Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3921 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 maj 2016 - 20:58

Da się, chyba najwygodniej dokupić pasek na rękę z uchwytem (docelowo do 910xt, ale każdy edge da się na tym zamocować). Wtedy masz edge na nadgarstku, choć trochę waży to jednak jest to w miarę wygodne, aczkolwiek mocowanie mogłoby pozwalać na obrót o 90*, bo tak jest równolegle do przedramienia, jakby było prostopadle, to wygodniej obserwowałoby się ekran.  

Każda mapa o wystarczającej szczegółowości, zwłaszcza wersje topograficzne z naniesionymi szlakami turystycznymi.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3922 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 10 maj 2016 - 07:08

Wczoraj dostałem paczkę z powrotem z Garmin Polska - wymiana 520 na "nowy" egzemplarz. Nie wiem czy nowy bo w opakowaniu "refurbished" i z wgraną mapą Szkocji (?). 

Mniejsza z tym, szybki upgrade z 3.10 do 6.00 i przywrócenie ustawień z poprzedniego backupu. Rano jazda i co? W tym samym miejscu co ostanio rozjechał się ślad, segment nie zaliczony.

https://www.strava.c...ities/57121675732km, Kochanów-Kleszczów. 

Sam już nie wiem co dalej z tym robić. Kolega jechał z forerunnerem - jak tam będzie ok, to ten edge to dramat.



#3923 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 10 maj 2016 - 13:45

Prozor dzięki za odpowiedź więc spróbuję się pobawić ustawieniami😉
A możesz jakąś darmową mapę topo ze szlakami polecić?

#3924 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 maj 2016 - 15:17

Trace, ile czasu zajęła im ta wymiana? (ja wysłałem w zeszłą środę...)



#3925 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 10 maj 2016 - 15:23

Puchaty, wysłałem 29.04, paczka dotarła do Garmin Polska 4.05. Wczoraj, tj. 9.05 z rana kurier dostarczył przesyłkę zwrotną.

 

Poniżej porównanie śladów z dzisiejszej jazdy: mój kolejny 520 (najnowszy soft) vs smarphone vs Forerunner 310XT

 

Załączone pliki


  • puchaty lubi to

#3926 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 12 maj 2016 - 10:35

BTW - właśnie przyszedł mail od Canyona, w ramach promocji 520-tka za 996+30 PLN wysyłka. To ponad 200 zł taniej niż najtańsze oferty na alledrogo



#3927 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 maj 2016 - 18:39

no nie wiem  , czy najtaniej :)



#3928 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 12 maj 2016 - 18:44

To gdzie jest taniej? Przy założeniu co najmniej 2-letniej gwarancji - nawet z niemieckich sklepów najtańsze oferty znalazłem po 240-250 EUR (wiggle itp. podobnie)



#3929 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 maj 2016 - 19:03

kto pyta nie błądzi :) , kupując w de masz 1 rok gwarancji

kupując w PL 2 lata



#3930 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 maj 2016 - 19:35

skąd to info o 1 roku gwarancji. Rejestrujesz urządzenie i masz normalnie dwa lata od garmina plus sklep niezależnie... 

Poza tym w Unii była dyrektywa i minimalnym czasie gwarancji 24 miesiące dużo wcześniej niż wdrożono ją w PL. 


HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl - Shimano i Continental + Kolarskie motywy dla etui na telefon 
 


#3931 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 maj 2016 - 20:15

Gwarancja to nie to samo co uprawnienia z tytułu niezgodności z umową. Gwarancja (czyli w ogromnym uproszczeniu: dodatkowe świadczenia wykraczające poza ustawowe minimum) jest całkowicie dobrowolna, można udzielić nawet na tydzień, jeżeli się ma ochotę.

Zresztą z tego co wiem, w praktyce i tak Garmin jako producent realnie zapewnia opiekę przez minimum 2 lata, nawet jeżeli formalnie zgłoszenie wpływa po upływie gwarancji.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3932 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 maj 2016 - 20:18

@d8wid według prawa obowiązującego w UE (i Polsce) gwarancja producenta nie jest wymagana, nawet jednodniowa. Gwarancja z dowolnym okresem obowiązywania jest wyłącznie dobrą wola producenta. To co jest wymagane według obowiązujących przepisów to 24 miesięczna rękojmia, ale w tym wypadku udziela Ci jej sprzedawca, a nie producent.

Edit: o właśnie mikroos mnie uprzedził:) Jeszcze jedno a propos Garmina - tak, po rejestracji dostaje się 24 miesiące gwarancji, ale jest jedno ale. Jeżeli urządzenie dosyć dawno opuściło fabrykę, to niestety potrafią liczyć okres gwarancji od daty produkcji, a przynajmniej taką informację otrzymałem na ich infolinii.
Pozdrawiam
  • maad11 lubi to

#3933 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 12 maj 2016 - 20:25

Tak czy inaczej - kwestia tego jak wygląda sprzedaż tego przez Canyona - niby mają ten polski oddział, pytanie jak z dystrybucją sprzętu (w sumie nie chce mi się doktoryzować).

 

Co do tego co pisze @mikroos - to fakt, ostatnio kolega dostał nowy pasek HR do zegarka kupionego w USA chyba w sierpniu 2014 - więc grubo po oficjalnej gwarancji. To chyba tylko serwis Amazona był lepszy (nie wiem czy Garmin robi jeszcze akcje w stylu nowy zegarek w miejsce zepsutego za pół ceny)



#3934 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 maj 2016 - 21:34

@up
Z maila z lutego tego roku, od supportu Garmina, w sprawie uszkodzonego EDGE 510:
„Garmin oferuje 24 miesięczną gwarancje producenta na sprzęt kupiony w Polsce.

Jeżeli zakup nastąpił wcześniej możemy sprzęt wymienić za opłatę w wysokości 316.95 PLN brutto.“


-- 

Marcin Trzaska


#3935 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 13 maj 2016 - 19:45

Moze ktos polecic mocowanie garmina i gopro na dolne sruby mostka?

Może coś takiego? W każdym razie coś podobnego, lecz nie wiem czy pytającemu będzie pasować.

https://www.bike24.com/p2137393.html



#3936 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 13 maj 2016 - 20:35

Czy ktoś z posiadających 520 zaobserwował "pływanie" śladu na łukach jak na załączonym obrazku?

 

 

Załączone pliki



#3937 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 13 maj 2016 - 23:29

aż tak mocno to nie, jak czesto masz ustawiony zapis śladu? Chociaż raz czy dwa zdarzyło się że sygnał potrafił ucieć kilkaset metrów od drogi. 

 

57.png



#3938 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 maj 2016 - 04:31

Czy ktoś z posiadających 520 zaobserwował "pływanie" śladu na łukach jak na załączonym obrazku?

A nie jest to przypadkiem błąd mapy? Takie sytuacje też się zdarzają: ślad jest poprawny, ale mapa jest przesunięta względem rzeczywistości o kilka metrów..

Może spróbowałbyś obejrzeć ślad w Connekcie, ale na tle np. mapy Bing albo mapy satelitarnej? To by być może powiedziało coś więcej.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3939 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 14 maj 2016 - 08:32

@Pan_Wonsik: Zapis co 1 sek. Tryb GPS-only

 

@mikroos: Raczej nie błąd mapy - jako, że to tereny "wokół komina" to mam sporo śladów na tych odcinkach. Załączony zrzut z poprzedniego dnia bez płynięcia oraz to samo płynięcie z connect-u na mapie Bing.

Załączone pliki



#3940 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 maj 2016 - 12:16

Witam .Wczoraj podczas ćwiczenia podjazdów( na tym samym fragmencie drogi ok. 700 m) chciałem mieć osobno podjazd i zjazd Ustawiłem auto lap  według pozycji , tylko przycisk.Przycisnąłem przycisk na początku podjazdu i na końcu.Okazało się że urządzenie, z resztą logicznie rejestrowało nawroty na górze i na dole jako kolejne okrążenia(każdy przejazd przez zaznaczony punkt w dół i górę) .Wyszło to wszystko bardzo nieczytelnie chyba z 47 okrążeń. Jeden podjazd i zjazd i aż cztery okrążenia A miało być czytelnie i łatwe do ewentualnej analizy.Niby można zaznaczyć tylko sam moment rozpoczęcia podjazdu ale wtedy będzie okrążenie wraz ze zjazdem.Czy jest jakiś sposób na który nie wpadłem aby było to tak jak chciałem.





Dodaj odpowiedź