Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#9681 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 styczeń 2021 - 10:53

Bez ERG też można zrobić ten test? Podaje wtedy z jaką mocą trzeba jechać?



#9682 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2021 - 11:10

Tak, podaje. Niezbędny jest tylko pomiar mocy i pulsu (opaska, nie z nadgarstka bo jakość tego pomiaru jest daleka od ideału). Tyle tylko, że zakres od - do, dokładnie środek trzeba wspomóc się np. dedykowanym polem IQ target power. ERG nie jest niezbędny.

Jak nie masz dostępu do danych mocy z mobilnego connect (dziwne, spróbuj reinstalacji?) to dostęp będziesz miał z przeglądarki i webowego connecta.

Ps. Wiem, że stopkę tapataka można wyłączyć, ale wolę zastawić, żeby wiadomo było dlaczego jest skrótowo, nie dodaję linków itp.

 

======================

Mam zagwozdkę, czy ustawienie FTP (w connect) nie powoduje przypadkiem przetworzenia testu będącego specyficznym treningiem (brak możliwości przeskoczenia etapu przyciskiem LAP, czy wyboru "następny" itp.) i przesłania go do urządzenia treningowego. A to może zajmować jakiś czas.

Zmiany na 100W - 300 - 400W od razu nie przynoszą żadnych zmian, ale może jeśli powyższa hipoteza jest prawdziwa, to potrzeba nieco (ile?) czasu do przetworzenia przez serwery garmina i wysłania aktualnych poziomów treningu. 

 

Z tego co widzę, dzisiaj strefy testowe są jeszcze bardziej obniżone po wczorajszej obniżce (ręcznej) FTP o -10W. Bezpośrednio po obniżeniu takich zmian nie widziałem. 

 

Sprawdziłem coś jeszcze (bez testu): zmieniłem FTP na 100W i sprawdziłem jakie poziomy ustawi Edge w teście, Brak zmian. Przestawienie na 400W też brak zmian. Należałoby testowo sprawdzić, czy powyższa hipoteza jest słuszna, czy trening testu FTP wymaga przetworzenia i wysłania przez serwer garminowski.

 

Przy okazji sprawdziłem co z ustawieniami FTP w mobilnym Connect - tam faktycznie od czasu do czasu znikają pola stref, pozostają ustawienia użytkownika. Należy wyjść z ustawień użytkownika, za chwilę wejść ponownie i powinny być dostępne. Jeśli nie, ponowić czynność. Jakiś błąd w mobilnym Connect?

 

Wracając do testu - dlaczego nie wymaga ERG? Bo test można przecież wykonać nie tyko na trenażerze interaktywnym np. na szosie. Sposób wykonania jest identyczny. Jak zauważył arturooo3 test powinien być zakończony po zebraniu wystarczającej ilości odpowiednich do analizy danych. Stąd ważne, żeby robić test z opaską (dobre źródło danych tętna/HRV), a nie tętnem z zegarka, bo to może powodować nieudane zakończenie testu.


  • sirkozi lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9683 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 styczeń 2021 - 12:16

Panowie jakbyście słyszeli o dobrej cenie, czyli w poniżej najlepiej 200 zł za pilota do Garmina to dajcie znać - pytałem w kilku sklepach i wszędzie 215 zł i ani złotówki mniej zejść nie chcą.



#9684 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 12:36

https://www.bikeinn....6716&country=pl

Z wysyłką wyjdzie koło 200. Kwestia, czy warto dla 15 złotych.
  • Ulepekin i artho lubią to

#9685 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 styczeń 2021 - 12:40

https://www.bikeinn....6716&country=pl

Z wysyłką wyjdzie koło 200. Kwestia, czy warto dla 15 złotych.

 

Oooo dzięki, znacie ten sklep - pewny jest ?


  • artho lubi to

#9686 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2021 - 12:50

Sklep pewny, tyle tylko, że czasami trzeba trochę poczekać na realizację (o ile w magazynie nie ma), no i dostawa trochę trwa i kosztuje, bo towar jedzie z Hiszpanii.


  • Ulepekin i artho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9687 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 16:26

Czy ktoś z Was korzysta z planów treningowych utworzonych w Garmin Connect? Czy po utworzeniu takiego planu i włączeniu licznika w dniu treningu pojawia się Wam komunikat o zaplanowanym na ten dzień treningu?



#9688 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 06 styczeń 2021 - 17:25

Pod prawym-górnym przyciskiem (Edge 530) mam aktualny trening z kalendarza. Powiadomienia na ekranie nie ma. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9689 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 styczeń 2021 - 19:54

Czy ktoś z Was korzysta z planów treningowych utworzonych w Garmin Connect? Czy po utworzeniu takiego planu i włączeniu licznika w dniu treningu pojawia się Wam komunikat o zaplanowanym na ten dzień treningu?

