Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#11641 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 październik 2023 - 14:16

W moim EDGE 830 urwało się mocowanie zaślepki portu ładowania. Suport zaproponował mi wymianę na nowy 1:1 za drobną opłatą ;)

Jak bym chciał go dalej użytkować, to pewnie bym się zdecydował, ale chce się przesiąść na 1040. 

Czy jest jakiś serwis niezależny, który naprawia Garminy?


  • artho lubi to

#11642 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 21 październik 2023 - 15:05

W moim EDGE 830 urwało się mocowanie zaślepki portu ładowania. Suport zaproponował mi wymianę na nowy 1:1 za drobną opłatą ;)
Jak bym chciał go dalej użytkować, to pewnie bym się zdecydował, ale chce się przesiąść na 1040.
Czy jest jakiś serwis niezależny, który naprawia Garminy?

Zanieś do dobrego punktu naprawy telefonów GSM. Koledze naprawili tak pomiar mocy Stages, gdzie okazało się, że przy porcie baterii wystarczyło poprawić styki. Mi w Brytonie wypadł port USB to znajomy, który bawi się w naprawę telefonów wlutował kabelek i zamocował z boku obudowy za kilka groszy. Jak nie masz w okolicy to napisz do jakiegoś, który robi nawigacje, komputery samochodowe i smartfony.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
  • mikroos i Chertan lubią to

#11643 znajomy

znajomy
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 29 listopad 2023 - 14:16

Cześć

Mam pytanie jak wykorzystać wi-fi w feniksie? Dodałem sieć poprzez connecta (widzi i loguje się) i co dalej? W expresie nie żadnej opcji wi-fi. Łączy się tylko po bluetooth.

Pozdrawiam



#11644 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 listopad 2023 - 14:18

Express nie łączy się bezpośrednio po WiFi.

 

WiFi służy tylko do synchronizacji zegarka bezpośrednio z Connectem, a nie z komputerem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11645 znajomy

znajomy
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 29 listopad 2023 - 14:34

Z Connectem łączy mi się tylko po bluetooth.



#11646 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 29 listopad 2023 - 16:36

Ja też nie znalazłem żadnej opcji zastosowania.

W connect ląduje z telefonu przez bluetooth 10 minut przed tym jak znajdę się w zasięgu wifi.

Map nie ściąga przez to z automatu.

Jak coś się dzieje w tle to mi zwisa czy trwa to 10 sekund czy minutę.

wifi tylko 2.4 GHz (może 7x pro plus solar (jeśli taki jest) ma 5 GHz ale chyba cały czas tylko po to by na slajdach marketingowych było).

Też chętnie się dowiem po co wifi - tzn. ideę znam ale gdzie jest realizacja, która by to uzasadniała.

Dla mnie to tylko przyczynia się do radiowego śmietnika.



#11647 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopad 2023 - 16:38

Np. do synchronizacji zakończonej aktywności z serwisem Garmina, wchodzisz do domu, fenix łapie wifi i wysyła dane na serwer. Pewnie też pobiera dane, np. trasy, kursy, aktualizacje firmware, itp.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

#11648 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 01 grudzień 2023 - 22:37

Edge 530

Nowy licznik, stare ustawienia - czy ekrany danych powinny zgrać się z pozostałymi ustawieniami? Ewentualnie jak to zrobić?

Plik settings wgrałem, czujniki są wszystkie, ale profile aktywności i ekrany danych guzik, nie ma ich. Dam radę to zrobić automatycznie czy ręcznie muszę ustawiać?

#11649 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 grudzień 2023 - 10:31

Edge 530

Nowy licznik, stare ustawienia - czy ekrany danych powinny zgrać się z pozostałymi ustawieniami? Ewentualnie jak to zrobić?

Plik settings wgrałem, czujniki są wszystkie, ale profile aktywności i ekrany danych guzik, nie ma ich. Dam radę to zrobić automatycznie czy ręcznie muszę ustawiać?

