Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba ROTOR 3D


85 odpowiedzi w tym temacie

#21 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 07 styczeń 2011 - 13:00

Zamówiłem, czekam na blat 50T Aero Black. Ma być dostawa w tym miesiącu. Gotowe już do wysyłki są: korba Rotor 3D, koronka 38T i suport Rotora. Wszystko razem z wysyłką 1354 zł.

Przez ten kosztowny zakup wymiana całego napędu zostaje odłożona na przyszły rok. Może to i lepiej bo zamiast Ultegry na DA się uzbiera talarków :-)

#22 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 marzec 2011 - 20:51

Mam poważny problem z zainstalowaniem korby Rotor 3D. Oś suportu korby nie wchodzi za cholerę do łożysk suportu Rotor BB1 ani do suporto Shimano Tiagra czy Ultegra!
Będę reklamował to u dostawcy. Prawdopodobnie fabrycznie oś została żle wytoczona (średnica osi jest jakieś 0,2 mm za duża).
Czy ktoś z Was miał taki problem z tą korbą??? :-(

#23 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2011 - 21:20

Jak nie idzie to zwracaj, a myślałem że rotor oznacza QA, jednak niedoróbka.

#24 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 21:23

Mam poważny problem z zainstalowaniem korby Rotor 3D. Oś suportu korby nie wchodzi za cholerę do łożysk suportu Rotor BB1 ani do suporto Shimano Tiagra czy Ultegra!
Będę reklamował to u dostawcy. Prawdopodobnie fabrycznie oś została żle wytoczona (średnica osi jest jakieś 0,2 mm za duża).
Czy ktoś z Was miał taki problem z tą korbą??? :-(


Zamawiałeś w Armarze? Masz do nich siłę? Ja czekam na blaty od 2 lutego... i tydzień temu słyszałem o 'jeszcze 3 tygodniach'...

#25 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 marzec 2011 - 21:28

Tak, w Armarze.Jutro mam dzwonić do Grota. Zobaczę jak się do tego ustosunkuje.
Jestem w szoku w związku z tą sytuacją.

#26 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 21:33

Tak, w Armarze.Jutro mam dzwonić do Grota. Zobaczę jak się do tego ustosunkuje.
Jestem w szoku w związku z tą sytuacją.


Ogólnie ostantio słyszałem, że Rotor nie może się wyrobić z zamówieniami i do Polszy przychodzą ochłapy (takiego mamy importera niestety - Pan mailowo traktuje mnie jak ścierwo, a dowiedzieć się cokolwiek to masakra bo 'muszą zbadać sprawę' i czekasz 3 dni żeby się dowiedzieć, że paczki jeszcze nie ma)...

więc przez to że Rotor się przed sezonem nie może wyrobić to mogło pasć QA - ale że o 0.2 na tak powtarzalnym elemencie? - fak

Może inny posiadacz tej korby zmierzyć u siebie? wręcz niemożliwe!

#27 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 marzec 2011 - 21:51

ano właśnie, lepeij chyba za granicą zamawiać bo nawet nie tyle Kobrysa traktują jak ścierwo hehehe :lol: to mnie jako sklep jego zamówienia nie gorzej , informacji na poziomie zeowym , przdłużanie terminów realizacji, brak kompetencji , nie mówiąc o tyym iż sklepy dostają cenniki wg których mają sprzedawać , a oni sprzedają tak aby sprzedać taniej niż my - na takiej polityce daleko sie nie jeździ.
Poza tym dodzwonić sie i kompetetną osobe zastać, ale to już inna sprawa.
A to nie są komponenty za stówke !!!

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#28 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 marzec 2011 - 21:57

kobrys nie załamuj mnie, jeśli będę musiał czekać na nową, dobrą korbę 1,5 miesiąca tak jak na tą, to się powieszę...

jestem w trakcie wymiany osprzętu na sram Force i sprzedałem starą grupę, więc chyba... zostałem na lodzie :evil:

#29 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 21:58

@Spike, Kobrys - Mam kontakt mailowy z ich managerem d/s serwisu, nieomieszkam sie mu poskarzyc wiec.

@Slaweko - moja wchodzi ciezko ale nie ciezej niz np korby shimano

#30 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 marzec 2011 - 21:59

Panowie jak wytłumaczycie fakt, że 3 suporty nie wchodzą na oś (są za ciasne? czy oś ma za dużą średnicę?)???

#31 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 22:01

@slaweko, jesli chcesz - jutro wieczor moge rozmontowac mojego rotora w scotcie i pomierzyc os suwmiarka jaka ma srednice

#32 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 marzec 2011 - 22:02

xsnailx, suport Tiagry czy Ultegry zatrzymuje się już na wielowypuście osi korby. Młotkiem przecież nie będę wbijał ;-) Jutro koło 13.00 będę znał zdanie Grota i jego serwisanta w tym temacie. Zobaczymy co dalej.

#33 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 22:03

Support jest kompatybilny z osiami 24mm i chyba tyle powinna wyosić średnica osi?

#34 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 22:04

@slaweko - Nie no to moj przeszed, z tym ze jak pamietam wyciagalem te shimanowskie plastiki z lozysk ale nie wiem czemu je wyciagalem, kurcze moze mi support poprostu tak rozebrany wpad w lapy hmmm nie pamietam

#35 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 marzec 2011 - 22:07

xsnailx, wysłałem Ci emaila, zerknij.

#36 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 21 marzec 2011 - 14:33

Do reklamacji. Niestety, nie mogę odesłać korby i suportu. Mam im dostarczyć korbę, suport i ramę! Spróbują to zamontować (powodzenia ;-) ) na miejscu, jeśli się nie da to będą dopiero wtedy reklamować w Hiszpani.
Nie zgodzili się na przesłanie do reklamacji samej korby i suportu.
Jestem nieźle wkur.. ...

#37 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2011 - 14:56

Do reklamacji. Niestety, nie mogę odesłać korby i suportu. Mam im dostarczyć korbę, suport i ramę! Spróbują to zamontować (powodzenia ;-) ) na miejscu, jeśli się nie da to będą dopiero wtedy reklamować w Hiszpani.
Nie zgodzili się na przesłanie do reklamacji samej korby i suportu.
Jestem nieźle wkur.. ...


Nie zgadzaj się na takie coś! Sprzedali Ci bubla i masz jeszcze być bez czegoś co do nich nie należy (twojego rowera)?! Nie pozwól na to! Jeszcze pewnie na przesyłkę musisz sam kasę wyłożyć - a jak uszkodzą sprzęt to powiedzą, że tak było albo kurier...

#38 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 21 marzec 2011 - 15:00

Dokładnie! xsnailx ma mnie skontaktować z dyrektorem serwisu Rotora z Hiszpani.
Przez niego będę załatwiał sprawę.

#39 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 21 marzec 2011 - 15:09

Masakra, współczuję. Rób wszystko, żeby nie wysyłać ramy.

#40 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 21 marzec 2011 - 16:46

Po pracy byłem u prawnika. Na razie jestem uspokojony. Przy pomocy Dyrektora serwisu Rotora z Hiszpani powinienem załatwić sprawę po mojej myśli (w najgorszym wariancie na poziomie Centrali w Hiszpani).
Na razie nie będę opisywał tu szczegółów postępowania, ale dam Wam znać mam nadzieję po szybkim i skutecznym rozwiązaniu problemu.



Dodaj odpowiedź