Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#1621 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 posts
  • SkądGdańsk

Posted 03 April 2014 - 18:01

Panowie... używam mojego Edge 500 również do biegania i przydałby się pasek na nadgarstek. Czy Forerunner ma takie samo mocowanie i mogę od niego sobie pasek dokupić? Ktoś tak zrobił? :) 

Zasadniczo chodzi mi o taki efekt :)

 

IMG_8536.JPG



#1622 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1,730 posts
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Posted 03 April 2014 - 18:46

Panowie... używam mojego Edge 500 również do biegania i przydałby się pasek na nadgarstek. Czy Forerunner ma takie samo mocowanie i mogę od niego sobie pasek dokupić? 

http://www.dcrainmak...pth-review.html

http://www.amazon.co...ASIN=B0009PUJV6


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1623 siedemosiem

siedemosiem
  • Użytkownik
  • 47 posts
  • SkądWrocław

Posted 08 April 2014 - 12:42

Ostatni z treningów zapisał mi się razem z poprzednim. Czy jest może narzędzie do oddzielenia treningów od siebie?



#1624 TKK

TKK
  • Użytkownik
  • 30 posts
  • SkądKarkonosze

Posted 08 April 2014 - 12:50

Ja używam SportTracks 3.1, do łączenia, rozdzielania i ew. usuwania "śmieci"

 


  • siedemosiem likes this

#1625 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 08 April 2014 - 13:10

Po ostatniej akcji na 7 Półmaratonie Poznańskim (gdzie wypadł mi na asfalt telefon z endomondo i prawie mnie tłum stratował) stwierdziłem, że koniec pierdzielenia się ze smartfonami, endomondo i innymi tego tupu śmieciami.

Wkurzyłem się i kupiłem Garmin Edge 500 Red dzisiaj  :-)

 

Czaiłem się kilka miesięcy z zakupem a wystarczył jeden impuls  :-D


Giant TCR Advanced 2016


#1626 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 08 April 2014 - 13:13

Po ostatniej akcji na 7 Półmaratonie Poznańskim (gdzie wypadł mi na asfalt telefon z endomondo i prawie mnie tłum stratował) stwierdziłem, że koniec pierdzielenia się ze smartfonami, endomondo i innymi tego tupu śmieciami.

Wkurzyłem się i kupiłem Garmin Edge 500 Red dzisiaj  :-)

 

Czaiłem się kilka miesięcy z zakupem a wystarczył jeden impuls  :-D

Dobry krok, ja też przerabiałem różne rozwiązania ale EDGE na kierownicy to zupełnie inna bajka :)


  • dawidr likes this

#1627 siedemosiem

siedemosiem
  • Użytkownik
  • 47 posts
  • SkądWrocław

Posted 08 April 2014 - 13:20

Ja używam SportTracks 3.1, do łączenia, rozdzielania i ew. usuwania "śmieci"

 

Dzięki za podpowiedź, mam niestety jakiś problem z uruchomieniem tego programu. Może ktoś coś jeszcze podpowie? Z góry dziękuję.

Edit: poradziłem sobie dzięki GPS Track Editor.

 

#1628 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądKórnik

Posted 08 April 2014 - 13:23

 

Wkurzyłem się i kupiłem Garmin Edge 500 Red dzisiaj  :-)

 

 

No to teraz dopiero będziesz PRO... :-D gdybym ja wiedział o wszystkich zaletach EDGE'a przed kupnem tych wszystkich sigm i pulsometru , gubiącym sygnał endo w telefonie itd. to kupiłbym go od razu i oszczędził sporo $ i nerwów


  • dawidr and Solar like this

#1629 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Posted 08 April 2014 - 16:52

Mnie się najbardziej w EDGE podoba bateria, po przesiadce z Forerunnera. No i lepiej wygląda na mostku niż zegarek na kierownicy.

Wysłane przez Tapatalk



#1630 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • SkądRacibórz

Posted 08 April 2014 - 19:18

Cześć. Powiedzcie mi który program wiernie odczytuje dane z Garmina EDGE 810 bo już jestem maksymalnie wk...

Dane z dzisiaj 

- licznik wznios 634m

- garmin connect 

 * korekty wyłaczone 806m

 * korekty właczone 337m

- garmin training center 602

- sport tracker 

  *korekty właczone 352

  * korekty wyłaczone 1124

I być tu mądry  :roll:  :roll:  :roll: . Też tak macie ?

 



#1631 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 09 April 2014 - 11:03

Nowy piękny czerwony garmin edge 500 własnie został odebrany od kuriera i ładuje akumulatory :-)  

Jutro pierwsza testowa jazda, chyba, że pogoda mi przeszkodzi...


Giant TCR Advanced 2016


#1632 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 posts
  • SkądRzeszów

Posted 09 April 2014 - 13:27

Tadam... nowość od Garmina czyli Edge 1000. Ale to wielkie bydle. Poniżej link do "first look" od DCRaninmaker, Niby first look ale jakość tekstu prawie na poziomie recenzji. 



