Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#5501 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 sierpień 2017 - 23:18

Spokojnie, ja też już miałem "przejścia" z tym użytkownikiem i w końcu dałem sobie spokój ;) Nie wchodzę w dyskusję albo udaję że nie widzę ;)



#5502 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:37

Sam jesteś autorem prymitywnych uwag w moją stronę w temacie o trenażerach więc upomnienia zacznij od siebie. Wybiórczo też czytasz, bo Twój kolega również potrafi moc o odbiec od tematu gdy ktoś ma inne zdanie od jego zdania.

Ale ja już kończę tą kwestię. Jest dużo ciekawszych zajęć od kłótni na forum.

#5503 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:41

Powyższe pisałem do shmoo ale widze, że już przybiegł beskid z pomocą.
Zbanujcie mnie jak chcecie bo i tak tutaj własnego zdania mieć nie można.

#5504 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:51

Możesz zacytować moje "złośliwe uwagi w twoją stronę" z wątku o trenażerach? Właśnie spojrzałem na ten wątek, ludzie grzecznie ci piszą i kierują do wyszukiwarki-słusznie zresztą, bo dużo w tym temacie już na forum jest, nie mówiąc ogólnie o sieci.

A ty ciągle o coś płacz: że nie znasz angielskiego, że Tapatalk ci nie wyszukuje. Jeszcze zacznij narzekać, że nikt ci nie chce zasponsorować i kupić tego trenażera :P

Pozdrawiam



#5505 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 09:16

!!! ADMIN !!! MODERATOR !!!

el burdello się tu robi !!

 

 

 

Panowie szlachta... błotem się pod chałupom obrzucać !!!

 

 

Pozdrawiam


  • macior lubi to

#5506 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 19:35

Bardziej mam nadzieje na temat. Pracę nad moja appką dla Garmina trwają i w zasadzie wersja 1 jest skończona:) Więc jak wszystko dobrze pójdzie, od przyszłego miesiąca będzie dostępna apka która:

 

  • instaluje się na garminie + androidzie (jak będzie zainteresowanie tą parą, dojdzie z czasem też iOS),
  • na androidzie możesz ustalić trasy z punktu A do B (przez pośrednie w przyszłości) i sobie je zapisać w appce,
  • na garminie możesz sobie odpalić te terasy. Dodatkowo masz tu opcję "do domu", która generuje i pobiera trasę z miejsca gdzie się aktualnie znajdujesz "do domu" (dom konfigurowany w appce na telefonie). 

 

Trasy w postaci fitów ze wskazówkami nawigacyjnymi, więc garmin prowadzi za rączkę. Po co? Bo fajnie mieć 520-tke, która ma "niemal" nawigację (niestety nie przeliczy trasy po zboczeniu z kursu).

 

Jak apki będą w connecie i Playu dam znać :D



#5507 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 25 sierpień 2017 - 08:47

Cześć. Mam pytanie odnośnie Garmina-Stravy. Ostatnio Zrobiłem kilka KOM-ów i od jakiegoś czasu wyświetla mi je jako PR a nie jako KOM na stravie przy podsumowaniu treningu. Czy jest to jakiś problem - ustawienie licznika (Edge 810) czy ewentualnie błąd powstaje przy przesyłaniu z garmina do serwisu Strava? Oczywiście potem jak wejdę w zakładkę pojawiają się jako KOM w Stravie. Niby błachostka a trochę drażni. 



#5508 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:18

Wciśnij Refresh Activity Achievements i wtedy pojawią Ci się KOM'y
  • galipette lubi to

#5509 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:22

Dzięki serdeczne montell81. Działa  :D



#5510 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:47

@mstaniszczak coś podobnego do http://dynamic.watch/ ?

 

Bo najbardziej to mi w DW dedykowanej apki brakuje.

Ale po instalacji dodatku do chrome, możliwość bezprzewodowego przesyłania tras jednym klikiem do Garmina to piękna sprawa. Testowałem trasy ze stravy, bikemap. Pewnie pociągnie z większości serwisów 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#5511 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:56

Nie wiem jak działa DW, zobaczę wieczorem:D Zasada u mnie jest taka:

  • apka na telefon, gdzie możesz sobie szybko stworzyć trasy (jak w nawigacji samochodowej - w kolejnych wersjach będzie więcej opcji),
  • trasy zapisujesz w apce
  • w garminie w apce IQ wybierasz po prostu z listy trasę i ja odpalasz z poziomu apki
  • dodatkowo możesz wybrac opcje "do domu" i garmin za pomocą apki w telefonie generuje i pobiera trasę z miejsca gdzie aktualnie się znajdujesz "do domu".

Z tego co na szybko widzę to DW pracuję z apką connect na telefonie? Moja nie - apka jest dedykowana.

 

EDIT: Widzę, że strava i bikemap udostępniają API, wiec dzięki za pomysł do kolejnej wersji;-) Jeśli tylko będzie zainteresowanie apką, dołożę import tras z obu:D



#5512 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:52

Ultegra Di2 6770 + e1000.
Pytanie czy na e1000 będzie się wyświetlać poziom baterii z Di2?
Do informacji o przełożeniu trzeba mięs jakie nadajnik ale czy do informacji o naładowaniu bateri też ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#5513 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:53

Oj zainteresowanie będzie, takie coś powinno być w mobilnym connect, ale ludziska nie mogą się o to doprosić - domyślam się, że chcą w ten sposób wymusić zakup urządzeń nawigacyjnych, o ile e1000 ma sens (większy ekran, szybszy procesor, parę zdecydowanych plusów w stosunku do e520), to e820 już nie bardzo, gdyby była możliwość zaplanowania trasy ze smartfona i pobrania z poziomu e520 to większości nic więcej nie jest do nawigacji potrzebne. No, dobra - za wyjątkiem przeliczania po zmianie trasy. Cóż, w takim przypadku wystarczy wyznaczyć nową i ponownie pobrać. 

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale póki co najlepszą mobilną www do planowania trasy na smartfonie ma plotaroute w wersji mobilnej. Właściwie, żeby nie brak możliwości wysyłki pobranej trasy do edge to więcej nie byłoby chyba potrzebne. No właśnie - może po prostu aplikacja do zarządzania tak pobranymi trasami? Zawsze to sporo roboty mniej...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5514 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:02

Apka jest już w zasadzie skończona -w fazie testów. Wersja 1 nie jest full wypas - głównie tyle ile sam chcę mieć na początek, ale już mam spore plany na rozwój. Trasy generuję za pomocą zewnętrznego serwisu do routingu, który ma fajne api i potrafi generować trasy dla po prostu roweru, MTB i szosy:) Apka po stronie garmina robi tak naprawdę niewiele.

 

Aktualnie poprawiłem problem ze złożonymi trasami, gdzie było wiele tysięcy punktów pośrednich - edge nie chciał ich wczytać. Ograniczam je do 1000. Jest jeszcze problem z punktami routingu - niby edge wspiera do 200, ale wczytał mi trasę z 350-ioma:) i teraz sam nie wiem - zostawić, czy takie trasy dzielić na kawałki - etap 1, etap 2... do wczytania osobno:)



#5515 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:22

Właściwie to nie punkty routingu są ograniczone do 200, ale punkty informacyjne - choć czasami może być to to samo, jednak nie jest to jednoznaczne. Dopiero jeśli jest >200 punktów informacyjnych (np strzałka w prawo i informacja "W prawo") to punkty powyżej tych 200 nie są obsługiwane (a przynajmniej nie powinny być). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5516 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:32

W zasadzie w fit-cie to po prostu course_message. Własnie mi 520 wczytała trasę z 444 punktami nawigacji (strzałki):) Ale, że to trasa Kraków - Gdańsk, nie sprawdzę czy nie wywali się w trakcie nawigacji w którymś momencie...



#5517 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:48

No popatrz, jednak ograniczenia brak, czy może raczej przesunięte dość mocno. I dobrze.

Ale mógłbyś sprawdzić choć początek trasy, bo wielokrotnie miałem problemy z kursami e520, które praktycznie na początku trasy po prostu wyłączały edge, co ciekawe na ogół po włączeniu można było taki kurs kontynuować bez problemów.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5518 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:53

Krótkie trasy sprawdzałem i śmigają. Jutro z rana sprawdzę taką z 15km.



#5519 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 16:05

Miał ktoś przypadek stałego odczytu temperatury w edge 520 na poziomie -5'C?



#5520 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 16:56

Właśnie myślałem, że w przyszłości mogło by się udać dodać automatyczny eksporter segmentów stravy do connecta (strava ma api, connect też), ale... garmin woła sobie $5000 za licencje do API connecta:D Jak to się mówi, nigdy nie mów nigdy, ale nie dziś;-)





Dodaj odpowiedź