Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#10841 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 styczeń 2022 - 18:07

... 

No i przypominam, że na ogół nie ładuję od 0% do 100% (raczej zakres ok. 80% całkowitej pojemności akumulatora).

 

Zdradź sposób w jaki to robisz?

Jak wkładam zegarek do ładowarki to mam w głowie, żeby ładować tylko do 80% ale zazwyczaj przypominam sobie o tym po kilku godzinach. Tymczasem na zegarku jest już 100% naładowania.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.



#10842 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 styczeń 2022 - 10:38

Zdradź sposób w jaki to robisz?

Jak wkładam zegarek do ładowarki to mam w głowie, żeby ładować tylko do 80% ale zazwyczaj przypominam sobie o tym po kilku godzinach. Tymczasem na zegarku jest już 100% naładowania.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

 

Apka Charge Monitor - Battery level charge alarm, albo lepiej widżet CIQ: Battery Widget with automatic charge detection

Apka ma właściwie ograniczone zastosowanie, czyli włączenie do monitorowania ładowania, po osiągnięciu założonego poziomu włącza alarm. Widżet na początku służył tylko do monitorowania zużycia energii

b7830a25d569eb74fcd24482e5d3adee.jpg

w tym fajna funkcja oszacowania na ile czasu akumulator jeszcze wystarczy i statystyki zużycia (zdjęcie ekranu w #10846 również z tego widżetu)ale od dłuższego czasu ma wbudowaną funkcję monitorowania poziomu naładowania, włącza się to w ustawieniach (2 strona):

30e869bf8806b09e7749f90ce85ea1dc.jpg

 

Włączony alarm ładowania, który włącza się po uzyskaniu 85% naładowania baterii.

Tyle tylko, że alarm (jak to alarm w zegarku) jest słyszalny w niezbyt dużej odległości od zegarka, stąd będąc w pobliżu F6 podczas ładowania można usłyszeć i zakończyć ładowanie. Niestety nie ma opcji w samym urządzeniu, żeby ładowało tylko do ustalonego poziomu ładowania (czyli np. max 90%).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10843 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2022 - 17:37

Co do nowości:

04 stycznia - Venu 2 Plus,  vivomove Sport

 

jak widać F7 nie pojawił się ;) za to rodzina F6 ma kolejną betę, aczkolwiek w dalszym ciągu jest to tylko ulepszenie kalibracji wysokości.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10844 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 styczeń 2022 - 10:56

Dyskusja dot. wyboru zegarka treningowego przeniesiona do wątku: Zegarki treningowe - dylemat co wybrać.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10845 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 styczeń 2022 - 07:47

Kolejna aktualizacja (publiczna beta) rodziny Fenix 6:

Changes made from version 19.20 to 20.20:
  • Improved altitude calibration.
  • Added ability to turn off recording an activity during a golf round.
  • Added an alert to notify user when battery is critically low during a music sync.
  • Added HRV Support from chest strap for Yoga and breathwork.
  • Added pop-up to Pulse Ox Measuring feature if the device detects too much movement and cannot get an accurate measurement.
  • Added support for new biking activity profiles: eBike, eMTB, Cyclocross, Gravel Bike, Bike Commute, Bike Tour, and Road Bike.
  • Added support for the HIIT activity profile and workouts.
  • Added support for the Pickleball profile.
  • Added support for the Padel profile.
  • Added support for the snowshoe activity profile.
  • Added support for the tennis activity profile.
  • Added new tips to indicate which activities support Incident detection.
  • Improved Explore Sync app waypoint load times.
  • Improved Lactate Threshold and Altitude Acclimation algorithms.
  • Improved measurement loading UI when taking an SpO2 measurement.
  • Update the altimeter’s auto calibration to be either be “On” or “Nightly”. Setting to “On” will set the device to periodically calibrate altitude throughout the day. Setting to “Nightly” will set the device to calibrate altitude at night and before the start of an activity.
  • Fixed issue with alarms intermittently not going off when the device is set in Max. Battery Mode.
  • Fixed display issues on the device after navigating to a point initiated by the Garmin Explore App.
  • Fixed issue where selecting a single point on a map that contained multiple items would not display the items properly.
  • Fixed issue that would corrupt open water swim activity files.
  • Fixed issue where PacePro bands would not be recognized by the device.
  • Fixed issue with activities reporting incorrect Activity Calories and Training Effect data.

oraz Edge 1030 plus:

Changes made from version 6.10 to 6.22:
  • Changed gear battery data field to display percentage remaining if available, which affects Shimano Di2 single-battery systems.
  • Updated sensor low battery prompts to differentiate between low and critical status.
  • Fixed issue where distance could stop accumulating.
  • Fixed issue where text message sender names would display incorrectly.

Powyższe raczej powinno być również uwzględnione w pozostałej serii Edge x30, bo raczej występuje we wszystkich.


  • artho i Dziaku lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10846 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 12 styczeń 2022 - 09:50

Jak czytam tą listę to chyba na Feniksa 7 jeszcze trochę poczekamy. Może Garmin po prostu oszacował, że z powodu braków części lepiej odsunąć w czasie i jeszcze porozwijać 6tkę.



#10847 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 13 styczeń 2022 - 21:46

Dobra promka w Bikeinn.

Edge 1030 Plus za 1990 PLN: https://www.bikeinn....s&utm_source=CJ

Edge 830 za 1280 PLN:
https://www.bikeinn....ada/137180532/p

Edge 530 za 927 PLN:
https://www.bikeinn....ada/137180529/p

#10848 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 09:05

Dobra promka w Bikeinn.

Edge 1030 Plus za 1990 PLN: https://www.bikeinn....s&utm_source=CJ

Edge 830 za 1280 PLN:
https://www.bikeinn....ada/137180532/p

Edge 530 za 927 PLN:
https://www.bikeinn....ada/137180529/p


Jakby ktos szukal to mam dwie 530stki na zbyciu z FV23% w fajnej cenie. Info prv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10849 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 19 styczeń 2022 - 21:30

Jak czytam tą listę to chyba na Feniksa 7 jeszcze trochę poczekamy. Może Garmin po prostu oszacował, że z powodu braków części lepiej odsunąć w czasie i jeszcze porozwijać 6tkę.

MSPANC

jak się okazało niecały tydzień :D

 

A tak swoją drogą, przymierzam się do wymiany mojego Edge 1000 na 830, warto dopłacić do mapy PL TOPO, czy dać sobie z nią spokój?

Edit:

Widzę wyżej wypisaną promocję w Bikeinn i cena 1030 plus jest kusząca



#10850 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 19 styczeń 2022 - 22:15

Na Edge-u wg. mnie nie warto dopłacać do PL TOPO, daj sobie spokój :).

 

MSPANC

I bardzo dobrze się tak pomylić :D

 

SUPER:

- konfiguracja pól danych dla aktywności z telefonu (wow!)

- mapy całego świata!

- opcjonalne sterowanie dotykowe, które domyślnie może się wyłączać podczas startu aktywności (przesuwanie mapy)

- Garmin Epix 2 z ekranem AMOLED (czyli po prostu Garmin Fenix 7 z AMOLED)

 

Też spoko:

- "Stamina", zapewne po prostu wytrzymałość po polsku? Na razie widzę "Realtime Stamina"

- Lepszy Solar w wersjach Solar

- skasowanie wersji pozbawionych map i muzyki (jakby nie patrzeć to nieco porządkuje)

- wbudowana latarka

 

Brakuje:

- ładowania indukcyjnego

- eSIM

- obsługi asystentów głosowych jak w Venu 2

 


#10851 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 styczeń 2022 - 22:36

No, utrzymali w tajemnicy do końca. Nawet na targach CES trzymali mordeczki na kłódkę ;)

F7 ewolucja, dobrze, że wreszcie powoli wprowadzają konfigurację z telefonu, choć dobrze, że ciągle można to zrobić w samym urządzeniu (to byłby poroniony pomysł...). Ekran dotykowy ułatwia nie tylko obsługę mapy, ale przede wszystkim bieżącą obsługę np widżetów, wyboru aktywności itp. - zamiast klikania przyciskiem wygodniej jest to przesunąć. Ale dobrze, że przyciski są w komplecie i są podstawą obsługi podczas aktywności (użycie ekranu dotykowego podczas treningów pływackich? niemożliwe...).

Ponoć 2 migawkę stanu organizmu (HEALTH SNAPSHOT) mają dorzucić również do F6, przydałoby się do porannych porównań.  

No i wydłużenie działania na naładowaniu, ładowanie indukcyjne nie ma większego sensu, bo jest za wolne, mam nadzieję, że przyspieszyli ładowanie w F6. Może być kablem, byle szybciej...

A właśnie - podobają mi się nowe ekrany AMOLED w Epix - pewno bym nawet przebolał ładowanie raz na tydzień, chyba to byłby jedyny powód zmiany F6X Pro na Epix. Ale może poczekam na kolejną generację ;)

 

Wersję LTE wprowadzą pewno później. Ale raczej będzie to tak jak dotychczas, a nie pełny eSim.

Głośnik i mikrofon nie wchodził w rachubę z uwagi na wyższe wymagania wytrzymałościowe.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10852 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 19 styczeń 2022 - 23:05

No i wydłużenie działania na naładowaniu, ładowanie indukcyjne nie ma większego sensu, bo jest za wolne, mam nadzieję, że przyspieszyli ładowanie w F6. Może być kablem, byle szybciej...

Nie wiem jak duże są baterie w Feniksach ale w Apple Watchu to ogarnęli dość dobrze - ładowanie nie trwa długo. Ba, ładowarki indukcyjne lecą niesamowicie do przodu ;). W czasach niezłego ustandaryzowania okablowania ogólnego użytku do USB-C a urządzeń Apple-owskich do Lightninga oraz USB-C wożenie ze sobą dodatkowych kabli nie jest wygodne (w moim przypadku dodatkowy kabel w podróży do Feniksa oraz dodatkowy kabel w podróży do słuchawek AfterShokz Aeropex). Jeżeli można gdzieś ograniczyć ilość dodatkowych kabli to... czemu nie?

 

Ma połówka jest sporo bardziej zaawansowana w tym ode mnie: telefon ładuje indukcyjnie, zegarek ładuje indukcyjnie i słuchawki bezprzewodowe także ładuje indukcyjne. Zabiera ze sobą jedną, niewielką ładowarkę MagSafe Duo, którą podłączy praktycznie wszędzie (kabel USB-C).

 

Wersję LTE wprowadzą pewno później. Ale raczej będzie to tak jak dotychczas, a nie pełny eSim.

Głośnik i mikrofon nie wchodził w rachubę z uwagi na wyższe wymagania wytrzymałościowe.

Forma w jakiej LTE zostało wprowadzone w 945 LTE tak czy tak nie przemawia do mnie. Możliwości są mocno wybrakowane a szkoda, w końcu przeprowadzenie rozmowy telefonicznej na sparowanych z zegarkiem słuchawkach nie brzmi abstrakcyjnie...

 

A właśnie - podobają mi się nowe ekrany AMOLED w Epix - pewno bym nawet przebolał ładowanie raz na tydzień, chyba to byłby jedyny powód zmiany F6X Pro na Epix. Ale może poczekam na kolejną generację ;)

Wygląda dobrze ale u mnie dokładnie takie samo podsumowanie - rozważę kolejną generację.



#10853 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 23 styczeń 2022 - 19:30

Od piątku mam Venu 2. Jeżeli ktoś ma pytania o ten zegarek to z chęcią odpowiem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • artho lubi to

#10854 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2022 - 08:17

Postanowiłem spróbować Fenixa 6X Pro i napiszę tu moje odczucia - od razu powiem, jest to 100% subiektywne i na sto, albo może i nawet tysiąc osób znajdzie się jedna taka jak ja, reszta (spoiler) będzie zadowolona :) Zapewne dla osób lubiących markę i używających urządzeń Garmina na co dzień będzie to nieco prześmiewcze, ale i tak zdecydowałem się opisać

 

1. Przyszedł "martwy" jest w pełni rozładowany, podłączyłem więc do ładowania i po kilku minutach był już zdatny do sparowania

 

2. Podłączony do ładowania spiął się z Garmin Connect w telefonie po BT, niby ok - ale po wstępnym ustawieniu rozłączył i tak już pozostał... Dopiero odpięcie od ładowarki pozwoliło znów się połączyć.

