Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 odpowiedzi w tym temacie

#1941 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:40

Ja bym podsumował tą dyskusję tak:

-Treningowo = E500 

-Turystycznie = E 8xx 

 

 



#1942 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:52

Ja dodam swoje info na temat edge 500
Jest to pancerny sprzęt, spadł mi milion razy i nadal działa.  Przejeżdża ze mną cały sezon, zimę, śnieg, deszcz, grad, prażące słońce . Bieganie, narty, rower a nawet czasem siłownie. Wszystko bez żadnego "grymasu".  Tak jest katowany od marca 2012 roku, wg conncecta nagrał ponad 52dni aktywności (1249h), podejrzewam, że w mocowaniu na kierownicy przejechał jeszcze dodatkowe kilka dni tylko bez zapisywania aktywności:) 
Niestety chyba zaczyna zbliżać się jego kres. Gumka osłaniająca jego boki zaczyna kruszeć. Na razie spróbuję zdobyć dla niego "silikonowy kondom" zobaczymy jak długo jeszcze pociągnie.
Moja opinia co do innych urządzeń garmin. Macałem kilka 510, 810 i 800. Wszystkie wydają się solidnie zbudowane. Co prawda znam kilka egzemplarzy które po upadku na podłogę się poddały i pękła im szybka osłaniająca ekranik a nawet czasem "wylewał się" ekranik.  Niestety przy większej powierzchni ekranu i innej technologii łatwiej go uszkodzić.



#1943 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 sierpień 2014 - 10:52

Każdy kupuje, co potrzebuje - albo przynajmniej sądzi, że potrzebuje ;-).
Na ebay.com można kupić odnowione fabrycznie e800 za ok. $220 plus $20 - 38 wysyłka do Polski z USA, czyli wychodzi jakieś 750 - 800 PLN. Czy  "manufacturer refurbished" to problem? Nie, praktycznie na wymianie gwarancyjnej również dostaje się tego typu sprzęt, zresztą jest gwarancja międzynarodowa (choć roczna - jak to w USA...). Fakt, loteria czy urząd celny naliczy czy nie naliczy cło/VAT. Oczywiście jeszcze taniej można kupić używany (chyba w dobrym stanie) i od takiego ewentualnych już opłat być nie powinno.
 
Inna sprawa, że e500/800 to kilkuletnie modele, choć dla wielu kolarzy e500 nie ma alternatywy. Chodzi o to, że 500 jest w miarę niewielkim komputerkiem, prostym w obsłudze, za to o dużych możliwościach. Niestety nie ma żadnego komputerka tej wielkości jak e500 z tak dopracowanym modułem treningowym, zwłaszcza do treningów bazujących na pomiarze mocy, choć nie tylko.
e510 to jednak nie to czym jest/był e500, dlatego e500 w dalszym ciągu nieźle się sprzedaje i ciągle jest produkowany. I dobrze! Choć tak ja jak i pewno wiele innych osób chętnie widziałoby odnowioną (liftingowaną ;-)) wersję e500, bez zbędnych bajerów, ekranów dotykowych itp. Poprawiona ergonomia obsługi, wymiana gniazda miniUSB na microUSB (ostatnio mam problem ze znalezieniem kabelka do ładowania/transferu danych), minimalnie powiększony ekran LCD, choć bez powiększania wymiarów samego urządzenia, poprawki oprogramowania np. wprowadzenie profili sprzętowych (np. trenażer: domyślne wyłączenie modułu GPS), ewentualnie komunikacja przez ANT+/BT z telefonem komórkowym wzorem młodszych modeli, bo akurat to jest użyteczne - głównie do transferu danych do connecta przy użyciu smartfonu/tabletu, bez konieczności podłączania kabla do komputera PC. Może jeszcze parę innych pierdołek by się znalazło, jednak najważniejsze powinno być zachowane: niewielkie wymiary, kontrastowy ekran LCD. Mogą to nazwać edge 501 ;-) i od ręki wymieniam cinqłeczento na cinqueczento uno ;-).
  • play lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1944 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 sierpień 2014 - 11:11

poprawki oprogramowania np. wprowadzenie profili sprzętowych (np. trenażer: domyślne wyłączenie modułu GPS), ewentualnie komunikacja przez BT z telefonem komórkowym wzorem młodszych modeli, bo akurat to jest użyteczne - 

 

Profile mocy dla trenażera. To by było coś :)

 

Widzę podobne podejście do mojego jeżeli chodzi o całość.

Zbyt skomplikowany, przebajerzony sprzęt to zazwyczaj więcej problemów.

 

Dodał bym jeszcze wyraźną informacje o tym czy trening jest wstrzymany.


