Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba ROTOR 3D


85 odpowiedzi w tym temacie

#1 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 27 grudzień 2010 - 07:32

Czy ktoś z Was używa korby ROTOR 3D z "jajowatymi" koronkami?
Jakie odczucia z jazdy?
Czy to prawda, że "siadają" przy niej kolana?

#2 rzeznik14

rzeznik14
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 grudzień 2010 - 09:43

mysle ze czesciowo moge odpowiedizec na twoje pytania poniewaz w rowerze zimowym mam korby shimano biopace ktore sa bardzo podobnej budowy co rotor.normalnie jezdzie na zwyklym,okraglym blacie.moje odczucia:
po plaskim bez zmian, chyba ze jedziesz bardzo silowo na ciezkim biegu wtedy lydke 'latwiej przepchnac'
pod gorke rowniez bardzo latwo 'przepycha sie lydke', wrecz nie czuc kiedy jest obciazona co za tym idzie udo jest mega obciazone i nim generuje sie cala moc.moze jestem w bledize ale takie sa moje odczucia.
ogolnie podsumuje, ze zamienilbym patelnie na rotora gdyby nie obciazal kolan.na poczatku nie wiedzialem skad te bole,myslalem ze moze zle ustawienie blokow,poprawilem do perfekcji ale to nie pomoglo.tak to korba obciaza MOJE kolana ale zajeb*scie buduje sile nog,


ps.slyszalem ze te korby nie sa dla kazdego.jednego boli te kolana drugiego nie, moze to kwestia przyzwyczajenia bo ja dopiero wyjezdzilem na niej 100h ale np. taki hushovd jezdzi na tej korbie i chwali nad zycie.uwazam ze poki nie sporobjesz to sie nie przekonasz, a jak CI nie podejdzie to ja ja odkupie.

mysle ze pomoglem troskze,pozdr

#3 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 27 grudzień 2010 - 09:50

Dzięki rzeźnik14. Rozważam zakup "jajek" 50/38. Gdyby nie te bóle kolan, o których czytam na różnych Forach to brałbym "w ciemno". Ale czekam jeszcze na opinie innych użytkowników naszego Forum.

#4 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 27 grudzień 2010 - 10:17

Używam blatów Rotora wprawdzie z korbami DA ale to bez znaczenia. Nie odczuwam bólów kolan ani innych negatywnych skutków korzystania z tego patentu. Kręci mi się płynniej i zupełnie przyjemnie. Ogólnie jestem zadowolony, ale przebieg to ok 1500 km na razie.
pozdr.

#5 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 27 grudzień 2010 - 10:22

.tak to korba obciaza MOJE kolana ale zajeb*scie buduje sile nog,

No a u mnie odwrotnie :) Biopace nie powoduje bólu, ale moim skromnym zdaniem wcale nie buduje mięśni nóg.... No chyba, że Ty jeździsz na małej kadencji, to inna bajka. Ja zazwyczaj dość szybko kręcę i czytałem, że właśnie shimanowskie jajo nie działa przy "młynku".

#6 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2010 - 10:33

ja uzywam korby rotora ale .. z blatami ultegry i takowym supportem, w tym roku planuje przesiasc sie na blaty rotora
sama korba jest sztywna, plaska (male Q) jednym slowem nie moge na nia narzekac - w tym sezonie bede mial porownanie do da 7800 ktora mam w drugim rowerze

#7 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2010 - 10:35

Nie porównujcie BioPace do Rotora...
To tak jakbyście chcieli porówbywać kurze jajka do swoich!
Gdyby Biopace był konstrukcją udaną Shimano by kontynuowało produkcję tego gówna!

Na zagranicznych forach naczytałem się masę o tym sprzęcie i 80% głosów jest za tym, że jest to świetny sprzęt (oczywiście w opini użytkujących).

Sam jestem pewien, że po nowym roku dokona się mój zakup tych korb. Btw 50/34 są tylko na 110 - nie ma na 130 do korb shimano. Więc korbę musisz mieć kompaktową.

#8 rzeznik14

rzeznik14
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 grudzień 2010 - 10:54

masz racje, nie powinienem porownywac biopace do rotora bo biopace to chyba konstrukcja i technologia sprzed lat.jednak obydwie sa troszke podobne z korzyscia dla rotora.jak wczesniej mowilem duzo osob jezdzi i bardzo chwali, sam mistrz swiata np.

moze mam zle cos ustawione(bloki,blaty)jakies schorzenie albo poprostu biopace jest do dupy i nie ma co porownywac do jazdy z rotorem, to tez od dawna mysle o blatach rotora tylko mam pewien problem, moze odrazu spytam. czy ktos zna rozstaw korb miche supertype z 09r i czy podejda pod nie blaty rotora?chcialbym te najwieksze odpowiadajace 53/39

#9 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:09

Ja jeździłem na Biopace i nie odczuwałęm i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie na podjazdach Biopace raczej pomagało.
Przy przejsciu na normalne okrągłe odczucie było że niby różnicy nie ma ale to na prostej, na podjazdach jednak minimalna była.

Co do famy na temat rozwalania kolan to dotyczyło to dawnych lat kiedy zawodowcy naprawde robili dziesiątki km rocznie 20-30 tyś i mogli odczuwać nie tyle ból kolan , ale mnie słuchy dochodziły o arytmi serca , czego nie jestem pewny.