 

Tak. Po włączeniu urządzenia od razu masz komunikat, ze jest zaplanowany trening.



#9690 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 20:53

Tak. Po włączeniu urządzenia od razu masz komunikat, ze jest zaplanowany trening.

U mnie nie ma.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#9691 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 21:09

U mnie również jest. Ale tylko jeśli ustawione są kroki (na pewno na mocy, nie wiem jak tętnie). Bo jak mam 60 min free ride, to go nie widać. 



#9692 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 styczeń 2021 - 21:22

Ja w planie wygenerowanym z GC nie mam treningów typu free ride. Najprostsze to np strefa 2 aerobowa. Tam w zasadzie nie ma kroków. Nie ma nawet rozgrzewki. Takie mi pokazuje.



#9693 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 21:30

U mnie również jest. Ale tylko jeśli ustawione są kroki (na pewno na mocy, nie wiem jak tętnie). Bo jak mam 60 min free ride, to go nie widać. 

To też dziwne zjawisko, zrobiłem aż z ciekawości taki "FreeRide" składający się tylko z:

 

hXF9aXW.png

 

Dodałem go do kalendarza na dziś poprzez Garmin Connect. Uruchomiłem w telefonie Garmin Connect Mobile pojawił się:

 

GD5UM2Z.png

 

Włączyłem Edge-a i po chwili (po synchronizacji) zaproponował Review zaplanowanego na dzisiaj treningu.



#9694 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 21:40

W zaplanowanych w GC widzę, ale w Edge się nie pojawia. Z tym, że treningi mam planowane w Training Peaks, więc może to dlatego.
Ale z drugiej strony skoro nie ma tam żadnych kroków, to co tam przeglądać? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9695 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 23:13

To ja nie wiem dlaczego po włączeniu licznika nie pojawia się propozycja treningu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#9696 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 01:04

No ale napisz coś więcej w temacie jak synchronizujesz, czy pojawia się w kalendarzu Garmin Connect, czy to trening z aplikacji zewnętrznej itd..

#9697 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 styczeń 2021 - 06:14

Dołączam do chóru.
Trening zaplanowany w GC jako „Strefa 2 aerobowa“ - 1 step jest widoczna w kalendarzu na stronie, w GC na telefonie, w zegarku Fenix a na Edge 530 jest widoczny wczorajszy (12 steps).
Oczywiście Edge po dodatkowej, ręcznej synchronizacji.


Marcin „czach“ Trzaska SQ6

-- 

Marcin Trzaska


#9698 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 styczeń 2021 - 08:12

Hymmm... Dziwne, u mnie były zawsze w planie treningi aktualne. Sprawdzę wkrótce, bo po okresie roztrenowania od następnego tygodnia jakiś sensowny plan trzeba będzie ułożyć...

 

Z innej beczki - autor pola kontrolującego światła IQ dodał widżet https://apps.garmin....28-32a0fd617ab1ale nie wiem, czy będzie to do końca alternatywa dla widżetu garminowskiego, raczej zaprojektowany został do współpracy z polem zapewniającym pełną kontrolę oświetlenia. Tryb sterowania na widżecie służy tylko do kontrolowania światła pod kontrolą dowolnego trybu sieci świetlnej, który został wybrany przez użytkownika (Auto / Indywidualne / Wysoka widoczność). Więcej szczegółów: https://forums.garmin.com/developer/connect-iq/f/showcase/248492/smart-bike-lights-data-field-bike-lights-control-widget/1193083#1193083

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9699 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 08:18

Teraz mam plan utworzony z tych, które sa dostępne w Garmin Connect. Nazywa się Próba czasowa. Poszczególne etapy treningów są widoczne w kalendarzu. Kiedyś miałem utworzony trening biegowy i jak na moim Vivoactive 3 włączyłem aktywność bieg, w dniu kiedy wypadał trening, to pojawiał się komunikat o treningu i pytanie czy go wykonać. Na E530 tego nie ma.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#9700 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 08:31

Z tymi zaplanowanymi treningami to jest chyba trochę loteria, albo nie do końca wiadomo co zrobić.

Ja przykładowo jak tworzyłem trening w Training Peaks z synchronizacją do Garmin Connect to raz się pojawiał danego dnia, raz nie. Wydaje mi się, że zależało to od tego, czy zdążył się zsynchronizować telefon z licznikiem. Jak wymuszalem synchronizację i włączałem jeszcze raz komputerek to zawsze było.



Dodaj odpowiedź