 

Przekopiowanie settings właściwie nie jest konieczne, bo to pobiera z serwera. Za to jeśli nie było kopii danych urządzenia na serwerze (x30 raczej powinno taką kopię robić i odtworzyć przy konfiguracji) to przywrócenie profili wymaga przekopiowania foldera Profiles (chyba tak, ale głowy teraz nie daję) - tyle tylko, że nie skonfiguruje pól/widżetów/aplikacji CIQ, które najprawdopodobniej należy pobrać ponownie, albo spróbować przenieść folder App (znowu głowy nie daję co do nazwy - sprawdzić teraz nie mam jak) w całości łącznie z ustawieniami. Ale w praktyce chyba lepiej pobrać ponownie IQ i skonfigurować, z uwagi na to, że po ręcznym przekopiowaniu mogą być problemy z aktualizacjami tych pól.

 

 

Ja też nie znalazłem żadnej opcji zastosowania.

W connect ląduje z telefonu przez bluetooth 10 minut przed tym jak znajdę się w zasięgu wifi.

Map nie ściąga przez to z automatu.

Jak coś się dzieje w tle to mi zwisa czy trwa to 10 sekund czy minutę.

wifi tylko 2.4 GHz (może 7x pro plus solar (jeśli taki jest) ma 5 GHz ale chyba cały czas tylko po to by na slajdach marketingowych było).

Też chętnie się dowiem po co wifi - tzn. ideę znam ale gdzie jest realizacja, która by to uzasadniała.

Dla mnie to tylko przyczynia się do radiowego śmietnika.

 

No nie, akurat trochę zastosowań jest. Jeśli ktoś korzysta z serwisów streamingowych typu Spotify (wymagane premium) to do ściągnięcia muzyki wifi jak najbardziej jest przydatne (o ile nie niezbędne, choć może i kablem też się da). Tak na marginesie: aplikacji do słuchania muzyki/podcastów z sieci za dużo nie ma: https://apps.garmin....aCategory/musici większość to do serwisów z subskrypcją, część niedostępna w Polsce (np. Amazon music) itp. nie ma apki do YT music itp. Pobieranie muzyki z serwisów przez wifi jest dość szybkie.

 

EDIT: Istnieje darmowy agregator podcastów: https://www.playrun.app- aplikacja do obsługi to: playrun. Agregator nie ogranicza do słuchania podcastów tylko z tego, co już jest w bazie danych, ale można po prostu dodać podcast do playrun poprzez wpisanie adresu URL kanału RSS podcastu (można skorzystać z np. indeksu podcastów (aktualnie: 4 289 387 podcastów do wyboru... w tym polskich od groma). Muszę dodać opis tej apki CIQ, bo myślę, że chętnie zostanie wypróbowana nie tylko przeze mnie ;). Np. w agregatorze jest parę podcastów RMF FM, ale w indeksie podkastów można znaleźć ich o wiele więcej. Wystarczy tylko skopiować adres i dodać do subskrypcji. 

Uwaga 1: do transferu danych wymagana jest łączność WiFi. Po podłączeniu zasilania transfer sieciowy jest 2x szybszy.

Uwaga 2: Ostatnie zegarki Garmin: Fenix ​​7, Epix gen 2, Forerunner 255 i 955 nie są kompatybilne ze wszystkimi serwerami internetowymi. Garmin zmienił moduł Wi-Fi w swoich zegarkach, ten nowy moduł nie obsługuje ostatnich zabezpieczonych wersji https. Dlatego zegarek nie może połączyć się z wieloma serwerami internetowymi. Poprzednie zegarki (fenix 6...) nie miały dotychczas tego problemu i są kompatybilne ze wszystkimi serwerami.

 

Map z automatu nie ściąga przez WiFi, ale jak na nowe urządzenie (Epix Pro 51mm) po kablu pobrałem mapy przez Express to nie bardzo Epix wyświetlać chciał siatkę dróg (cieniowanie było). W menadżerze map z urządzenia miałem informację o dostępnej aktualizacji map (w express nie było) i zdecydowałem się podłączyć do zasilania (wymagane) i włączyć wielogodzinne pobieranie aktualnych map EU. Po aktualizacji mapy działają jak należy. To byłoby przydatne, gdyby nie optymalizacja modułu wifi do oszczędzania energii, a nie prędkości. Nawet po podłączeniu do zasilania prędkość wifi jest dość niska, stąd długi czas pobierania większej ilości danych.

