Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer-Wentylacja


171 odpowiedzi w tym temacie

#161 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 18:25

https://www.bergfreu...kickr-headwind/

 

Może ktoś się akurat zbroi na zimę.  :)

Niespełna 850 zł.



#162 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 11:23

Heloł :)

 

Organizuję sobie nowy pokój "gym&fitness" :) w innym pomieszczeniu i tak mi wychodzi, że chłodzenie powinno być umieszczone na ścianie. Znacie może jakieś ładne wentylatorki, które można estetycznie zawiesić? Priorytety:

1. Estetyka.

2. Wydajność. Dotychczas wystarczał mi stojący, pokojowy max. na 2 biegu.

Widziałem gdzieś takie zestawy na rampie, ale nie mogę tego odnaleźć.

Dzięki.



#163 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 12:22

https://www.castoram...id-1008536.html

Ja mam taki do bieżni. Przyzwoita moc, cichy i estetyczny.

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#164 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 listopad 2021 - 19:50

Kiedy za wszelką cenę nie chcesz kupić wahoo headwind.😅

Resizer_16180762121030.md.jpg

Siła podmuchu jest elegancka. Projekt w stylu "szkoła druciarstwa". ;)

 

Na którym biegu byś tego używał gdyby był jeden wentylator?
Chciałem sobie policzyć jaka jest optymalna wydajność do takiego zastosowania, ale mam wrażenie że wszyscy producenci lecą w kulki.

Wahoo ma silnik 80W a ludzie podają prędkość powietrza 48km/h co jest przy takim przekroju raczej niemożliwe. Z kolei silniki o mocy ~120W w tych dywanowych mają w parametrach taki rozstrzał że zgłupiałem totalnie.

 

Wartości m3/h to chyba z sufitu wszyscy mają.

W teorii Vacmaster ma 245 l/s = 882 m3/h
Strzelając że wylot ma jakieś 24 *8 
To wychodzi 12.76 m/s to 45.936 km/h
 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#165 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 29 listopad 2021 - 20:58

Wiesz co, w sumie to jednego używałem tak samo jak dwóch. Od 60 do 70% tętna przy garminie pokazującym 20°C wystarczający jest I bieg. Tempo-SweetSpot na II biegu. Od progu w górę zaczynam używać już na III biegu choć czasami mam wrażenie, że to bardziej dla spokoju, że nie ogarnicza mnie chłodzenie.

Trzeba tylko pamiętać żeby zrzucić z III na II/I przy dłuższych przerwach między interwałami bo szybko można zmarznąć. 😅

Główna różnica między 1, a 2 to taka, że daje radę wiać na większą powierzchnię, przez co pod trenazerzem sucho, pielucha sucha i pot nie atakuje oczu.
  • shmoo lubi to

#166 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 02 grudzień 2021 - 21:16

A ja dzisiaj zrobiłem pierwszy trening na nowym wiatraku:

 

https://www.mediaexp...ilot-sterowania

 

Jak dla mnie rewelacja - 80W mocy, metalowe śmigła, pilot. Prawie cały trening interwałowy śmignięty na najmniejszej mocy silnika 

 

Polecam. A już chciałem Headwinda kupować...


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#167 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 grudzień 2021 - 13:59

A ja dzisiaj zrobiłem pierwszy trening na nowym wiatraku:

 

https://www.mediaexp...ilot-sterowania

 

Jak dla mnie rewelacja - 80W mocy, metalowe śmigła, pilot. Prawie cały trening interwałowy śmignięty na najmniejszej mocy silnika 

 

Polecam. A już chciałem Headwinda kupować...

 

Jakbyś kupił, to w życiu byś tego tam wyżej z nieustającego czarnego piątku/nieustającej wysprzedaży/nieustającego wietrzenia magazynów/nieustającej promocyji świątecznej nie polecał. Wierz mi, mam dwa tego typu, cyrkulator i dopiero Headwind mnie zadowolił. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#168 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 03 grudzień 2021 - 15:26

Jakbyś kupił, to w życiu byś tego tam wyżej z nieustającego czarnego piątku/nieustającej wysprzedaży/nieustającego wietrzenia magazynów/nieustającej promocyji świątecznej nie polecał. Wierz mi, mam dwa tego typu, cyrkulator i dopiero Headwind mnie zadowolił. 

 

lubię gadżety, sporo kasy wydaję na rowery, bajery , inne pierdoły, ale k...a wentylatora z tysiaka to nie kupię w życiu :) ; mam taki z lidla chyba z pilotem  za 120 zł , w zupełności wystarcza, zresztą w tym sezonie jakoś po kilku latach ze Zwiftem jakoś mi obrzydło to chomikowanie; a już " zawody" na tej platformie to wg mnie śmiech na sali; tam większość oszukuje, albo wagą , albo trenażerami , które pokazują waty z księżyca, zresztą wystarczy popatrzeć na komy robione na stravie, AdZ w 20 min :) ....



#169 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 grudzień 2021 - 16:37

Mialem headwinda, naprawde dzialalo super, ale teraz mam Neobike z 2 wentylatorami malymi i to dziala jeszcze lepiej, wrecz rewelacyjnie, wiec mozna zrobic prosty uchwyt na 2 wentylatory Spal i to bedzie dzialac za niewielka kase :)
  • shmoo lubi to

#170 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 grudzień 2021 - 15:29

Mialem headwinda, naprawde dzialalo super, ale teraz mam Neobike z 2 wentylatorami malymi i to dziala jeszcze lepiej, wrecz rewelacyjnie, wiec mozna zrobic prosty uchwyt na 2 wentylatory Spal i to bedzie dzialac za niewielka kase :)

 

Ja też właśnie buduję coś na stopce blisko kierownicy, co zajmie mało miejsca, bo wszystko co leży na ziemi jest za daleko i kłopot z tym.

Co ciekawe od zeszłego roku udało mi się opracować projekt i zebrać części do wentylatora na BLE którego cena jako całość w zależności od mocy i bez obudowy będzie od 210(150W) do 260zł (200W) :)

Do tego płynna regulacja, a nie stopniowa jak to miałem na sonoffie.

Też stwierdziłem że podobnie jak u ciebie to najlepsze rozwiązanie.
 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#171 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 05 grudzień 2021 - 15:59

Gratulacje Shomo, zawsze wlasna robota cieszy najbardziej, a jak dziala bardzo dobrze to tym bardziej :)

#172 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 grudzień 2021 - 16:05

Gratulacje Shomo, zawsze wlasna robota cieszy najbardziej, a jak dziala bardzo dobrze to tym bardziej :)

 
No ja jestem zdania że tam gdzie praca zawodowa i pieniądze, to trzeba kupić profesjonalne porządne sprawdzone rozwiązanie, a gdzie można pogrzebać jak ktoś lubi to czemu nie ;)
 
Z tymi spalami co wspomniałeś musze sprawdzić.
Trochę droższe ale przy mniejszej mocy podobnie wydajne.

590 m3/h i to na 12V, 4,3A czyli jakieś 50W

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź