Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3841 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 kwiecień 2016 - 10:28

Na fenixie w takim przypadku wchodzi w rachubę nawigacja przez kursy (ale trzeba mieć wcześniej przygotowane, jak w Edge i ewentualnie wysłać ze smartfona), poprzez waypointy (zapisane pozycje) ale wtedy tylko kierunek wskazuje - podobnie powrót do  miejsca początkowego - wróć do startu, jeśli tą samą lub zbliżoną trasą, to trasa dotychczas przebyta będzie na "mapie" jako linia śladu i można zorientować się gdzie się jest, jeszcze jest opcja "celuj i idż" oraz wpisanie współrzędnych z paucha - nawigacja polega na wskazaniu strzałką kierunku i odległości w linii prostej. Czyli podobnie jak w Edge 500, 510, czy 520 ale bez żadnego podkładu mapowego (choć możliwości fenix 3 ma nieco więcej).

Ewentualnie można wspomóc się np Crumbs! lub dwMap


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3842 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 kwiecień 2016 - 11:57

Od kilku dni nie mogę zsynchronizować aplikacji IQ z żadnym z moich garminów (również Edge) z poziomu nieszczęsnego Express'a. Okazało się, że nie tylko ja - problem dotyczyć może każdego, korzystającego z Express Windows. 

Zgodnie z informacjami od wsparcia technicznego (EXPRESSCUSTOMERCAREproblem wynika najprawdopodobniej ze śmieci w pamięci komputera (właściwie: zły fragment danych - cokolwiek by to miało oznaczać). Odinstalowanie Express nic nie da, należy usunąć z Express urządzenie sprawiające kłopoty (pewno wszystkie z IQ), dodać ponownie i spróbować zsynchronizować. W przypadku dłuższej kolejki danych może być konieczne uruchomienie ponowne Expressa przed synchronizacją (albo nawet po usunięciu, a przed dodaniem ponownym), a nawet konieczność kontaktu z supportem w celu wyczyszczenia przez nich kolejki synchronizacyjnej - jeśli nie pomoże usunięcie kolejki synchronizacji bezpośrednio ze swojego konta z poziomu Express czy Connect (przeglądarka i po usuwać kolejki synchronizacji). 

Szczegóły w tym wątku, pisać w razie co do nich również (wątek zamknięty, ale pisać do serwisu tam podanego). Po południu sprawdzę...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3843 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 kwiecień 2016 - 12:46

A jak ma być obsługiwana w aplikacji mobilnej, jak 800 nie obsluguje łączności bezprzewodowej - łączenia kablem w mobilnym connect nie przewidziano ;). E-tap dodano w najnowszych modelach, czy trafi do 810 też wątpię - w końcu jak kogoś stać na e-tap'a, to jeździ przynajmniej z edge 1000 ;).

No fakt, calkiem zapomnialem, ze tam nie bylo opcji bez kabelka....

Z braku wyswietlania przelozen na 810 szat drzec nie bede, bo mi to do niczego nie jest potrzebne.

Chociaz gdybym teraz kupowal nowy licznik, to moze ten fakt wplynalby na decyzje. Rok temu nie bralem 1000, bo wydawal mi sie za duzy. Teraz widze u siebie w klubie sporo ludzi jezdzi z nim i nie wyglada wcale tak zle. 



#3844 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 kwiecień 2016 - 22:12

Edge 1000, nowe firmware 8.0 - wczoraj po jeździe pokazał mi komunikat "recovery 17 hrs" - no OK, rozumiem.

Dzisiaj na początku jazdy, po kilkunastu minutach wyskoczył ekran: "Recovery Good"... Czy to znaczy, że Garmin pytał czy się czuję dobrze? czy też uznał, że dałem radę się zregenerować i dał i znać? :-)

 

Pozdrawiam

 

 



#3845 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwiecień 2016 - 09:33

recovery 17 hrs to przybliżona wartość podana przez urządzenie po treningu

"Recovery Good wyznaczona podczas treningu na podstawie pracy twojego serca

 



#3846 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 kwiecień 2016 - 12:51

Edge 500, jeden czujnik kadencji i prędkości, ale dwa rowery. Jak ustawić obwód koła tego drugiego roweru co nie ma czujnika? Jest opcja auto i ustawienie własne. Ale co mi daje własne skoro licznik zliczy prędkość z GPS. Dać auto? Zauważyłem też, że jak śmigałem na auto to po przejściu w drugie ustawienie licznik pokazywał bzdurne cyfry typu 2078 gdzie tymczasem miałem koło ponad 2300. Z czegoś to wynika, on sam tak dziwnie liczy?

#3847 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 13:02

Niezależnie co ustawisz, prędkość i tak będzie brana z GPS. Więc możesz swobodnie ustawić Auto.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3848 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 kwiecień 2016 - 13:04

Już chyba doszedłem :) W rowerze bez czujnika trzeba zaznaczyć jego brak i wtedy wszelakie ustawienia koła dla tego roweru znikają. Po zmianie roweru w menu, automatycznie pojawia się włączona opcja czujnika pr./kad.