 

Wifi raczej ograniczone ciągle tylko do 2.4GHz - akurat nie mogę sprawdzić czy Epix Pro (gen2) widzi coś z 5GHz, ale raczej nie - niby logiczne, bo ani łączenie pasma nie jest tu potrzebne (z uwagi na niską prędkość transmisji), a i 2.4GHz ma większy zasięg, ale są przypadki, gdzie użytkownik konfiguruje tylko punkt dostępowy na 5GHz i dziwi się, że mu nowe urządzenie nie widzi jego sieci...

 

Do czego WiFi?

  1. Szybsza nieco synchronizacja danych: wystarczy skonfigurować skrót klawiszowy i synchronizacja wykona się natychmiast, nawet bez dostępu do smartfona, czy wymuszaniu aktualizacji przez connect. W niektórych przypadkach to jest przydatne np. układam na szybko trening na komputerze, wysyłam do Epix (czy Edge, ale tam trzeba i tak wybierać synchronizację, to obojętnie przez co pobierze - wifi czy bt), naciskam dwa klawisze (skrót klawiszowy) i synchronizuję. Niby mogę uruchomić Connect na smartfonie (właściwie to cały czas pracuje w tle) i wcisnąć wymuszenie synchronizacji, ale szybciej i wygodniej wcisnąć skrót klawiszowy. Podobnie wysyłanie danych z urządzenia - o ile jest włączone autoprzesyłanie to wyśle natychmiast po zakończeniu treningu. Jak nie ma włączonego to przy synchronizacji. Dane śledzenia aktywności są przesyłane raz na jakiś czas i czasami jest potrzeba wymuszenia synchronizacji.
  2. Ściąganie muzyki z np. Spotify: ściągnięcie list i utworów na urządzenie (garmin sprawdza raz na 30 dni status subskrypcji i przez ten czas pobrana muzyka jest dostępna bez konieczności kontaktu ze smartfonem itp.).
  3. Aktualizacja map - ale trwa to długo i ma sens w wyjątkowych przypadkach np. express odwala numery czy jest niedostępny (bo np. ktoś nie ma komputera).
  4. Pobieranie aktualizacji oprogramowania - mimo wszystko po BT trwa to znacznie dłużej.

Oczywiście jak ktoś nie chce używać WiFi to można po prostu wyłączyć. Z drugiej strony WiFi na ogół jest wyłączone, a włącza się automatycznie tylko w specyficznych sytuacjach np. po treningu wysyła dane, po wymuszeniu synchronizacji, albo po wybraniu aktualizacji (firmware czy mapy) lub pobieraniu muzyki. Stąd włączenie czy wyłączenie wifi za bardzo nie wpływa na zużycie energii (oczywiście poza momentami, gdy dane są transmitowane).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11650 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 grudzień 2023 - 11:06

A jeśli chodzi o firmware Fenix 7(Pro)/Epix Pro, to aktualizacja 15.74 przynosi sporą ilość funkcji i poprawek:

Dodano możliwość śledzenia drzemek, w tym nowy widżet Nap i zaktualizowany widżet Sen.
Dodatki i ulepszenia funkcji Body Battery.
Dodano monity dźwiękowe o punkty kursu.
Dodano możliwość wyświetlania obrazów w inteligentnych powiadomieniach (tylko Android).
Dodano tryb dużej czcionki, do którego można uzyskać dostęp w menu System > Wyświetlacz.
Dodano obsługę notatek dźwiękowych z ćwiczeń.
Dodano aktywność związaną z jazdą na rolkach.
Dodano widżet fazy księżyca.
Dodano śledzenie podziałów dla nart.
Dodano obsługę GPS NAVIC.
Dodano wyskakujące okienko z potwierdzeniem podczas zapisywania aktywności za pomocą dotyku.
Dodano możliwość włączenia funkcji Red Shift, gdy włączona jest funkcja Nie przeszkadzać.
Dodano opcję „Wyświetl wspinaczki” dla wyścigów kolarskich.
Dodano podgląd notatek dźwiękowych treningu na etapach z filmami.
Rozszerzona funkcja Red Shift, obejmująca również kolory pomarańczowy i zielony (tylko modele AMOLED).
Naprawiono nieprawidłowe rysowanie ikony GroupTrack.
Naprawiono błąd powodujący, że symbole psów nie pojawiały się na mapie.
Naprawiono błąd powodujący skoki rytmu okrążeń podczas pływania.
Naprawiono błąd powodujący wahania pozycji podczas nawigacji pomiędzy punktami orientacyjnymi.
Naprawiono błąd, który mógł powodować pusty wykres tętna w podsumowaniu aktywności po wpisie dotyczącym gry.
Naprawiono problem polegający na tym, że podświetlenie można było włączyć przyciskiem Wstecz na mapie, mimo że ustawienia go wyłączały.
Naprawiono problem polegający na tym, że urządzenie uruchamiało się ponownie po otrzymaniu wielu inteligentnych powiadomień.
Naprawiono problem polegający na tym, że Spotify i Amazon nie uruchamiały się przy aktualnie odtwarzanym utworze.
Naprawiono problem z danymi prognozy godzinowej w aplikacji pogodowej.
Naprawiono problem z tempem w alertach treningowych.
Naprawiono problem z rozbieżnością odliczania podróży w doradcy Jet Lag w porównaniu z Garmin Connect.
Naprawiono niepoprawną synchronizację LTHR HR/LTHR Tempo/FTP z Garmin Connect.
Naprawiono potencjalny problem polegający na tym, że lista aplikacji i listy przeglądów widżetów były modyfikowane po aktualizacji oprogramowania.
Naprawiono potencjalny problem polegający na tym, że aplikacje kalendarza i powiadomień nie uruchamiały się prawidłowo.
Naprawiono potencjalny problem powodujący nieprawidłowe rysowanie map golfowych.
Naprawiono potencjalny problem polegający na tym, że pola danych CIQ nie były zapisywane po dodaniu do strony danych aktywności.
Naprawiono potencjalny problem z wysokością GPS.
Naprawiono potencjalne wyłączenie w porannym raporcie z wydarzenia wyścigowego.
Naprawiono potencjalne wyłączenie, gdy ładowana jest duża liczba map.
Naprawiono potencjalne wyłączenie podczas podążania trasą kolarską w wyścigu głównym.
Naprawiono potencjalne wyłączenie podczas przeglądania lokalizacji na mapie.
Naprawiono potencjalne wyłączenie podczas korzystania z przesunięcia ku czerwieni.
Naprawiono wskazówkę dotyczącą czasu odzyskiwania, która była obcinana w niektórych językach.
Naprawiono brakujące ustawienie długości basenu w menu ustawień aktywności.
Ulepszony dźwięk tonu audio.
Ulepszona strona latarki w trybie przesunięcia ku czerwieni.
Ulepszone gesty, które zawsze będą wysyłane do CIQ WFes, niezależnie od ustawienia podświetlenia. (Modele inne niż AMOLED.)
Ulepszony układ klawiatury umożliwiający otwieranie dotykiem w przypadku otwierania za pomocą dotyku.
Ulepszony kalendarz wyścigów, aby wyświetlał wyścigi bez przypisanego priorytetu.
Ulepszenia i poprawki aplikacji stref czasowych.
Usunięto ograniczenie liczby punktów dozwolonych w kursie.
Aktualizacje i ulepszenia aplikacji Strefa czasowa oraz wygląd widżetu.
Zaktualizowane tłumaczenia.
Różne poprawki błędów i ulepszenia.

 

Testowałem betę i działała dobrze, większość użytkowników powinna dostać już nową wersję na swoje urządzenia.

W odróżnieniu od F6x (wątpię, żeby na starsze urządzenia to zmienili) tu drzemki są wykrywane całkiem dobrze, widżet drzemki mógłby być nieco bardziej przydatny, bo obejmuje tylko drzemkę w dniu dzisiejszym, brak dostępu do historii drzemania...

Jednak w przypadku niektórych osób wykrywanie drzemki może dawać fałszywe rejestracje. Najprawdopodobniej zegarek wykrywa spadek tętna i parę innych czynników, ale może się zdarzyć, że ktoś sobie zalegnie na kanapie oglądając coś tam w TV i zostanie to zakwalifikowane jako drzemka, bo tętno mu spadło poniżej normalnego. 

Najprawdopodobniej w kolejnej aktualizacji dodadzą możliwość wyłączania/włączania detekcji drzemki.

 

Widżet Body Battery jest nieco bardziej rozbudowany, posiada kilka kolejnych ekranów w tym czynniki wpływające na spadek/wzrost np sen i ile punktów, ćwiczenia i punkty itp.

 

Powiadomienia z obrazkami wyświetlają teraz obrazki (tylko Android, iOS z uwagi na ograniczenia systemu oczywiście nie - tu podobnie jak z brakiem możliwości odpowiedzi na wiadomości). Na Epix obrazki są całkiem wyraźne. Czy niezbędne? No nie. Przydatne? Może. 

 

Tryb dużej czcionki przydatny, choć "duża" to lekka przesada. Raczej tryb powiększonej czcionki, dzięki czemu napisy są czytelniejsze, zwłaszcza dla osób ze słabszym wzrokiem (np. wada wzroku, starzejące się oczy...).

 

Red Shift teraz to chyba powinien nazywać się MultiColor Shift ;) - ale faktycznie dla tych, którzy chcą mieć wyświetlanie w innym kolorze niż czerwony to można wybrać jeszcze pomarańczowy i zielony. Mi i tak najbardziej pasuje czerwień - zwłaszcza na noc. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11651 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 04 grudzień 2023 - 16:55

Przekopiowanie settings właściwie nie jest konieczne, bo to pobiera z serwera. Za to jeśli nie było kopii danych urządzenia na serwerze (x30 raczej powinno taką kopię robić i odtworzyć przy konfiguracji) to przywrócenie profili wymaga przekopiowania foldera Profiles (chyba tak, ale głowy teraz nie daję) - tyle tylko, że nie skonfiguruje pól/widżetów/aplikacji CIQ, które najprawdopodobniej należy pobrać ponownie, albo spróbować przenieść folder App (znowu głowy nie daję co do nazwy - sprawdzić teraz nie mam jak) w całości łącznie z ustawieniami. Ale w praktyce chyba lepiej pobrać ponownie IQ i skonfigurować, z uwagi na to, że po ręcznym przekopiowaniu mogą być problemy z aktualizacjami tych pól.

Niestety o profilach nie pomyślałem i musiałem definiować na nowo.

 

A settings musiałem wgrywać ręcznie, nie ściągnęło mi nic z serwera.



#11652 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 grudzień 2023 - 08:08

Trochę dziwne, bo raczej wszystko powinien pobrać z serwera. Może coś zmienili i x30 wypadło z możliwości przywrócenia ustawień, a może nie wybrałeś przy konfiguracji opcji przywracania ustawień. 

 

Powtórzę z wątku nr 1:

"urządzenie przechowuje dane w \Garmin\Debugging\Backup - po wymazaniu danych użytkownika, czy nawet resecie do wartości fabrycznych, dane te są ciągle dostępne i ma to dobre i złe strony. Dobre - bo wystarczy zawartość   \Garmin\Debugging\Backup umieścić w \New Files (+settings do ustawień i prg do programów ciq) i wszystko będzie jak być powinno, minus: przy odsprzedaży warto sprawdzić i ewentualnie wyczyścić folder Debbuging."

 

Dla ułatwienia przekopiowania danych z \Backup można użyć programiku zrobionego specjalnie do tego celu, co dla części użytkowników zrobienie tego z automatu będzie sporym ułatwieniem. Autor mógłby dodać wybór miejsca docelowego kopii zapasowej i ewentualną kompresję, choć to ostatnie nie jest aż tak potrzebne. Kopia zapasowa jest robiona w dokumentach w folderze backup.

Programik do pobrania: https://github.com/a...backup/releases

 

Oczywiście trzeba pamiętać o zrobieniu kopii przed odesłaniem urządzenia na wymianę. A najlepiej robić od czasu do czasu np. przed aktualizacją czy zmianą ustawień w polach/ekranach itp. Z drugiej strony, nawet starsza kopia ułatwia przywrócenie danych: wystarczy zawartość   \Garmin\Debugging\Backup (albo kopię zawartości tego foldera) umieścić w \New Files, po uruchomieniu Edge przywróci ustawienia i profile, korekty wymagać będą zmiany wprowadzone od czasu ostatniej kopii i pobranie/konfiguracja pól CIQ.

