Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2379 odpowiedzi w tym temacie

#1101 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 21:24

Ale na co tu czekać? :) Będzie Di2 12s i tyle :).



#1102 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 22 marzec 2021 - 21:41

zakupy robiłem po 50zł, dziś nieduże robią po 100zł. Takiej inflacji rządzący nie podają bo nie jest na rękę im podawać, ją się najlepiej widzi na własne oczy. Oficjalna inflacja ile teraz wynosi? 3-4%? Po roku bankructw, roku mikro-gospodarczych tragedii życiowych? Wieloma, oj wieloma cenami dogoniliśmy zachód. Pensjami oczywiście nie.

 

 

To prawie tak jak z zapowiadanym spadkiem cen nieruchomości.. :-] A oficjalna inflacja to 3,6%.

 

 

Ostatnio kilka razy się złapałem na tym, że poprosiłem kontrolnie o paragon w sklepie (nie rowerowym), bo wiele nie kupiłem, a suma wyszła podejrzanie wysoka (i nie było to 3-4% więcej niż "kiedyś"). Niestety wszystko się zgadzało :\

 

Temat aktualny to każdy pisze o tej inflacji jak by cały czas w Polsce była niższa a przecież jeszcze w 2011/12 była taka sama a w 2000 i wcześniej ponad 10%. Złotówka jest słaba bo jest to teraz dla nas korzystne, ceny energii akurat teraz poszły w górę, płaca minimalna wzrosła i jest masa różnych przerw w łańcuchach dostaw które spowodowały masę problemów i chwilowych wzrostów (np ceny frachtu z chin wzrosły od 100 do 300%). Do tego dochodzi masa różnych chwilowych spekulacji na różnych walorach i surowcach.

 

Co do nieruchomości to one reagują z dużym opóźnieniem i nawet nie chce mi się pisać o socjotechnicznych manipulacjach do jakich posuwają się teraz developerzy i pośrednicy(np wydzwanianie do sprzedających ze "zbyt niskimi" cenami :D). Do tego państwo zabiera się do ratowania kryzysu mieszkaniowego (chodzi o młodych) co dobrze nie wróży :D Ludzie się rzucili na nieruchomości jak by koniec świata miał być, więc ceny jeszcze będą rosnąć zanim się wyprztykają. No i tani pieniądz z banku.

Wynajem już mocno leci w wielu miejscach i może pociągnąć ceny w dół.

 

Teraz różnego rodzaju naganiacze i spekulanci się cieszą bo mają czas łowów na wystraszonych i straszonych ludziach. (Panie... inflacja, kryzys, waluta straci, giełda walnie, nieruchomość straci, podatek od majątku, podatek katastralny... itd)

Niezły offtopic nawet nie wywołuję P.... bo nas przeniesie :D


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1103 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 22 marzec 2021 - 21:54

Taki pierwszy lepszy 1.5kg frameset, który mi przychodzi na myśl to Open Up za 2900€, nawet to Road+ jest od razu, chyba przy 650 nawet nieco powyżej 2 cali wejdzie.

Swoją drogą, hambini miał ostre przeprawy po jednej "recenzji" ramy open up. W gratisie firma otrzymała podwójny roast, i zważywszy ze tego nie zdjęli - to znaczy ze niestety ale pewnie ma racje.



#1104 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 22:07

Hambiniemu to dowolną ramę można podesłać i coś wymyśli, mimo wszystko chyba nikt nie bierze gościa w 100% poważnie :D. Co to on tam doskonałego jedynego na świecie i niedościgniętego robił? Ram chyba jeszcze nie, a szkoda, może na 100k subskrybentów zacznie.

 

EDIT: no zresztą skoro Hambini poleca no to ciężko do naszej listy framesetów nie dodać chińskiego cudu za $500 :D: https://trifoxbike.c...=31955443089487

 

Temat aktualny to każdy pisze o tej inflacji jak by cały czas w Polsce była niższa a przecież jeszcze w 2011/12 była taka sama a w 2000 i wcześniej ponad 10%. Złotówka jest słaba bo jest to teraz dla nas korzystne, ceny energii akurat teraz poszły w górę, płaca minimalna wzrosła i jest masa różnych przerw w łańcuchach dostaw które spowodowały masę problemów i chwilowych wzrostów (np ceny frachtu z chin wzrosły od 100 do 300%). Do tego dochodzi masa różnych chwilowych spekulacji na różnych walorach i surowcach.

Prawda, nic nowego. Oczywiście ja miałem na myśli wszystkie wzrosty przed covidowym kryzysem jeszcze. Ten to jeszcze pewnie nam sporo więcej pokaże niż wzrost cen kaset, łańcuchów i brak grup osprzętowych. Spadek wartości złotówki to też raczej nie będzie chwilowa, krótkotrwała zmiana. Wiem, że wychodzę tu na tego negatywnego proroka, ale warto się przygotować póki możemy jeszcze coś czynić.



#1105 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2021 - 23:04

Ale na co tu czekać? :) Będzie Di2 12s i tyle :).

jak Canon wprowadzał 5D mkII po 3 latach od 5D to była taka zajawka u fotografów że wszyscy mieli mokro w gaciach, każdego dnia do premiery odsłaniali kawałek korpusu z cienia :) tu by się przydało coś podobnego ;)

 

dlatego ja się mega mega cieszę, że zdecydowałem się nie kupować całego roweru, tylko pogadalem ze Specem w wawie i sprzedali mi ramę :) a z tego co mieli na stronie (w pisdu sprzętu) i jak powiedzieli, że tak, to wszystko co na stronie mają na magazynie w pudłach, to wiosnę mają raczej z głowy. Chociaż w sumie nie wiem. Na całą Polskę nie były tego niebotyczne ilości, raczej na stolicę..