 

3. Chciałem go połączyć z domowym WiFi i mimo danych dobrych na 100%, odmówił tego. Czemu, nie wiadomo, brak konkretnej informacji. Sieć zwyczajna, bez żadnych fajerwerków itd.

 

4. Podpiąłem do kompa i ściągnąłem Garmin Express - notabene, appka wygląda jak zrobiona 15 lat temu, nie obsługuje logowania przez przeglądarkę itd.. no nieco ręce opadają, ale dobra.... Ten znalazł aktualizacje zaczął szykować urządzenie... po czym tak sobie na tym wisiał z pół godziny nie dając żadnego znaku co się dzieje, paska postepu, czegokolwiek.

 

5. Odłączyłem od kompa, zegarek zasygnalizował że ma do wgania aktualiazację 20.30 - dobra, to poszło sprawnie

 

6. Chciałem przetestować mapy, odpalam je i.. pusto... Hm.. dziwne? Podłączam jeszcze raz do kompa i coś podejrzanie dużo miejsca na nim było, mapy zniknęły? Garmin Express syngalizuje że są aktualne więc... no magia. Wybrałem w nim opcję reinstalacji map - o dziwo tym razem działania z zegarkiem przebiegły sprawnie

 

7. Sprawdziłem mapy jeszcze raz - tym razem już były, do tego muszę przyznać, naprawdę robiące dobre wrażenie ale... sterowanie tym to całkowita porażka. Przycisk główny > potem przyciski przybliżanie/oddalanie, główny > potem przyciski lewo/prawo, główny > potem góra/dół... Eeee.. w trasie jak będę chciał sprawdzić to szybciej wyciągnę telefon z plecaka / kieszonki niż tutaj się wyklikam. IMO funkcja bezużyteczna w takiej postaci. Może na F7 z dotykowym ekranem jest lepiej, ale tu nagle straciło to dla mnie całkowicie sens

 

8. Dalej było przebijanie się przez ustawienia, widgety, appki itd. - przyznam, że "przeraziła mnie" liczba opcji personalizacji np. nie tylko tarczę mogę zmienić, ale każdą pierdołę na niej.. Z moim podejściem to zamiast trenować, zapewne spędałbym więcej czasu na grzebaniu - a wolę zdecydowanie mniej niż więcej. Widze, że nie zmieniło się też nic od czasu gdy używałem vivoactive a potem vivoactive hr - nadal poszczególne treningi to appki, czy to garmina czy zewnętrznych dostawców. Nie kupuję tej ideii kompletnie. Z jednej strony daje spore możliwości, z drugiej w sumie wszystko jest koszmarnie rozlazłe, niespójne, nie wiadomo do końca które opcje są wbudowane a które nie, co mi działa w tle a co nie (np. monitorowanie aktywności - kilka przełączników w różnych miejsach + w connect na telefonie... i bądź tu człowieku mądry)

 

 

Efekt jest taki, że zrobiłem najszybszy w życiu zwrot.

Od odebrania paczki do zgłoszenia zwrotu minęły nieco ponad 2 godziny.

Nie zdecydowałem się nawet na żaden trening, sprawdzenie w terenie itd (a ciekawiło mnie jak bardzo zrypany jest ten GPS przez obudowę). Nie widzę w tym sensu - po używaniu Polara i Corosa uważam, że są one dużo bardziej spójne, ktoś powie że i ograniczone - tak, ale to przynajmniej sprzęty służące konkretnym celom i wiem co się dzieje, a nie że jakiejś appce coś nagle odwali i zacznie albo drenować baterię, albo wywalać się. Tam włączam, robię trening i finto. 

 

Krótki eksperyment, ale wiem przynajmniej, że Garmina nie chcę.