A propo, na normalnych blatach ludzie narzekająna kolana

Poza tym dawniej były troche inne pedały, inne rowery - geometria itd, wiele sie zmieniło.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#10 Gosc_Kriisu_*

Gosc_Kriisu_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:13

Ja w moim rowerze mam właśnie biopace i powiem szczerze, że nawet dobrze mi się na nich jeździ. W każdym razie nigdy nie miałem bólów w kolanach.

#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:40

Jak mówiłem nie porównujcie kurzych jaj do swoich!

Blaty Rotora od Biopace różni kształt owalu a także umieszczenie najbardziej krytycznych punktów na tym owalu. Biopace twierdził, że w innym miejscu są martwe punkty, a rotor twierdzi że są gdzieś indziej.

Możecie rozważać jeszcze zakup blatów O.Symetric - też zbierają świetne opinie za wielką wodą - tylko nie wiem czy mamy dystrybutora.

#12 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 27 grudzień 2010 - 12:57

ale mnie słuchy dochodziły o arytmi serca , czego nie jestem pewny.

Buhahaha :-D Jak ja kocham tę bzdurę. Ktoś totalnie zamulony parę lat temu puścił jakąś plotę, widać pomimo absurdalności dalej żywą.
W takim razie bieganie też prowadzi do arytmii serca.
SPIKE - nie podejrzewałem nigdy, że uwierzysz w ten żałosny kit.

Gdyby Biopace był konstrukcją udaną Shimano by kontynuowało produkcję tego gówna!

A dlaczego gówna? Nic w nim złego nie było. To, że naprawdę dużo nie działa to jest inna kwestia. Ja już mam dość tych autosugestii. To nawiedza ludzi na każdym kroku i nie chcę o tym dyskutować. Jak pisałem - mój brak problemów z kolanami może mieć źródło w wysokiej kadencji.
BioPace ponoć było kłopotliwe w wykonaniu z obecnymi systemami napędów i dlatego go nie produkują, ale co ma piernik do wiatraka? Nie widzę związku. Może to kolejna próba ratowania tyłka jajowatym blatom? Albo ja źle rozumuję?

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2010 - 13:01

Gdyby biopace dawał radę uchowałby się w protourze na przestrzeni lat niezależnie od kosztów.

Q-Rings system nie jest tani przecież, a jednak coraz to więcej zespołów z zawodowego peletonu korzysta z niego.


Co do korb 3D - mimo, że są aluminiowe też słyszałem masę głosów pochlebnych - na plus działa aluminiowa sztywność i masa carbonowych rozwiązań.

#14 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudzień 2010 - 20:09

h/k - napisałem - chodziły słuchy

Wtedy jak Biopace było na codzień i chodziły słuchy ja nie miałem roweru jeszcze hehehehe, ale pogłoski warto sprawdzać , mnie sie obiło o uszy a ponieważ lekko g ... mnie to obchodziło bo nawet jakby tak było to po 5-6 tysiakach rocznie nawet zaburzenia trawienia nie ma .

Ale, czego to ludzie nie wymyślą hm .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#15 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 27 grudzień 2010 - 20:40

Panowie -- z tego co pamiętam i sam jeszcze ją posiadam-- BIOPACE / SH nie było używane ze względów czysto przerzutkowych/ o kolanach nie słyszałem......... :lol:

Jarek-LT :mrgreen: :lol: :mrgreen:

#16 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2010 - 21:25

Panowie
Jesli chodzi o zasadę dizałania... Czy nie potrzeab jakiejść innej FD by obsłużyła takie blaty jak np wspomniany o'symetric?
Chodzi mi o to, jelśli blat łapie łańcuch jak prostokąt(naginam rzeczywistość) to łańcych wzgledem FD gania góra dół !? Czy nie ma to znaczenai np w ustawieniu wysokości FD? Chyab ma i tym samym jak wiemy wysokość położenai FD uzależniona jest od 2 lub 3 blatów.
Reasumując, czy taki blat podejdzie pod każdą FD?

Coprawda, mam biopeca lecz amplituda łancycha jest minimalna, a jajo o'symetric jest znacznie większe.

#17 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 27 grudzień 2010 - 21:44

Ja po zamontowaniu blatów rotora musiałem podnieść FD nieco wyżej żeby nie haczyła o blat w miejscu w którym jest "wydłużony". Po tym zabiegu żadnych problemów z działaniem nie mam. FD to zwykłe SH 105 na obejmę, blaty 53/39.

#18 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:50

bula, teoretycznie Shimano każe dać ok 1-2 mm odległości prowadnik FD - największy blat korby. Ale normalnie wszystkie FD współpracują nawet z wymysłami typu O,Symetric.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 07 styczeń 2011 - 11:29

Zdecydowałem się na zakup korby Rotor 3D wraz z "jajowatymi" koronkami. W marcu pierwsze testowe jazdy. Wrażenia z jazdy będą opisane na forum.

Dziękuję Wam bardzo za uwagi i doświadczenia pomocne w decyzji o zakupie Rotora.

#20 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2011 - 12:49

Zdecydowałem się na zakup korby Rotor 3D wraz z "jajowatymi" koronkami. W marcu pierwsze testowe jazdy. Wrażenia z jazdy będą opisane na forum.

Dziękuję Wam bardzo za uwagi i doświadczenia pomocne w decyzji o zakupie Rotora.


Kupowałeś już? Ile zapąlciłeś?



Dodaj odpowiedź