Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#11401 pdurys

pdurys
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 17:31

Warto dopłacać do fenixa wersja solar vs bez solar? Jak oceniacie użytkownicy fenixów z tym dodatkiem? 

Ja mam Solarna wersje Instincta. Potwierdzam co napisali poprzednicy. Nawet "caly dzien" na sloncu nie naladuje "do pelna" baterii. Zwykle pozwala na "zatrzymanie" rozladowania, ktore pozostaje na tym samym poziomie co bylo rano.

Dzisiaj juz bym nie wydawal pieniedzy na wersje Solar ale tak jak napisal mikroos dodatkowy panel / powerbank z panelem bylby tanszy i nardziej uniwersalny.


  • Born Ready lubi to

#11402 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 09 grudzień 2022 - 16:22

Po ostatniej aktualizacji firmware 530 i po tygodniowych testach mogę potwierdzić że wszystkie problemy z trybem erg z trenażerem zostały rozwiązane. Problemów z utratą łączności z czujnikami ant też nie stwierdziłem.

#11403 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 09 grudzień 2022 - 18:03

Ja mam 7 bez solara i ładuje go raz na 2 tygodnie przy 3-4 treningach basenowych i 2-3 biegowych w tygodniu. Pierwszy raz ładowałem go po 3 tygodniach. Pomijając kwestie ilości słońca w ciągu roku i tak nie wiem na co miałby się solar przydać. 

A jak 7mka z bieganiem w lesie?



#11404 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 09 grudzień 2022 - 18:46

A jak 7mka z bieganiem w lesie?

 

Nie wiem, nie biegałem jeszcze w lesie hehe. W parku działa jak najbardziej ok. 


  • artho lubi to

#11405 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 08:37

Wielopasmowy łapie sygnał wszędzie, w Kampinosie bez problemu się odnajdywał
  • artho lubi to

#11406 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 12:58

Dzięki 👍 Jeszcze o zmianie na poważne nie myślę - mój ponad dwuletni 6XPro trzyma się nadal niesamowicie. Natomiast jedyne co nieco właśnie nieco irytuje, to fakt, że w gęstszym lesie dystans jest regularnie zaniżony, co przekłada się na błędne zaniżone tempo - tak w aktywności w Garmin Connect jak i na Stravie. Przy biegach 7km zaniżenie podchodzi nieraz pod 1km, więc możecie sobie wyobrazić jak bardzo zaniżone jest tempo - tak w podsumowaniu jak i w trakcie na żywo chwilowe.

 

Tańsze vivoactive 4S znajomej z którą biegam jest pod tym względem lepsze, tak samo plastikowe Forerunnery no i mam nadzieję, że Fenix 7 właśnie też :)



#11407 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 13:29

Skoro masz 6x Pro to masz możliwość szacowania mocy biegowej w trakcie (wcześniej też to było tylko liczone z paska HRM-Pro). Dzięki temu jeśli gdzieś się przebiegniesz i posprawdzasz jaką moc generujesz przy jakim tempie to możesz potem olać patrzenie na chwilowe tempo biegu i się skupiać na parametrze mocy ;)



#11408 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 17:16

Niby tak - ale o ile moc na rowerze to prawdziwy i pełnowartościowy parametr tak szacunkowa moc biegu generowana w oparciu o dane z pasa / pod-a jest co najwyżej czymś jak szacunkowa moc na roweru z tego czujnika mocy liczącego na podstawie wiatru :P



#11409 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 17:34

Ale wartości są stałe dla danego tempa ;-)

#11410 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 grudzień 2022 - 17:45

Nie jest. Szacowanie mocy przez Garmina bierze pod uwagę choćby wiatr, o ile się nie mylę, nachylenie również.

 

Inna rzecz, że moc również nie jest niezastąpiona - czy to w bieganiu, czy w kolarstwie. Co z tego, że niby masz obiektywny pomiar wysiłku i teoretycznie masz obciążenie idealnie dobrane do ogólnego stanu fizjologicznego, skoro np. ta sama moc na mrozie daje kompletnie inne obciążenie organizmu i w efekcie - zupełnie inny efekt treningowy.