 

Jeszcze o kopiach - w nowszych firmware Fenix 7 (PRO) / Epix 2 (PRO) wprowadzono możliwość robienia kopii zapasowych. Kopię robi się ręcznie i automatycznie (po włączeniu w ustawieniach). Z tego co widzę u siebie na koncie, to przy Epix mam datę wykonania kopii zapasowej: 4/12/2023, czyli wczoraj o godzinie 0:59. Ręcznie tej kopii nie robiłem, więc cykliczność jest - może codziennie, nie sprawdzałem. Być może przed/po aktualizacji z ostatniej bety do wersji dystrybucyjnej firmware.

Wykonanie ręczne kopii zapasowej danych (i włączanie/wyłączanie automatu) F7/E2: System: Utwórz kopię zapas. i przywróć. Po synchronizacji na koncie (urządzenie -> ustawienia -> Kopie zapasowe urządzeń) będzie dostępna ostatnia kopia zapasowa danych na Connect.

Trochę szkoda, że nie ma więcej niż jednej kopii, bo umożliwiłoby to przywracanie wcześniejszych kopii, ale dobre i to - wystarczy przed większymi zmianami zapisać sobie kopię danych, a jak zmiany nie przypadną do gustu przywrócić ustawienia z kopii i po problemie.

 

Czy podobny system kopii został/zostanie wprowadzony w innych urządzeniach (w tym Edge) tego niestety nie wiem. Być może jest - warto sprawdzić w ustawieniach system - kopie zapasowe. Jeśli jest coś takiego, to wprowadzili, jeśli nie - to nie wprowadzili. Edge 1030 i F6XPro nie ma tej opcji.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11653 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 742 postów

Napisano 05 grudzień 2023 - 16:21

Zapominasz umyślnie lub nie, że to ciągle jest urządzenie firmy garmin. I pewne funkcje działają, a pewne nie działają. Sa też takie, które czasem działają jak trzeba, a czasem działają wedle własnego widzimisię.

U mnie na przykład pobrało 3 z czterech profili. Jeden odparował tak po prostu.
  • bzx i lupus lubią to

#11654 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 grudzień 2023 - 17:52

I to jest właśnie kwintesencja Garmina. Coś tam działa, coś nie działa, a jak zgłaszasz reklamację, to albo odrzucają, albo w okrągłych słówkach obiecują popraw(k)ę, a jak poprawka wychodzi, to generuje trzy nowe błędy w tym samym obszarze.

 

Wk***ia mnie to niemiłosiernie i czekam na dzień, kiedy KE czy inny urząd uzna wreszcie, że wada oprogramowania to taki sam problem jak wada sprzętu i konsumentowi po prostu należy się zwrot pieniędzy z tytułu wadliwego firmware'u, jeżeli sprzęt nie zostanie szybko doprowadzony do stanu zgodnego z obietnicami producenta.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11655 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 styczeń 2024 - 16:04

Zostałem obdarowany Varią RTL515. Mam Garmina Edge 530 i do tego lampkę Bontrager ION 200RT. Możecie mi w prosty sposób  wyjaśnić co z tym zestawem mam zrobić. Radar i lampkę podłączyłem do licznika. Zależy mi głównie na informacjach z radaru i stanie naładowania baterii.



#11656 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 16:10

Informacje z radaru beda Ci sie wyswietlac na ekranie Garmina w momencie jak rozpoczniesz jazde a bedzie sparowany (a masz).



#11657 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 styczeń 2024 - 16:12

Nie trzeba dodawać dodatkowego pola do ekranu?



#11658 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 16:45

Nie, bedzie Ci sygnalizowal na ekranie samochody na biezaco.

 

Jesli chodzi o status naladowania baterii, nie widac.

Mozna zainstalowac aplikacje Varia i tam widac.

 

 

Mozna tez zainstalować na Garmina ta aplikacje Smart Bike Lights, ale ja nie uzywam. Moze chlopaki



#11659 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 styczeń 2024 - 19:13

Dziękuję za informacje.



#11660 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 09 styczeń 2024 - 08:05

Mozesz go teraz nawet w zimę stestowac, rower pewnie stoi w trenazerze, pokoju lub garazu.

Wlacz co trzeba i przejdz sie za nim.

Zaczni pikac.

 

Jak jest niewielki ruch to bezproblemu lapie rowerzystow, nawet tych mniejszych, wiec i pieszego w pomieszczeniu zlapie ;)





Dodaj odpowiedź