Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1521 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:45

Też mam problem z tym czujnikiem już drugi raz. Jakieś pół roku temu umarł na kilka dni i prawdopodobnie po wyschnięciu działał idealnie, ale od jakiegoś czasu zaczął dzielić lub mnożyć wartość prędkości przez 2:P. Ten typ tak ma. Dopóki trenażer w kącie to będę korzystał z GPS.

 

Czujnik wrócił do działania, oczywiście dziś piękna pogoda to pojechałem na rozruszanie łydy kilkadziesiąt km - wszystko było ok! Oczywiście czujnik dostał "w kość" bo znów wrócił mega zabłocony, jako pierwszy został poddany oczyszczeniu i osuszeniu, zobaczymy jutro co będzie  :-P



#1522 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:34

Hej :) 

Moje doświadczenia z Edgem zaczęły się od modelu 500. Na początku byłem z niego mega zadowolony. Jako, że głównie jeżdżę na MTB to zależało mi na dobrej obsłudze course-ów. Niestety miałem z tym sporo problemów. Przeważnie wszystko było ok jeśli trzymało się trasy, jednak po zjechaniu z niej licznik zaczynał świrować. Pomimo ciągłego ruchu pozycja wyświetlana na E500 nie była aktualizowana. Cieżko było się później połapać w totalnie nieznanym terenie. Drugim problemem było częste znikanie linii trasy. Czasem pomagała zmiana "zooma" wyświelnania, np z 200m na 800m. Trzecim problemem dla mnie było wyświetlanie profilu wysokościowego podczas course. Nie wiem od czego to zależało, ale raz pokazywało bardzo duży zoom tak, że było widać tylko 500m przede mną a raz całą trasę i to jeszcze w pomniejszeniu takim, że zajmowała pół ekraniku. Zmiana % zooma nie wprowadzała żadnych zmian.  Jeśli ktoś ma zamiar używać go często jako navi to raczej polecić nie mogę.  Wszystko inne działa jak należy i byłem mega zadowolony. Z tego co pamiętam to tylko raz się zawiesił i nie mogłem go włączyć...  ale powstał z martwych po godzince :) 

 

Od wczoraj testuje E810 :)  Mam nadzieję, że problemy uprzednie już mnie nie będą dotyczyć :) 

 

Pozdrowienia dla posiadaczy :)



#1523 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 styczeń 2014 - 13:51

Czy ktoś może orientuję się czemu Edekowi myli się data?
Zarejestrował mi trening z 25-ego jako 20.

#1524 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:11

Nie było przypadkiem tak, że włączyłeś go chociaż na moment przyciskiem Start 20 stycznia, a potem go wyłączyłeś na 5 dni?

Z tego co pamiętam, jako data treningu jest zapisywana data rozpoczęcia, a nie zakończenia jazdy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1525 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 styczeń 2014 - 18:03

Mogło i tak być. Muszę sprawdzić jak zarejestrował następne sesje. Dzięki.

#1526 Rafał1979

Rafał1979
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 luty 2014 - 08:19

Pomóżcie mi.... u mnie to nie działa i nie wiem dlaczego nie mogę zmieniać ustawień w zakładce preferencje wyświetlania, zakładka preferencje podświetlania otwiera się, można wybierać jednostki miary ale zmiany nie zapisują się, nie ma opcji "zapisz" nie wiem dlaczego i nie wiem jak w takim razie dokonać zmiany z jednostek brytyjskich na metryczne.



#1527 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2014 - 08:59

Nie musisz klikać "zapisz" (nie znajdziesz takiego przycisku :) ) - po zmianie ustawień wystarczy wcisnąć "cofnij".

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1528 Rafał1979

Rafał1979
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 luty 2014 - 10:10

Nie musisz klikać "zapisz" (i go nie znajdziesz :) ) - po zmianie ustawień wystarczy wcisnąć "cofnij".

 

Przepraszam może nie jestem zbyt bystry: ale u mnie nie ma takiej opcji do wciśnięcia "cofnij" nic nie kumam :)



#1529 Rafał1979

Rafał1979
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 luty 2014 - 10:17

Mam tylko możliwość rozwijania z pasków wyboru, jednostek miary, mogę wybrać np. jednostki brytyjskie czy metryczne i na tym koniec po wyjściu z zakładki wybrana przeze mnie opcja nie zapisuje się, nie wiem co mam zrobić, żeby dokonać zmiany w tej zakładce: Preferencje wyświetlania. Pomóżcie :-|

Przepraszam może nie jestem zbyt bystry: ale u mnie nie ma takiej opcji do wciśnięcia "cofnij" nic nie kumam :)

 



#1530 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2014 - 10:29

Nie powiedziałeś, którego używasz modelu. Ale generalnie chodzi o to, żebyś po wprowadzeniu zmian użył tego samego przycisku, którego używasz do wyjścia z menu z powrotem na ekran główny (ten, na którym wyświetają się dane podczas jazdy).

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1531 Rafał1979

Rafał1979
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 luty 2014 - 11:13

Nie powiedziałeś, którego używasz modelu. Ale generalnie chodzi o to, żebyś po wprowadzeniu zmian użył tego samego przycisku, którego używasz do wyjścia z menu z powrotem na ekran główny (ten, na którym wyświetają się dane podczas jazdy).

 

Sorry, ale nieprecyzyjnie pisałem, mi nie chodzi o model zegarka sportowego, ale o program garmin connect, w którym wczoraj się zalogowałem, po raz pierwszy przesłałem dane z mojego Garmin forerunner 10, program po pobraniu danych wykazuje przebyta trasę w milach, chciałem zmienić ma metry czy też kilometry i w ustawieniach prawy górny róg monitora, tam gdzie jest nazwa mojego konta, mój profil itd. próbuje zmienić w zakładce preferencje wyświetlania. Generalnie chcę aby dane pobrane z urządzenia były pokzaywane w kilometrach a nie milach. Zegarek zapisuje w kilometrach natomiast po pobraniu do aplikacji przeliczane to jest na mile. I cały problem, że nie wiem jak zmienić w ustawieniach garmin connect.
 



#1532 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2014 - 12:19

Przy loginie po prawej na górze rozwijasz listę wybierasz ustawienia i w preferencjach wyświetlania, jednostki miary zmieniasz na metryczne.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1533 Rafał1979

Rafał1979
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 luty 2014 - 13:10

Właśnie tak robię ale się nie zapisuje. Po ponownym otwarciu znowu są jednostki brytyjskie. Niby można zmieniać, ale nie ma żadnej opcji zapisywania, czy może ktoś wie dlaczego?

Przy loginie po prawej na górze rozwijasz listę wybierasz ustawienia i w preferencjach wyświetlania, jednostki miary zmieniasz na metryczne.

 



#1534 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 luty 2014 - 14:35

Wyczysc cookies. Srawdzilem u siebie, nie ma problemu ze zmiana jednostek. Po ponownym wejsciu na strone connect, sa ustawienia jakie sie wybralo wczesniej.



#1535 saren86

saren86
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2014 - 16:11

Ktoś się orientuje, co może być problemem w wyłączeniu korekty wysokości w Garmin Connect? Wchodzę w aktywność, przy informacjach dodatkowych o urządzeniu (Edge 800) klikam na "wyłączone". Po tym strona się przeładowuje i nic się nie zmienia. Korekta jest nadal włączona. Próbowałem naście razy i nic. Informacji na ten temat nie udało mi się znaleźć.



#1536 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 16 luty 2014 - 19:17

standardowo po zaimportowaniu z edge 800 korekta wysokości powinna być wyłączona bo edge 800 ma miernik barometryczny i żadna mapa lepiej nie zliczy wysokości

 

a zawsze możesz spróbować innej przeglądarki



#1537 saren86

saren86
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2014 - 20:58

No właśnie, powinna być wyłączona, a nie jest. Spróbowałem, w innych przeglądarkach jest to samo.



#1538 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 luty 2014 - 07:22

wygląda tak jakby connect nie widział edge 800 tylko edge 500 - zrób upgrade firmwaru w edge



#1539 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 luty 2014 - 11:19

W Edge 500 też jest przecież barometryczny pomiar, wg Garmina:

Usługa Garmin Connect dokonuje wybiórczych korekt w celu uzyskania bardziej realistycznego obrazu pokonanej wysokości. Dla aktywności zarejestrowanych przez urządzenia bez wysokościomierza barometrycznego funkcja Korekty wysokości jest domyślnie włączona. Aktywności zarejestrowane przez urządzenia wyposażone w wysokościomierz barometryczny zazwyczaj zawierają dokładne dane wysokości, dlatego funkcja Korekty wysokości jest dla nich domyślnie wyłączona. Jest to usługa tego samego typu, co MotionBased Gravity.

 

dla wszystkich urządzeń z barometrycznym pomiarem wysokości, usługa powinna być wyłączona, dziwne że u Ciebie jest domyślnie włączona...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1540 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 luty 2014 - 12:06

A jak to jest z tą wysokością ? U mnie Garmin zawyża około 200-300 metrów dla wysokosći 1000 m w stosunku do Stravy.  I kto ma racje ?





Dodaj odpowiedź