#1633 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 posts
  • SkądSzczecin

Posted 09 April 2014 - 13:40

Zapomniałeś linku ;)

http://www.dcrainmak...-edge-1000.html



#1634 mung

mung
  • Użytkownik
  • 28 posts
  • SkądAndrychów

Posted 09 April 2014 - 14:05

Mam pytanie czy czujnik pomiaru kadencji z licznika Sigmy będzie współpracował z Edgem 500?

#1635 Gosc_Giant_*

Gosc_Giant_*
  • Gość

Posted 09 April 2014 - 14:16

czy ktoś z Was miał doczynienia z tym gps pytanie czy warto kupić http://allegro.pl/no...4126833689.html



#1636 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 09 April 2014 - 14:31

Garmin do Garmin - zawsze warto kupić ;) Pytanie brzmi jedynie, czy zakres funkcjonalności będzie Tobie odpowiadał, ale na to odpowiedź znasz już tylko Ty.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1637 Gosc_Giant_*

Gosc_Giant_*
  • Gość

Posted 09 April 2014 - 14:40

bo zastanawiam się i nie wiem jaką podjąć decyzję czy garmin & polar cs 500 ?



#1638 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 09 April 2014 - 16:35

bo zastanawiam się i nie wiem jaką podjąć decyzję czy garmin & polar cs 500 ?

 

Swego czasu byłem posiadaczem Edka 705, potem CS500 teraz Edka 500 więc mam porównanie. Polar ma "bajerancki" wygląd. Działa bez zarzutu i to w zasadzie wszystko jeżeli chodzi o plusy.

Minusy:

- brak GPS-a (jest to minus jeżeli bierzemy pod uwagę fakt, iż może nam się przydać)

- brak stref HR, które Garnek ma

- nie wymienimy baterii w czujnikach prędkości czy kadencji (tylko odpłatnie w serwisie lub zakup nowych), w GSC10 wymienimy

- jeżeli chcemy używać na drugim rowerze (MTB czy zimówka) to musimy się zaopatrzyć w dodatkowy komplet czujników i dodatkową podstawkę na kierownicę, dodatkowe koszty i to dość spore, Garnek daje dwa mocowania na kierę, dodatkowego czujnika GSC10 nie musimy na upartego mieć (prędkość na podstawie sygnału GPS)

- jeżeli chcemy myśleć o mocy to tylko pedały, które są strasznie drogie, jeżeli chodzi o Garnka to mierników mocy z ANT+ (czyli kompatybilnych z Garnkami) jest na rynku całkiem sporo (piasty, korby, pedały, opaski...)

- Polar ma znacznie !!! mniejsze możliwości jeżeli chodzi o interpretację treningów na wszelkich WWW, są serwisy, które plików z Polara nie obsługują

- do komunikacji Polara z komputerem potrzebujemy "usrojstwa" na USB, które kosztowało jeszcze niedawno prawie 200 zł (nie dają w zestawie)....

 

Coś by się jeszcze znalazło przemawiającego na korzyść Garmina... Jak dla mnie wybór prosty.


  • dawidr likes this

#1639 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 09 April 2014 - 17:31

Dokładnie. Przyznam się, że zachwytu nad Polarem nigdy nie pojąłem i chyba już nie pojmę.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1640 Gosc_Giant_*

Gosc_Giant_*
  • Gość

Posted 09 April 2014 - 19:22

Swego czasu byłem posiadaczem Edka 705, potem CS500 teraz Edka 500 więc mam porównanie. Polar ma "bajerancki" wygląd. Działa bez zarzutu i to w zasadzie wszystko jeżeli chodzi o plusy.

Minusy:

- brak GPS-a (jest to minus jeżeli bierzemy pod uwagę fakt, iż może nam się przydać)

- brak stref HR, które Garnek ma

- nie wymienimy baterii w czujnikach prędkości czy kadencji (tylko odpłatnie w serwisie lub zakup nowych), w GSC10 wymienimy

- jeżeli chcemy używać na drugim rowerze (MTB czy zimówka) to musimy się zaopatrzyć w dodatkowy komplet czujników i dodatkową podstawkę na kierownicę, dodatkowe koszty i to dość spore, Garnek daje dwa mocowania na kierę, dodatkowego czujnika GSC10 nie musimy na upartego mieć (prędkość na podstawie sygnału GPS)

- jeżeli chcemy myśleć o mocy to tylko pedały, które są strasznie drogie, jeżeli chodzi o Garnka to mierników mocy z ANT+ (czyli kompatybilnych z Garnkami) jest na rynku całkiem sporo (piasty, korby, pedały, opaski...)

- Polar ma znacznie !!! mniejsze możliwości jeżeli chodzi o interpretację treningów na wszelkich WWW, są serwisy, które plików z Polara nie obsługują

- do komunikacji Polara z komputerem potrzebujemy "usrojstwa" na USB, które kosztowało jeszcze niedawno prawie 200 zł (nie dają w zestawie)....

 

Coś by się jeszcze znalazło przemawiającego na korzyść Garmina... Jak dla mnie wybór prosty.

Dziękuję ślicznie za analizę tematu.





Reply to this topic