Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3201 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:08

Mam czujnik prędkości do tej 520-stki, po prostu zakładasz go na piastę i już. Nic się nie ustawia, żadnego rozmiaru koła, nie wiem na jakiej zasadzie to działa. W przypadku zmiany roweru przekładam czujnik i tyle, nic nie muszę zmieniać.

 

Ale najbardziej martwi mnie właśnie brak profili rowerowych. Chciałbym wpisać 3 rowery ich aktualny przebieg i wybierać podczas jazdy, którą maszyną jadę. Później mieć statystyki którym rowerem ile zrobiłem km. 

 

 

 

Correct, no bike profiles. Instead you have what’s called a ‘sensor pool’ where you specify all the different sensors you have on all the bikes you have. Then, as you start to ride it just automatically picks up the right sensors and you’re good to go.

 

Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale w jaki sposób to automatyczne wykrywanie czujników ma mi zrekompensować brak profili rowerowych? Mogę zrobić z profili aktywności 3 oddzielne na każdy rower, ale to i tak nie to samo co profile rowerowe, Nie ma tam opcji aktualnego przebiegu roweru itp. Nie bardzo rozumiem czym podyktowany jest brak profili rowerowych, zastanawiam się nawet czy nie oddać tej 520 i może kupić 510.



#3202 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądśląsk

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:53

w 500 te była autokalibracja na podstawie przejechanego dystansu satelity itd ale nie ma to jak własnoręcznie wpisać wymiar zmierzony:)

a jak wyglada ta sprawa nawigacji??



#3203 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:57

W 520 jest autokalibracja rozmiaru koła, jednak jak chcesz wpisać ręcznie to musisz mieć czujnika prędkości na piaście i wchodzisz w wykryty czujnik i możesz ręcznie wpisać ten parametr.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3204 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądśląsk

Napisano 11 grudzień 2015 - 21:10

w 500-cie było to w ustawieniach roweru, ale na to samo wychodzi:)

tyle tylko czy nowe 520 i 1000 będą chodziły z moim starym czujnikiem czy muszę kupić nowy zestaw?

 

tak wczytuję się w instrukcję obsługi 1000 i nigdzie nic nie pisze o mozliwosci dodania kilku rowerów są tylko profile użytkownika :) chyba że zrobić kilka profili każdy na inny rower:)

 

znalazłem też w 520 opcje treningu w pomieszczeniu z trenażerem, interwałowego itd gdzie w 1000 tego nie ma?

muszę jeszcze tylko wyczaić ta nawigację i zastanowić co wybrać:)

 



#3205 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:08

W Edge 1000 oraz 520 nie ma już profili rowerów, są "activity profiles". Dokładnie tak jak pisze bociek28 można sobie nazywać odpowiednie profile jako swoje rowery. Można wtedy ustawić odpowiednie ekrany i pola do wyświetlania. Natomiast przebieg dla każdego roweru można zmieniać w Garmin Connect - zakładka "Sprzęt", można tam dodać dowolną ilość rowerów. Jeden z nich będzie domyślny dla aktywności "kolarstwo", ale nie ma problemu z późniejszą zmianą (edycja aktywności). Dokładnie tak samo można zmieniać rowery (sprzęt) edytując aktywności na Stravie.

510 i 1000 powinny pracować bez problemu ze starym czujnikiem (ANT+) używanym z 500.

 

 @Uve: dodaj swoje rowery na Garmin Connect i tam zmieniaj, na którym rowerze jechałeś - będzie podsumowanie przebiegu :-) W urządzeniu (520) tego nie zmienisz.

@bociek28 - nie ma profili rowerów, nie ma ustawiania obwodu koła dla poszczegolnego roweru. Obwód koła jest ustawiany dla poszczególnego czujnika. A jeżeli chcesz przenieść czujnik na inny rower, to szybka kalibracja i gotowe... :-)

 

Pozdrawiam

 

 



#3206 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:25

madd11 tak zrobiłem, zastanawia mnie co oznacza pole maksymalny przebieg przy dodawaniu roweru na Garmin Connect.

Na początku myślałem, że chodzi o aktualny przebieg i taki tam wpisałem, jednak po zrobieniu 7 km tym rowerem mam tam takie info:

 

Cube LTD Race 
1 Aktywności Od 1 Sie 2013
 Domyślny dla Kolarstwo
7.5 z 2,906 km

 

2906 wpisałem w pole maksymalny przebieg.