#1106 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 07:43

Spec dzisiaj na 18:00 zapowiada jakąś premierę. Mamy jakieś przecieki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1107 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 08:06

jak Canon wprowadzał 5D mkII po 3 latach od 5D to była taka zajawka u fotografów że wszyscy mieli mokro w gaciach, każdego dnia do premiery odsłaniali kawałek korpusu z cienia :) tu by się przydało coś podobnego ;)

 

dlatego ja się mega mega cieszę, że zdecydowałem się nie kupować całego roweru, tylko pogadalem ze Specem w wawie i sprzedali mi ramę :) a z tego co mieli na stronie (w pisdu sprzętu) i jak powiedzieli, że tak, to wszystko co na stronie mają na magazynie w pudłach, to wiosnę mają raczej z głowy. Chociaż w sumie nie wiem. Na całą Polskę nie były tego niebotyczne ilości, raczej na stolicę..

Ale tutaj ani nic nie będzie lepsze, ani szybsze, ani lżejsze :)
Po prostu 12s i tyle :).



#1108 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 08:20

A Hambini co mowil o Canyonie?

Shit , shit shit? ;-)



#1109 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 23 marzec 2021 - 09:30

I ma racje, bo wykonanie canyona w stosunku do speca czy gianta które posiadałem to jest dramat. W swoim aerodzie miałem klasyczny problem z łożyskami suportu - pressfit wytrzymywał maks 2 tyś. bez skrzypienia. Założyłem wkład token ninja ten powiększony i jak ręką odjął.



#1110 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 09:41

A Hambini co mowil o Canyonie?

Shit , shit shit? ;-)

Tak.

Acz chyba nie robił dedykowanego filmu, w którymś tam poruszył ostatnie wpadki.

Może Pressfit faktycznie nie sprawdził się? Jakby nie patrzeć to nie tylko dotyczyło jednego czy dwóch producentów...

 

dlatego ja się mega mega cieszę, że zdecydowałem się nie kupować całego roweru, tylko pogadalem ze Specem w wawie i sprzedali mi ramę :) a z tego co mieli na stronie (w pisdu sprzętu) i jak powiedzieli, że tak, to wszystko co na stronie mają na magazynie w pudłach, to wiosnę mają raczej z głowy.

A ja się cieszę, że rower kupiłem a nawet dwa, bo wprowadzenie nowego DuraAce dla 95% z nas kompletnie nic nie zmieni. Ba, nikt z nas na żywo jeszcze długo go nie zobaczy a co najwyżej na filmach. Może do dwóch lat gdzieś na półce w sklepie. A nową Ultegrę 12s Di2 może kilka osób na forum będzie mieć za 3-4 lata.



#1111 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 marzec 2021 - 09:52

jak Canon wprowadzał 5D mkII po 3 latach od 5D to była taka zajawka u fotografów że wszyscy mieli mokro w gaciach,

to jednak była spora różnica, filmowanie itp. Do niedawna miałem jeden i drugi ;) Ale to nie forum fotograficzne, więc kończę ;)


  • artho lubi to

#1112 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 10:05

A ja bym chętnie poskładał coś na
http://cech.bike/pl/...-disc-2020.html
może na przyszły sezon, w sumie wszystko z obecnego sprzętu p&p pasuje

Sztyca Ø31,8mm to tak mało dzisiejsza jest.

#1113 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 10:11

Spójrz jeszcze raz w specyfikację i pomyśl o różnicy pomiędzy sztycą a zaciskiem sztycy, obydwa parametry znajdziesz w tabeli

#1114 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 10:27

Sztyca Ø31,8mm to tak mało dzisiejsza jest.

Sztycę masz tam najpopularniejszą obecnie możliwą, 27,2mm :P. Zresztą kilka dni temu kupiłem z Decathlona za 160zł carboneum w tym rozmiarze i testuję.

 

W sumie 1140g + 440g = 1580g za całość bez przycięcia za 5850zł ( http://cech.bike/pl/...-disc-2020.html) przyjemna cena. Mnie troszkę nie podchodzi optycznie to wygięcie na górnej rurze, ale poza tym to w sumie fajna rama, to malowanie jest nieco oldschoolowe i fajne :).



#1115 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 10:53

Ile ta sztyca waży? Bo www podaje 240 zarówno dla 250 jak i 350mm a w sumie fajna alternatywa za majfrednow

#1116 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 11:00

Może lepiej od kolegi z forum jeszcze lżejszą póki się nie sprzedała:

https://szosa.org/to...owa-newmen-272/

pisał mi na priv że 210g.

 

A Deca kompletna 350-tka z dołączonymi śrubkami wyszło mi 232g:

https://www.decathlo...4789?mc=8510902

 

tsWpDCA.png

 



#1117 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marzec 2021 - 12:30

Nie ufałbym tej wadze. Kolega miał podobną tylko że z obrazkiem sernika
i na komplecie M6 Ti od Vincere zawyżyła o 2gramy.

Jeszcze waga naklejki.



#1118 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 12:46

Dzięki :). Polecisz jakąś dokładną?



#1119 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 marzec 2021 - 13:16

Nie ufałbym tej wadze. Kolega miał podobną tylko że z obrazkiem sernika
i na komplecie M6 Ti od Vincere zawyżyła o 2gramy.

Jeszcze waga naklejki.

może to przez ten sernik ? :P


  • berski lubi to

#1120 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 marzec 2021 - 13:23

ooo, faktycznie, to jak dwa gramy, to ja też bym nie ufał! Koniecznie waga jubilerska / dealerska, z czterema miejscami po przecinku :D Dajcie ludzie spokój :D Jak dwa tygodnie poleży, to dwa gramy pewnie waży kurz na tej sztycy 


  • EmPe lubi to



Dodaj odpowiedź