Pytam, bo zdaża się zapomnieć zmienić rower w menu i gdy ten bez czujnika miał ustawione koło o 20cm większe, to ja potrafiłem jechać z prędkością peletonu zawodowego :D

#3849 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 14:04

recovery 17 hrs to przybliżona wartość podana przez urządzenie po treningu

"Recovery Good wyznaczona podczas treningu na podstawie pracy twojego serca

 

Podawany czas odpoczynku przy pierwszych treningach może być dość zawyżany, algorytm musi nauczyć się zmienności rytmu zatokowego serca dla ćwiczącego. Bo to praktycznie o to chodzi - jeśli serducho zaczyna miarowo uderzać, to jest coraz bardziej zmęczone i wymaga dłuższego odpoczynku. Tak na prawdę ten czas odpoczynku (po nauczeniu) to czas nie tyle dla mięśni, co dla serca, czasami mocny trening dla mięśni (mocne, krótkie interwały) nie obciąża zbyt serca, no i proponowany czas odpoczynku może być np 24h, a nogami ciężko ruszać jeszcze po tym czasie - trzeba jednak myśleć za siebie, to podobnie jak z nawigacją sat ;).

Informacja o stanie odpoczynku powinna wyskakiwać po 6 minutach od rozpoczęcia treningu - to również ma związek ze zmiennością rytmu zatokowego, mianowicie na początku występują dość duże zmiany rytmu, które stabilizują się właśnie do 6 minut po rozpoczęciu. Stąd można ocenić czy serce trenującego jest wypoczęte, czy też nie bardzo. 

 

 

Niezależnie co ustawisz, prędkość i tak będzie brana z GPS. Więc możesz swobodnie ustawić Auto.

 

Co Ty za herezję rozgłaszasz? Od czasów wczesnych wersji oprogramowania (najwcześniejsze miały priorytet gps) e500 prędkość brana jest z czujnika i tak jest we wszystkich nowszych edge.

No chyba, że miałeś na myśli, że jeśli nie będzie czujnika prędkości to wtedy - tyle tylko, że musi być zdefiniowany i wcześniej sparowany. Inaczej nic się nie da wpisać, ani ustawić. 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3850 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 kwiecień 2016 - 14:35

Prozor, czyli teraz dobrze ustawiłem?

#3851 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:31

Tak.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3852 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:35

@Prozor - niejasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że niezależnie co ustawi, przy braku czujnika (taka sytuacja była omawiana) wielkość koła wpisana do urządzenia nie będzie miała znaczenia, bo prędkość będzie liczona wg GPS.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3853 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 17:18

Prozor - dzięki za wyjaśnienia.

Pozdrawiam



#3854 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 11:23

@Prozor, zrobiłem dwa podejścia do tego segmentu Kochanów-Kleszczów

1) https://www.strava.c...nts/13202775041

2) https://www.strava.c...nts/13202775304

Po 1) na szczycie dałem pauzę, tryb GPS+Glonass -> OFF -> GPS Only, wznowienie nagrywania po złapaniu fixa (wręcz natychmiastowo), zjazd i wyjazd drugi raz używając tylko GPS. Warunki lepsze, bo bezchmurne niebo. Oba ślady poprawne, choć nie wiem czy słusznie, ale wydaje mi się, że sam GPS jakby mniej szarpany.



#3855 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 13:47

U mnie wyskoczył nowy soft 5.30 dla EDGE 520

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3856 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:52

A jeszcze zapytam czy też spotykacie się z zachowaniem, że: wychodzę z domu, odpalam 520, szuka satelit, łapie fixa (gps ready), po parunastu sekundach komunikat "lost satellites" i szuka fixa od nowa. Potem już go trzyma. Miałem tak w obu trybach gps+glonass oraz sam gps. Nie jest to powtarzalne za każdym razem.



#3857 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:54

Nie miałem takiej akcji ani razu.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3858 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:54

@trace_error Mam podobnie.

-- 

Marcin Trzaska


#3859 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:58

 

 

Informacja o stanie odpoczynku powinna wyskakiwać po 6 minutach od rozpoczęcia treningu - to również ma związek ze zmiennością rytmu zatokowego, mianowicie na początku występują dość duże zmiany rytmu, które stabilizują się właśnie do 6 minut po rozpoczęciu. Stąd można ocenić czy serce trenującego jest wypoczęte, czy też nie bardzo. 

 

Drobne info - u mnie wyświetla się po 12 minutach (3 dzień).

Pozdrawiam


  • daVe_bike lubi to

#3860 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:59

A jak z dokładnością GPS (w sensie metrów) - powinno to gdzieś siedzieć w menu. Ja miałem jednego Fenixa z prawdopodobnie uwalonym chipem GPS - dokładność była katastrofalna i tylko on był mi w stanie zgubić zasięg GPSa.

 

 

I on potrafił robić np. takie krzaczki:

 

https://www.strava.c...ities/300821340

 

 

Napisz do Garmina, naświetl jaka sprawa itp. Tego Fenixa reklamowałem, wymienili mi na nowego

 

 



Informacja o stanie odpoczynku powinna wyskakiwać po 6 minutach od rozpoczęcia treningu - to również ma związek ze zmiennością rytmu zatokowego, mianowicie na początku występują dość duże zmiany rytmu, które stabilizują się właśnie do 6 minut po rozpoczęciu. Stąd można ocenić czy serce trenującego jest wypoczęte, czy też nie bardzo. 

 

 

Drobne info - u mnie wyświetla się po 12 minutach (3 dzień).

Pozdrawiam

 

 

No właśnie - u mnie raz tak, raz siak; zastanawiam się z czego to wynika.





Dodaj odpowiedź