 

Żeby nie było, nie jestem jakiś antytechniczny, nieogarnięty itd. - pracuję w IT, zajmuję się architekturą złożonego systemu i wiem co to znaczy wiele kropek i ich łączenie. Nie chcę tego przenosić na urządzenia codziennego użytku, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na takie bzdety. 

 

Jeszcze raz dla podkreślenia, tak jak napisałem na początku - z kupującego 1000, zapewne 999 osób będzie bardzo zadowolonych i sporo wymienionych tu rzeczy potraktuje jako zalety.

 

 



#10855 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 08:23

Dużo zrobiłeś przez te dwie godziny.
  • Prozor, Bzyk i artho lubią to

#10856 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:10

A wymagało to więcej czasu?

No nie bardzo.

Mogę wrzucić tu screeny z info o dostarczeniu a potem z maila potwierdzającego zgłoszenie zwrotu, tylko po co?

 

Jak ktoś ma, używa i jest zadowolony - to przecież moja przygoda niczego w tym nie zmienia (chyba, że ten ktoś ma coś nie tak z głową i wypowiedzi innych rzutują na jego opinię popartą jego własnym doświadczeniem). 

Dla mnie to natomiast był wystarczający czas aby bardzo, bardzo się zniechęcić - to jak to działa w tej cenie jest kompletnie nieakceptowalne i ogromne możliwości tego nie rekompensują. To jak jeszcze kilka lat temu Windows vs Mac (teraz sprawa wygląda inaczej). Z pierwszej strony masę możliwości, ale zarazem mega burdel, z drugiej spójność i prostota



#10857 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:21

Okay, jednak to łączenie kropek, które starałeś się podkreślić Ci nie bardzo idzie:

 

A wymagało to więcej czasu? No nie bardzo. Mogę wrzucić tu screeny z info o dostarczeniu a potem z maila potwierdzającego zgłoszenie zwrotu, tylko po co?

 

Więc pomogę: moja prawdziwa propozycja: kup Apple Watch-a. Będziesz naprawdę zadowolony. To świetny smartwatch, bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny. Obsługuje także sporo sportów.



#10858 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:27

Nie. Raz że nie korzystam ze sprzętu Apple nie licząc firmowego lapa (który i tak średnio się do pracy nadaje przez pewne kwestie), dwa, że nie potrzebuję smartwatcha, trzy że ładowanie codzienne zostawiam innym.

 

Tyle z mojej strony o tym, bo i tak schodzimy z tematu.

 

Co do F6X jeszcze - jedno przyznam bez bicia: tak dobrego wyświetlacza jak na nim (rozdzielczość, czytelność itd.) to ze świecą szukać po innych markach. Nie dorastają pod tym względem Garminowi do pięt



#10859 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:30

Może jednak warto spróbować? Oczywiście do Apple Watcha będziesz potrzebował też iPhone-a, ale taka zmiana to raczej nie problem skoro "pracujesz w IT". Wtedy będziesz i bardzo zadowolony z nowego telefonu i z zegarka. Z drugiej strony sporo znajomych w ogólnie rozumianym "IT" zarabia średnio, więc może przesadziłem z tym założeniem ale i tak pomyśl nad tym telefonem + zegarkiem.

 

Serio.



#10860 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:34

Serio nie. Miałem, Android ma swoje wady ale bardziej mi odpowiada.

Wolę stosować podejście jak do młotka - dany sprzęt ma służyć do danego zadania i na moje potrzeby spisywać się w nich możliwie najlepiej. Nie musi wraz z innym budować jakiegoś "spójnego ekosystemu" bo nie czerpię z takich rozwiązań zbyt wielu zalet (za to ograniczeń odczuwam sporo). iPhone mi nie odpowiada, Apple Watch mi nie odpowiada, więc to jak strzelanie sobie w stopę. No i wymiana telefonu tylko pod to, aby mieć mocno ograniczony treningowo smartwatch... No nie. Moje plany na ten rok to przygotowania do biegu ultra i taki Apple Watch coś odpada we wszystkich wymaganiach jakie stawiam obecnie urządzeniu. 


  • Prozor lubi to



Dodaj odpowiedź