Czyli opcji aktualny przebieg roweru na Garmin Connect nie ma, wychodzi na to, że nie da się tego zapisać ani na stronie ani w urządzeniu.Trochę słabo :/



#3207 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:34

Też się zastanawiałem co oznacza ten "maksymalny przebieg"... Nic nie wpisałem, ale jak widać po Twoim przykładzie to jakieś odliczanie - albo do remontu, albo do samozniszczenia ;-) To może lepiej, ze nic nie wpisałem dla moich rowerów :-)

Raczej nie można dodać aktualnego przebiegu :/

 



#3208 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:43

Dodaj na stravie wszystkie rowery i po automatycznym eksporcie wskazuj do którego ma dodać przebieg. Będziesz miał Total dla każdego :-)

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3209 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 12 grudzień 2015 - 00:46

Orientuje się ktoś czy, lub gdzie w PL, można kupić uchwyt do Garmin Edge 510 (lub inny), montowany pod zintegrowaną kierownicę?

 

Coś takiego:

 http://www.ebay.com/...sd=171552826189

 

łolaboga, a ja tyle się czegoś takiego naszukałem. 

 

TUTAJ  mają to samo, tyle że powyżej 75$ dolarów na zamówienie wysyłka jest z darmo (do USA). Akurat mam tam kogoś, kto tuż przed świętami wraca do PL. Jeśli dołączysz do mojego zamówienia i kupimy dwie sztuki, to nie płacimy za wysyłkę, dodasz mi tylko koszty wysyłki w kraju i do końca roku będziesz miał u siebie. Jeśli jesteś zainteresowany, daj znać na PW.

 

TUTAJ tańsza wersja. Z tym że w tej droższej wersji jest możliwość podpięcia pod spodem kamerki go pro np. co mi pasi.



#3210 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 09:25

Dodaj na stravie wszystkie rowery i po automatycznym eksporcie wskazuj do którego ma dodać przebieg. Będziesz miał Total dla każdego :-)

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Rowery mam na stravie, ale tam również nie mają podanego pełnego przebiegu, jedynie ten zrobiony ze stravą, więc nic to nie da. 



#3211 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądśląsk

Napisano 13 grudzień 2015 - 09:07

mam jeszcze jedno pytanko dotyczące nawigacji w e1000, jako że często śmigam trasy np z bike maratonu czy innych takich:) czy można wsadzić do 1000 gotową trasę i użyć jej jak w normalnej nawigacji a nie jako kursu i wyścigu z wirtualnym partnerem??

520 którego biorę jeszcze pod uwagę ma chyba tylko możliwość nawigacji jeżeli trasę użyjemy jako kurs ( tak samo było w 500 ale tam nei było mapy tylko krecha:)),



#3212 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 grudzień 2015 - 21:14

W mapowcach nawigacja również bazuje na kursach, ale w odróżnieniu od bezmapowców punkty kursu mogą być nawet szczątkowe, czyli bazujące na kilku punktach szczególnych, czyli przy wyznaczaniu trasy wskazujesz np. parę miast, które masz po kolei zaliczyć. To też jest kurs. Nie musisz wyświetlać wirtualnego partnera, choć oczywiście możesz - czasami to jest przydatne, bo jeśli skalkuluje się trasę pod swoje możliwości, to widać ile jeszcze czasowo mamy do przejechania i czy mieścimy się w założeniach, do niedawna przy tego typu planowaniu niezastąpiony był Bikeroadtouster (niestety nie działa), aktualnie chyba najlepszym serwisem do planowania jest plotaroute.com - więcej informacji w wątku Prosto Do Celu, Czyli Aby Się Nie Zgubić. Reasumując - trasa, w której jest zapisany tylko początek i koniec, to też kurs, ale edge wyliczy całość trasy. Trasa, w której są dane gps sekunda po sekundzie nie może być użyta bezpośrednio do nawigacji (to nie ręczniak, gdzie jest opcja nawigacji "po śladzie"), musi być konwertowana do kursu.

 

Różnica pomiędzy użyciem kursu w 510, a 520 jest taka, że w tle masz mapę, a 510 był pusty ekran. Na każdym sposób nawigacji jest identyczny, czyli krecha kursu, choć przy 520 można się zorientować, gdzie się jest, bo jest podgląd na aktualne położenie dzięki mapie. W mapowcach dochodzi jeszcze możliwość automatycznego przeliczenia trasy w przypadku zjechania z kursu, czyli np. skręcenia w inną drogę, lub objazdu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3213 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądśląsk

Napisano 13 grudzień 2015 - 22:32

a czy mapa którą dodajemy do 520 jest w miarę szczegółowa ? głównie poruszam się po beskidzkich szlakach pieszych oraz drogach pożarowych czy będą one widoczne na tej mapie, tak aby zorientować się gdzie w danym momencie jesteśmy. Rozumiem że w 520 można też wyświetlić ekran mapy który pokazuje nasze aktualne położenie bez konieczności wprowadzania jakiegokolwiek kursu.

Zastanawiam się nad 520 bo z tego co czytam to 1000 strasznie ciągnie prąd i baterii nie starcza na długo.

 

Prozor

dzięki powoli sytuacja co wybrać zaczyna się klarować:)



#3214 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 grudzień 2015 - 22:44

Dokładność mapy zależy wyłącznie od tego, jak dokładne dane wprowadzisz. Największym źródłem nieścisłości jest zawsze niedokładność wprowadzonych danych, dopiero w znacznie mniejszym stopniu niedoskonałości urządzenia.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3215 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 13 grudzień 2015 - 23:32

Witam. Pytanie do wtajemniczonych uzytkownikow wyzszych modeli od Edge 500. Rozwazam przesiasc sie na model Edge 510, czy warto w stosunku co on oferuje do poprzednika? Pozdrawiam
Using Tapatalk

#3216 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądśląsk

Napisano 14 grudzień 2015 - 04:58

pisząc dokładność miałem na myśli występowanie na mapie szlaków turystycznych oraz leśnych dróg przeciwpożarowych, nie wszystkie mapy to zawierają, a pisząc o mapie myślałem o samodzielnie instalowanej openstreetmaps.



#3217 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 07:49

@Bociek

Jaką dokładną mapę znajdziesz, taką dokładną wgrasz.

Najgorsza w tym jest nieznajomość terenu, więc ciężko zweryfikować, czy mapa jest dokładna w terenie, który potrzebujesz.

Ja mniej więcej robię tak: odkryłem, że w moim rejonie zamieszkania jest park/las który na nielicznych mapach ma pokazane wszystkie ścieżki. Wybieram takie źródło mapy, która pokazuje mi te ścieżki. Mniej więcej znam te dróżki, więc wiem czy są wszystkie, czy nie.

Jest jednak obawa, że akurat mój rejon (duże miasto) jest często aktualizowany a w innym rejonie już tak nie będzie i mapa wgrana będzie do bani.

Moja subiektywna podpowiedź. Jeżeli Ci faktycznie zależy na mapach, to kup "mapowca". Ja tak zrobiłem. Mam 810kę. Jest w niej slot na kartę pamięci. Można wgrać kilka map. Można wgrać o różnej nazwie (co nie każdy garmin akceptuje, szczególnie starsze modele) i z nich bez problemu korzystać. Ściągasz mapy z różnych źródeł i masz większe prawdopodobieństwo, że któraś z nich akurat w tej lub innej strefie będzie dokładna.



#3218 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 grudzień 2015 - 08:50

@bociek28 - pytasz o właściwości mapy, a nie o Garmina. Na pewno domyślasz się, że dokładność map zależeć będzie od tego, gdzie się znajdujesz, więc nie ma jednej dobrej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Proponuję, żebyś po prostu wszedł na OSM i zobaczył, jak dokładną masz mapę - to, co widzisz na mapie, możesz też wgrać do urządzenia. Nic mądrzejszego nie wymyślimy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3219 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 grudzień 2015 - 10:39

 

Ja mniej więcej robię tak: odkryłem, że w moim rejonie zamieszkania jest park/las który na nielicznych mapach ma pokazane wszystkie ścieżki. Wybieram takie źródło mapy, która pokazuje mi te ścieżki. Mniej więcej znam te dróżki, więc wiem czy są wszystkie, czy nie.

 

 

Nie wiem, po jaką cholerę w takiej sytuacji nawigacja...?


  • Prozor lubi to

#3220 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 grudzień 2015 - 10:55

Pewnie grzeSiuu bierze ją jako punkt odniesienia. Skoro w jego rejonie mapa jest dokładna, to najpewniej będzie równie dokładna w miejscu, którego nie zna, a po którym chciałby nawigować.





Dodaj odpowiedź