  • play lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1945 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 04 sierpień 2014 - 13:32

http://www.dcrainmak...-endomondo.html

 

Koniec świata kolejne automatyczne synchronizacje prosto z Garmin Connect.


  • Prozor lubi to

#1946 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpień 2014 - 14:53

Widziałem na własne oczy dzisiaj rano :)

Giant TCR Advanced 2016


#1947 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2014 - 18:49

Czy ktoś kto miał Edge 705 i wymienił na 800 lub 810 może się wypowiedzieć czy było warto? Zastanawiam się czy upgrade w moim przypadku ma sens. Zyskałbym chyba więcej profili (3 w 705 to trochę mało dla mnie, mam zwykle 4-5 rowerów) ale na niekorzyść moim zdaniem przemawia dotykowy ekran. Co guziczki to jednak guziczki, nie mówiąc o tym że pewnie w słońcu słabiej widać na dotykowym i pytanie czy przeżyje liczne upadki. Mój 705 miał ich wiele i nadal działa. Mam już dosyć zabawy z GSC10, jest to dziadostwo i nie można na nim polegać. Dziś ostatecznie go wyłączyłem i na trasie 130km w porównaniu z moją kabelkową Sigmą różnica była 200m, dla mnie kompletnie nieistotna więc wystarczy mi wskazanie na podstawie GPS. Zresztą mam zawsze kabelkową Sigmę która jak na razie zawsze działa i nie ma żadnych przerw w działaniu.

Funcje z których korzystam:
Zapis śladu GPS
Zapis danych z pulsometru
Zapis danych przejazdu: dystans, prędkość, czas jazdy, przewyższenie, prędkośc średnia i maksymalna
Uwielbiam jazdę po górach i funkcje takie jak altimetr czy przybliżone nachylenie drogi są fajne

Na wyjeździe:
Mapa i nawigacja przygotowana z bikeroutetoaster

Nie korzystam z żadnych funkcji treningowych, czujników mocy itd
Wszelkie Bluetoothy i podobne gadżety są mi że tak powiem na wafla

Czy zyskam coś we względzie mapy?
Mapa na 705 jest beznadziejna zarówno jeśli chodzi o szczegółowość jak i sposób wyświetlania. Ciężko na jej podstawie jest powiedzieć czy gdzieś jest asfalt czy nie. Zoom jest podły, na skali większej niż 2km wszystkie miejscowości są tak zmiksowane że nic nie widać, na mniejszym zoomie też do d. bo z kolei za mało widać. Ciągle trzeba przesuwać mapę joystickiem co też jest beznadziejnie rozwiązane. Jak się stanie to cała mapa się przekręca bez sensu i nie wiadmo gdzie jaki kierunek. Ogólnie coś widać ale nigdy nie to co trzeba. Prędzej czy później i tak kończy się wyciągnięciem mapy papierowej. Dodam że jeżdżę wyłacznie po szosie. Używana mapa to City Nawigator Europe. Chyba że nie umiem odpowiednio ustawić parametrów mapy. Idiotyczne są też komunikaty nawigacyjne typu skręć na południowy-wschód w Hauptstrasse (kto będzie szukał nazw ulic jadąc na szosówce i skąd wiadomo gdzie jest południowy wschód?) zamiast skręć w drugą w prawo i jedź prosto 3km kierując się na Drezno. Przydałaby się ze 4 razy większa rozdzielczość i kompletnie inny typ mapy.



#1948 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:24

Garmin Edge 800 zakupiony. Dziękuję wszystkim za pomoc i swoje opinie, były bardzo pomocne.


  • play lubi to

#1949 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 sierpień 2014 - 07:18

Noo... synchronizacja stravy przez dane connecta jest ciekawą wiadomością, jednak w firefoxie (pomimo wyłączenia blokady wyskakujących okienek) miałem problem - okienko nie chciało się pojawić, dopiero użycie chrome umożliwiło podłączenie stravy do connecta. No nic, zobaczymy jak to działa - gdyby jeszcze synchronizowało segmenty... No ale E500 i tak ich nie obsługuje ;/

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1950 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 05 sierpień 2014 - 10:08

Czy ktoś kto miał Edge 705 i wymienił na 800 lub 810 może się wypowiedzieć czy było warto? Zastanawiam się czy upgrade w moim przypadku ma sens. Zyskałbym chyba więcej profili (3 w 705 to trochę mało dla mnie, mam zwykle 4-5 rowerów) ale na niekorzyść moim zdaniem przemawia dotykowy ekran. Co guziczki to jednak guziczki, nie mówiąc o tym że pewnie w słońcu słabiej widać na dotykowym i pytanie czy przeżyje liczne upadki. 

 

 

przesiadłem się z 705 na 800 i to co Ty wypisujesz jako wady po zmianie sam stwierdzisz ze są zaletami - dotykowy ekran w przypadku pracy z mapą jest 100 kroć wygodniejszy od joya

jest on większy i lepiej widoczna mapa

 

na przekręcanie mapy najlepszy sposób to ustaw północ zawsze u góry - wtedy zawsze wiesz gdzie co i jak

 

jak tylko masz kasę to bierz 800 - to inna liga niż 705

 

ale 800 ma też jedną wadę w stosunku do 705 - % nachylenia przy małej prędkości - przy prędkościach poniżej 6 km /h często 800 tego pola nie liczy a 705 dawała radę - na szosie w zasadzie nie zauważalny problem ale w mtb już boli



#1951 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 06 sierpień 2014 - 09:32

Noo... synchronizacja stravy przez dane connecta jest ciekawą wiadomością, jednak w firefoxie (pomimo wyłączenia blokady wyskakujących okienek) miałem problem - okienko nie chciało się pojawić, dopiero użycie chrome umożliwiło podłączenie stravy do connecta. No nic, zobaczymy jak to działa - gdyby jeszcze synchronizowało segmenty... No ale E500 i tak ich nie obsługuje ;/

 

Kurcze działa wam to? Na GC mam że połączone, Strava potwierdza i każe dać czas, ale długo długo nic. Po dłuższym czasie wskoczyło, ale nie wiem czy to przez połączenie z GC czy standardowa synchronizacja przez https://tapiriik.com/

 

PS. Segmenty chyba będą działać niezależnie od sprzętu.



#1952 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpień 2014 - 15:11

Kurcze działa wam to?


A ja tam pierdziele te wszystkie tool'e do synchronizacji - ręcznie wgrywam do GarminConnect, Stravy i Endomondo :)

Giant TCR Advanced 2016


#1953 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpień 2014 - 18:46

Że wam się chce. Mi jeden wystarcza.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1954 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 sierpień 2014 - 17:53

Czy ktoś może wie czy w Polsce gdzieś można kupić obudowę do Edge 500? Pękła mi ta guma która zakrywa przyciski. Widziałem taką obudowę na ebayu, ale jeśli jest możliwość to wolałbym ją kupić u nas. 



#1955 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 sierpień 2014 - 19:54

Kurcze działa wam to? Na GC mam że połączone, Strava potwierdza i każe dać czas, ale długo długo nic. Po dłuższym czasie wskoczyło, ale nie wiem czy to przez połączenie z GC czy standardowa synchronizacja przez https://tapiriik.com/

 

PS. Segmenty chyba będą działać niezależnie od sprzętu.

 

Dziś działa, zaraz po (ręcznej) transmisji do GC próbuję przesłać do Stravy, a ta mi pyszczy, że duplikuję aktywność. Znaczy się - działa.


  • play lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1956 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:05

Czy ktoś może wie czy w Polsce gdzieś można kupić obudowę do Edge 500? Pękła mi ta guma która zakrywa przyciski. Widziałem taką obudowę na ebayu, ale jeśli jest możliwość to wolałbym ją kupić u nas.


Zapytaj w Azymucie

#1957 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 sierpień 2014 - 22:46

Co dzis zauwazylem, co moze juz bylo poruszane, to jak utworzylem kurs w stravie i przeslalem go w formacie gpx do 800-tki, gdzie jest przerabiany na fit, stracil funkcje wyswietlania wykresu wysokosci i pokazywania segmentow.
Nie zeby byl to problem ale akurat wczoraj jak chcialem przygotowac kurs na dzisiaj, garmin connect byl zdechly.

#1958 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Skądśląsk

Napisano 11 sierpień 2014 - 09:20

Czy ktoś może wie czy w Polsce gdzieś można kupić obudowę do Edge 500? Pękła mi ta guma która zakrywa przyciski. Widziałem taką obudowę na ebayu, ale jeśli jest możliwość to wolałbym ją kupić u nas. 

 

Jak się czegoś dowiesz to daj znać, bo mi też pękła ta guma przy guziku ENTER i mam trochę stracha jeździć w deszczu. Na eBayu nie wiem czy się opłaca, nie dość że nie oryginalne to drogie i w dodatku z Rosji :P Chyba, że są jakieś inne które przeoczyłem.



#1959 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 11 sierpień 2014 - 09:23

Nie lepiej napisać do producenta?
Focus user! :-P

#1960 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 sierpień 2014 - 10:50

Napisałem wiadomość do firmy Azymut oraz do Garmina. Jeśli się coś dowiem to dam znać.


  • play lubi to



Dodaj odpowiedź