pracują nad nowym modelem - nie jest wykluczone, bo już od ponad roku nie było nowego FW do Edge 800, a przydałby się niewątpliwie bo bugów jest tam mnóstwo.

#976 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 01 styczeń 2013 - 18:15

Pytanko odnosnie garmina a w zasadzie pulsometru.problem jest ze zlymi wskazaniami pulsu na poczatku treningu jest ok ale po rozgrzwce pulsometr pokazuje herezje puls skacze do 240 potem nagle spada na 170 by po chwili znow wskazywac ponad 200.Mial ktos taka przypadlkosc?Ktois odpowie co moze byc przyczyna?

#977 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 styczeń 2013 - 18:18

Zwilżasz czujnik przed jazdą? Odrobina śliny przeważnie rozwiązuje problem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#978 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 01 styczeń 2013 - 20:44

Odrobina śliny przeważnie rozwiązuje problem.

Potwierdzam. U mnie GE705 tak samo miał aż się nie spociłem kapkę pod paskiem. Przed wyjściem z domu możesz także zamiast śliny, użyć ciut wody i posmarować tęże wodą miejsce ciut pod mostkiem i czujnik na pasku. nie będziesz mieć wtedy wrażenia, że oblizujesz po raz 19346 niemyty wcześniej pasek ;)))

#979 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 styczeń 2013 - 20:45

chamsin, miałem dwa czy trzy razy podobnie, tylko z jedną konkretną koszulką (z jakąś niby-membraną), w innych ciuchach OK. To efekt wywołany odrobinę za luźną koszulką, do tego wypraną w jakiś nowym płynie.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#980 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 01 styczeń 2013 - 21:04

Ok panowie, dzieki za odpowiedzi.Przestuje i zobaczymy jak bedzie sie to sprawowalo.



Dodaj odpowiedź