 

Stała moc daje ten sam efekt tylko przy podobnym RPE i przynajmniej zbliżonym tętnie. Jeżeli któryś z tych parametrów wyraźnie "odjeżdża" od osobistego standardu, ciężko o powtarzalność treningu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11411 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 grudzień 2022 - 17:48

No, właśnie. Niekoniecznie stałe wartości dla danego tempa - algorytmy oszacowujące wykorzystują nie tylko tempo (to byłoby za prymitywne), ale szereg innych danych np. tętno, hrv, akcelerometr, ciśnienie/nachylenie, temperaturę, nawierzchnia biegu (to chyba jednak ma znaczenie czy tartan, asfalt, szuter czy piach...) czy nawet i dane o sile i kierunku wiatru ze stacji pogodowych. Ale to ciągle jest oszacowanie, a nie dokładne wyliczenie mocy jak robią to mierniki instalowane w rowerach. Stąd moc biegowa może mieć większe znaczenie niż samo porównanie tempa, a jak do tego chce się jeszcze dodać porównywanie zmian tętna i warunków atmosferycznych, to warto mieć jakiś zbiorczy algorytm porównawczy ;) 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11412 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 17:57

Tak, macie racje oczywiście, ale w momencie jak Kokega opisywał nagle traci w lesie GPS to może przez ten czas posiłkować się wskazaniami szacunkowej mocy żeby w miarę trzymać tempo gdy biegnie po poziomej nawierzchni, nie prawdaż? ;-) Wystarczy tylko wcześniej znać te wartości dla danego min/km. Lepsze to niż lecieć na jelenia jeśli chcemy trzymać daną wartość i potem się denerwować na technologie

#11413 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 grudzień 2022 - 18:00

Jak dla mnie lekarstwem na zmiany tempa jest po prostu czujnik na nogę.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11414 pdurys

pdurys
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 18:06

Jak dla mnie lekarstwem na zmiany tempa jest po prostu czujnik na nogę.

Dzisiaj to raczej na pasek niz na buta.

https://www.garmin.com/pl-PL/p/561205



#11415 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 grudzień 2022 - 18:36

W momencie jak Kolega opisywał nagle traci w lesie GPS to może przez ten czas posiłkować się wskazaniami szacunkowej mocy żeby w miarę trzymać tempo gdy biegnie po poziomej nawierzchni, nieprawdaż? Wystarczy tylko wcześniej znać te wartości dla danego min/km.

Akurat w terenie masz tak bardzo wiele zmiennych, że tempo chwilowe jest najmniej użytecznym z wszystkich parametrów.

 

Co jak co, ale w terenie niezastąpione jest po prostu doświadczenie i samopoczucie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11416 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 grudzień 2022 - 18:45

Dzisiaj to raczej na pasek niz na buta.

https://www.garmin.com/pl-PL/p/561205

 

Nie, to nie to. To jest narzędzie rozbudowujące "zwykły" pasek tętna o pomiary dynamiki biegu. Czyli w duecie działają tak, jak czujniki tętna z pomiarem dynamiki biegu. O dziwo akcelerometry tego, jak i zainstalowane w pasku tętna czy w samym zegarku nie funkcjonują jak czujnik instalowany na bucie, choć w większości przypadków oczywiście umożliwia użycie np. na bieżni, jednak do czujnik na nogę umożliwia określenie prędkości i/lub dystansu w pomieszczeniu (bieżnia lub hala) jak również użycie go do oszacowania prędkości/dystansu "zawsze". O ile w pomieszczeniu (zwłaszcza na bieżni) będzie to dość dokładny i stały odczyt, to również w trudniejszych warunkach odczytu sygnału satelitarnego można uzyskać lepsze dokładności w tempie i dystansie, oczywiście pod pewnymi warunkami np. stałe tempo o stałym (lub niewiele zmieniającej się) długości kroku. Czujnik "na nogę" ma domyślnie włączoną akutokalibrację, dane można zobaczyć i ewentualnie skorygować ręcznie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11417 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 19:16

Garmin miał, ale obecnie nie ma w swojej ofercie footpod-a. Ten od dynamiki to fajny gadżet, ale mało wygodny - ja o nim ciągle zapominam, do tego trzeba go zainstalować równo (pion/poziom) na spodniach. Droższy pasek z dynamiką raczej jest sporo wygodniejszy, ale mój HRM Dual jakoś nie chce umrzeć już 3 lata...

 

Chyba najlepszy pod, który obsługuje i moc i tempo to obecnie Stryd. Natomiast Zwift miał też swojego niedrogiego poda do tempa.



#11418 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 17 grudzień 2022 - 10:18

Potrzebuję uchwyt do drugiego roweru do Garmina 1040. Czy ktoś może polecić alternatywę dla tego modelu: https://www.eazymut....0-11251-40.html

W opiniach na allegro czytałem, że jest to uchwyt gorszej jakości niż ten, który jest w komplecie z urządzeniem.



#11419 Xcoyote

Xcoyote
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 17 grudzień 2022 - 11:00

Jest gorszej jakości ale działa, u mnie cały poprzedni sezon w 2 rowerach. Trzeba uważać jeśli chciałbyś żonglować nim między rowerami, gdyż wyrabia się plastikowe gniazdo śruby, na szczęście podkładka metalowa załatwia sprawę na dobre. No i cena na shopee to 27-30zl z czasem dostawy ok. 2 tygodni.

#11420 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 grudzień 2022 - 11:21

Dlaczego porównujesz produkt z Shopee z oryginalnym Garminem?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź